Matura 2018

poruka: 13
|
čitano: 10.850
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Matura 2018

Jel isao ko na pripreme u algebru ili trinom? Pripreme u trinomu bi mi najvise odgovarale, 60 sati je 1350kn (matematika visa) i imaju termine da se pola obradi pod zimskim, a pola pod proljetnim praznicima. 1350kn bi mi bila mala cijena da znam da mi dosta podeblja sanse za upad na faks koji zelim

 

Zapravo nakon malo guglanja ovo mi se cini jos bolje, malo vise para za rad u puno manjoj grupi

https://www.cakipoduka.com/drzavna-matura/matematika-a-razina

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.10.2017 23:36 (kurt).
15 godina
neaktivan
offline
Matura 2018

Ne znam gdje da pitam, a ne želim otvarati novu temu, pa da probam ovdje: je li istina da položena državna matura vrijedi za stalno? Znači da se može ponovno prijaviti na postani student sa starim rezultatima nakon nekoliko godina studija. Pročitao sam to na više stranica, ali nigdje nisam našao službeno. 

14 godina
offline
Re: Matura 2018

Da, za stlano, te ju uvijek možeš ponovno polagati, naravno samo prvi put je besplatan.

-
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 7:53 (The Unforgiven).
6 godina
neaktivan
offline
Matura 2018

Dragi maturante/ draga maturantice, 
Pozivamo Vas na sudjelovanje u istraživanju čiji je cilj bolje razumijevanje kvalitete partnerskih odnosa u vezama mladih. Zanima nas kako su neki drugi čimbenici, poput stavova te odnosa u obitelji povezani s kvalitetom partnerskih odnosa u vezama mladih osoba. 
Budući da je Vaše trenutačno životno razdoblje prožeto nizom izazova i donošenjem različitih odluka koje se tiču Vašeg života nakon završetka srednje škole izrazito nam je važno čuti baš Vaše mišljenje o ovoj temi istraživanja. Vaša iskustva i razmišljanja mogu biti osnova za stvaranje učinkovitijih i inovativnijih preventivnih i edukativnih programa. 
Sudjelovanje u istraživanju je u potpunosti dobrovoljno i anonimno (ne bilježe se IP adrese niti se traži bilo koji drugi identifikacijski podatak), a za ispunjavanje upitnika potrebno je izdvojiti približno 10 minuta. Svi podaci koji se prikupe bit će korišteni isključivo u znanstvene svrhe. 
Online upitniku možete pristupiti klikom na ovaj link:

http://limesurvey.srce.hr/813418?lang=hr

U slučaju da ne stignete upitnik ispuniti odjednom, možete prekinuti unos, otići sa stranice ankete, te se vratiti ispunjavanju kasnije putem linka kojim ste pristupili upitniku.
Ukoliko imate pitanja ili želite biti obaviješteni o rezultatima istraživanja, možete nas kontaktirati putem sljedeće e-mail adrese: valentina.kozjak@gmail.com.

Zahvaljujemo Vam se na sudjelovanju!
Studentice diplomskog studija socijalnog rada

8 godina
offline
Matura 2018

Koja je adresa polaganja mature za osobe koje su polozile maturu u razdoblju do 2017. g.  , odabrao sam zagreb, medjutim ako netko tocno zna adresu da slucajno ne zakasnim. lp

12 godina
neaktivan
offline
Matura 2018

Maturanti ima li vas? Šta kažete na fiziku?

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2018
donator_bubrega kaže...

Maturanti ima li vas? Šta kažete na fiziku?

 Nije mi bila uopće teška, sve sam znao riješiti osim onog s elektronom, što sam kasnije shvatio kako je zapravo jednostavno nažalost.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2018
JozoBozo121 kaže...

 Nije mi bila uopće teška, sve sam znao riješiti osim onog s elektronom, što sam kasnije shvatio kako je zapravo jednostavno nažalost.

 Da nije taj baš težak bio. Ja nisam radioaktivni raspad ponovio pa onaj s beta raspadom nisam niti pogleda dok sam bananu nekako iz formula uspio. Teorija mi se samo učinila mrvicu teža nego prethodnih godina.

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
6 godina
protjeran
offline
Matura 2018

Je l' pisal ko od vas hrvatski da se malo pospominamo? :D

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
neaktivan
offline
Matura 2018

I ekipa, kak je prosla matisa?

5 godina
neaktivan
offline
Matura 2018

Bok svima!

Evo prekjučer su objavljena rješenja zadataka pa imam jedno pitanje.

Dali bi mi netko mogao objasniti ovaj zadatak:

29.1.
Koliki je polumjer kružnice ako je nad njezinom tetivom duljine 10 cm obodni kut mjere 15°?
Ja sam ga riješio na ovaj način:
Obodni kut je 15° i onda znamo da su dva kuta uz tangentu jednaka 82°30´.
Onda putem sinusovog poučka
r/sin82°30´=10cm/sin15°
i iz toga dobijem da je r=38.065cm.
Službeno rješenje je r=19.3185.
Dali imam nekakvu pogrešku u mom postupku ili su oni krivo napisali rješenje?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 10:09 (programer111).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2018
programer111 kaže...

Bok svima!

Evo prekjučer su objavljena rješenja zadataka pa imam jedno pitanje.

Dali bi mi netko mogao objasniti ovaj zadatak:

29.1.
Koliki je polumjer kružnice ako je nad njezinom tetivom duljine 10 cm obodni kut mjere 15°?
Ja sam ga riješio na ovaj način:
Obodni kut je 15° i onda znamo da su dva kuta uz tangentu jednaka 82°30´.
Onda putem sinusovog poučka
r/sin82°30´=10cm/sin15°
i iz toga dobijem da je r=38.065cm.
Službeno rješenje je r=19.3185.
Dali imam nekakvu pogrešku u mom postupku ili su oni krivo napisali rješenje?

 

 Obodni kut ide do vrha do tetive, u njemu nema radijusa. Trebalo je zaključiti da je onda kut u srtedištu dva puta veći od obodnog i napraviti novi trokut između središta i tetive i izračunati. Ti si dobio duljinu tetive od kraja zadane tetive do obodnog kuta.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 11:08 (JozoBozo121).
5 godina
neaktivan
offline
Matura 2018

E ljudi jel.mi moze beko rec sta je bilo na eseju na visoj razini?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice