Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje

poruka: 14
|
čitano: 11.585
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje

Naime, zelim upast u navedeni program Tehnicar za racunarstvo, posto sam iz Rijeke i planiram ic u elektrotehnicku skolu u rijeci vidio sam da su od ove godine uveli Tehnicar za racunarstvo -novi strukovni kurikulum i postoji Tehnicar za racunarstvo bez novog strukovnog kurikuluma, moze li mi netko pojasniti koja je razlika izmedju ta dva programa te ima li jos tko da zeli ic u tu skolu i taj program/smijer?

[img]http://artige.org/store/62/62308.gif[/img]
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 18:40 (Skillzor69).
13 godina
neaktivan
offline
Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje

Navodno u novom kurikuluma program teh. za računalstvo ima veze s računalima za razliku od dosadašnjeg.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje
Skillzor69 kaže...

Naime, zelim upast u navedeni program Tehnicar za racunarstvo, posto sam iz Rijeke i planiram ic u elektrotehnicku skolu u rijeci vidio sam da su od ove godine uveli Tehnicar za racunarstvo -novi strukovni kurikulum i postoji Tehnicar za racunarstvo bez novog strukovnog kurikuluma, moze li mi netko pojasniti koja je razlika izmedju ta dva programa te ima li jos tko da zeli ic u tu skolu i taj program/smijer?

Posto sam radia na tom novom programu mogu ti rec samo da ti je razlika ogromna i svakako, ukoliko imas prilike upisi novi kurikulum. Osobito, ako te doista interesira programiranje. Samo da navedem neke od predmeta i podrucja: Algoritmi i programiranje, Racunalne mreze, Mikroupravljaci, Skriptni jezici i web programiranje, Napredno i objektno programiranje, Programiranje mobilnih uređaja, Web dizajn, Posluziteljski operacijski sustavi. 

Ipak, moras bit spreman na to da se posteno uvatis posla, jer primjerice C++ ucis u 1.razredu, dok se prije radia u polovini drugog i trecem razredu, a hrpu toga uopce nije bilo u starom programu. Samo informacije radi, stari program potjece tamo jos iz 1995. godine.

14 godina
online
Re: Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje
radio po starom programu, nećeš se skoro pa ništa naučiti ako sam ne kreneš, bar što se računala tiče

za novi kažu da je odličan i dostojan naziva "tehničar za RAČUNALSTVO"
One ring to bring them all and in the darkness bind them
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje

Onda definitivo pokusavam upast u ovaj novi. :) hvala na odgovorima.

[img]http://artige.org/store/62/62308.gif[/img]
16 godina
offline
Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje

ja sam zavrsio prije 2g po starome programu. prije bih ovo racunarstvo zamjenil s elektronikom. jer smo mi vecinom ucili o elektronici a ne o racunalima tipa c programski jezici ili hardware i software. bilo je i toga ali jako malo.

Ride or die, remember?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje

Mene zanima programiranje, znaci onda da odem u taj novi strukovni kurikulim umjesto obicnog racunalnog tehnicara, mislim ic u zagrebacku srednju tocnije srednju skolu ruđera boskovica.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje
ado112 kaže...

Mene zanima programiranje, znaci onda da odem u taj novi strukovni kurikulim umjesto obicnog racunalnog tehnicara, mislim ic u zagrebacku srednju tocnije srednju skolu ruđera boskovica.

 

Ako neka tehnicka skola u Zagrebu valja to je onda rudjer. S tim neces fulat.

http://isvijet.com.hr
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje
ado112 kaže...

Mene zanima programiranje, znaci onda da odem u taj novi strukovni kurikulim umjesto obicnog racunalnog tehnicara, mislim ic u zagrebacku srednju tocnije srednju skolu ruđera boskovica.

nemas se sta mislit, novi program definitivno... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje
ado112 kaže...

Mene zanima programiranje, znaci onda da odem u taj novi strukovni kurikulim umjesto obicnog racunalnog tehnicara, mislim ic u zagrebacku srednju tocnije srednju skolu ruđera boskovica.

nemas se sta mislit, novi program definitivno... 

8 godina
neaktivan
offline
Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje

Imam pitanje posto sam sada zavrsio 8.razred zanima me s koliko je bodova upao zadnji na listi za tehnicara za racunalstvo-novi strukovni kurikulum?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje
Batman12345 kaže...

Imam pitanje posto sam sada zavrsio 8.razred zanima me s koliko je bodova upao zadnji na listi za tehnicara za racunalstvo-novi strukovni kurikulum?

 66

11 godina
offline
Re: Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje
3. sam razred Tehničar za računalstvo- nsk i došlo je vrijeme da polako razmišljam o daljnjem školovanju. Zanimaju me vaše preporuke. Što dalje? Koji faks? Certifikati? Vrlo sam dobar učenik i iz svih predmeta imam solidne ocjene ali nemam baš volje za programiranjem. U školi smo radili c++ al ne privlači me to baš. Predmeti koji me najviše zanimaju su web dizajn,multimedija,računalne mreže i operacijski sustavi. Također u školi imamo i praktični dio koji objedinjuje gotovo sve teorijske predmete i tu zaista uživam. Mjenjamo windowse,postavljamo mreže,popravljamo hardver i sl. I rado bi radio nešto slično u budučnosti.
Svaki savjet dobrodošao!
12 godina
neaktivan
offline
Tehnicar za racunarstvo - Imam pitanje

Novi strukovni kurikulum ima jako dobrih strana kao i jako mana. Koncept programa je loš jer su programi,za razliku od starog kurikuluma razbacani... tako da iz matematike učiš u 1. ono što se uči u 3. u 2. ono što se uči u 1. i tako dalje ugl izmješano je... Nemaš prakse nego si više posvećen računalima. S obzirom da su sve to novi predmeti,najvjerovatnije će ti ih predavati nekvalificirani nastavnici i nećeš puno naučiti. Ja idem u stari kurikulum i da me opet pitaju u koju školu bi išao definitivno bi odabrao gimnaziju pa otišao na FER. Ako te zaniam računalstvo u školi se nećeš previše proslaviti jer ti se sve bazira na struju i cijeli program prati samo truja struja truja i struja .... Po meni je to apsurdno jer bi mi kao računalci trebali znati samo  neke osnove,ali mi učimo o generatorima,transformatorima,računanje struja u RLC spojevima itd što nam u računalima toliko dubinski uopće ne treba,nadalje imaš grananje u programu tako da možeš birati jel te više zanima softver ili samo fizički računalo (spajanje sastaljvanje i sl) i onda te razvrstaju po grupi i svatko uči ono što ga zanima...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice