4K gaming pc

poruka: 8
|
čitano: 2.921
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
4K gaming pc preporuke /savjeti

Pozdrav!

 

Razmišljam o kupovini novog PC-a igram na 4k rezoluciji trenutno war thunder na med settings i ne steka i zadovoljan sam ali ono ipak pc ima godina i planiram metro igrat itd pa da se ponovim malo.

Trenutna konfiguracija mi je

I5 3570k (H110i)

Asrock 77 extreme 4

8gb rama

1060

 

(Ne planiram prodat nikome ovdje jer cu po procjeni ja jos vama bit duzan pare da ga uzmete 😂, šala mala dat cu ga frendu.)

....

 

Pošto nisam dugo vremena bas pratio scenu a pogotovo ryzenom itd a novog je dosta toga izaslo pa da vidim sta bi bio best buy a da nije overkill bzvz...

Isplati li se ic na I9 uopce s obzirom na neki ryzen 5?

Pošto na 4k bar u war thunder cpu mi je na 45-50% tu i tamo do 60% pretpostavljam da ne moram ici na neki i7 od milijon kuna?

 

Problem je gpu jer bude na 97-99% na 4k rezoluciji na ovoj 1060.

Isplati li se uzimat RTX seriju uopce? 

 

Bacite mišljenja, buildove, komentare itd.

Cijena nije faktor ali ne moram ni bacat pare bzvz pošto i sam znam kliknut na najskuplju grafu i proc i to bacit na plocu.

 

Živili! 

 

 

"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4K gaming pc preporuke /savjeti
sale666 kaže...

Pozdrav!

 

Razmišljam o kupovini novog PC-a igram na 4k rezoluciji trenutno war thunder na med settings i ne steka i zadovoljan sam ali ono ipak pc ima godina i planiram metro igrat itd pa da se ponovim malo.

Trenutna konfiguracija mi je

I5 3570k (H110i)

Asrock 77 extreme 4

8gb rama

1060

 

(Ne planiram prodat nikome ovdje jer cu po procjeni ja jos vama bit duzan pare da ga uzmete 😂, šala mala dat cu ga frendu.)

....

 

Pošto nisam dugo vremena bas pratio scenu a pogotovo ryzenom itd a novog je dosta toga izaslo pa da vidim sta bi bio best buy a da nije overkill bzvz...

Isplati li se ic na I9 uopce s obzirom na neki ryzen 5?

Pošto na 4k bar u war thunder cpu mi je na 45-50% tu i tamo do 60% pretpostavljam da ne moram ici na neki i7 od milijon kuna?

 

Problem je gpu jer bude na 97-99% na 4k rezoluciji na ovoj 1060.

Isplati li se uzimat RTX seriju uopce? 

 

Bacite mišljenja, buildove, komentare itd.

Cijena nije faktor ali ne moram ni bacat pare bzvz pošto i sam znam kliknut na najskuplju grafu i proc i to bacit na plocu.

 

Živili! 

 

 

 Krivo vrijeme za kupovanje bilo cega, za par mjeseci izlazi zen2 (predstavljanje je za koji tjedan) a intel ima skandala sa svojim HT procesorima koji su u isto vrijeme i skupi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: 4K gaming pc preporuke /savjeti

Eto hvala vidiš koliko pratim scenu.. Mislis da ce citi puno bolji od trenutnih za cijenu koju ce u pocetku nabiti? Postoje kakve indikacije kakvi su specs?

"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
10 godina
offline
Re: 4K gaming pc preporuke /savjeti
sale666 kaže...

Eto hvala vidiš koliko pratim scenu.. Mislis da ce citi puno bolji od trenutnih za cijenu koju ce u pocetku nabiti? Postoje kakve indikacije kakvi su specs?

 Naspram 2 gen ryzena ce bit otprilike 10-15% ipc improvementa (na redditu neki racunaju oko 12-13.5%). Radit ce na vecoj frekvenciji (4.5-5ghz), R5 3600/X ce bit 8/16, R7 3700/x 12/24. Tak da ti definitivno vrijedi pricekat... Cijenu ce vjerovatno ovi nasi trgovni nabit, ali opet bi trebalo bit bolje za razliku od intela.

12 godina
protjeran
offline
4K gaming pc

Za 4k ti je bitniji Gpu, gpu i mora biti na 99-100% iskoristenosti, cpu sto manje tim bolje...dakle imas jos poprilicno lufta za jacu grafu s tim starim i5. Ako ti bas zafali snage na njusci uvjek mozes naci za 100€-urica 3770k, ako namjeravas ostati na 4k tvoje ulaganje se svodi samo na gpu.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: 4K gaming pc
Stjepanj kaže...

Za 4k ti je bitniji Gpu, gpu i mora biti na 99-100% iskoristenosti, cpu sto manje tim bolje...dakle imas jos poprilicno lufta za jacu grafu s tim starim i5. Ako ti bas zafali snage na njusci uvjek mozes naci za 100€-urica 3770k, ako namjeravas ostati na 4k tvoje ulaganje se svodi samo na gpu.lp

 +1

 

Ako voziš 4k onda sve pare uloži u grafičku što jaču RTX 2080Ti.

I7 3770k uzmeš za "siću" (klokneš ga obzirom da imaš dobru ploču).

15 godina
neaktivan
offline
4K gaming pc

Hvala na odgovoru budem onda iso na jaci gpu.. svakako kad sam slago komp sam iso na futureproof PSU 850W gold sad vidim dobro da jesam!

"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
4K gaming pc

Uzmi jos 8gb rama, ddr3 je trenutno skoro pa "besplatan".

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice