Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

poruka: 45
|
čitano: 7.761
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Pozdrav!

 

Imam slijedeću konfiguraciju:

 

MBO: Gygabyte P35C-DS3R (Socket 775)

CPU: Intel Core 2 Duo E6550

RAM: G-Skill PC2-6400 DDR2 8 GB (2 GB x 4)

GPU: GeForce GT-730

SSD: Intel SSDSC2BW240H6 230 GB

HDD: WD5000AAKX-001CA0 1 TB

OS: Windows 10 x64

 

Dakle, radi se o računalu sa starijom bazom koje sam, shodno mogućnostima, nadograđivao tijekom godina. Trenutno razmišljam o zamjeni procesora, budući je to jedina komponenta koju još dosad nisam mijenjao (osim matične ploče) i koja mi se čini kao "usko grlo". No ipak, bio bih jako zahvalan na vašim mišljenjima i savjetima može li zamjena trenutnog Intel Core 2 Duo procesora sa Intel Core 2 Quad donijeti bitnu razliku u performansama s obzirom na navedene komponente. U nedoumici sam, budući se spomenuti procesori danas mogu nabaviti jedino rabljeni (ako se ne varam) s čim inače nemam puno iskustva, jer sam navikao kupovati nove komponente od provjerenih izvora. Također me zanima ima li značajne razlike (u mojem slučaju) između Intel Core 2 Quad Q9400 i jačih modela te serije sa socketom 775.

 

Unaprijed hvala na odgovorima!

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Q9400 je najisplativiji, samo pogledaj dali ti ga ploca podrzava, ako ga nades za sitne pare uzmi!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
terhardp kaže...

Pozdrav!

 

Imam slijedeću konfiguraciju:

 

MBO: Gygabyte P35C-DS3R (Socket 775)

CPU: Intel Core 2 Duo E6550

RAM: G-Skill PC2-6400 DDR2 8 GB (2 GB x 4)

GPU: GeForce GT-730

SSD: Intel SSDSC2BW240H6 230 GB

HDD: WD5000AAKX-001CA0 1 TB

OS: Windows 10 x64

  Imaš sasvim pristojnih 8 GB Rama. Pošto posjeduješ i SSD,mislim da češ osjetiti razliku sa prelaskom na snažnjiji Quad tipa Q9450 ili 9550 koji se sada relativno jeftino kupe i lako se usput i OC. Osobno zbog financijskih razloga sam na Dual core procesor i znam koliko neke radnje moraš  

  čekati da isti izvrši,tu i tamo malo štucne i za igre je bolji quad vrlo jednostavno.

16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Zahvaljujem na odgovorima!

 

Dakle, trenutno razmišljam o nabavci Q9450 ili Q9550 tipa Quad procesora. Što te tiče kompabilnosti, moja matična ploča podržava Socket 775 te 1333 FSB te pretpostavljam da s time ne bi trebalo biti problema. Međutim, imam još jednu tehničku dilemu:

 

1) Je li hladnjak Coolermaster Blizzard T2 koji imam na trenutnom procesuru adekvatan za navedene Quad modele?

2) Je li moje trenutno napajanje OCZ 800W dovoljno snažno?

 

Dvoumim i oko načina nabavke budući se radi o rabljenoj stvari. Na Njuškalu sam vidio nekoliko oglasa u kojima se nude spomenuti procesori, po cijeni 400-450 kn bez troškova dostave. Tražio sam i na Amazonu i cijene su približne, iako su troškovi dostave veći kao i vrijeme čekanja. Naposlijetku, neki od tih dealera uopće ne šalju u Hrvatsku. Osobno, osjećao bih se ugodnije narudžbom sa Amazona, no čini se da ću se ipak morati "baciti na glavu" i ići na Njuškalo. Neki koji oglašavaju tamo također se bave prodajom rabljenih komponenti te obećavaju račun i garanciju, sad pitanje je koliko je to dovoljno jamstvo...

 

Izgleda da će ovo biti scenarij tipa "tko ne riskira, ne profitira". Pod pretpostavkom da stvar bude ispravna, mogao bih udahnuti još snage vjernom konju koji me služi već godinama. Također, pošto mi to nije jedino računalo - imam još jedno dosta modernije i snažnije sastavljeno za kompoziciju i glazbenu produkciju čime se inače bavim - htio bih da me ova konfiguracija, koju koristim za sve ostalo, posluži bar još nekoliko godina.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9

Ako ces uzimati, uzmi Q9550. Bolji je procesor u svakom slucaju, ima vise on board cache, lakse se OCa itd itd.

Kuler je adekvatan, u svakom slucaju, bilo sta je bolje od stock kulera.

800w je vise nego dovoljno.

 

Ako imas nekoga u Svedskoj, nek pogleda mogu se naci za 20ak eura.

 

Ima ovaj primjerak, doduse je 30 eur. http://www.tradera.com/item/301822/289713692/intel-core2-quard-q9550-2-83ghz-lga-775-processor

Kad se aukcija zavrsi, posto nema ponuda, moze se prodavac kontaktirati da izbaci za manju cijenu :) Kazemo 20, + postarina do Cro 5-6 eur, i dobar si :)

 

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 9:52 (zeleni).
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Hvala na savjetima oko kupovine; razmotriti ću i tu mogućnost.

 

Odlučio sam da ću ići na Q9550 - čini mi se da je to ujedno i najjači Quad koji ide na moju ploču.

 

Inače, nije mi toliko problem cijena koliko sigurnost da je kupljeni procesor ispravan i u dobrom stanju. Nažalost, vjerojatno ću se morati pouzdati u trgovca s Njuškala budući da nekoliko stranih dealera kod kojih sam vidio spomenuti procesor ne šalju u Hrvatsku.

 

Tko ne riskira, ne profitira... (bar se nadam da je tako). ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
S obzirom na cijene isplativije ti je to prodati za sitne pare i uzeti onog pentiuma g4560 i neku jeftinu plocu+ddr4 nego ulagati u to..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Stjepanj kaže...
S obzirom na cijene isplativije ti je to prodati za sitne pare i uzeti onog pentiuma g4560 i neku jeftinu plocu+ddr4 nego ulagati u to..lp

 Ima logike u tome, međutim u ovom slučaju htio bih izbjeći sastavljanje nove konfiguracije. Kao što sam već napisao, dotična "kanta" mi nije jedino računalo a ono drugo me je već prilično koštalo. Ovu konfiguraciju koristim za internet, rad s dokumentima, umjerenu obradu fotografija, konverziju multimedije te za povremeno igranje srednje zahtjevnih igara (pretežno avanture). Tijekom niza godina, stroj se više-manje uspješno nosio sa svime od toga, no ipak bi bilo dobrodošlo malo više snage. Zato mislim da bi sa Quad procesorom mogao biti miran barem još koju godinu bez nabavke novog računala. Također, volio bih izbjeći kupovinu novih Windowsa, budući da na svim računalima imam OEM verziju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 13:12 (terhardp).
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Kupi si onda Q9550 i točka. Sa prelaskom na G4560 nebi ništa puno postigao jer su sličnih manje više perfomansi,jedina prednost kod H110 je nadogradnja na snažniji procesor,SATA3 itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
3n3m1 kaže...

Kupi si onda Q9550 i točka. Sa prelaskom na G4560 nebi ništa puno postigao jer su sličnih manje više perfomansi,jedina prednost kod H110 je nadogradnja na snažniji procesor,SATA3 itd.

 U tom slučaju, ne trebam više pretjerano razmišljati o tome. Ostale komponente u konfiguraciji su solidnih performansi i sve kupljene nove. Čini mi se da je ipak isplativije promijeniti procesor nego pokušati prodati sadašnji Core 2 Duo, RAM, ploču te pritom kupiti nove Windowse u slučaju sastavljanja novog računala. Pogotovu ako se ti jači stariji Quad procesori mogu mjeriti s novima srednjeg ranga.

 

Idući tjedan naručiti ću Core 2 Quad Q9550 od trgovca s Njuškala koji mi se čini najpouzdaniji. Uz malo sreće, sve bi trebalo biti OK i investicija prihvatljivog iznosa će se isplatiti. :)

 

Hvala još jednom svima na savjetima i preporukama!

12 godina
protjeran
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

dok nesto ne krepa... a sad sto se tebi to neda prodavati ili snimati nove windowse je drugi par gača..sto je najgore kostalo bi te isto a dobio nove i kudikamo jace komponente!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Ma možeš si za sitne novce naručiti iz vana procesor od pouzdanih prodavača. Ja sam tako naručio iz SAD-a procesor preko ebay-a, došao jako brzo i sve radi već godinu i pol. 

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Stjepanj kaže...

dok nesto ne krepa... a sad sto se tebi to neda prodavati ili snimati nove windowse je drugi par gača..sto je najgore kostalo bi te isto a dobio nove i kudikamo jace komponente!lp

 Kako rekoh, svjestan sam rizika. Istina, ne da mi se ovo prodavati jer sumnjam da mogu dobiti neki spomena vrijedni iznos. A ukoliko bih kupovao neki aktualni procesor srednje klase, morao bih promijeniti i matičnu ploču, RAM te uzeti novu kopiju Windowsa, što sve skupa vjerojatno ne bi izašlo ispod min. 2500 kn. Ovako bih uložio 450 kn za jači procesor i mogao koristiti postojeću konfiguraciju još bar nekoliko godina sa zadovoljavajućim performansama za namjenu koju za nju imam.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Stjepanj kaže...

dok nesto ne krepa... a sad sto se tebi to neda prodavati ili snimati nove windowse je drugi par gača..sto je najgore kostalo bi te isto a dobio nove i kudikamo jace komponente!lp

 Ne treba toliko negativno razmišljati oko krepavanja komponenti dok radi,radi i svi sretni. A Quad će kolegi donijeti jednu novu svježinu starom sistemu za malo para i svakako preporuka da CPU "drži" na stock taktu jer će ploča lakše disati pogotovo sa tim Low-end CPU hladnjakom.Lp

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 18:19 (3n3m1).
12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
3n3m1 kaže...
Stjepanj kaže...

dok nesto ne krepa... a sad sto se tebi to neda prodavati ili snimati nove windowse je drugi par gača..sto je najgore kostalo bi te isto a dobio nove i kudikamo jace komponente!lp

 Ne treba toliko negativno razmišljati oko krepavanja komponenti dok radi,radi i svi sretni.

 nije nista negativno, negativno je samo kolegina ljenost oko tranzicije na novu platformu za iste pare, no dobro covjek je odlucio potrositi cca 500kn pa neka mu je s srecom!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Stjepanj kaže...
3n3m1 kaže...
Stjepanj kaže...

dok nesto ne krepa... a sad sto se tebi to neda prodavati ili snimati nove windowse je drugi par gača..sto je najgore kostalo bi te isto a dobio nove i kudikamo jace komponente!lp

 Ne treba toliko negativno razmišljati oko krepavanja komponenti dok radi,radi i svi sretni.

 nije nista negativno, negativno je samo kolegina ljenost oko tranzicije na novu platformu za iste pare, no dobro covjek je odlucio potrositi cca 500kn pa neka mu je s srecom!LP

 Prodati dijelove koje ima, dodati na to jos 500kn, i preci na haswell?

Daj da ti vidim racunicu molim te. Jedino ako nadje neku budalu i proda LGA775 platformu za 1500kn. Sto se nikad nece desiti...

 

 

terhardp Ako sacekas par dana, ja mislim da imam negdje q6600, nece te kostati 500kn sigurno :)

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 10:38 (zeleni).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
zeleni kaže...

 Prodati dijelove koje ima, dodati na to jos 500kn, i preci na haswell?

Daj da ti vidim racunicu molim te. Jedino ako nadje neku budalu i proda LGA775 platformu za 1500kn. Sto se nikad nece desiti...

 

 

terhardp Ako sacekas par dana, ja mislim da imam negdje q6600, nece te kostati 500kn sigurno :)

 Upravo tako sam i ja razmišljao. Smatram da mi ovo računalo uz dosadašnje nadogradnje ima daleko veću praktičnu i uporabnu vrijednost no što bi vrijedilo u slučaju pokušaja prodaje.

 

P.S. Hvala na ponudi za procesor, no već sam kupio Q9550 od čovjeka koji dila rabljene PC komponente. U potpunosti je ispravan i po vanjskom izgledu izuzetno očuvan. Pitao sam ga zna li više o porijeklu procesora i dosadašnjem načinu upotrebe; naravno ne zna ali ispostavio mi je "račun i jamstvo" da je procesor ispravan i testiran. Uz malo sreće, poslužiti će me barem još koju godinu, do kada ću, nadam se raspolagati većim budžetom za nabavku svih novih komponenti. U svakom slučaju, ako sam se na ovom računalu niz godina snalazio sa dvojezgrenim procesorom, pretpostavljam da će mi rad od sada ipak biti dosta ugodniji.

 

Hvala još jednom.

15 godina
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
terhardp kaže...

..Što te tiče kompabilnosti, moja matična ploča podržava Socket 775 te 1333 FSB te pretpostavljam da s time ne bi trebalo biti problema. ..

- ne nagađati, nego provjeriš support, jako važno (socket je nevažan, voltaža-jezgra, pripaziti i na reviziju kad se traži..).. od biosa ver.13. Podržan.

- svaka novija verzija softwarea je bahaija-zahtijevnja za RAMom.. 8GB je nekad bilo puno, sad neka sredina.. to je jedino ograničenje za budućnost, dok trajnost najviše ovisi o matičnoj (ram i cpu traju desetljećima osim ako ih sprži strujni udar ili OC voltaža).

terhardp kaže...

..

Tko ne riskira, ne profitira... (bar se nadam da je tako). ;)

 - kao polovna komponenta zapravo najmanji rizik po trajnosti.. ali, puno neiskusnih OCaju (jer tako pročitaju ne internetu..). Nasuprot CPUa rizik je kupiti npr vga jer je proizvođačka predviđena trajnost/robustnost kraća.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
ihush kaže...
terhardp kaže...

..Što te tiče kompabilnosti, moja matična ploča podržava Socket 775 te 1333 FSB te pretpostavljam da s time ne bi trebalo biti problema. ..

- ne nagađati, nego provjeriš support, jako važno (socket je nevažan, voltaža-jezgra, pripaziti i na reviziju kad se traži..).. od biosa ver.13. Podržan.

- svaka novija verzija softwarea je bahaija-zahtijevnja za RAMom.. 8GB je nekad bilo puno, sad neka sredina.. to je jedino ograničenje za budućnost, dok trajnost najviše ovisi o matičnoj (ram i cpu traju desetljećima osim ako ih sprži strujni udar ili OC voltaža).

terhardp kaže...

..

Tko ne riskira, ne profitira... (bar se nadam da je tako). ;)

 - kao polovna komponenta zapravo najmanji rizik po trajnosti.. ali, puno neiskusnih OCaju (jer tako pročitaju ne internetu..). Nasuprot CPUa rizik je kupiti npr vga jer je proizvođačka predviđena trajnost/robustnost kraća.

 Hvala na savjetima.

 

Prije kupnje Q9550, pažljivo sam provjerio specifikacije na službenoj stranici ploče i spomenuti procesor je prema njima u potpunosti podržan.

 

8 GB (DDR2) je maksimum koji se uopće može ugraditi na ovu ploču, no za moje namjene (konkretno za ovu konfiguraciju) će vjerojatno biti dostatno. Također sam u BIOS-u postavke procesora postavio na tvorničke i ne namjeravam se upuštati u OCanje jer ni ne vidim nikakve stvarne potrebe za time. Kako sam ranije napisao, jedina "zahtijevnija" uloga ove konfiguracije je povremeno igranje igara (uglavnom avanture).

6 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Imam sličnu matičnu tj. Gigabyte P35-DS3R rev 2.0 (podržava samo DDR2 1066) i Core 2 Duo E6750 iz 2007.g. i kako trebam sad reinstalirati windows-e imam nedoumicu:

da li nadograditi sa SSD, a matična ploča nema podršku za SATA3 (ima SATA 3 Gb/s)?

Imam HDD WD 1TB blue SATA3 kojim sam zamjenio uništeni stari HDD 2013.g.

Kako to kod tebe radi tj. osjeti li se promjena na SSD u podizanju/radu?

Nekako sam sve više u ideji nadogradnje tj. zamjene matične...

No za to mi treba (G4560+MBO+DDR4 8GB) minimalno cca. 1500kn + SSD 120GB 500kn = 2000kn ili sa Ryzen 5 1600  je još 1000kn više...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 7:56 (vizy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Osjeti se razlika u radu i na sata 2 sučelju naprema hdd
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
vizy kaže...

Imam sličnu matičnu tj. Gigabyte P35-DS3R rev 2.0 (podržava samo DDR2 1066) i Core 2 Duo E6750 iz 2007.g. i kako trebam sad reinstalirati windows-e imam nedoumicu:

da li nadograditi sa SSD, a matična ploča nema podršku za SATA3 (ima SATA 3 Gb/s)?

Imam HDD WD 1TB blue SATA3 kojim sam zamjenio uništeni stari HDD 2013.g.

Kako to kod tebe radi tj. osjeti li se promjena na SSD u podizanju/radu?

Nekako sam sve više u ideji nadogradnje tj. zamjene matične...

No za to mi treba (G4560+MBO+DDR4 8GB) minimalno cca. 1500kn + SSD 120GB 500kn = 2000kn ili sa Ryzen 5 1600  je još 1000kn više...

 Ja imam još stariju reviziju P35-DS3R ploče, tako da ne mogu postići maksimalnu propusnost sa Intel SSD-om 240 GB koji imam, no i bez toga osjeti se velika razlika u brzini pri radu te pri podizanju i gašenju sustava. Također mogu potvrditi da je ugradnja Q9550 umjesto prijašnjeg dvojezgrenog Intela već pokazala svoje prednosti, iako ga još nisam imao potrebe pošteno "namučiti". Vjerujem da sam napravio dobar potez i da će me ovo poštedjeti kupovine još jednog sustava bar još neko vrijeme (trenutno ih imam i koristim tri, uključujući nadograđeni laptop).

 

Dakle, moja preporuka je svakako ugraditi SSD bez obzira na sporije sučelje jer je razlika u brzini i stabilnosti znatna u odnosu na HDD. Pogotovu u slučaju prelaska sa WD-ove Blue serije koja, čini mi se, ima nešto slabije performanse u odnosu na Green i osobito na Black modele. U ovom računalu inače, uz Intel SDD, imam ugrađeni WD Green 1 TB za pohranu te WD Blue 500 MB za sigurnosne kopije.

 

Nadam se da sam pomogao odgovorima.

 

Pozdrav!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
vizy kaže...

Imam sličnu matičnu tj. Gigabyte P35-DS3R rev 2.0 (podržava samo DDR2 1066) i Core 2 Duo E6750 iz 2007.g. i kako trebam sad reinstalirati windows-e imam nedoumicu:

da li nadograditi sa SSD, a matična ploča nema podršku za SATA3 (ima SATA 3 Gb/s)?

Imam HDD WD 1TB blue SATA3 kojim sam zamjenio uništeni stari HDD 2013.g.

Kako to kod tebe radi tj. osjeti li se promjena na SSD u podizanju/radu?

Nekako sam sve više u ideji nadogradnje tj. zamjene matične...

No za to mi treba (G4560+MBO+DDR4 8GB) minimalno cca. 1500kn + SSD 120GB 500kn = 2000kn ili sa Ryzen 5 1600  je još 1000kn više...

 Ma kupi si slobodno neki SSD jer češ osjetiti osjetnu razliku u pristupu naspram HDD bez obzira na SATA2,jednostavno na SSD sve reagira trenutačno i nemaš osječaj laga kao sa HDD. SSD je najbolja investicija.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 16:40 (3n3m1).
6 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Updatao sam BIOS ploče (nisam to radio, a sad vidim da je zezanje kod paljenja i gašenja riješeno kod predzadnje verzije) i sad formatiram HDD.

Kupujem SSD 120GB, a možda uzmem preko amazona i neki stari procesor koji ide na matičnu i reviziju biosa 13 koja mi je zadnja.

Hvala vam na korisnim savjetima

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 17:49 (vizy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
terhardp kaže...
zeleni kaže...

 Prodati dijelove koje ima, dodati na to jos 500kn, i preci na haswell?

Daj da ti vidim racunicu molim te. Jedino ako nadje neku budalu i proda LGA775 platformu za 1500kn. Sto se nikad nece desiti...

 

 

terhardp Ako sacekas par dana, ja mislim da imam negdje q6600, nece te kostati 500kn sigurno :)

 Upravo tako sam i ja razmišljao. Smatram da mi ovo računalo uz dosadašnje nadogradnje ima daleko veću praktičnu i uporabnu vrijednost no što bi vrijedilo u slučaju pokušaja prodaje.

 

P.S. Hvala na ponudi za procesor, no već sam kupio Q9550 od čovjeka koji dila rabljene PC komponente. U potpunosti je ispravan i po vanjskom izgledu izuzetno očuvan. Pitao sam ga zna li više o porijeklu procesora i dosadašnjem načinu upotrebe; naravno ne zna ali ispostavio mi je "račun i jamstvo" da je procesor ispravan i testiran. Uz malo sreće, poslužiti će me barem još koju godinu, do kada ću, nadam se raspolagati većim budžetom za nabavku svih novih komponenti. U svakom slučaju, ako sam se na ovom računalu niz godina snalazio sa dvojezgrenim procesorom, pretpostavljam da će mi rad od sada ipak biti dosta ugodniji.

 

Hvala još jednom.

 imam ti i ja Q9400 stoji bezze pa se mozemo dogovorit 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
error_666 kaže...

 imam ti i ja Q9400 stoji bezze pa se mozemo dogovorit 

 Hvala lijepa na ponudi, no već sam kupio i ugradio Q9550.

14 godina
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9

 imam ti i ja Q9400 stoji bezze pa se mozemo dogovorit 

 Koliko para ??

Spija
16 godina
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
terhardp kaže...
error_666 kaže...

 imam ti i ja Q9400 stoji bezze pa se mozemo dogovorit 

 Hvala lijepa na ponudi, no već sam kupio i ugradio Q9550.

 Kolko si platio ako se smije znati?

Na eBayu 4 core 771 xeoni idu po kakvih 100kn..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
6 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Ovo sa dorađenim Xeon procesorima mi se čini zgodnim jer se manje griju npr. Xeon E5450 od Q9650.

Cijena im je 23,35€+4€ trošak transakcije ili 219kn + dostava. Po 100kn baš i nisam vidio ili mi je promaklo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 7:33 (vizy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Imaš jeftinije na aliexpress
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice