Pauziranje godine - pitanja

poruka: 14
|
čitano: 18.000
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Pauziranje godine - pitanja

Pozdrav,

 

na žalost na ovogodišnjoj maturi nisam uspio upasti na faks koji sam htio, pa sam razmišljao o tome da pauziram godinu i iduće godine napišem bolje predmete iz mature koje sam failao ove godine i probam upisati taj faks iduće godine. I sad, imam par pitanja:

 

1. Prilikom pauziranja, ja ako sada ne upišem ni jedan faks i upadnem na faks koji želim iduće godine ja tada ne moram plaćati školarinu, tj. da li se bez obzira na pauzu taj upis odnosi kao prvi i snosi se o trošku države (za ovo sam poprilično siguran da je istina, ali i dalje želim provjeriti do kraja).

 

2. Kakva je "procedura" ako ja želim pauzirati godinu? Da li ja samo izbrišem sve fakultete sa moje liste odabira?

 

3. Ovo se nadovezuje na drugo pitanje, ja za maturu iduće godine trebam tražiti NCVVO da mi generiraju novi PIN i TAN, ali ne moram raditi novi račun na postani student i sa sadašnjeg računa prijavljujem predmete koje želim ispraviti, tj. ponovo pisati, zar ne? 

 

To je otprilike to, unaprijed vam zahvaljujem na odgovorima. 

 

 

12 godina
offline
Re: Pauziranje godine - pitanja
Renegade kaže...

Pozdrav,

 

na žalost na ovogodišnjoj maturi nisam uspio upasti na faks koji sam htio, pa sam razmišljao o tome da pauziram godinu i iduće godine napišem bolje predmete iz mature koje sam failao ove godine i probam upisati taj faks iduće godine. I sad, imam par pitanja:

 

1. Prilikom pauziranja, ja ako sada ne upišem ni jedan faks i upadnem na faks koji želim iduće godine ja tada ne moram plaćati školarinu, tj. da li se bez obzira na pauzu taj upis odnosi kao prvi i snosi se o trošku države (za ovo sam poprilično siguran da je istina, ali i dalje želim provjeriti do kraja).

 

2. Kakva je "procedura" ako ja želim pauzirati godinu? Da li ja samo izbrišem sve fakultete sa moje liste odabira?

 

3. Ovo se nadovezuje na drugo pitanje, ja za maturu iduće godine trebam tražiti NCVVO da mi generiraju novi PIN i TAN, ali ne moram raditi novi račun na postani student i sa sadašnjeg računa prijavljujem predmete koje želim ispraviti, tj. ponovo pisati, zar ne? 

 

To je otprilike to, unaprijed vam zahvaljujem na odgovorima. 

 

 

 Sve dok ne upises fakultet ne placas prvu godinu. Prvi puta upis u prvu godinu se ne placa... 

 

Nema procedure, pobrises fakultete i to je to.

 

Mislim da ih ne moras trazit nego se prijavis sa svojom sadasnjom... ako bude drugacije pisat ce ti sve na stranicama postani-student i ncvvo.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
8 godina
neaktivan
offline
Pauziranje godine - pitanja

Hvala puno!

6 godina
neaktivan
offline
Pauziranje godine - pitanja
Pozdrav!
Zanima me je li netko dijeli samnom sudbinu tj. da je pauzirao ovu godinu. Kako planirate iskoristi ovu godinu?
14 godina
offline
Re: Pauziranje godine - pitanja

Ili radi ili nesto uci, ovisi sto zelis.

Samo da znas, ako se ne prijavis na burzu ili se ne zaposlis neces imat zdravstveno osiguranje dok se sljedece godine ne upises na faks.

13 godina
offline
Re: Pauziranje godine - pitanja
Ne baš. Dovoljno je da se prijavi u zavod za zdravstveno kao nezaposlena osoba i dobije osnovno osiguranje. Burza nema veze s tim.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
Re: Pauziranje godine - pitanja
Petar99 kaže...
Pozdrav!
Zanima me je li netko dijeli samnom sudbinu tj. da je pauzirao ovu godinu. Kako planirate iskoristi ovu godinu?

 Nije ti to ništa strašno, nije loše jednu godinu odmorit od škole, malo "mozak na pašu".  Ja sam prošle godine pauzirao jer nisam upao na FER. i negdje u 12. mjesecu sam pronašao posao u struci (elektrotehnika), i evo nakon 7-8. mjeseci sam pred vratima ulaska u jaku IT firmu.  Tako da bih ti preporučio da malo pogledaš na Moj Posao nudi li se što te zanima, pa makar da te na Strucno Osposobljavanje stave za 2750kn mjesecno + putni troškovi (bitno da je u struci i da te zanima).

8 godina
neaktivan
offline
Pauziranje godine - pitanja

I jesi li ove godine upisao FER?

8 godina
offline
Re: Pauziranje godine - pitanja

Nažalost ne, planiram upisati informatiku u Zadru, ako mi ne uspije ovo s poslom.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Pauziranje godine - pitanja

Dal je svejedno besplatna prva godina iako smk se tijekom jedne godine stanke zaposlili

6 godina
offline
Pauziranje godine - pitanja

Evo ja imam kolege koji su redovni studenti, znači ne plaćaju ništa, uredno ispunjavaju svoje obveze te su se zaposlili za stalno u struci, a još imaju status redovnog studenta. Iako nije odgovor striktno vezan za tvoje pitanje, izgleda da se može uživat pogodnosti redovnog studiranja i rada preko ugovora koji nije studentski. Ne znam kako je to zakonski regulirano, vjerojatno sad plaćaju doprinose za mirovinsko i zdravstveno osiguranje kao normalni, radno zaposleni građani. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
offline
Re: Pauziranje godine - pitanja
cvaja997 kaže...

Evo ja imam kolege koji su redovni studenti, znači ne plaćaju ništa, uredno ispunjavaju svoje obveze te su se zaposlili za stalno u struci, a još imaju status redovnog studenta. Iako nije odgovor striktno vezan za tvoje pitanje, izgleda da se može uživat pogodnosti redovnog studiranja i rada preko ugovora koji nije studentski. Ne znam kako je to zakonski regulirano, vjerojatno sad plaćaju doprinose za mirovinsko i zdravstveno osiguranje kao normalni, radno zaposleni građani. 

 To je preko studentskog ugovora. Nema teoretske sanse da su redovni studenti i zaposleni.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
6 godina
offline
Pauziranje godine - pitanja

Ponavljam, ugovor za stalno, dobili i onu karticu nekakvu za mirovinsko il kaj vec...

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: Pauziranje godine - pitanja

To je moguće ak su se zaposlili tokom tekuće godine, mislim da samo na pocetku godine to provjeravaju ako i tada. A radit mogu i na autorski ugovor ko redvni studenti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice