Fakultet Strojarstva

poruka: 24
|
čitano: 33.855
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Fakultet Strojarstva

  Ovako zanima me razlika između Preddiplomskog Strojarstva i stručnog, koji je bolji?

14 godina
neaktivan
offline
13 godina
neaktivan
offline
RE: Fakultet Strojarstva

Stručni srudiji se više fokusiraju na primjenu znanja na radnom mjestu, znači nakon tog studija  osoba se može zaposliti na nekom boljem plaćenom radnom mjestu u nekom poduzeću, tvornici, servisu i sl. kao prvostupnik ili inženjer gdje postoji potreba za visokom radnom snagom. Obično traju 3 godine , a prediplomski više na znanstveni i istraživački dio strojarstva .

15 godina
neaktivan
offline
Fakultet Strojarstva

ljudi moze mala pomoc, namjeravam upisat strojarstvo, ali se dvoumim kamo.

rijeka ili zagreb?

 

jel ima koga da studira na tehnickom sveucilistu u rijeci da javi neke dojmove?

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
13 godina
offline
Fakultet Strojarstva

osobno ne studiram tamo al znam nekoga...u zagrebu FSB je dosta tezak a za rijeku neznam...u slavonskom brodu je najlaksi fakultet

15 godina
neaktivan
offline
Re: Fakultet Strojarstva
domac5 kaže...

osobno ne studiram tamo al znam nekoga...u zagrebu FSB je dosta tezak a za rijeku neznam...u slavonskom brodu je najlaksi fakultet

ne muci mene tezina, nego imam neke osobne razloge zbog kojih necu u zg pa pitam je li u rijeci dobro?

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
13 godina
neaktivan
offline
Fakultet Strojarstva

Pozdrav zanima me dali se moguce prebaciti sa FESB-a u Splitu na tehnički fakultet u Rijeci ,a da ne mjenjam smjer nego samo nastavim sa drugim semestrom?

 

Znaci ciljam na prebacivanje nakon prvog semestra

12 godina
neaktivan
offline
Re: Fakultet Strojarstva

nigdje strojarstvo nije lagano, a znam dosta ljudi koji su se prebacili iz broda u zg jer nisu mogli dat ispite (prof. znaju bit zeznuti)

15 godina
offline
Fakultet Strojarstva

Pitanje u vezi fakuleta strojarsta.. Koji smjer je najbolje odabrati da imam sto bolje programiranje, ja bih htio nauciti programiranje pa me zanima koji smjer mi to nudi najbolje?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Fakultet Strojarstva
MarioVk kaže...

Pitanje u vezi fakuleta strojarsta.. Koji smjer je najbolje odabrati da imam sto bolje programiranje, ja bih htio nauciti programiranje pa me zanima koji smjer mi to nudi najbolje?

 

FSB ti nije pretezito namijenjen programiranju, nego vise na konstrukciji i poznavanju materijala i slicno. Prva godina je svima ista, a zatim se na 2. godini bira smjer, postoji smjer koji ima programiranja, a zove Računalno inženjerstvo. Ako uspijem doci do druge godine ( :D ) upisujem taj smjer.

http://isvijet.com.hr
10 godina
neaktivan
offline
Fakultet Strojarstva

Posto planiram sljdece godine upisati strojarstvo u Zagrebu imam par pitanja

Idem u PM gimnaziju (matematika 3-fizika 4) i nakon preddiplomskog upisao bi industrijsko inzenjerstvo i menadzment ili proizvodno inzenjerstvo

Zanima me koji se poslovi mogu raditi kasnije s tim smjerovima,koliko su teski smjerovi pogotovo matematika, koliko programiranja je ukljuceno u studij i slicno

12 godina
offline
Re: Fakultet Strojarstva
Kerky kaže...

Posto planiram sljdece godine upisati strojarstvo u Zagrebu imam par pitanja

Idem u PM gimnaziju (matematika 3-fizika 4) i nakon preddiplomskog upisao bi industrijsko inzenjerstvo i menadzment ili proizvodno inzenjerstvo

Zanima me koji se poslovi mogu raditi kasnije s tim smjerovima,koliko su teski smjerovi pogotovo matematika, koliko programiranja je ukljuceno u studij i slicno

Koji se poslovi mogu raditi sa ind. inženjerstvom:

-Nazdor, upravljanje, projektiranje tehnoloških procesa

-Projektiranje i upravljanje raznim sustavima u procesu proizvodnje nekog proizvoda

-Organizacija proizvodnje

-Razni menađžerski poslovi, upravljanje ljudima, vođenje firme, financija, i sl. 

-Općeniti poslovi vezane u industriji koji se tiču svega ovoga, osim konstruiranja

-Održavanje raznih sustava

-Poznavanje informacijskih sustava i upravljanje istima

 

Proizvodno inženjerstvo:

-Sudjelovanje u proizvodnji, izboru optimalnih tvorevina, materijala za proizvodnju nečega

-Kontrola kvalitete

-Nadzor proizvodnje

-Sudjelovanje u različitim procesima proizvodnje, od početka, izbora materijala, načina proizvodnje, do kraja, površinske zaštite, kontrole proizvodnje proizvoda kroz sam proces, itd.

 

Programiranje? Nikako, tj. nema ga. Imaš ga na smjerovima Mehatronika i Robotika i Računalno Inženjerstvo i ako se ne varam kroz 1 kolegij na Konstrukcijskom smjeru (Uči se VBASIC, tako da je beskorisno..)

 

Smjerovi nisu teški, spadaju među lakše na FSB-u, pogotovo Ind. Inženjerstvo. Matematike su svima iste i nalaze se u prvoj godini osim Mat3 koja je u drugoj godini i ako se ne varam svima je opet ista ili slična. Nisu teške Mat1 i Mat2 ako dovoljno radiš.

10 godina
neaktivan
offline
Fakultet Strojarstva

Hvala na opsirnom odgovoru

A kako je s zaposljavanjem nakon tih smjerova? Mislim nisam vrhunski radnik i ucenik i zato se necu zapicit u nesto sto nemogu zavrsit a opet necu nesto da budem zavrsio i brisao guzicu s diplomom doma tj. na burzi

I imas li neko osobno misljenje o kvaliteti smjerova i isplativosti studiranja istih?

12 godina
offline
Re: Fakultet Strojarstva
Kerky kaže...

Hvala na opsirnom odgovoru

A kako je s zaposljavanjem nakon tih smjerova? Mislim nisam vrhunski radnik i ucenik i zato se necu zapicit u nesto sto nemogu zavrsit a opet necu nesto da budem zavrsio i brisao guzicu s diplomom doma tj. na burzi

I imas li neko osobno misljenje o kvaliteti smjerova i isplativosti studiranja istih?

Ta dva smjera se dosta susreći i imaju zajedničkih predmeta a i vjerojatno rade iste poslove u HR kasnije jer je HR još uvijek nedovoljno industrijski razvijena država da bi bila potreba za stručnjakom iz podrčja ind. inženjerstva i sa proizvodnog gledišta strojarske struke. Dakle, imaju zajedničkih predmeta hrpu, i koliko sam upoznat mogućnosti zapošljavanja su vrlo solidne, barem sa proizvodnog smjera. Pretpostavljam da je tako i sa Ind. Inženjerstvom. 

 

Smjerovi su više manje dobre kvalitete. Ja bi rekao da se isplati. Možda se više isplati procesna energetika ali on je i znatno teži. 

15 godina
odjavljen
offline
Fakultet Strojarstva

Na strojarstvu nije toliko bitan smjer koji ces zavrsiti nego bitno je sto ces znati nakon sto zavrsis faks. Naravno da ce ti mozda lakse studirati one predmete koje volis.

 

Imaj na umu da je strojarstvo zahtijevan faks, ali sve se da proci kao i na svakom faksu.

 

Potraznja za strojarima iz godine u godinu raste i vjerovatno ako zavrsis diplomski studij nikad neces saznati kako je cekati posao na burzi, tj. poso ces dobiti vrlo brzo nakon sto diplomiras.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2013 17:42 (Edge).
10 godina
neaktivan
offline
Fakultet Strojarstva

Pozdrav svima, novi sam na forumu, a zanima me FSR.

 

Bira li se pri početku studija računarstvo ili strojarstvo, ili se studiraju oba smjera istovremeno?

7 godina
neaktivan
offline
Fakultet Strojarstva

Kolike traje fakultet strojarstva?

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Fakultet Strojarstva
sebo1506 kaže...

Kolike traje fakultet strojarstva?

 

 

Ak mislis na onaj u Zagrebu 7 semestara preddiplomski (3.5 godine) + 3 semestra diplomski (1.5 god).

7 godina
neaktivan
offline
Re: Fakultet Strojarstva
Ucenik sam gimnazije i prvi izbor za dalje mi je fsb, to sam nedavno odlucio. Dosta sam stvari shvatio o opcenitom studiranju na faksu. Zamolio bih nekog sa iskustvom i informacijama da mi sto vise napise o konstrukcijskom smjeru.. Vidio sam par stvari na internetu (tablica koje apsolutno nista ne kuzim) ali me zanima iz prve ruke.
7 godina
neaktivan
offline
Fakultet Strojarstva

Zanima me koliko je FSB smjer strojarstvo tezak i koliko je potrebno ucenja da se zavrsi.
Isto tako zanima me kako je studirat na FSB-u.
Hvala

6 godina
neaktivan
offline
Re: Fakultet Strojarstva
Pozdrav! Isao sam danas upisati se na FSB u Zagreb i nisam dobio nikakvo korisnicko ime niti lozinku za studomat i jos su uzeli maticni list i indeks i nisu mi ga vratili. Nakon toga sam se isao slikati na xicu i otisao kuci. Jesam nesto zaboravio ili krivo ucinio?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Fakultet Strojarstva

Dobit ćeš početkom akademske godine

12 godina
neaktivan
offline
Fakultet Strojarstva

Pozdrav,

ja bih se prebacio kad zavrsim u Slavonskom Brodu preddiplomski studij u Rijeku na diplomski pa da ljudi s iskustvom malo pojasne o tome studiju i koji smjer se isplati otic sto se tiče znanja i napredovanja i jel se isplati uopće ići ako sam ovdje krenio(jer imam neke osobne razloge otići iz Broda,pa bi mijenjao mjesto).

Hvala unaprijed.

THE HIIIIe
6 godina
neaktivan
offline
Fakultet Strojarstva

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 12:43 (n.lackovic).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice