FER (iskustva, vježbe) izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 275.221
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Ako ideš na računarstvo nećeš moći završiti preddiplomski u 3 godine, nego najmanje u 4. Potrudi se sada da položiš to, imaš još 4 puna dana za učiti. A ako ne uspiješ sad onda ga možeš na ljetnom ili jesenskom roku.

8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Znaci dosta je zeznuto ako sad ne polozim programiranje? A cekaj jel znas kako to onda dalje ide s prebacivanjem predmeta i plaćanjem?
8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Znaci dosta je zeznuto ako sad ne polozim programiranje? A cekaj jel znas kako to onda dalje ide s prebacivanjem predmeta i plaćanjem?
8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Znaci dosta je zeznuto ako sad ne polozim programiranje? A cekaj jel znas kako to onda dalje ide s prebacivanjem predmeta i plaćanjem?
15 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

A ono, zeznuto je. Ako ga do kraja akademske godine položiš onda ne plaćaš ništa, a ako ga ne položiš onda plaćaš broj ECTS-a * cijena ECTS boda, a jedan bod košta valjda oko 150 kuna.

8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Aha pa dobro,u svakom slucaju najbitnije je da ga sad polozim. A cekaj jel si cuo ili imas neka iskustva jel tesko proci na ispitom roku sada za par dana ako ucis .. I jel dosta veliki problem ako ne upisem sada slj semestar ova dva predmeta za koji je uvjet položeni programiranje?
15 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Nisam čuo od nikoga ko je išao na rok iz toga, ali sam siguran da nije nemoguće naučiti ako već nešto znaš. Ako nikad u životu nisi napisao linije koda onda baš i nije lagano. Ako ne prođeš programiranje onda na računarstvu produljuješ studij za godinu dana, gubiš stipendiju, možda ne možeš dobiti studentski dom... Nije šala.

8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
A mislim ja sam dobro napisao prvi meduispiti drugi isto jesam okej ali nisam ipak skupio dovoljno bodova,znam da nije sala i da bi bilo odlicno proci sad na ispitu.
Cekaj ti si brucos isto? Jesi sve uspio proci?
15 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

A onda ako si znao po nešto na međuispitu i završnom onda sad malo još to utvrdi i ne bi trebalo biti problema. Nisam brucoš, 3. godina.

8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Hvala ti. Kad uspijes pogledaj poruke
8 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Htio bih upisati fer, pa me zanima da li je to dobar izbor za programiranje?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2016 8:38 (uncharted).
10 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
uncharted kaže...

Htio bih upisati fer, pa me zanima da li je to dobar izbor za programiranje?

 

 

 Citao sam nedavno clanak u kojem predstavnik Hrvatske na Informatickoj olimpijadi, kazao da je FER goli kur*c u programiranju.Da algoritme koje je naucio tamo moze na prste izbrojati i da je bolje da je upisao PMF.Tako da eto jedan primjer samo,ti odluci.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 21:52 (Ja Sam ZvijerXD).
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Ja Sam ZvijerXD kaže...
uncharted kaže...

Htio bih upisati fer, pa me zanima da li je to dobar izbor za programiranje?

 

 

 Citao sam nedavno clanak u kojem predstavnik Hrvatske na Informatickoj olimpijadi, kazao da je FER goli kur*c u programiranju.Da algoritme koje je naucio tamo moze na prste izbrojati i da je bolje da je upisao PMF.Tako da eto jedan primjer samo,ti odluci.

 Nije isto natjecateljsko programiranje, razvoj informacijskih sustava i aplikacija ili programiranje ugradbenih računala... Sve zahtijeva svoj, malo izmijenjeni, način razmišljanja i ima neke svoje posebnosti. 

 

Peter Norvig (Google) je izjavio da je natjecaljsko programiranje u negativnoj korelaciji s rezultatima na poslu.

 

 

Na FER-u ćeš dobiti dosta dobru podlogu za sve to, o tebi ovisi što će te najviše zanimati i u kojem smjeru ćeš ići. Uglavnom, ako upišeš, imat ćeš dobre uvjete.

Slavonija u ♥ | http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica | http://www.soma.fm/
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2016 21:30 (nidjo123).
8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Algoritmi na prvoj godini?? Jel ima tko kakvih iskustava? Sto je najteže proci u drugom semestru prve godine?
10 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

pitanje: zna netko gdje se može naći rang lista upisa na fer od prošlih godina?

14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
isuckatthisgame kaže...

pitanje: zna netko gdje se može naći rang lista upisa na fer od prošlih godina?

Po forumima. Pogledaj temu za prošlogodišnju maturu, par ljudi(možda čak i ja, ne sjećam se više) je bilo stavilo neke pragove, baš zato da ostane za buduće generacije.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
12 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Fer123 kaže...
Algoritmi na prvoj godini?? Jel ima tko kakvih iskustava? Sto je najteže proci u drugom semestru prve godine?

 Evo ja sam 1. godina, 2. semestar. Algoritmi i strukture podataka mi se cine kao totalno jednostavan predmet, nema tu nista komplicirano. Radije se ozbiljnije uhvati matematike i fizike.

clock2much
10 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
power_user kaže...
isuckatthisgame kaže...

pitanje: zna netko gdje se može naći rang lista upisa na fer od prošlih godina?

Po forumima. Pogledaj temu za prošlogodišnju maturu, par ljudi(možda čak i ja, ne sjećam se više) je bilo stavilo neke pragove, baš zato da ostane za buduće generacije.

 upravo pročitao : FER - 752,6 (640.) - oznojio sam se!
okej, računao sam si osrednji rezultat na maturi i imao bi cca 750 što znači neka granica upisa.

izgleda ću morat dobro zagrijat stolicu. radim fiziku po trinom skripti i starim bilježnicama, plus stari ispiti sa web-a i nešto malo žute zbirke. matišu krenuo po skripti 24 lekcije - dakić, elezović i bilježnicama, ali mislim da ću ostati samo na bilježnicama uz tonimilun.com koji je solidan izvor za matišu . jezike bitno dobit 2 obzirom da nose 16 / 1000 . drž'te mi fige, trenutno sam u DO OR DIE situaciji , no vodeći se onom "true hardwork can't be denied" odmah se bacam na posao!

bajdvej, hvala na odgovoru, pozdrav  :-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2016 22:30 (isuckatthisgame).
10 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
isuckatthisgame kaže...
power_user kaže...
isuckatthisgame kaže...

pitanje: zna netko gdje se može naći rang lista upisa na fer od prošlih godina?

Po forumima. Pogledaj temu za prošlogodišnju maturu, par ljudi(možda čak i ja, ne sjećam se više) je bilo stavilo neke pragove, baš zato da ostane za buduće generacije.

 upravo pročitao : FER - 752,6 (640.) - oznojio sam se!
okej, računao sam si osrednji rezultat na maturi i imao bi cca 750 što znači neka granica upisa.

izgleda ću morat dobro zagrijat stolicu. radim fiziku po trinom skripti i starim bilježnicama, plus stari ispiti sa web-a i nešto malo žute zbirke. matišu krenuo po skripti 24 lekcije - dakić, elezović i bilježnicama, ali mislim da ću ostati samo na bilježnicama uz tonimilun.com koji je solidan izvor za matišu . jezike bitno dobit 2 obzirom da nose 16 / 1000 . drž'te mi fige, trenutno sam u DO OR DIE situaciji , no vodeći se onom "true hardwork can't be denied" odmah se bacam na posao!

bajdvej, hvala na odgovoru, pozdrav  :-)

 U koju srednju ides ti?

7 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Sada zavrsavam 3. razred i planiram ici na neki fakultet gdje ima programiranja a to me i zanima.Trazio sam po internetu i jedino sta mi se svidja je smjer racunalstva na ritehu u Rijeci.FOI mi je daleko a FER pretezak i vjerojatno ne bih prosao.Pa ako bi mi neko mogao reci da li se tamo vise obraduje programiranje ili racunalni sklopovi (npr. diode,tranzistori,tiristori itd.-to me upce ne zanima i nekako mi je dosadno).I takodjer me zanima koji se svi programski jezici tamo uce.Da li mi moze neko pomoc? :D :D

luka
16 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Ja idem na Riteh, smjer elektrotehnika i ovo što se tiče računalnih sklopova - oni se puno više rade na elektrotehnici dok na računalstvu najviše radiš programiranje u raznim jezicima (barem po pričama od frenda).

 

Tu u linku ti je program preddiplomskog studija Računarstva pa si malo pročitaj pa ćeš znati detaljnije.

 

http://www.riteh.uniri.hr/media/filer_public/0a/24/0a2438f1-56a3-4587-9033-663e819f3be1/tfr_psvst_racunarstva_2015.pdf

Koristite blage riječi i jake argumente
10 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Pozdrav svima!

Sada sam zavrsio 4. razred matematickog smjera X gimnazije. Slijede mature pa upisi... Imam dilemu izmedju FER-a i FSB-a. Za FER me zanima da li ima puno programiranja i jel ima kakvih smjerova di bih ga mogao izbjeci (bar smanjiti). Pogramiranje mi cak i ide solidno, ali mi nije drago i ne bih ga volio puno imat na faksu. Vise bi se bazirao na matematiku i fiziku. Cuo sam da ga na Elektroenergetici nema bas puno. Trebao bih malo informacija o tome... Sve preporuke i savjeti su dobrodošli.

 

Hvala i  LP

15 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Prva godina je svima zajednička tako da moraš položiti Programiranje i programsko inženjerstvo i Algoritme i strukture podataka(programira se u C-u) . IMO oba predmeta su dosta lagana, ali nauči se dosta (recimo ja nisam znao prije faksa ništa o programiranju). Kasnije ako odabereš smjer elektrotehniku nemaš uopće programiranja (ako se ne broji Matlab), možda malo C-a. Preporučio bih ti da ti odabir faksa ne bude prema tome koliko programiranja ima. Pogledaj što ti se sviđa više, FER i FSB nisu baš toliko slični. I znati bar malo programirati je koristan skill u današnjem svijetu :D

Beware of the sharp edged weapon called human being
10 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Svakako bih isao na elektrotehniku, ali prva godina je zajednicka svima i to bi onda moglo biti tesko... Radio sam 4 godine u srednjoj skoli na C-u. Mene samo zanima da li je to programiranje pretesko, jer u skoli smo znali imati vrlo teskih zadataka... FER mi je drazi od FSB-a, samo me malo strah tog programiranja jer znam da to moze biti vrlo komplicirano. Zanima me da li idu u detalje puno i da li mozda pretjerano tesko?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 16:18 (nix111).
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
nix111 kaže...

Svakako bih isao na elektrotehniku, ali prva godina je zajednicka svima i to bi onda moglo biti tesko... Radio sam 4 godine u srednjoj skoli na C-u. Mene samo zanima da li je to programiranje pretesko, jer u skoli smo znali imati vrlo teskih zadataka... FER mi je drazi od FSB-a, samo me malo strah tog programiranja jer znam da to moze biti vrlo komplicirano. Zanima me da li idu u detalje puno i da li mozda pretjerano tesko?

Ako učiš C već 4 godine, ovo ti ne bi trebao biti neki problem. Čak jer vrlo vjerojatno da će ti prvih par tjedana biti predosadno jer ćeš biti upoznat s tim :D stvarno osnove osnova se rade na početku. A i ne ide se toliko duboko, koliko zapravo možeš naučiti u 13 tjedana predavanja (datoteke su recimo zadnja stvar koja se radi).

Algoritmi i strukture podataka su malo drugačija priča. Nije da se baš uči C već se preko C-a uče algoritmi i strukture podataka. Npr. sortiranja, složenost, implementacija stoga, liste, redova itd. Zapravo jako jednostavan predmet jer ako shvatiš sve nema šanse da dobiješ nešto što ne znaš na ispitu, ne može se tu baš izmišljati nešto novo.

Moja preporuka je da upišeš FER jer, iskreno, na prvoj godini su programerski predmeti najmanja briga. Pazi se matematika, osnova elektrotehnike, fizike (rekao si da te to zanima, tako da ni tu nemaš problema ako se uhvatiš rješavanja zadataka od početka).

Beware of the sharp edged weapon called human being
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
nix111 kaže...

Svakako bih isao na elektrotehniku, ali prva godina je zajednicka svima i to bi onda moglo biti tesko... Radio sam 4 godine u srednjoj skoli na C-u. Mene samo zanima da li je to programiranje pretesko, jer u skoli smo znali imati vrlo teskih zadataka... FER mi je drazi od FSB-a, samo me malo strah tog programiranja jer znam da to moze biti vrlo komplicirano. Zanima me da li idu u detalje puno i da li mozda pretjerano tesko?

 Ja sam radio u C++ ali ne na Feru nego na Algebri u životu nisam radio programiranje doslovno  nikad, položio sam ga isključivo zbog konstantnog rada i vježbanja svaki dan  min 2 sata, iako je Algebra privatan faks programiranje ne možeš naći nigdje lagano ali ako radiš svaki dan barem 2 sata neće ti biti teško naprotiv uigraš se i zavoliš to.

 

Govorim iz iskustva :D

.

 

Ris
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 0:09 (ris).
8 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Pozdrav, zanima me gdje se nakon završenog FERa može raditi na HRTu, koji dio točno (režija ili?)?

11 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Pozdrav, planiram se upisati na FER ove godine pa me samo zanima da li postoji prijemni ispit ili ne?Frend mi je rekao da ga nema, a koliko mi se čini bilo ga je prije nekoliko godina pa me zanima da li su ga možda ukinuli?

12 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
cistamlaka kaže...

Pozdrav, planiram se upisati na FER ove godine pa me samo zanima da li postoji prijemni ispit ili ne?Frend mi je rekao da ga nema, a koliko mi se čini bilo ga je prije nekoliko godina pa me zanima da li su ga možda ukinuli?

 Nema prijemnog

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
12 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Na FERu sam cuo da nema vanrednog studiranja, ima li na FSBu? Ne mogu naci nista o tome na njihoj stranici

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice