HAK priručnik - pitanja i odgovori

poruka: 49
|
čitano: 80.944
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

Dobra večer. Zanima me da li ima tko/gdje skeniran priručnik od haka za osposobljavanje i polaganje vozačkog ispita a1, a, b i b+e kategorije vozila? Unaprijed se zahvaljujem. Ja sam tražio, ali nisam imao uspjeha. Naime, u autoškoli smo ih morali vratiti, a ja bih želio neke stvari još ponoviti.

Pomoći će i ako ima nekih sličnih materijala koji se koriste pri osposobljavanju.

Našao sam stranicu od onog nekog instruktora vožnje, ali tamo su napisane samo neke stvari, a mene zanimaju neki detalji...

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
13 godina
neaktivan
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

Imam ti ja Hakovu knjigu u wordu.Uploadam pa cu napravit edit{#}

 

Edit: LINK

 

Ako pises ispit negdje sam imao link sa dosta novih pitanja koja je hak uveo prosli mjesec.Meni su bila s tih ispita vise od 50% pitanja na testu

Ako treba reci pa cu potrazit

 

EDIT :evo link o kojem pricam LINK

 

Uploader crni

ima 10 testova svakako svakome preporucam prije ispita da ih prođe ;)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 18:56 (Gigx0n).
16 godina
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

Najljepša ti hvala. Ispit sam prošao (120/120 {#}), i to sam učio iz zbirke koju smo dobili zajedno sa udžbenikom (jednom ju pročitao). Nego, sad sam na vožnji, a ja biser nisam stigao pročitati cijeli udžbenik, pa imam par stvari za koje nisam 100% siguran kako smijem postupiti, pa da to riješim, da nebi bilo nismo znali. Hvala {#}{#}

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
13 godina
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

Nemoj se opterečivati... Sve ćeš kroz vožnju naučiti. 
Što se mene tiče, najbolje se uči vani, na ulici u prometu.. Teorijski dio u učionici je bespotreban (možda par sati, ali 20 ili koliko već je - zaboravio.)

Ako dobiješ dobrog instruktora, ne boj se {#}.

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
16 godina
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?
sudy_freak kaže...

Nemoj se opterečivati... Sve ćeš kroz vožnju naučiti. 
Što se mene tiče, najbolje se uči vani, na ulici u prometu.. Teorijski dio u učionici je bespotreban (možda par sati, ali 20 ili koliko već je - zaboravio.)

Ako dobiješ dobrog instruktora, ne boj se {#}.

Heh, fora je u tome što nisam dobio baš najboljeg instruktora, te on tvrdi da bi ja sve što trebam znati trebao znati iz knjige. Dok ga pitam nešto za što nisam siguran ili neznam, najčešći odgovor je da zašto ga pitam gluposti. Al' ok, uglavnom dosta toga znam, a i baš mi nije situacija da bi išao mijenjati instruktora, pa ću valjda nekako to progurati :D

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
13 godina
neaktivan
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?
Instruktor ti nije normalan, di ides u školu? Nemaš kaj nauciti iz knjige jedino znakove i pravila a ostalo tjekom vožnje.
http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/prodaja-by-monopol/107035.aspx
13 godina
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

Kao što je kolega Monopol rekao {#}

 

Ako treba pomoć, pitaj ovdje ili na pp

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
13 godina
neaktivan
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

Hahahah..ja nevjerujem...tražim ovakav priručnik...već mjesecima...i već mislio kupit knjigu..kad ono....{#}.....Hvala puno na ovom uploadu..:D

blacky
14 godina
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

Ja pocetkom iduce godine idem polagat za auto. Pa me zanima kad bi iso istovremeno za motor 125ccm. Koliko bi moro nadoplatit?

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
15 godina
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?
cuspajz kaže...

Ja pocetkom iduce godine idem polagat za auto. Pa me zanima kad bi iso istovremeno za motor 125ccm. Koliko bi moro nadoplatit?

Sa napunjenih 17,5 godina mozes upisati za polaganje B kategorije,A1 ti je besmisleno,kada mozes A2 kategoriju u koju ulaze motocikli do 50KS(35KW) kao i svi maxi skuteri do 500kubika.

Ovisi od autoskole do autoskole negdje je oko 6,500kn+2,500kn(a2 kategorija),negdje je skuplje,odakle si?

B kategorija bi te izasla oko 7000kn,A2 oko 2.500-3.500kn( tu ulaze sati voznje).

Mnoge autoskole daju popust za zajednicko polaganje B + A2 kategorija.
Ako te jos sta zanima,pitaj.

Skinut' ću zvijezde s neba za tebe.... sam' pošalji torrent.
13 godina
neaktivan
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?
doky01akablava kaže...

Sa napunjenih 17,5 godina mozes upisati za polaganje B kategorije,A1 ti je besmisleno,kada mozes A2 kategoriju u koju ulaze motocikli do 50KS(35KW) kao i svi maxi skuteri do 500kubika.

Ovisi od autoskole do autoskole negdje je oko 6,500kn+2,500kn(a2 kategorija),negdje je skuplje,odakle si?

B kategorija bi te izasla oko 7000kn,A2 oko 2.500-3.500kn( tu ulaze sati voznje).

Mnoge autoskole daju popust za zajednicko polaganje B + A2 kategorija.
Ako te jos sta zanima,pitaj.

Znaci moze preskociti i odma ici na A2, sa kolko godina?

http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/prodaja-by-monopol/107035.aspx
14 godina
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

Ne mislim vozit niš veće od 125ccm a A2 košta više od A1 (valjda?)...

 

a i to mi je još upitno. Sad se polako informiram, da znam cijene

 

BTW Osijek

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 1:11 (cuspajz).
15 godina
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?
Monopol kaže...
doky01akablava kaže...

Sa napunjenih 17,5 godina mozes upisati za polaganje B kategorije,A1 ti je besmisleno,kada mozes A2 kategoriju u koju ulaze motocikli do 50KS(35KW) kao i svi maxi skuteri do 500kubika.

Ovisi od autoskole do autoskole negdje je oko 6,500kn+2,500kn(a2 kategorija),negdje je skuplje,odakle si?

B kategorija bi te izasla oko 7000kn,A2 oko 2.500-3.500kn( tu ulaze sati voznje).

Mnoge autoskole daju popust za zajednicko polaganje B + A2 kategorija.
Ako te jos sta zanima,pitaj.

Znaci moze preskociti i odma ici na A2, sa kolko godina?

 

Pa sa 17,5 godina,sa 18 godina i 1 danom,moze izaci pred komisiju.

A kategorija se moze  polagati sa 20godina i uz prethodne 2 godine iskustva sa A2 kategorijom,ili sa 24 godine.

Tako je bilo barem prije mjesec dana,ne vjerujem da se sta promijenilo.

 

Cuspajz isplativije ti je ici na A2 kategoriju,koji bi motor vozio,a i bolje ti je ako se odlucis na neki jaci motor A2 jer za 2 godine mozes A kategoriju polagati.

Skinut' ću zvijezde s neba za tebe.... sam' pošalji torrent.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 1:14 (doky01akablava).
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?
Gigx0n kaže...

Imam ti ja Hakovu knjigu u wordu.Uploadam pa cu napravit edit{#}

 

Edit: LINK

 

Ako pises ispit negdje sam imao link sa dosta novih pitanja koja je hak uveo prosli mjesec.Meni su bila s tih ispita vise od 50% pitanja na testu

Ako treba reci pa cu potrazit

  jel bi mogao dobit taj link s pitanjima

13 godina
neaktivan
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

Evo link sa pitanjima LINK

 

Uploader crni

ima 10 testova svakako svakome preporucam prije ispita da ih prođe ;)

 

Ne znam zasto nisam odmah stavio link {#} ali evo ga sad ovdje i u gornjoj poruci {#}

15 godina
neaktivan
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

e puno ti hvala

15 godina
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

Bas htjedoh pitati,kada ste isli na pismeni dio,prometna pravila,jel vam bio obican ovaj papirnati test,120 pitanja,koliko ono 45 minuta ili ste morali na racunalu?

Prvi put sam pao na tom,i opet dobijem isti test,120/120.

Dok ovi kako bi rekao elektronicki,dosta su tezi,vise su random pitanja,a ne ovi testovi koje autoskola posjeduje,i uvelike je manja prolaznost...

Skinut' ću zvijezde s neba za tebe.... sam' pošalji torrent.
16 godina
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?
doky01akablava kaže...

Bas htjedoh pitati,kada ste isli na pismeni dio,prometna pravila,jel vam bio obican ovaj papirnati test,120 pitanja,koliko ono 45 minuta ili ste morali na racunalu?

Prvi put sam pao na tom,i opet dobijem isti test,120/120.

Dok ovi kako bi rekao elektronicki,dosta su tezi,vise su random pitanja,a ne ovi testovi koje autoskola posjeduje,i uvelike je manja prolaznost...

ima 38 pitanja, i da, vrijeme za rješavanje je 45 min. Mi smo mogli birati 'oćemo na računalima ili na papiru (išli smo prije nekih mjesec dana). Odabrali smo da rješavamo na papiru. I svatko je dobio svoj primjerak (svatko je imao potpuno različita pitanja), sa već ispisanim svim podacima (ime, prezime, datum rođenja...), samo je trebalo potpisat test i rješit. Prije je prolaznost u državi bila tam negdje između 68 i 72%, a sada je pala na 20-ak%.

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 22:31 (denix).
15 godina
neaktivan
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

kaj ni pismeni nije bas lagan?

16 godina
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?
cale kaže...

kaj ni pismeni nije bas lagan?

Heh, ovisi kako gledaš na to i kako shvaćaš. Ja sam to uglavnom sve na logiku rješavao, jer tako i ide. Nisam ništa učio napamet, jer ne bi imao koristi baš neke od toga. Prije je pismeni bio lakši jer si imao ukupno 200-injak pitanja (ili 400, ne sjećam se više) koja su se ponavljala. Znači, da si pao 5 puta (ako je bilo 200 pitanja), 6. put bi ti već došlo neko pitanje koje si imao prije. Tak da su u autoškolama imali sve primjerke testova i onako, sve ih prođeš, naučiš i nema šanse za pad. A sad je u opticaju oko 1000 pitanja koja su sva iz one zbirke (nju dobiješ u autoškoli, bar mi jesmo), te je kao teže jer ih se više mora naučiti. Hm... znam da sam sve malo namljeo, ali ak' nisi što skužio, pitaj :D

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 22:47 (denix).
15 godina
neaktivan
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

hehe skuzio sam,nista sjest i ucit:)

13 godina
neaktivan
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?
cale kaže...

kaj ni pismeni nije bas lagan?

kao sto je denix rekao

Prije su se pojavljivala(15 godina unazad)  stalno ista pitanja i naravno vec nakon par god su se znala sva pitanja koja su se mogla pojaviti(8 grupa po 38 pitanja, ima pitanja koja se ponavljaju znaci nesto manje od 300 pitanja sa raskrizjima)prolaznost je bila velika jer su pitanja bila jednostavno slozenaa i predavaci su skoro samo resetali po tim pitanjima iz tih 8 grupa  i vecina ih se mogla rijesiti i bez pohađanja bilokakve nastave.

Tako je to sve bilo do prije mjesec dva kada su odlucili napraviti mali "update" neznam tocno koliko pitanja.

Frend mi je bio u jednoj od prvih grupa koja je pisala nova pitanja i pao je prvi put jer se sa pola pitanja nije uopce susreo i dosta ih je slozeno bas da te navedu na krivo razmisljanje iako je ustavri stvar jako banalna (ali naravno to tek skuzis kad je kasno)

Kad sam ja trebao ic pisat ispit malo me bila trta tih novih pitanja pa sam uzeo prirucnik i prolistao ga

Kada sam sjeo za racunalo i poceo pisat ispit bilo me jos vise strah alir nakon sto sam dosao na 38 pitanje i vido da sam odgovorio na 36 pitanja sa sigurnoscu strah je nestao te sam isao pogadat ostala 2 pitanja (naravno to sam fulao {#}) ostvario sam 115 /120 108 ti je za prolaz

Frend koji je pisao zajedno sa mnom  je pao i kad mi je govorio svoja pitanja ja sam ga gledao u cudu {#} jer je fakat dobio teska pitanja , ne teska nego ultra zakomplicirana pitanja npr,

zasto bolje uocavamo onaj znak sastavljen od puno led icanego obicni znak

ima ih jos dosta takvih ali se ne mogu sjetiti

 

Sjecam se da su meni svi govorili kako su raskrizja najteza bla bla bla alo ti je zapravo jedino gradivo osim znakova koje ce ti fakat trebat u svakodnevnoj voznji

 

Nije da bi te ovaj post trebao prestrasiti nego bi te trebao potaknuti da citas pitanja detaljno jer je 45 min dovoljno da rijesis barem 5 testova

Da prije prolistas knjigu

Prodes sto vise testova da vidis sam koncept pitanja

 

 

15 godina
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

hmmm, ja trenutno pohađam autoskolu i isto me malo trta ti ispita. mislim nije me strah pada, ali opet bolje proci sprva. olaksas sebi i instruktoru. drugi cetvrtak je vjerojatno ispit.. do vikenda cu si malo prouciti propise i znakove. krizanja nisu teska, ali opet shit happens.

nadam se da cu proci. {#}

Hvala na literaturi

13 godina
neaktivan
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?
Samo opušteni.Ispite ces proc kao i svi nema brige! Pazi na zebre, punu crtu i trake ( prestrojavanje ) .
http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/prodaja-by-monopol/107035.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 23:48 (Monopol).
15 godina
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

vidit cemo... uglavnom javit cu vam kak je bilo {#}

16 godina
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

I pažljivo gledaj slike. Recimo, ima jedna slika raskrižja (u zbirci), gdje se moraš malo bolje zagledati da bi skužio da gledaš iz auta koji je na šodranom putu, tak da ti odma drugačije pravilo vrijedi, nego da si na običnom asfaltu.

Još mi je bilo čudno kak je u zbirci netočno rješeno, a kad ono skužim da je u tome kvaka.

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
15 godina
neaktivan
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

proso sam skoro sva pitanja,i skoro sva sam pao,uvijek sam bio izmedu 26 i 30 od 38,uglavnom znam al na glupost se zeznem,ovaj link koji sam dobio s pitanjima,ima oko 8 9 testova sam su ti moguci da ce se pojavit ili ce oni napravit posebno tam

16 godina
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?
imaš odgovor nekoliko poruka više
Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

ispricavam se,nervoza me zelim se osigurat sa svime,hvala ti,sorry jos jednom

15 godina
neaktivan
offline
HAK priručnik - skeniran, ima li tko/gdje?

Isus ti kako mutava pitanja, pomazem sestri i pol neznam.

 

Nego moze li netko pogledati pitanje 7-14-105 u onim ispitnoj knjizici plave boje.

radi se o raskrizju, je li ono znak desno ili nije?

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice