Studiranje u Njemackoj

poruka: 26
|
čitano: 15.936
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Studiranje u Njemackoj

Otvaram novu temu jer su ostale zastarjele a i odnose se na druge drzave

Studiram tu u HR na tvz-u gradjevinu, rijesio sam skoro prvu godinu, nes sam prenio u 2. itd
e sad, ja bi se prabacio u Njemacku i nastavio studirat isto ovo, pa makar od pocetka, jezik znam solidno-rodjen gore i zivio 7 godina, smjestaj imam, ono sto me interesira jest sta mi je sve potrebno da upisem gradjevinski faks i dali bi me to sta kostalo i koliko, googlo sam malo al nista konkretno nisam znao pa eto ako netko zna nesto neka pomaze :D

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
13 godina
offline
Studiranje u Njemackoj

itko? 
sazno sam da trebam imat polozen njemacki jezik gore kod njih ili tu kod nas na institutu, eh sad koju razinu to vjerovatno ovisi od faksa do faksa, al opet to mi nije dovoljno informacija da se uputim gore u Njemacku {#}

citao sam nesto po stranicama njemackog veleposlanstva i na jednom forumu ali to je vise opcenito, nisam naso ono sto meni treba

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
12 godina
offline
Studiranje u Njemackoj

Moras imati polozen DSH ili TestDaf ispit.To je dokaz da znas njemacki.Kada polazes TestDaf moras imati 4x4 ili vise od ocjena.Ispituju se 4 podrucja sa max. 20 bodova.Vecina fakulteta trazi vise od 16.Ja sam imao 20.

 

Za DSH ne znam jer mi nije trebao.DSH je dosta tezi, ali ga primaju svi fakulteti.Posto bi se ti prebacio, nemam pojma sta moras raditi.

 

Ako imas nekoga u DE neka ode na faks pa neka se raspita, jer ces tako dobiti najsigurnije informacije.

 

U koji bi grad isao?

 

Ja nazalost nisam primljen na faks jer sam zavrsio skolu za komercijalista i polozio drzavnu maturu, ali komercijalist nije isto podrucje kao studij informatike.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 18:20 (coso9288).
13 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj
coso9288 kaže...

Moras imati polozen DSH ili TestDaf ispit.To je dokaz da znas njemacki.Kada polazes TestDaf moras imati 4x4 ili vise od ocjena.Ispituju se 4 podrucja sa max. 20 bodova.Vecina fakulteta trazi vise od 16.Ja sam imao 20.

 

Za DSH ne znam jer mi nije trebao.DSH je dosta tezi, ali ga primaju svi fakulteti.Posto bi se ti prebacio, nemam pojma sta moras raditi.

 

Ako imas nekoga u DE neka ode na faks pa neka se raspita, jer ces tako dobiti najsigurnije informacije.

 

U koji bi grad isao?

 

Ja nazalost nisam primljen na faks jer sam zavrsio skolu za komercijalista i polozio drzavnu maturu, ali komercijalist nije isto podrucje kao studij informatike.

 

da to znam da moram poloziti njemacki, to bi iso polagat TestDaF tu u zagrebu

iso bi studirat u munchenu, najverovatnije na TUM googlo sam i dosta je dobar faks, visoko rangiran u njemackoj a i u svijetu, jos je u munchenu sto mi odgovara i ima smjerove koji mene interesiraju(gradjevina, strojarstvo)

 

stari mi radi u munchenu, mozda njega posaljem, al ne znam kad ce to uspjeti jer radi po cijeli dan, a hitno mi je posto godina uskoro pocinje....sad nisam siguran dali se gore mogu upisat na zimu, za to se isto trebam raspitat.

 

moram vidjet i za stipendije preko DAAD-a, da mi olaksaju posto nisam bas financijski u dobrom stanju, ne znam ni dali se skolarine placaju, prije je bilo 500 eura svugdje ali navodno su sad to ukinuli(procito na forumu, neprovjerena informacija), zivio bi kod starog, uz faks bi i radio, nude se studentski poslovi na ograniceno radno vrijeme, satnica 8-10 eura

 

nisam siguran dali mi treba studentska viza ili kako se vec to zove, ali mislim da mi ne treba posto smo u europskoj uniji, jbg kad su to sve informacije sa foruma i to vecinom starije informacije iz 2012 ak ne i starije..

 

budem prekosutra na faks otisao i pitao u referadi dali oni znaju sta mi treba, vjerovatno dokaz o polozenoj maturi preveden na njemacki, isto tako ocijene iz srednje, pa to slat....vise ni sam ne znam, uzgubio sam se u moru informacija, da mi je nac nekog tko je to proso pa da saznam sve iz prve ruke

 

kako si ti to rjesavao kad si se prijavljivao na faks?

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
13 godina
offline
Studiranje u Njemackoj

Postoje li predavanja na engl?

I koliko je potrebno učenja(znam da je relativno, ali eto probajte dati brojku :P) njemačkog da se položi test?

Inače imam dvojno državljanstvo (Njem-hrv) i pričao sam njemački do 6-7 godine pa sam ga zaboravio :/

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
13 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj
Top Bugovac kaže...

Postoje li predavanja na engl?

I koliko je potrebno učenja(znam da je relativno, ali eto probajte dati brojku :P) njemačkog da se položi test?

Inače imam dvojno državljanstvo (Njem-hrv) i pričao sam njemački do 6-7 godine pa sam ga zaboravio :/

koliko sam skuzio googlajuci, imas predavanja na eng al samo na posebnim faksevima, znaci ne nude svi takvo nesto ili nude al to ti je par predmeta, znaci vecina je na njemackom

moja neka procjena 9 mjeseci u njemackoj da budes, i dovoljno da slusas naucio bi jer ti je to vec u glavi, vratilo bi ti se
meni zna doc rodica na 2-3 tjedna pa se za*ebavamo i pricamo na njemackom i vec nakon 7 dana ide, a mogu mislit kako bi bilo nakon 2-3 mjeseca, ja sam gore zivio 7 godina, od rodjenja pricam njemacki koji mi je bio skoro materinji jezik

gramatika je problem, ja sve razumijem, pricat mogu onako da se sporazumijevam, al gramatiku treba savladat

 

sjest i ucit nema druge :D 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 19:11 (win4crazzy).
13 godina
offline
Studiranje u Njemackoj

A znanje jezika kod razmjene učenika?

Erasmus (ili kkao se već zove) i te fore

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
13 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj
Top Bugovac kaže...

A znanje jezika kod razmjene učenika?

Erasmus (ili kkao se već zove) i te fore

to ne znam, najbolje se raspitat na svom faksu, naravno ako ti faks ima tu opciju

kad odem na faks budem i o tome se raspitao jer znam da moj ima

ali mislim da ti je bolje i lakse da ides sam(ili sa nekim), smjestite se u dom, nadjete posao preko faksa, studirate i radite u isto vrijeme, mozete pokriti dijelic troskova, koliko tolko a ostatak od doma trazit da salju, bit ce gadne te 3 godine, al zato kad zavrsis mozes sta hoces i gdje hoces, ovdje u hrvatskoj ces nac posao odmah  

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
14 godina
offline
Studiranje u Njemackoj

Pogledaj placa li stipendiju fakultet za strane studente koji dolaze iz nize razvijene zemlje.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj
Fake_Alert kaže...

Pogledaj placa li stipendiju fakultet za strane studente koji dolaze iz nize razvijene zemlje.

nisam naso nista konkretno osim ovog

"Furthermore, students from a non-academic family background and students with migratory background are strongly encouraged to apply"

300 eura mjesecno

ali koliko sam skuzio ne smijem imat nikakva druga primanja, sad ne znam dali u to ulazi i rad preko faksa

 

  1. Disqualifying criteria: 
    you are NOT eligible for the National Scholarship Program Deutschlandstipendium if you
  • receive any other performance-oriented scholarship/funding that exceeds 30 Euros per month,
  • exceed the regular period of your studies at the beginning of the 2015 summer term (e.g. BSc.: 6 terms),

 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 20:00 (win4crazzy).
12 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj

Studentska viza ti ne treba.Treba ti vazeca putovnica i moras biti prijavljen u Njemackoj.

 

Strani studenti se prijavljuju preko web portala uni-assist.de

 

Izaberes smjerove, posaljes sve dokumente i cekas.

 

Dokumente sve moras prevesti i moraju biti sa ovjerom.Ja sam preveo hrpu dokumenata, ali sam srecom prosao jeftino jer sam imao jednu osobu koja mi je to napravila povoljno.Pokusaj i ti naci nekoga

 

Da ti odmah kazem da ces tesko ove godine moci jer postoje termini za ispite i kursove za njemacki.Ja sam ispit prijavio u 2 mjesecu da ga polazem u 4..Jako su popunjeni termini, tako da moras unaprijed to napraviti

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 11:59 (coso9288).
13 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj
coso9288 kaže...

Studentska viza ti ne treba.Treba ti vazeca putovnica i moras biti prijavljen u Njemackoj.

 

Strani studenti se prijavljuju preko web portala uni-assist.de

 

Izaberes smjerove, posaljes sve dokumente i cekas.

 

Dokumente sve moras prevesti i moraju biti sa ovjerom.Ja sam preveo hrpu dokumenata, ali sam srecom prosao jeftino jer sam imao jednu osobu koja mi je to napravila povoljno.Pokusaj i ti naci nekoga

 

Da ti odmah kazem da ces tesko ove godine moci jer postoje termini za ispite i kursove za njemacki.Ja sam ispit prijavio u 2 mjesecu da ga polazem u 4..Jako su popunjeni termini, tako da moras unaprijed to napraviti

putovnicu imam i mislim da sam prijavljen gore posto sam rodjen i zivio sam gore, al to jos moram provjerit

cito sam nesto o tome jucer na stranicama TUM-a http://www.uni-assist.de/entgeltordnung.html 116 eura? 

sta si ti od dokumenata sve slao da znam otprilike

da znam da kasnim vec, mislio sam ici jedan semestar u hrv, dok ne rijesim papire, polozim njemacki, raspitam se sve i onda se prebacim gore na ljetni, ja mislim da bi se to moglo moci posto sam cito negdje da su upisi 2 puta godisnje 

 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
14 godina
offline
Studiranje u Njemackoj

Ako doznas ikakve dodatne detalje javi u temi, i ja bih volio ici tamo studirati pa eto da imam informacije. {#}

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Studiranje u Njemackoj

budem naravno :) ako uspijem
koja si ti godina, ili si jos srednja i sta planiras ic studirat i gdje? 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
12 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj

I ja sam roden i zivio gore, ali sam se opet morao prijaviti

 

Ja sam prijavio 2 faksa.45€ moras platiti svakako i 15€ za svaki sljedeci faks, ali koliko vidim izgleda da su promijenili, tj. poskupili

 

Ja sam njima posalo 2 prijave za faks koje sam skinua sa njihove stranice, ovjereni dokaz za znanje jezika, sve prevedene i ovjerene svjedodzbe.

 

Tocno.Imas zimski i ljetni semestar i tada se upisuje, samo ne znam kada su tocno rokovi, svaki faks ima svoj

 

 

I jos nesto.Kada budes isao ovamo ponesi  svaki moguci izdani dokument iz hrvatske, jer nikada ne znas sta ce ti trebati {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 19:29 (coso9288).
13 godina
offline
Studiranje u Njemackoj

a dobro oko 60 eura ce me kostat, nije problem ako me prime jer znam da ce mi se za par godina visestruko isplatit

 

hvala na ovim informacijama i savjetu, trebat ce mi 

za sad cu nastaviti jos vamo u hrvatskoj, zavrsit i ovaj semestar, paralelno pokusat njemacki savladat, dok ce mi stari pokusat sredit posao gore u firmi i raspitat se koliko ce me kostat zivot gore i dali se placa skolarina, onda oko nove godine donijet odluku dali ici ili ne, najvise me brine to da ne gubim godinu bezveze pa da moram ici ponovno prvu, a ovdje bi mogao bit treca, nadam se da ce mi priznat predmete 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
12 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj

Skolarina ti kosta oko 360€ svaka 3 mjeseca.Kao student mozes imati Mini Job sa 450€ primanja na mjesec.Zivot ovdje nije skup.Jedino sta je skupo kao vrag su stanovi. "Srecom" su Frankfurt i München medu najskupljima u Njemackoj, tj. na 1. i 2. mjestu. Ako imas mjesto gdje mozes zivjeti, to znaci jako puno, vjeruj mi

14 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj
win4crazzy kaže...

budem naravno :) ako uspijem
koja si ti godina, ili si jos srednja i sta planiras ic studirat i gdje? 

Nisam jos  upisao fakultet, planirao sam gradevinski u zagrebu ali nista od toga jer nisam uspio i sad pauziram godinu posto nesto drugo ne zelim. U meduvremenu ucim njemacki na Duolingu, i preko Anki-a tj vocabular ( Flash cards ). Polazem usput certificirane tecajeve u vezi struke na Courseri da se malo vise obrazujem oko nekih stvari a i mozda prime na faksu certifikat. Gledam da odem bilo gdje u EU studirati, vise preferiram eng jezik jer ga od malena ucim, a njemacki sam ucio pa odustao klipan {#}

Sad sam se malo poceo raspitivati za UK. Sve u svemu gledao sam usput u cijene prevodenja dokumenata i ispast ce me ~1000 kn za eng.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 10:53 (Fake_Alert).
13 godina
offline
Studiranje u Njemackoj

@coso9288 gdje si ti prevodio dokumente na njemacki i koliko te kostalo?

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
12 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj

Jedna kolegica od dide radi u nekakvom hrvatskom centru u Frankfurtu. Ja dam didi, a on njoj. Samo ne znam da li je on njoj nesto dao (novaca) ili nije. Znam da ja nisam nista platio

14 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj
coso9288 kaže...

Jedna kolegica od dide radi u nekakvom hrvatskom centru u Frankfurtu. Ja dam didi, a on njoj. Samo ne znam da li je on njoj nesto dao (novaca) ili nije. Znam da ja nisam nista platio

Koliko bi dida € vitamina da odnese na prevodenje?{#}

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 19:35 (Fake_Alert).
13 godina
offline
Studiranje u Njemackoj

aha, a nista nekako cu se snac, mozda na faksu mogu prevest posto podrzavaju erasmus, bas cu provjeriti u ponedjeljak

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
13 godina
neaktivan
offline
Studiranje u Njemackoj

Da ne otvaram novu temu,pitacu ovdje..

Sledece godine trebam upisati faks,u ovoj mrtvoj Bosni nema nista pa sam mislio upisati u Becu,Gracu ili Minhenu..

Zanima me da li neko studira ili je studirao na ovom univerzitetu,da mi kaze otprilike cijene(skolarina,stanovi itd.)?

I da li treba imati polozen B2 ili C1 stepen njemackog jezika?

15 godina
offline
Re: Studiranje u Njemackoj
Intelovac123 kaže...

Da ne otvaram novu temu,pitacu ovdje..

Sledece godine trebam upisati faks,u ovoj mrtvoj Bosni nema nista pa sam mislio upisati u Becu,Gracu ili Minhenu..

Zanima me da li neko studira ili je studirao na ovom univerzitetu,da mi kaze otprilike cijene(skolarina,stanovi itd.)?

I da li treba imati polozen B2 ili C1 stepen njemackog jezika?

 Studirao sam tamo godinu dana (do prije godinu dana) kao student na razmjeni (6 mjeseci polagao ispite, drugih 6 radio diplomski). Studij je besplatan - plaćaš samo troškove upisa i doprinos studentske solidarnosti sve skupa u iznosu 100€ po semestru. Sveučilište je izvanredno, na glasu kao najjače njemačko - priznato kako u DE, tako i širom svijeta. Studij tamo pruža daleko veće mogućnosti nego kako je to kod nas i svakom bi ga preporučio. Problem je što je život tamo skup i što je jako teško naći smještaj. Ja sam imao sreće pa dobio mjesto u domu i kao takvo me je mjesečno život koštao 750€ bez ikakvog razbacivanja. Za preddiplomski ti je obavezan njemački. Diplomski studij je od ove godine (ako se ne varam) u potpunosti na engleskom - barem strojarstvo koliko znam.

This time next year we'll be milionaire
13 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje u Njemackoj
Knez_007 kaže...
Intelovac123 kaže...

Da ne otvaram novu temu,pitacu ovdje..

Sledece godine trebam upisati faks,u ovoj mrtvoj Bosni nema nista pa sam mislio upisati u Becu,Gracu ili Minhenu..

Zanima me da li neko studira ili je studirao na ovom univerzitetu,da mi kaze otprilike cijene(skolarina,stanovi itd.)?

I da li treba imati polozen B2 ili C1 stepen njemackog jezika?

 Studirao sam tamo godinu dana (do prije godinu dana) kao student na razmjeni (6 mjeseci polagao ispite, drugih 6 radio diplomski). Studij je besplatan - plaćaš samo troškove upisa i doprinos studentske solidarnosti sve skupa u iznosu 100€ po semestru. Sveučilište je izvanredno, na glasu kao najjače njemačko - priznato kako u DE, tako i širom svijeta. Studij tamo pruža daleko veće mogućnosti nego kako je to kod nas i svakom bi ga preporučio. Problem je što je život tamo skup i što je jako teško naći smještaj. Ja sam imao sreće pa dobio mjesto u domu i kao takvo me je mjesečno život koštao 750€ bez ikakvog razbacivanja. Za preddiplomski ti je obavezan njemački. Diplomski studij je od ove godine (ako se ne varam) u potpunosti na engleskom - barem strojarstvo koliko znam.

 Hvala na info.

7 godina
neaktivan
offline
Studiranje u Njemackoj

Zdravo ljudi, ovo je jako stara tema i nadam se da će neko odgovarati.
Planiram da naredne godine apliciram na tehnički fakultet u Štutgartu ili u Minhenu.
Ima li neko isksutva da mi da neke smjernice, trenutno sam na drugoj godini mašinstva u Sarajevu, na smijeru motora i vozila.

Mislio sam se prebaciti sa ne završene tri godine znači sa gotovih pet semestara, jer svakako imam razliku od sedam ili osam predmeta koje moram tamo polagati.
Vjerovatno ću ovdje imati B2 završen do tog perioda, ne znam da li mogu odmah da krenem tamo studirati. I da li im je velik kriterij za upis, šta gledaju zapravo?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice