Koju srednju školu odabrati? izdvojena tema

poruka: 1.456
|
čitano: 542.385
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Od gimnazija mos klasicnu, mozda drugu. Strukovne mos sve osim nekih smjerova u zdravstvenoj i turistickoj i mozda tehnicara za racunalstvo.

10 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

što je ovo, svi bi u MIOC

10 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Imat cu nekakvih 65-66 bodova ako gledam da upisem 1. gimnaziju u Splitu. Cuo sam da je to najteza gimnazija, ali mogu se nosit stim jer sam takodjer cuo da je klasicna gimnazija osnova za medicinu, a planiram ici na medicinski faks kasnije.

 

Ima li neko iskustva sa 1. gimanzijom? Jel stvarno toliko teska? Mogao bih se cak upisat sa svojih 66 bodova, jer prosle godine zadnji koji su upadali imali su oko 64 boda. Svi lete na HTT i ta sranja.

13 godina
odjavljen
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ja sam imao ocjene za MIOC i svaki srednju skolu koju sam pozelio, pa sam opet odabrao Tehnicku skolu, a ici cu na fer kad zavrsim srednju

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
MARKOZD15 kaže...

Ja sam imao ocjene za MIOC i svaki srednju skolu koju sam pozelio, pa sam opet odabrao Tehnicku skolu, a ici cu na fer kad zavrsim srednju

Dobro, bravo za tebe ali moraš shvatit da čovjek sa 14 godina teško da može znat čime će se bavit kad odraste. Što želim reći, da dijete od 14 godina teško da ima nekih interesa i zanimacija pa da odmah zna na koji će faks ić...
Naravno, ima izuzetaka koji znaju, ali većina njih ne zna. Stoga je najbolje upisat gimnaziju i to bilo koju.
Mene je npr. na kraju osnovne užasno zanimalo crtanje i brijo sam kao da ću jednog upisat Arhitekturu ako ću moć, ali sam znao da ću se možda predomislit tako da nisam htio primjenjenu upisat vec sam otiso u opcu gimnaziju. Nakon prvog razreda srednje, shvatio sam da su mi povijest i ostali štreberski predmeti dosadni i skužio sam da imam talenta za matematiku i super mi je išla tako da sam se prebacio u prirodoslovno-matematičku gimnaziju. Super mi ide i fizika koju sam kao i matematiku mrzio u osnovnoj. Sad završavam 4. razred i upisat ću FER.

Gimnazija je najbolje da ti otvori oči jer osnovna škola ti ne daje preširok spektar toga da ti vidiš aha, mene zanima točno Povijest, a Fizika i ostale prirodne znanosti ne. U gimnazijama si doslovno prisiljen učit sve predmete od neke Etike pa sve do Fizike i Biologije i onda nakon vremena skužiš što te zanima i učiš samo te predmete i upišeš faks koji hoćeš. Ja sam imao sreće što sam već u prvom razredu skužio da me zanimaju Mat, Inf i Fiz pa sam se preselio dok nije bilo kasno.

Naravno, ovo vrijedi isključivo za zagrebačke gimnazije. Za ove neke splitske, varaždinske, karlovačke nemam pojma... Ak se mene pita, svugdje izvan Zagreb prilikom pisanja mature profesori pomažu učenicima i daju im da prepisuju.

14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
schanac kaže...


Naravno, ovo vrijedi isključivo za zagrebačke gimnazije. Za ove neke splitske, varaždinske, karlovačke nemam pojma... Ak se mene pita, svugdje izvan Zagreb prilikom pisanja mature profesori pomažu učenicima i daju im da prepisuju.

Ovo je potpuna glupost. Kažeš da o gimnazijama van Zagreba nemaš pojma, ali to te ne sprječava o njima širiš dezinformacije i omalovažaš rezulate učenika tih gimnazija na maturi.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
LuoKey kaže...

Imat cu nekakvih 65-66 bodova ako gledam da upisem 1. gimnaziju u Splitu. Cuo sam da je to najteza gimnazija, ali mogu se nosit stim jer sam takodjer cuo da je klasicna gimnazija osnova za medicinu, a planiram ici na medicinski faks kasnije.

 

Ima li neko iskustva sa 1. gimanzijom? Jel stvarno toliko teska? Mogao bih se cak upisat sa svojih 66 bodova, jer prosle godine zadnji koji su upadali imali su oko 64 boda. Svi lete na HTT i ta sranja.

Neko odg?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
schanac kaže...
MARKOZD15 kaže...

Ja sam imao ocjene za MIOC i svaki srednju skolu koju sam pozelio, pa sam opet odabrao Tehnicku skolu, a ici cu na fer kad zavrsim srednju

Dobro, bravo za tebe ali moraš shvatit da čovjek sa 14 godina teško da može znat čime će se bavit kad odraste. Što želim reći, da dijete od 14 godina teško da ima nekih interesa i zanimacija pa da odmah zna na koji će faks ić...
Naravno, ima izuzetaka koji znaju, ali većina njih ne zna. Stoga je najbolje upisat gimnaziju i to bilo koju.
Mene je npr. na kraju osnovne užasno zanimalo crtanje i brijo sam kao da ću jednog upisat Arhitekturu ako ću moć, ali sam znao da ću se možda predomislit tako da nisam htio primjenjenu upisat vec sam otiso u opcu gimnaziju. Nakon prvog razreda srednje, shvatio sam da su mi povijest i ostali štreberski predmeti dosadni i skužio sam da imam talenta za matematiku i super mi je išla tako da sam se prebacio u prirodoslovno-matematičku gimnaziju. Super mi ide i fizika koju sam kao i matematiku mrzio u osnovnoj. Sad završavam 4. razred i upisat ću FER.

Gimnazija je najbolje da ti otvori oči jer osnovna škola ti ne daje preširok spektar toga da ti vidiš aha, mene zanima točno Povijest, a Fizika i ostale prirodne znanosti ne. U gimnazijama si doslovno prisiljen učit sve predmete od neke Etike pa sve do Fizike i Biologije i onda nakon vremena skužiš što te zanima i učiš samo te predmete i upišeš faks koji hoćeš. Ja sam imao sreće što sam već u prvom razredu skužio da me zanimaju Mat, Inf i Fiz pa sam se preselio dok nije bilo kasno.

Naravno, ovo vrijedi isključivo za zagrebačke gimnazije. Za ove neke splitske, varaždinske, karlovačke nemam pojma... Ak se mene pita, svugdje izvan Zagreb prilikom pisanja mature profesori pomažu učenicima i daju im da prepisuju.

Hrpa gluposti. 

 

Najbolje je upisati ono sta vas zanima i ono sto cete uciti, a ne ici u gimnaziju i uciti psihologiju, sociologiju i sta ti ja znam vec sta, ako mislite upisati fakultet racunalstva, elektrotehnike...

Ja sam tako odabrao tehnicku i mislim da je je skola dobra podloga za fakultet, i to fizike, matematike, elektrotehnike, racunalstva itd. itd. 

 

Jesi ti ikada bio u nekoj skoli izvan Zg gdje se pise matura pa to znas, nemoj tu siriti dezinformacije i omalovazavati učenike koji su se potrudili i napisali maturu kak spada i to ne u ZGu.

 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
LuoKey kaže...
LuoKey kaže...

Imat cu nekakvih 65-66 bodova ako gledam da upisem 1. gimnaziju u Splitu. Cuo sam da je to najteza gimnazija, ali mogu se nosit stim jer sam takodjer cuo da je klasicna gimnazija osnova za medicinu, a planiram ici na medicinski faks kasnije.

 

Ima li neko iskustva sa 1. gimanzijom? Jel stvarno toliko teska? Mogao bih se cak upisat sa svojih 66 bodova, jer prosle godine zadnji koji su upadali imali su oko 64 boda. Svi lete na HTT i ta sranja.

Neko odg?

Sada je maksimum 80, a ti imaš 66 ? Iskreno, ne vjerujem da ces upasti u tu gimnaziju sa takvim prosjekom. 
Potrudi se u ovoj skolskoj godini i podigni si prosjek i ako zelis upisi.

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Ajde ti lijepo ponovno procitaj moj post jer daljnja rasprava nema smisla.

Ukratko, rijetko tko moze sa svojih 14 godina odlučiti čime će se baviti kasnije u životu jer nisu svi toliko zreli da donesu takvu odluku. U tom slučaju im preporučam gimnaziju. Ako smatraju da vec nakon završene osnovne znaju čime će se baviti, onda mogu upisat strukovnu i učiti samo ono što ih zanima, ali takvih je stvarno malo jer 14-ogodišnjaci su u pubertetu i zaigrani su i šta oni znaju.

Što se prepisivanja na maturi tiče, ćuo sam da se čak i u nekim zagrebačkim strukovnim ali i privatnim školama prepisivalo na veliko, tako da mi dođe muka od pomisli što rade ovi van Zagreba...

11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozdrav. Evo razmisljam vec duze vrijeme u koju se skolu upisat. Imam 3 skole na popisu, a projesk ocjena mi je ovakav: 5. Razred: 3.69, 6. Razred: 3.3, 7. Razred: 3.07, i osmi predpostavljam negdje oko 3.7 jer sam malo bolje pocea ucit. Imam 2 cilja koji bi posao radio kad zavrsin sve to: programer i pomorac. Između ove 3 skole se mislim:

 

1. Pomorska škola, smjer: brodostrojar

2. Tehnicka škola, smjer: energetika

3. Turističko-ugostiteljska škola, smjer: kuhar

 

Za kasnije fakultet neznan, al mislim ic na FESB.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
schanac kaže...

Ajde ti lijepo ponovno procitaj moj post jer daljnja rasprava nema smisla.

Ukratko, rijetko tko moze sa svojih 14 godina odlučiti čime će se baviti kasnije u životu jer nisu svi toliko zreli da donesu takvu odluku. U tom slučaju im preporučam gimnaziju. Ako smatraju da vec nakon završene osnovne znaju čime će se baviti, onda mogu upisat strukovnu i učiti samo ono što ih zanima, ali takvih je stvarno malo jer 14-ogodišnjaci su u pubertetu i zaigrani su i šta oni znaju.

Što se prepisivanja na maturi tiče, ćuo sam da se čak i u nekim zagrebačkim strukovnim ali i privatnim školama prepisivalo na veliko, tako da mi dođe muka od pomisli što rade ovi van Zagreba...

To ako ti neznaš što ćeš od svog života ne znači da drugi ne znaju, a te priče o prepisivanju su rekla-kazala, uhvati se knjige a ne tračeva, svaka škola je teška za nekoga, znam pola mojih frendova da dođu u tehničku nebi se snašli nikako, dosta podcijenjena škola općenito, nije teška ko gimnazija ali radimo matematiku i fiz po gimnazijskom programu (opće gimnazije)

 

Ja sam uzeo tehničku jer me to zanimalo i sad me zanima, a upisat ću FER i to sam si zacrtao

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
chrispy450 kaže...

Pozdrav. Evo razmisljam vec duze vrijeme u koju se skolu upisat. Imam 3 skole na popisu, a projesk ocjena mi je ovakav: 5. Razred: 3.69, 6. Razred: 3.3, 7. Razred: 3.07, i osmi predpostavljam negdje oko 3.7 jer sam malo bolje pocea ucit. Imam 2 cilja koji bi posao radio kad zavrsin sve to: programer i pomorac. Između ove 3 skole se mislim:

 

1. Pomorska škola, smjer: brodostrojar

2. Tehnicka škola, smjer: energetika

3. Turističko-ugostiteljska škola, smjer: kuhar

 

Za kasnije fakultet neznan, al mislim ic na FESB.

Ne znam kako namjeravas biti programer sa takvim ocjenama....

You dont make 500 million friends without a few enemies.
13 godina
odjavljen
offline
Koju srednju školu odabrati?

Sve se može kad se hoće.. budala može završiti faks sa učenjem od cca 2h dnevno, samo volje treba imati

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
MARKOZD15 kaže...

Sve se može kad se hoće.. budala može završiti faks sa učenjem od cca 2h dnevno, samo volje treba imati

Može se da, al sa ovakvim ocjenama ne moze upisati neku srednju koja ga moze dobro pripremti za FER ili PMF, jednostavno nece dovoljno nauciti matematematike i informatike, a to su 2 najvaznija predmeta za postati programer. Od ove 3 skole koje si nabrojo niti jedna te nece dobro pripremiti za programera, a pogotovo ne Turističko-ugostiteljska škola, smjer: kuhar. Da je tako lako postati programer ne bi ih tolko placali...

You dont make 500 million friends without a few enemies.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 19:06 (tLeon).
13 godina
odjavljen
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ja idem u Tehničku i kad uspoređujem znanje matematike sa frendom iz gimnazije sasvim su me uredu pripremili :)

13 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

mi ekonomisti smo nahebali jer imamo totalno drukciji program matematike od ostalih skola -.-

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pa sta mi preporucujete onda?

12 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Upisi jednostavno ono sto te zanima,tak sam se ja dvoumio između ŽTŠ smjer strojovođa , ekonomske i tehničke električar ili tehničar za računalstvo

i na kraju sam upisao tehničar za računalstvo jer me ipak zanima to

 

nemoj upisati nesto sto ces kasnije zaliti,a i ako te zanima to lakse ces prolaziti u skoli

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 20:26 (d4rkd3atH).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
chrispy450 kaže...

Pa sta mi preporucujete onda?

A nemoj kuhare to je sigurno, upisi neku cetverogodisnju i uz rad upisi neki faks poslije. Al obicno ako nisi radio do sad, neces nikad. Znam po sebi.

LoL acc THCJoshi
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
MARKOZD15 kaže...

Ja idem u Tehničku i kad uspoređujem znanje matematike sa frendom iz gimnazije sasvim su me uredu pripremili :)

Također, kako nam profesori kažu, tehnička škola (po pitanju matematike i fizike) je između opće i matematičke gimnazije. 
Ja preporucuajem tko misli na tehnički faks, neka ide u tehnicku skolu.  

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 21:11 (TheMenstalist).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
MARKOZD15 kaže...

Ja idem u Tehničku i kad uspoređujem znanje matematike sa frendom iz gimnazije sasvim su me uredu pripremili :)

Frend ti sigurno ne ide u mioc ili petu jer to su gimnazje na koje se misli kad netko kaze da hoce na tehnicki fakultet pa mu kazu da ode u gimnaziju, nitko ne misli na jezicnu... {#}

You dont make 500 million friends without a few enemies.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 1:29 (tLeon).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
tLeon kaže...

Frend ti sigurno neide u mioc ili petu jer to su gimnazje na koje se misli kad netko kaze da hoce na tehnicki fakultet pa mu kazu da ode u gimnaziju, nitko ne misli na jezicnu... {#}

Ne budi dosadan stari, govorim o mioc općoj i tu mi frend ide, očito ne vidiš dalje od prsta

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
chrispy450 kaže...

Pa sta mi preporucujete onda?

Dobar zanat kojim ćeš moći prehraniti svoju buduću obitelj i imati normalan život i siguran posao.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
MARKOZD15 kaže...
tLeon kaže...

Frend ti sigurno neide u mioc ili petu jer to su gimnazje na koje se misli kad netko kaze da hoce na tehnicki fakultet pa mu kazu da ode u gimnaziju, nitko ne misli na jezicnu... {#}

Ne budi dosadan stari, govorim o mioc općoj i tu mi frend ide, očito ne vidiš dalje od prsta

Ne znam sto je to mioc opca i koja slucajnost da ti frend ide bas u skolu koju sam ja spomenuo, no dobro. Ne znam samo sto bi trebao vidjeti kad rezultati mature govore za sebe. Jednostavno ne mozes reci takvu glupost da matematicka gimnazija i tehnicka skola jednako rade matematiku...

You dont make 500 million friends without a few enemies.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
tLeon kaže...
MARKOZD15 kaže...
tLeon kaže...

Frend ti sigurno neide u mioc ili petu jer to su gimnazje na koje se misli kad netko kaze da hoce na tehnicki fakultet pa mu kazu da ode u gimnaziju, nitko ne misli na jezicnu... {#}

Ne budi dosadan stari, govorim o mioc općoj i tu mi frend ide, očito ne vidiš dalje od prsta

Ne znam sto je to mioc opca i koja slucajnost da ti frend ide bas u skolu koju sam ja spomenuo, no dobro. Ne znam samo sto bi trebao vidjeti kad rezultati mature govore za sebe. Jednostavno ne mozes reci takvu glupost da matematicka gimnazija i tehnicka skola jednako rade matematiku...

Gle, mene boli ona stvar ko radi bolju matematiku, ionako ću se ja još dodatno pripremati jer ću uzeti A razinu, a to govorim zato jer imam dva frenda koja su išla samnom u razred u osnovnoj i sada idu u MIOC opći smjer, a jedan koji je u osnovnoj bio drugo odjeljenje ide sada u Matematičku, ova dvojica iz opće, kada su vidjeli iz matke zadatke koje radimo su rekli da i oni isto rade (po bilj), a ovaj matematički smjer je drugi svemir

14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
MARKOZD15 kaže...

Gle, mene boli ona stvar ko radi bolju matematiku, ionako ću se ja još dodatno pripremati jer ću uzeti A razinu, a to govorim zato jer imam dva frenda koja su išla samnom u razred u osnovnoj i sada idu u MIOC opći smjer, a jedan koji je u osnovnoj bio drugo odjeljenje ide sada u Matematičku, ova dvojica iz opće, kada su vidjeli iz matke zadatke koje radimo su rekli da i oni isto rade (po bilj), a ovaj matematički smjer je drugi svemir

Jel ti govoriš za splitski ili zagrebački MIOC? Jer ako govoriš za zagrebački onda pričaš totalne gluposti.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
odjavljen
offline
Koju srednju školu odabrati?

Zadarski MIOC

14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
MARKOZD15 kaže...

Zadarski MIOC

E jbg...tak ste se mogli do sutra prepirat, kad ovaj priča o jednom, ti o drugom...{#}

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ako vam treba matematika za maturu (A razina naravno) teh. za računalstvo je dobar izbor. SAmo treba raditi redovito i riješiti par prijašnjih matura. Ja sam išao u ESŠ Varaždin pa neznam za druge škole. I da zadaci za 2 su isti kao i u općoj, ali oni za 5 su dosta teži. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice