Policijska Akademija - Zagreb izdvojena tema

poruka: 6.442
|
čitano: 1.565.975
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Dobar dan , zamolila bi vas ako bi mi mogli odgovoriti na pitanje. Učenica sam ekonomske škole i sad ću biti drugi razred, pa me zanima da li se mogu prebaciti u policiju nakon drugog razreda. Bila bi vam zahvalna ako mi odgovorite

11 godina
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb
tinix12 kaže...

Dobar dan , zamolila bi vas ako bi mi mogli odgovoriti na pitanje. Učenica sam ekonomske škole i sad ću biti drugi razred, pa me zanima da li se mogu prebaciti u policiju nakon drugog razreda. Bila bi vam zahvalna ako mi odgovorite

 ne..  

5 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb
a poslije kojeg onda u razredu?
11 godina
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb
tinix12 kaže...
a poslije kojeg onda u razredu?

 zavrsiti srednju pa onda dok bude natjecaj :)  za sad vise nema srednje policijske....

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 20:27 (kicmabrajker).
5 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Pozdrav svima

 

Zanima me prijava na policijsku akademiju sljedeće godine ali imam jedan problem pa se nadam da sam na pravom mjestu.

 

Znam da je uvjet 4. razreda srednje škole a kod mene je situacija sljedeća , ja sam završio za obrađivača na NUAS( CNC operater) u trajanju od 3.5 godine i posjedujem 4 svjedodžbe razreda srednje škole kao i svjedodžbu o završnom radu s tim da na svjedodžbi 4. razreda piše da učenik tog i tog imena prvi put upisuje 4. razred srednje škole za navedeno zanimanje , nadalje piše učenik uspješno završio 4. razred srednje škole u trajanju od jednog polugodišta . Sad mene zanima dali mi to vrijedi ili ne?

 

Nadam se da netko zna jer pitao sam u lokalnoj policiji i rekli su mi da kontaktiram akademiju što sam i učinio ali ne odgovaraju mi na mail.

 

Unaprijed hvala na pomoći

5 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Da li prihvaćaju četverogodišnju srednju školu, završenu u BiH? (imam hrvatsko državljanstvo)

 

Ana
14 godina
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb
Ana00 kaže...

Da li prihvaćaju četverogodišnju srednju školu, završenu u BiH? (imam hrvatsko državljanstvo)

 

 Ma trebali bi kad prihvacaju hrvatsku u bosni zasto nebi bosansku u hrvatskoj 

 

AMD AntiBoy
7 godina
protjeran
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb
Ana00 kaže...

Da li prihvaćaju četverogodišnju srednju školu, završenu u BiH? (imam hrvatsko državljanstvo)

 

 Ak znas frkat burek, privatit ce te svuda!

14 godina
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb
Čitatelj kaže...
Ana00 kaže...

Da li prihvaćaju četverogodišnju srednju školu, završenu u BiH? (imam hrvatsko državljanstvo)

 

 Ak znas frkat burek, privatit ce te svuda!

 koji burek

AMD AntiBoy
7 godina
protjeran
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Burek je jedan, sve ostalo su pite.

5 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Ovako trenutno sam 8 razred, imam jos manje od 4 godine do punoljetnosti, i zelja jos od malih nogu da budem policajac, i sad mi je problem jer sam genetski nizak i zanima me da li to utjece na akademiji, 8 sam razed a visok sam 150cm, ako netko moze iz vlastitog iskustva mozda odgovorit, Hvala

 

11 godina
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb
BorNaa004 kaže...

Ovako trenutno sam 8 razred, imam jos manje od 4 godine do punoljetnosti, i zelja jos od malih nogu da budem policajac, i sad mi je problem jer sam genetski nizak i zanima me da li to utjece na akademiji, 8 sam razed a visok sam 150cm, ako netko moze iz vlastitog iskustva mozda odgovorit, Hvala

 

 utjece, muski moraju minimalno biti 170 cm visoki...  

5 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb

Hvala, valjda cu narasti tih sugavih 20 cm :/ 

5 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Pozdrav svima!

 

ne znam jel ovo aktivna tema,vidim da nema upisa,a natječaj objavljen :)

 

Ima li koga ?

 

I odmah pitanje,koliko ima vas starijih,i eventualno jeste li na akademiji ili gdje upoznali neke starije ? Konkretno,meni je ovo zadnja godina za prijavu (prvi put bi se prijavio),imao sam želju,ali eto nekako kalkulirao i sad se moram potruditi da mi ne bude žao :)

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb

i meni je zadnja godina za prijavu i zanima me dali se jos netko upisao... 

14 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija - Zagreb

I ja sam se ove godine prijavio po prvi put ali meni nije još "kasno" kao vama.

 

Ona norma od 2400m za 12:50 mi je skoro nemoguća, fali mi dobrih 100-200 metara u tom vremenu. Jedina utjeha mi je to da im je teško popuniti kvotu jer više skoro nitko u policiju ne želi pa možda i progledaju kroz prste. 

12 godina
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Pozdrav, norma od 2400 za 12:50 ti nebi smjelo biti problem ako svaki dan bar malo brže hodaš.

Držis prehranu i nemaš višak kg, odnosno masti te si fizički zdrav(pluća, srce, kosti)

 

Nije da ti pametujem ali ako zaista to želiš moraš biti uporan i ne gledati na te norme

kao nešto nemoguće, pusti taj strah i nervozu.

 

Ne radim u MUP-u već u MORH-u.

Tamo imamo do 5 disciplina ovisno o dužnosti tj. postavljenu.

Ja npr imam 4.

 

Sprintevi sa 12 izmjena.

Sklekovi 

Trbušnjaci

Trčanje 3200 m

Sad bez preseravanja mogu ti reći da otrčim to za 12 i 30 do 13 minuta.

To je zapravo najviše u mojem vodu, kolege lupaju 11:50, nekad i manje ko od šale.

Ovisno o temperaturi i konfiguraciji tla i to je ništa.

Ima "monstruma" koji idu ispod 9, zaista, a neka zlatna sredina za mlađe je 12 minuta.

 

Čisto da ti dam uvid u neke stvari, ne samo tebi nego ostalima.

Motorika ti je jako bitna, znam da gledaš sustav općenito i pitaš se kako jedan službenik

ima 120 kg i jedva hoda a dalje je u sustavu?

To su neke stvari koje su bile i biti će.

Ti moraš gledati na sebe individualno jer možda ti u jednoj situaciji upravo to zatreba.

Zato lagano korigiraj to, nemoj pretjerivati i sad svaki dan drmati 2400 na normu.

Lagano trčanje uz pravilno disanje tjedan dva i tih 300 m pada ko ništa.

Što lakša obuća...

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb

Ma nije problem težina niti zdravlje. Dosta sam bio aktivan kao sportaš dok sam bio mlađi. Trenutno mi je problem konstantno trčati istom brzinom. Ostale norme nisu toliki problem. 

Ali da, gledam sebe ne druge, na trčanju jednostavno dat svoj maximum od sebe pa šta bude... 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb
rubby77 kaže...

i meni je zadnja godina za prijavu i zanima me dali se jos netko upisao... 

 Ej

 

i meni isto,još nisam jer se bojim da me nebi zvali brzo,a kondicija još nije na nivou :D

 

Ali hoću,zadnja je godina,i probati ću da ne prigovaram sebi kasnije,ako ne prođe,ne prođe.

 

Nego,jel se na početku zna u koju PU se ide ?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb
MacTheBig kaže...

I ja sam se ove godine prijavio po prvi put ali meni nije još "kasno" kao vama.

 

Ona norma od 2400m za 12:50 mi je skoro nemoguća, fali mi dobrih 100-200 metara u tom vremenu. Jedina utjeha mi je to da im je teško popuniti kvotu jer više skoro nitko u policiju ne želi pa možda i progledaju kroz prste. 

Ja nisam u nekoj kondiciji,ali krenuo sam već i nadam se da ću kroz mjesec-dva to uspjeti sve.ne čini mi se preteško,trčanje je ipak neki trening.Išlo mi je onih 1600 u srednjoj,valjda će i sada ići s malo treninga.

5 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Pozdrav!zanima me dali netko zna za nekoga da je prosao lijecnicko a da je prije imao astmu...ja sam kao dijete bolovala od astme ali sada sam dobro ne koristim nikakvu terapiju...ili ce me rusiti radi toga

5 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb

Ako prođeš sva testiranja i na liječničkom ti se pokaže da to ne stvara probleme ilii smetnje onda ne bi trebalo bit problema. Kad sam ja bio na liječničkome onda ih je najviše padalo zbog vida,tetovaža i loše krvne slike. Isto tako,ako ti u mokraći otkriju višak proteina ili slično onda moraš za nekih 15 dana ponovno kod svog liječnika dat uzorak pa se to šalje u Zagreb.

 

Ja sam završio akademiju prošle godine pa ako mogu nekome pomoć s pitanjima neka slobodno pita.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb

Hvala na info :)))

5 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb

Da li treba zavrsiti srednju skolu i drzavnu maturu da se moze upasti?

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb

srednju da, drzavnu maturu ne

5 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Ima koga da misli ići druge godine?

5 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Pozdrav ljudi,

 

imam nekoliko pitanja i bio bih Vam jako zahvalan ako bi mi netko mogao odgovoriti.

 

Zanima me da li mi imamo nekakvu mogućnost birati gdje odrađujemo onaj period prakse. Vidio sam na stranicama mup-a da se to odrađuje na mjestu stanovanja, međutim bez da sada ulazim u razloge, zanima me da li se nas nešto pita o tome, tipa da odrađujemo to u ZG ili možda moram mijenjati boravište pa onda tamo mogu to odraditi?

 

Nadalje me zanima, ali onako iskreno da mi netko odgovori, da li mi imamo kakve mogućnosti daljnjeg obrazovanja tj. napredovanja u struci? Znam da postoji studij kriminalistike, međutim koliko sam informiran s time se baš neće nitko usrećiti, a i kriteriji za upisati to su divlji s obzirom da se prima jako malo ljudi ili sam ja u krivu? Općenito kako se uopće penje po tim činovima, jel to moraš "poznavati" ljude ili se može radom to dostići?

 

 

Eto nadam se da će se naći barem netko će moći na barem nešto mi odgovoriti. Volio bi prije prijave znati u što se više manje upuštam ako bi se uspio upisati, s obzirom da su na  stranicama mup-a dosta škrti s informacijama.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija - Zagreb

Praksa se odrađuje u travnju i svibnju i to isključivo po ZG postajama, iako ove godine su za vrijeme zimskih praznika odrađivali dodatnu praksu po mjestima svog prebivališta (prošle godine tog nije bilo). U travnju jedna polovica akademije ide na praksu dok je druga u školi,a u svibnju se mijenjaju.

 

Priliku za obrazovanje i napredovanje imaš. Ako npr. završiš akademiju s prosjekom 5.0 onda dobiješ automatski upis na visoku policijsku školu i to besplatno. Za vrijeme tog studija imaš osiguran smještaj i prehranu na akademiji, a i normalno ti stiže plaća i ide radni staž. Ako ne zadovoljiš te uvjete onda možeš studirat izvanredno dok radiš u postaji. Onda ti MUP pokriva mislim polovicu troška školovanja. Imaš ovde više detalja https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_10_113_2439.html

4 godine
neaktivan
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Jel bolje otic na policijsku akademiju ili vojsku 

odnosno gdje se bolje moze napredovat sa SSS

i ako neko zna kad se zavrsi akademija gdje se zaposlimo, odnosno koje vrste imaju policije (prometna, granicna)

Mb
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 16:01 (Mario471).
5 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija - Zagreb

Kad završiš akademiju onda ideš tamo di te oni stave,nema pravila. Trenutno najviše šalju u Istru,Liku,Zagreb i Dubrovnik. Možeš završit u temeljnu,prometnu,graničnu,pomorsku,mješovitu ili aerodromsku policiju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 0:58 (Hendo).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice