FOI Varaždin - da ili ne?

poruka: 457
|
čitano: 222.876
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Ove godine zavrsavam srednju skolu i htjela bih upisati FOI u Varaždinu. Imam nekoliko pitanja: kakav je studentski dom i od koje cijene se krecu stanovi? Da li je faks tezak, da li se nadje nekog slobodnog vremena i dal je sve dobro objasnjeno na faksu? Hvala :)

15 godina
online
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
lindaklein kaže...

Ove godine zavrsavam srednju skolu i htjela bih upisati FOI u Varaždinu. Imam nekoliko pitanja: kakav je studentski dom i od koje cijene se krecu stanovi? Da li je faks tezak, da li se nadje nekog slobodnog vremena i dal je sve dobro objasnjeno na faksu? Hvala :)

Studentski dom je super. Novi dom, napravljen 2006. ak se ne varam. Sve sobe su lijepe, kupaonica je zasebna u svakoj sobi. Posteljina se mijenja dvaput mjesecno (ne moras imati svoju) i osoblje i ambijent su sjajni. Cijene stanova, ne znam osobno, ali su mi frendovi bili na stanu, su oko 750 kn po osobi. Cijene doma su 600 kn za dvokrevetnu, 700 jednokrevetna i 450 za trokrevetnu.

Faks ko faks je težak (ali mislim da je svaki iole ozbiljniji faks težak). Ako hoćeš sve kolokvirati i dati na vrijeme slobodnog vremena baš i nema. Ali zato lijepo guštaš dok su ispiti. Što se tiče objašnjavanja ima dobrih profesora i loših (tak je to svugdje). Na prvoj godini ima dosta ekonomskih predmeta i teorijskih predmeta čisto da te profiliraju kao studenta. Dalje već dolazi puno više praktičnog rada i rada u timovima. Velik je fokus na razvijanju prezentacijskih vještina. Dosta se gradiva obrađuje samostalno kroz seminare što mislim da je veliki bonus. Uglavnom, ako upišeš, kreni raditi redovno i nema problema.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2013 13:55 (Ad4pt3r).
15 godina
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

takoder razmisljam o navedenom fakultetu, ali imam jedan problem... na njihovi sluzbenim stranicama sam vidio da oni traze sve nizu razinu, a kad sam otisao na postani-student tamo pise da se trazi visa razina matematike

11 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Ad4pt3r kaže...
lindaklein kaže...

Ove godine zavrsavam srednju skolu i htjela bih upisati FOI u Varaždinu. Imam nekoliko pitanja: kakav je studentski dom i od koje cijene se krecu stanovi? Da li je faks tezak, da li se nadje nekog slobodnog vremena i dal je sve dobro objasnjeno na faksu? Hvala :)

Studentski dom je super. Novi dom, napravljen 2006. ak se ne varam. Sve sobe su lijepe, kupaonica je zasebna u svakoj sobi. Posteljina se mijenja dvaput mjesecno (ne moras imati svoju) i osoblje i ambijent su sjajni. Cijene stanova, ne znam osobno, ali su mi frendovi bili na stanu, su oko 750 kn po osobi. Cijene doma su 600 kn za dvokrevetnu, 700 jednokrevetna i 450 za trokrevetnu.

Faks ko faks je težak (ali mislim da je svaki iole ozbiljniji faks težak). Ako hoćeš sve kolokvirati i dati na vrijeme slobodnog vremena baš i nema. Ali zato lijepo guštaš dok su ispiti. Što se tiče objašnjavanja ima dobrih profesora i loših (tak je to svugdje). Na prvoj godini ima dosta ekonomskih predmeta i teorijskih predmeta čisto da te profiliraju kao studenta. Dalje već dolazi puno više praktičnog rada i rada u timovima. Velik je fokus na razvijanju prezentacijskih vještina. Dosta se gradiva obrađuje samostalno kroz seminare što mislim da je veliki bonus. Uglavnom, ako upišeš, kreni raditi redovno i nema problema.

 

Da li je teško upast? Mislim, ja prolazim sa 4, a maturu cu nadam se uspjesno rijesit.

11 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Imsovcanin kaže...

takoder razmisljam o navedenom fakultetu, ali imam jedan problem... na njihovi sluzbenim stranicama sam vidio da oni traze sve nizu razinu, a kad sam otisao na postani-student tamo pise da se trazi visa razina matematike

 

Meni su u školi rekli da sve gledam na postani-student, kao da je to to što tamo piše. Nisam gledala na njihovoj stranici iskreno, ali mislim da bi se trebala trazit visa, tako da ne znam ..

15 godina
online
FOI Varaždin - da ili ne?

Upasti nije teško, kvote se čak ni ne popune. Ostane mjesta svake godine (barem je dosad bila takva praksa). Treba viša razina matematike.

12 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Ad4pt3r kaže...

Upasti nije teško, kvote se čak ni ne popune. Ostane mjesta svake godine (barem je dosad bila takva praksa). Treba viša razina matematike.

Upasti bez plaćanja na FOI je ekstremno teško... Ako hoćeš plaćati punu cijenu od skoro 10k onda nije problem...

 

FOI, za one kojima matematika šteka i ne zanima ih informatika i programiranje, je poprilično težak faks. Pogotovo ako se uzme u obzir da osim klasične matematike imate i financijsku matematiku, odabrana poglavlja matematike, diskretne strukture s teorijom grafova i slično...

 

Što se tiče stanova, na početku praznika su najjeftiniji. Onda se već mogu naći po 600+ kn, ali ovisi o standardima koje si netko postavi. Dalje su uglavnom od 800 pa nadalje oni bolji stanovi. Ako hoćete stan u strogom centru onda se morate pripremiti na 1000kn + režije. Također, treba napomenuti da u Vž stvarno ništa nije daleko...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 21:31 (mjaneci3).
15 godina
online
FOI Varaždin - da ili ne?

Puna cijena je sad cca 7000 kn (tak nešto) jer su smanjili upisninu za društvene fakultete. Može se komotno studirati na FOIu bez plaćanja. Jbg, to je informatički faks pa stoga ima matematike i programiranja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 21:34 (Ad4pt3r).
12 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Ad4pt3r kaže...

Puna cijena je sad cca 7000 kn (tak nešto) jer su smanjili upisninu za društvene fakultete. Može se komotno studirati na FOIu bez plaćanja. Jbg, to je informatički faks pa stoga ima matematike i programiranja.

Ti govoriš o smjeru PITUP.

 

Informacijski i poslovni sustavi (ono što ljudi inače zovu FOI) je godina 9800kn. Cimer je tu kraj mene u sobi i on ide na FOI, valjda zna o čemu priča.

15 godina
online
FOI Varaždin - da ili ne?

Prvi dokument na linku. Ja govorim o plaćanju ako ne uspiješ ostvariti 30 ECTS bodova, a to iznosi 7200 kn. Ako ostvariš 55 i više ECTS-a ne plaćaš školarinu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 21:40 (Ad4pt3r).
16 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Ad4pt3r kaže...

Puna cijena je sad cca 7000 kn (tak nešto) jer su smanjili upisninu za društvene fakultete. Može se komotno studirati na FOIu bez plaćanja. Jbg, to je informatički faks pa stoga ima matematike i programiranja.

 

ekonomiju si zaboravio na popisu

12 godina
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Nisam na FOI tako da ja osobno ne mogu to tvrditi. Cimer s druge strane je, i on kaže da je to ta cijena.

 

Znam da imaju linearno plaćanje i znam o kolegijima kakva je situacija jer mi je cura na 4. godini na FOI-u.

15 godina
online
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Pupo kaže...
Ad4pt3r kaže...

Puna cijena je sad cca 7000 kn (tak nešto) jer su smanjili upisninu za društvene fakultete. Može se komotno studirati na FOIu bez plaćanja. Jbg, to je informatički faks pa stoga ima matematike i programiranja.

 

ekonomiju si zaboravio na popisu

Ekonomije ima dosta na prvog godini (kao i ostalih 'zanimljivih' predmeta). Dalje ima dosta manje pod uvjetom da studiraš informacijske sustave. Poslovni sustavi su, naravno, orijentirani na tu ekonomsku stranu.

14 godina
online
FOI Varaždin - da ili ne?

Prvo, tko god se upisuje kao redovan student u prvu godinu, ne plaća ništa.

Dalje ovisi, ako skupiš 55 ECTSa onda ne plaćaš, što na FOIju znači da trebaš položiti obavezne kolegije.  Ako ne skupiš 55 bodova, 99% je da si pao godinu.

 

Upasti problem nije, ove godine nas se na prvom roku upisalo manje od kvote, tak da...

 

Općenito, faks je zahtjevan. Za prvi semestar mogu reć da možeš kolokvirat sve kolegije uz malo truda. Doduše, ne volim ove teorijske kolegije, tipa osnove ekonomije, iako su prelagani. 

Svaki profesor i asistent će vas pokušat natjerat da radite. Uglavnom, za sada je ok.

 

Iz okolice grada sam tako da putujem svaki dan i ne znam kak su cijene stana, no svakako je povoljnije nego ZG.

Grad je prilično malen, sve ti je blizu. Doduše počeo trend izmještanja svega van grada u one poslovne zone, pa su tako svi veliki trgovački centri van grad, Cinestar je van grada. Ostalo sve bitno je još uvijek u samom gradu. FOI-1(IPS) je na Korzu(glavni trg), FOI-2(EP) je na drugoj lokaciji, par minuta hoda.

 

Ako treba nekih informacija više, slobodno pitajte.

13 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?

Ja sam brucos na FOI-u IPS.. Stan placam zimsku ratu oko 900-1000kn s rezijama.. Za sada fax nije pretezno tezak uz redovan rad, ali evo bas sad 150 studenata palo Informatiku1 i automatski pali godinu :S Grad je bas fin ,onako pun studenata nema sad izlazaka ko u Zg ,ali jbg

15 godina
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Evo da se ubacim što se tiče studentskog doma, imaš novi video :D
Inače, novi dio doma će biti predobar kad se izgradi :)



Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2013 0:00 (markoal).
16 godina
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Osobno sam već 4 godine u VŽ-u i grad je zbilja mali, pješke ti je sve u pola sata hoda - s jedne strane grada do drugog.

 

Idem PITUP smjer jer sam zadnja generacija koja nije morala maturu polagati, al' sam imao prijemni ispit za IS i nisam prošao te sam upisao to.

 

Šta vas zanima?

  1. Cijene stanarina su od 500~1000+kn bez režija, sve ovisi koliki standard želiš - rupčaga/luksuz
  2. Studentski dom je odličan. bio sam 2 i po godine u njemu.
    MANE
    : videonadzor 0-24h, društvo ne može prespavati kod tebe (izbacuju iz doma)
    strogo se prati podatkovni promet odnosno korištenje torrenata aka piraterija
    preglasna glazba zabranjena tj. opomene se dobivaju
    alkohol strogo zabranjen, al' tu i tamo se zalomi
  3. Menze imaju 3: park/raj/elektron - park deru s cijenama i hrana je tak-tak s time da su pizze odlične naspram prve dvije godine kada sam bio (užaš je preblaga riječ), raj - dobre cijene, dobra jela, veliki plus su odresci, pizze mi nisu dobre i još elektron - udaljen od oba faxa i ima pješačenja do njega - mali izbor hrane, al' pizze i lignje su super
  4. Fax - puno ekonomskih predmeta (poslovna ekonomija, osnove ekonomije, računovodstvo, organizacija, menadžment...bla bla bla). Sve se da kolokvirati i ne treba biti štreber i ne treba se ubijati od učenja (bar na mome smjeru - PITUP). Slobodnog vremena ćeš uvijek imati - dobro što se tiče IS-a čuo sam da si pola dana na predavanju dok ja uvijek imam predavanja od 16~20h, inače završimo do 19h. Vježbe tu i tamo budu prije predavanja ili poslije predavanja.
  5. TZK je odličan, možeš birati šta želiš - nogomet, odbojka, košarka, plivanje, badminton, stolni tenis...
  6. FOI je totalno neorganiziran bez obzira što je fakultet "ORGANIZACIJE" i informatike, što prije to shvatiš manje ćeš živaca izgubiti.

 

Toliko od mene, slobodno pitaj ako te/vas još štagod zanima.

 

Markoal i ja smo se upoznali preko bug foruma i našli se u studentskom domu, kao i s kolegom EZY-E...imate pozdrav od Najbržeg

 

 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
15 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Najbrži kaže...

Osobno sam već 4 godine u VŽ-u i grad je zbilja mali, pješke ti je sve u pola sata hoda - s jedne strane grada do drugog.

 

..

  1. Cijene stanarina su od 500~1000+kn bez režija, sve ovisi koliki standard želiš - rupčaga/luksuz
  2. Studentski dom je odličan. bio sam 2 i po godine u njemu.
    MANE
    : videonadzor 0-24h, društvo ne može prespavati kod tebe (izbacuju iz doma)
    strogo se prati podatkovni promet odnosno korištenje torrenata aka piraterija
    preglasna glazba zabranjena tj. opomene se dobivaju
    alkohol strogo zabranjen, al' tu i tamo se zalomi
  3. FOI je totalno neorganiziran bez obzira što je fakultet "ORGANIZACIJE" i informatike, što prije to shvatiš manje ćeš živaca izgubiti.

 

Toliko od mene, slobodno pitaj ako te/vas još štagod zanima.

 

Markoal i ja smo se upoznali preko bug foruma i našli se u studentskom domu, kao i s kolegom EZY-E...imate pozdrav od Najbržeg

 

 

Haha da, i sa kolegom Adapterom (negdje je tu broj u nicku, al nema veze) :D

Samo bi to citirano možda malo prokometirao, alkohol koliko ja vidim nije zabranjen(bar u praksi), uvjek bude neka pijanka u čajnoj kuhinji, samo iza 11 sati ne smje se praviti buka. Što je ok. A za torrente, to ovisi do sreće, ne znam nikoga do sad tko nije skinuo nešto piratsko :D

A što se tiče organizacije FOI-a, i ja sam imao malo slično mišljenje, no onda sam vidio situaciju kod drugih fakulteta(neda mi se navoditi situaciju), i može se slobodno reći da je FOI zakon što se toga tiče, skoro sve obavijesti stižu na internet, rezultati kolokvija i ostale važne stvari su na internetu, eventualno neki profesori su malo ne organizirani ali sve u svemu je zadovoljavajuće.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2013 1:37 (markoal).
16 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
markoal kaže...
Samo bi to citirano možda malo prokometirao, alkohol koliko ja vidim nije zabranjen(bar u praksi), uvjek bude neka pijanka u čajnoj kuhinji, samo iza 11 sati ne smje se praviti buka. Što je ok. A za torrente, to ovisi do sreće, ne znam nikoga do sad tko nije skinuo nešto piratsko :D

Naravno da bude, samo da ne prave se problemi jer veliki brat sve gleda. Osobno sam isto u više navrata bez ikakvog prigovora unosio alkohol u sobu i pio s cimerom/društvom.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Najbrži kaže...

Osobno sam već 4 godine u VŽ-u i grad je zbilja mali, pješke ti je sve u pola sata hoda - s jedne strane grada do drugog.

 

Idem PITUP smjer jer sam zadnja generacija koja nije morala maturu polagati, al' sam imao prijemni ispit za IS i nisam prošao te sam upisao to.

 

Šta vas zanima?

  1. Cijene stanarina su od 500~1000+kn bez režija, sve ovisi koliki standard želiš - rupčaga/luksuz
  2. Studentski dom je odličan. bio sam 2 i po godine u njemu.
    MANE
    : videonadzor 0-24h, društvo ne može prespavati kod tebe (izbacuju iz doma)
    strogo se prati podatkovni promet odnosno korištenje torrenata aka piraterija
    preglasna glazba zabranjena tj. opomene se dobivaju
    alkohol strogo zabranjen, al' tu i tamo se zalomi
  3. Menze imaju 3: park/raj/elektron - park deru s cijenama i hrana je tak-tak s time da su pizze odlične naspram prve dvije godine kada sam bio (užaš je preblaga riječ), raj - dobre cijene, dobra jela, veliki plus su odresci, pizze mi nisu dobre i još elektron - udaljen od oba faxa i ima pješačenja do njega - mali izbor hrane, al' pizze i lignje su super
  4. Fax - puno ekonomskih predmeta (poslovna ekonomija, osnove ekonomije, računovodstvo, organizacija, menadžment...bla bla bla). Sve se da kolokvirati i ne treba biti štreber i ne treba se ubijati od učenja (bar na mome smjeru - PITUP). Slobodnog vremena ćeš uvijek imati - dobro što se tiče IS-a čuo sam da si pola dana na predavanju dok ja uvijek imam predavanja od 16~20h, inače završimo do 19h. Vježbe tu i tamo budu prije predavanja ili poslije predavanja.
  5. TZK je odličan, možeš birati šta želiš - nogomet, odbojka, košarka, plivanje, badminton, stolni tenis...
  6. FOI je totalno neorganiziran bez obzira što je fakultet "ORGANIZACIJE" i informatike, što prije to shvatiš manje ćeš živaca izgubiti.

 

Toliko od mene, slobodno pitaj ako te/vas još štagod zanima.

 

Markoal i ja smo se upoznali preko bug foruma i našli se u studentskom domu, kao i s kolegom EZY-E...imate pozdrav od Najbržeg

 

 

 

Sto se tice doma, kako da se "prijavim" za upad? Mislim, ja sam s mora tako da ne znam dal cu morat putovat par puta? I koliko sam cula prva godina se ne placa? Placa se ako dam sve u roku? Sorry na toliko pitanja haha:)

16 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
lindaklein kaže...
Sto se tice doma, kako da se "prijavim" za upad? Mislim, ja sam s mora tako da ne znam dal cu morat putovat par puta? I koliko sam cula prva godina se ne placa? Placa se ako dam sve u roku? Sorry na toliko pitanja haha:)

Natječaj bude svake godine za studom, rok je inače do kraja 3. tjedna u srpnju.

Što se tiče (ne)plaćanja to će ti reći mlađi kolege/ice jer sam ja na stručnom studiju i morao sam full plaćati. Sada po novome ima ta neka shema s ECTS bodovima, tako da što više daš manje ćeš platiti slijedeću godinu.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
15 godina
online
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
lindaklein kaže...

 

Sto se tice doma, kako da se "prijavim" za upad? Mislim, ja sam s mora tako da ne znam dal cu morat putovat par puta? I koliko sam cula prva godina se ne placa? Placa se ako dam sve u roku? Sorry na toliko pitanja haha:)

Pa putovat ćeš kad želiš. Dok god uredno plaćaš dom, možeš ostati koliko želiš. Prva godina se ne plaća, a dalje ne plaćaš ako uspiješ do početka sljedeće akademske godine (znači rujan negdje) položiti predmete u vrijednosti 55 ECTS bodova. To su ti večinom svi obavezni predmeti, a to nije toliki problem ako učiš redovito.

15 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Najbrži kaže...

Osobno sam već 4 godine u VŽ-u i grad je zbilja mali, pješke ti je sve u pola sata hoda - s jedne strane grada do drugog.

 

 

Kaj si došao studirat u VŽ ili se šminkat?{#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Najbrži kaže...

 

  1. FOI je totalno neorganiziran bez obzira što je fakultet "ORGANIZACIJE" i informatike, što prije to shvatiš manje ćeš živaca izgubiti.

 

FOI je najorganiziraniji fakultet u drzavi. I Njemci su ispitivanjem to ustvrdili izmedju ostalog a znam i iz iskustva.

Ono na sto covjek treba bit spreman kad ide tamo je da je prosjek studiranja 8 godina, a 8 godina zivit u onom selu od Varazdina e za to već treba bit karakter. Nekom ko dolazi iz jos manjeg sela to nece bit problem, al iz Zagreba otic tamo je psihoterapija, da ne govorim kakvog grada uz more.

Who's that stumbling around in the dark? State your business or prepare to get winged!
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2013 21:32 (johnpr).
12 godina
protjeran
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
johnpr kaže...

A od kud Vi gospon dolazite, iz Tokia? Inace ako Vam se pomutilo, postoji i psihijatrijski odjel u bolnici u VZ-u, tak da...

daniel
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 5:04 (daniel.hajdinjak666).
16 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
Najbrži kaže...
  1. FOI je totalno neorganiziran bez obzira što je fakultet "ORGANIZACIJE" i informatike, što prije to shvatiš manje ćeš živaca izgubiti.

samo sam čekao ko ce prvi napisati hahaha... 

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
15 godina
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
johnpr kaže...

 

FOI je najorganiziraniji fakultet u drzavi. I Njemci su ispitivanjem to ustvrdili izmedju ostalog a znam i iz iskustva.

Ono na sto covjek treba bit spreman kad ide tamo je da je prosjek studiranja 8 godina, a 8 godina zivit u onom selu od Varazdina e za to već treba bit karakter. Nekom ko dolazi iz jos manjeg sela to nece bit problem, al iz Zagreba otic tamo je psihoterapija, da ne govorim kakvog grada uz more.

{#}

 

Ovo 1. što se tiće organizacije možda je i istina. Jer neznam kakvi su drugi. Al ovo što si napisal u vezi Vž-a nemam riječi.

11 godina
neaktivan
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Pa nisam ni mislio da to shvati netko tko je iz Varazdina ili manjeg mjesta. Da se razumijemo ja imam samo riječi hvale za FOI i Varazdin, Varazdin mi se kao malo mjesto svidja, al da bio zivio tamo nakon sto sam navikao na nesto vece, nema sanse, u tom smislu je Varazdin selo, bez potrebe da se tu itko vrijedja, kad se pogleda da mlada osoba moze ic studirat od Los Angelesa, Milana, Beca do neznam cega vec ne ako ima visok prosjek ocjena onda je Varazdin definitivno selo i u tom kontekstu pricam, necu pricat u kontekstu cuvanja ovaca.

Who's that stumbling around in the dark? State your business or prepare to get winged!
12 godina
offline
FOI Varaždin - da ili ne?

Kaj to veliki grad ima, a da Varaždin nema? {#}

 

Plus tome, puno je mirnije nego u velikom gradu.

13 godina
protjeran
offline
Re: FOI Varaždin - da ili ne?
johnpr kaže...

Pa nisam ni mislio da to shvati netko tko je iz Varazdina ili manjeg mjesta. Da se razumijemo ja imam samo riječi hvale za FOI i Varazdin, Varazdin mi se kao malo mjesto svidja, al da bio zivio tamo nakon sto sam navikao na nesto vece, nema sanse, u tom smislu je Varazdin selo, bez potrebe da se tu itko vrijedja, kad se pogleda da mlada osoba moze ic studirat od Los Angelesa, Milana, Beca do neznam cega vec ne ako ima visok prosjek ocjena onda je Varazdin definitivno selo i u tom kontekstu pricam, necu pricat u kontekstu cuvanja ovaca.

Pa i Zagreb je selo uspoređujući ga sa gradovima kojima ti uspoređuješ. Kvalitetno obrazovanje ne ovisi o veličini grada, a ni državi. Većina američkih elitnih sveučilišta su u manjim gradovima, tako da bi po tome Miami trebao biti selo za njih, po tvome.

 

Sad ovisi da li želiš glumiti studenta i govoriti kako si bio u ovom ili onom gradu, ili želiš kvalitetno obrazovanje, pa ti je svejedno da li si u Vuko*ebini Donjoj.

 

 

Ad astra peronospora
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice