Budget konfiguracija, dali funkcionira?

poruka: 10
|
čitano: 1.414
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Budget konfiguracija, dali funkcionira?

    1 x AMD Ryzen 3 1200, 3.1GHz, 10MB cache, Quad Core, Wraith Stealth, AM4
    1 x Gigabyte AB350M-HD3 Socket AM4 (AMD RYZEN™), mATX
    1 x Crucial DRAM 8GB DDR4 2666 MT/s (PC4-21300) CL19 SR x8 Unbuffered DIMM 288pin
    1 x Gigabyte GF GTX1050 Ti D5, 4GB GDDR5
    1 x Zalman Z3, USB3.0 black, 3x120mm
    1 x Fortron Hyper 500W, 80+ - 60mj.

Ukupno: 4150 s popustom

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Budget konfiguracija, dali funkcionira?
Ako ces sve dobro spojit funkcionirat ce odlicno....samo ti preporucujem da uzmes ram vece frekvencije jer je mala razlika u cijeni,min 2400 a 2666/2800 jos bolje i maticnu si uzmi b350 cipset jer su puno bolje opremljene od slabijih a320 i na njima mozes overclocati a svi procesori ryzen se lako i odlicno clocaju....grafa ti isto dosta dobra a napajanje si mozes uzeti polumodularno za iste novce i istu voltazu,npr. fortron 500 hyperM.
12 godina
protjeran
offline
Re: Budget konfiguracija, dali funkcionira?
Ryzen se katastrofalno overkloka..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
6 godina
neaktivan
offline
Re: Budget konfiguracija, dali funkcionira?
Neznam kak se ryzen kloka jer ga ja jos nisam ali citam na netu i na youtube da ga je vrlo lako klokati
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Budget konfiguracija, dali funkcionira?
Dianaman kaže...

Evo slazem prvu konfiguraciju

Javi se u odgovarajuću temu ovisno o budžetu.

 

16 godina
moderator
offline
Re: Budget konfiguracija, dali funkcionira?
Valentin17 kaže...
Dianaman kaže...

Evo slazem prvu konfiguraciju

Javi se u odgovarajuću temu ovisno o budžetu.

 

 Pa zar ti nije bilo lakše staviti neki link umjesto slike? Vidiš da se čovjek prvi put javlja na forumu, a daješ mu kriptične upute...

 

I ne, neću staviti odmah lock na ovu temu, jer se otvorila rasprava.

...
13 godina
offline
Re: Budget konfiguracija, dali funkcionira?
Miro kaže... 

 Pa zar ti nije bilo lakše staviti neki link umjesto slike? Vidiš da se čovjek prvi put javlja na forumu, a daješ mu kriptične upute...

 I ne, neću staviti odmah lock na ovu temu, jer se otvorila rasprava.

"Javi se u odgovarajuću temu ovisno o budžetu." i sve teme na okupu, mislim da malo podcjenjujete čovjeka ili prije dijete neko, oni su vam napredni danas jako.

Link je problem staviti jer čovjek nije naveo niti budžet točan, tako da ne znam koji link da mu stavim točno, a smatram da nije potrebno linkati

svaku temu za slaganje posebno.

Novu temu zna otvoriti, a postojeće koje su pred nosom i svatko ih može vidjeti je problem otvoriti i malo pogledati prije, ajde dobro.

O tome koliko je on novi bi se isto moglo pričati naširoko, jer ipak na ovom forumu nema onih koji redovito rade duple profile i ispituju gluposti 10 puta.

Iskreno meni se fućka živo hoćete je ili nećete zaključati, a kad se rasprava otvorila, sad budem postupao sukladno tome jer sam prije redovito dobivao

kartone ako sam u novim temama raspravljao o stvarima za koje postoje sticky teme na samom forumu, ali ovdje izgleda nema jasnoga pravila.

Dianaman kaže...

Evo slazem prvu konfiguraciju, pa me zanima dali ce svi dijelovi funkcionirati skupa, hvala na pomoci unaprijed.

Namjeravam kupiti u futura-it jer imam dobrog iskustva sa ducanom. Tvrdi disk ne uzimam jer veci imam jedan koji je star pola godine.

Sad kad imamo dozvolu, ajmo to odraditi kako treba.

 

1. Točan budžet za konfiguraciju?

2. Namjena konfiguracije?

3. Način plaćanja?

4. Rezolucija monitora?

 

Da odgovorim na pitanje, dijelovi će funkcionirati zajedno, ali to može i mora bolje biti složeno.

 

1. Nepotreban procesor, razlika u odnosu na slabiji model je samo u taktu i cijeni.

2. Preskup RAM i usput i prespor, postoji bolji odabir.

3. Loše napajanje i kućište.

4. Ploča loše kvalitete, to može bolje.

5. Grafička kartica je prolazna, jedina.

 

Inače jedna napomena za koju očito ne znaš pa evo ide jedan citat našega moderatora i kolege.

 

Sve je više primjedbi da se ove teme za slaganje računala zloupotrebljavaju od pojedinaca koji pod krinkom davanja savjeta stavljaju u svojim postovima linkove koji vode uvijek na isti trgovinu.

Mnogi su uvjereni da to rade iz interesa i zbog toga dobivamo protestne mailove.

Stoga uvodimo pravilo da se u ovim temama smiju stavljati linkovi SAMO na pregled ponude koji imate na Bug Online stranici (a izvor je neutralna Nabava.net):

 

Eto, znači linkove na trgovinu ne smiješ stavljati jer ideš na ruku meni koji zarađujem sa reklamiranjem te trgovine, zaradio sam toliko da ne znam gdje ću s lovom.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 19:38 (Valentin17).
11 godina
online
Budget konfiguracija, dali funkcionira?

1 x AMD Ryzen 3 1200, 3.1GHz, 10MB cache, Quad Core, Wraith Stealth, AM4
1 x MSI B350M BAZOOKA (SAM4, 4xDDR4, PCI-Ex16, 2xPCI-Ex1, USB3.1, USB2.0, 4xSATA III, M.2, Raid, DVI-D, HDMI, GLAN) mATX Retail
1 x Crucial DRAM 8GB DDR4 2666 MT/s (PC4-21300) CL19 SR x8 Unbuffered DIMM 288pin
1 x Gigabyte GF GTX1050 Ti D5, 4GB GDDR5
1 x Fortron Hyper 500W, 80+ - 60mj.
1 x ENERMAX Ostrog Lite, 1x USB 3.0, 2x USB 2.0, HD Audio, 2x 120mm Apollish LED fan, Black


Ukupno: 4240,00 kn (-2%=4.155kn)

Besplatno slaganje i dostava

 

- inače popust je kad se uzimaju cijene konfe po dijelovima, pošto ti ne kupuješ ni SSD ni HDD ovo nije cijela konfa pa nebi trebao dobiti popust, ali možeš pitati vjerujem da će odobriti, a da i ne odobre nije neka strašna razlika u tih 80kn)

 

Ovaj CPU sam klokneš na razinu 1300X, kvalitetnija ploča sa 4 utora za RAM na kojoj možeš klokati taj CPU sa stock coolerom, brži RAM (što ryzen i treba), Napajanje sa 2 godine duzom garancijom.

 

Drugi put pogledaj dali već postoji tema prije nego otvoriš novu ( ove je teško promašiti jer su zakvačane na vrh, imaju sivu pozadinu i u podforumu su gdje si otvorio ovu temu ) klik


Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 20:03 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Budget konfiguracija, dali funkcionira?

Isprike za kasni odgovor, bio sam aktivan samo nakon pravljenja threada, jucer nazalost nisam mogao odgovoriti. Uglavnom, isprike ako linkovi za ducan smetaju, mislio sam da ce biti tako lakse. Budget nije bitan jer se moze ici malo dole ili gore. Namjena je obiteljski kompjuter ali da moze i za gaming. Način plaćanja je iskreno bilo koja i monitor je 1080p. Ali evo svi vasi odgovori su vec puno pomogli, sta se tice ram-a, processora i tako dalje, definitivno ce ustediti koju kunu i svima hvala.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice