Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu

poruka: 28
|
čitano: 5.983
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu

Imam maticnu M2N-MX SE PLUS i podrzava procesore(AMD 64- ATHLON FX,ATHLON X2,ATHLON,SEMPRON) suport AM2+ i AM2 a moj je procesor je AMD Sempron(tm) LE-1200 2.11Ghz i zanima me koliko jak procesor bih mogao stavit a da se nesto nespali ili pokvari.Kupio sam ga novog nije star ni godinu dana a smeta mi sto je slab a tio bih barem ojacat ako je moguce barem na 3.00ghz s tim bih bio zadovoljan!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
dragec0 kaže...

Imam maticnu M2N-MX SE PLUS i podrzava procesore(AMD 64- ATHLON FX,ATHLON X2,ATHLON,SEMPRON) suport AM2+ i AM2 a moj je procesor je AMD Sempron(tm) LE-1200 2.11Ghz i zanima me koliko jak procesor bih mogao stavit a da se nesto nespali ili pokvari.Kupio sam ga novog nije star ni godinu dana a smeta mi sto je slab a tio bih barem ojacat ako je moguce barem na 3.00ghz s tim bih bio zadovoljan!!

Neces ti spalit nista ako stavis jaci proc.Do koliko para trazis proc?

16 godina
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
dragec0 kaže...

Imam maticnu M2N-MX SE PLUS i podrzava procesore(AMD 64- ATHLON FX,ATHLON X2,ATHLON,SEMPRON) suport AM2+ i AM2 a moj je procesor je AMD Sempron(tm) LE-1200 2.11Ghz i zanima me koliko jak procesor bih mogao stavit a da se nesto nespali ili pokvari.Kupio sam ga novog nije star ni godinu dana a smeta mi sto je slab a tio bih barem ojacat ako je moguce barem na 3.00ghz s tim bih bio zadovoljan!!

Prvo reci tocan model maticne i proizvođac a ne ovak samo model jer to nije dosta.Cool

16 godina
online
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu

Uvek je najbolje konsultovati zvaničnu stranicu proizvođača. Vesti nisu preterano dobre, svakako da ploča podržava znatno jače procesore od onog koji trenutno imaš, ali na žalost, prema zvaničnom spisku podržanih modela, ništa iz novih Phenom II i Athlon II familija. Takođe, podržani su samo modeli do 65W, što te ograničava na najviše Phenom X4 9450 od četvorojezgarnih (2.1 GHz), Phenom X3 8450e od trojezgarnih (2.1GHz) i Athlon 64 X2 5600+ od dvojezgarnih (2.9GHz).

 

EDIT: Kao što se može videti na CPU support list-u, podržan je i veliki broj jednojezgarnih procesora, ali njih bih zaobišao bez obzira na frekvencije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 15:04 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
to je model M2N PA nadalje a proizvodac je ASUS a sto se tice novaca bio bih spreman platit negdje 1000-1500kn procesor neki dvojezgreni a cuo sam da ih ima polovnih za jeftine novce!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
dragec0 kaže...
to je model M2N PA nadalje a proizvodac je ASUS a sto se tice novaca bio bih spreman platit negdje 1000-1500kn procesor neki dvojezgreni a cuo sam da ih ima polovnih za jeftine novce!!

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M2N-MX_SE_Plus.html

 

prema ovoj listi najjače što možeš uzeti jest četverojezgreni phenom 9850 (2.5GHz)

 

što se tiče specifikacije matične,nigdje nisam pronašao da podržava samo procesore do 65W (kao što kaže kolega iznad)

 

samo što nećeš lako pronaći nove procesore za tu matičnu,jedino da nađeš nešto polovno

 

ako si spreman platiti 1000-1500kn onda ti je pametnije otići na neki noviji procesor i novu matičnu

npr. athlon x4 630 + nova matična = 1100kn (otprilike)

prodaš sadašnji procesor i matičnu za neke sitne pare i na kraju si platio manje od 1000kn

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 14:37 (patch123).
13 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
sta mislis koliko bih dosao novi a koliko polovni taj cetverojezgreni?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
dragec0 kaže...
sta mislis koliko bih dosao novi a koliko polovni taj cetverojezgreni?

našao sam ovoga u adm-u,ali kako ti matična podržava procesore samo do 65W (vjerovat ćemo onome iznad) onda ništa od njega

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_256_215&products_id=6152

 

dosta je skup,mislim da bi ti se više isplatio prelazak na novu matičnu

13 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
ma neznam ni sam,nazvao sam jednog lika sa njuskala i kaze mi da mogu stavit cetverojezgreni procesor kak je rekao 3.oo x2 kao 6.00 tisuca mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu

Nigde nisam naišao na eksplicitno napisano ograničenje od 65W, ali strana ove ploče na ASUSovom sajtu <link> sadrži zvanični CPU Support List na kome se ne nalaze Phenom X4 modeli iznad 9450 niti bilo koji drugi procesor sa TDP-om od preko 65W.

 

Koliko se sećam stanja sa AM2+ pločama sa jeftinijim čipsetima i time da one nisu podržavale najjače Phenom X4 modele, u praksi je ispadalo da ti procesori na tim pločama bivaju prepoznati bez problema, ali da sklopovi na pločama preko kojih se procesori napajaju nisu pravljeni da isporuče toliku količinu struje i da su se zbog toga ti elementi užasno zagrevali. Onda su ljudi taj problem rešavali tako što bi ubacili dodatni ventilator da hladi taj električni sklop, ali to su radili da bi mogli da koriste 140W procesore na pločama sa zvaničnim limitom na 125W, da li bi bilo bezbedno staviti procesor TDP-a od 95 ili 125W na ploču koja zvanično ne podržava ništa preko 65W, ne garantujem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 15:03 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
dragec0 kaže...
to je model M2N PA nadalje a proizvodac je ASUS a sto se tice novaca bio bih spreman platit negdje 1000-1500kn procesor neki dvojezgreni a cuo sam da ih ima polovnih za jeftine novce!!

Za tvoju maticnu mozeš uzet neki rabljeni od Athlon 64 X2 3600+ do Athlon 64 X2 5600+, to su dvojezgreni Athloni za socket AM2 normano i do 65W više ne. Na one Phenom trojezgrene i cetverojezgrene procesore  zaboravi nista od njih. No srecom ima po raznim oglasnicima procova a imas i tu na Bug oglase, pa treba potrazit i buš našel sigurno koji Athlon X2 do 5600+ ili baš taj model ak imaš srece.Cool

 

http://www.njuskalo.hr/procesori/athlon-64-x2-4200-oglas-1236420

 

http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=44&order=desc&page=2

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 14:58 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
Athlon 64 x2 4200 taj bih mi bio savrsen pise da je na netu 2.2Ghz Dual Core processor.-SAVRSEN
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu

pricekaj do 8. mjeseca pa ti svojeg za 200 kn prodam^^

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
dragec0 kaže...
Athlon 64 x2 4200 taj bih mi bio savrsen pise da je na netu 2.2Ghz Dual Core processor.-SAVRSEN

Normalno taj ti paše bez problema, samo probaj nac koji jaci model znaci X2 4400, 4800, 5000, 5200 ak ima koji. Pa ak nema onda uzmi ovaj ali potrudi se i potrazi nije teško samo treba pretrazit oglase temeljito pa kaj bude.Cool

13 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
dmanz prodaj ti meni sad tvoj a ti sebi nadodaj i kupi jaci!!hehehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
koji bih tu bio savrsen od tih sto si nabrojo x2 5000 nije los a i ostali 4400,4800,5200 nisu losi a jooj a sta ako tu kod mog servisera za racunala daje garanciju na procesore bude imao sve te modele koji mi osobno preporucas od tih svih modela zato sto on radi s athlon i sempron racunalima!!
16 godina
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
dragec0 kaže...
koji bih tu bio savrsen od tih sto si nabrojo x2 5000 nije los a i ostali 4400,4800,5200 nisu losi a jooj a sta ako tu kod mog servisera za racunala daje garanciju na procesore bude imao sve te modele koji mi osobno preporucas od tih svih modela zato sto on radi s athlon i sempron racunalima!!

Najbolji bi bio X2 5600+ jel je najaci ali kaj nađes to bus i kupil normalno nema frke evo ti dole jedan 4400 pa se informiraj za njega kad si iskljucil privatne poruke.Nevinašce Garancija kod procesora niej tolko bitna, a tvoj serviser nemre imat samo tak te stare procesore kak oce i on ih mora nabavit od nekud a od kud nego prek oglasnika.Cool

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=184245

13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
jeli bih bilo opasno stavit tako jak procesor na maticnu da mi nesto ne pregori -sasvim mi je dost taj od 4400 i zovem tog lika al se nejavlja probat cu kasnije a i dosta mi je do x2 2.50mhz za igrice savrsen
16 godina
online
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu

5600+ je na zvaničnom ASUSovom spisku za tvoju ploču, tako da za njega i bilo šta slabije nemaš čega da se plašiš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
ufffff x2 2.8ghz to bih bilo savrseno
13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu

ali mi netko moze pomoc koliko bih mogao stavit najacu graficku planiram uzet NVIDIA ili ATI od 512mb i 128bit jeli to jako i dali mi maticna to moze podnest i napajanje mi je 400w?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu

Ne moze maticna nista podnest.. Maticna jedino ima utor (AGP/PCI-E) i nema tu sta ona podnest.. Namigiva

Preporuka: Sapphire Radeon HD 4670 512MB

Za napajanje nezz, trebalo bi ako moje od 360w drzi..Osmijeh

http://www.speedtest.net/result/785760360.png
13 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu

Pise mi na utoru za graficku PCIEX16

14 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
dragec0 kaže...

Pise mi na utoru za graficku PCIEX16

Pa onda uzmi ovo sto sam napisao..Namigiva

http://www.speedtest.net/result/785760360.png
13 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu

Evo lista    http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M2N-MX_SE.html        Rambox sory što te pitam  zašt nemogu uzet AMD Athlon 64 x2 6400+?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2011 17:41 (dragec0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
da li maticna ploca ASUS M2N-MX moze da podrzi processor AMD A4?
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu

Pozz,

imam AMD Athlon 64 X2 4000+ procesor, htio bi ga zamjeniti jačim jer je ovaj prestar

imate li kojih prijedloga do 500 kn.. matična mi je WIN FAST

i htio bi da može pokrenuti just cause 3/2

hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Molim pomoc oko odabira procesora za maticnu
bastian kaže...
da li maticna ploca ASUS M2N-MX moze da podrzi processor AMD A4?

 podržani procesori:

https://www.asus.com/Motherboards/M2NMX/HelpDesk_CPU/

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice