Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)

poruka: 16
|
čitano: 5.321
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)

Ovako treba mi vrlo vrlo jeftina "GAMING" konfa (za brata,nije bas neki velik gaming)

Ovako probajte nesto složiti do 1200-300 kn
Samo evo olaksanje, imam kućište, monitor, napajanje(neko od 500W), RAM i graficka netreba jer dat cu mu svoju HD 4670, taman za njegov 17" monitor.


Sad evo sta sam mislio:


Procesor Intel Core Duo E5200  (ili E5300  ili  E6300

Maticna Gigabyte EP1-ES3G

Maticnu mi vi još preporucite, mozda EP31-DS3L

 

HARDDISK, ovako ima jedan od 80GB, ali ako ga prikljuci nece moc IDE, kabel do Pržilice (OPTIKA)

Sad to je valjda to, nadam se da ce napajanje to od 500W koje je vec u kucistu (valja je neko noname) moći izdržati to, inace to napajanje mi je od frenda sa njegove Pentium 3-ce, kad ga je nosio na popravak stavili mu to, sad valjda ce bit uredu?, ili da stavim neko za svaki slucaj ako se moze uklopit u cjenu??

I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 13:50 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)

Ostavi to noname napajanje, ako crkne kupi neko od 450W...

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)

stavi Athlona X2 7750 (ili E5200),WD 320GB i matičnu Gigabyte MA770-UD3 (ili M720-US3)

90% forumaša ima u potpisu nešto sa 90% ovoga i 10% onoga,ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Ko zna da ne zna - najveći je
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)
pod009 kaže...

stavi Athlona X2 7750 (ili E5200),WD 320GB i matičnu Gigabyte MA770-UD3 (ili M720-US3)

 Radije bi na Intel soluciju, jer kako sad ja imam intela, pa kad ga budem mjenjao, za koju god., dat cu mu mozda svoj E8400(al mozda, neznam sta ce bit u buducnosti).

Sad koji hard, mozda ovaj:

WD320 Caviar (314 kn)

Sa tim hard diskom, i sa ovim djelovima:
Procesor Intel Pentium Dual-Core E5200 , 2.5GHz, socket 775, 2Mb
Dođe Ukupno: 1.186,94Kn !!  
I ajde nesto mi savjetujte, jeli to dobro, RAM ce mu bit 2 GB kingmaxov (1x 2GB), kućište mu je staro neko obicno nema ventilatora, pa ond acu ga drzati otvorena (ionako mu nece nitko nista, jer se nalazi u stolu)
Oce to funkcionirat, koja preporuka?
I don't care...
15 godina
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)

dobra ideja, ali ako je za igre, onda je i tako VGA 90% kriterij. Za kasnije navedene moguće nadogradnje radije uzmi 1 DIMM RAMa, CPU E5200 ili celeron-samo zbog razlike u cijeni u odnosu na E6300(i spomenutim E8xxx koji možda kasnije staviš) jer navedenom uštedom možeš kupiti 500GB=350kn i biti unutar cijene... jer igre su danas velike.

-Naravno IDE HDD/DVD možeš spojiti, DVD spusti u najniži otvor, HDD do mjesta za floppy i kabel ih taman dohvaća.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)
ihush kaže...

dobra ideja, ali ako je za igre, onda je i tako VGA 90% kriterij. Za kasnije navedene moguće nadogradnje radije uzmi 1 DIMM RAMa, CPU E5200 ili celeron-samo zbog razlike u cijeni u odnosu na E6300(i spomenutim E8xxx koji možda kasnije staviš) jer navedenom uštedom možeš kupiti 500GB=350kn i biti unutar cijene... jer igre su danas velike.

-Naravno IDE HDD/DVD možeš spojiti, DVD spusti u najniži otvor, HDD do mjesta za floppy i kabel ih taman dohvaća.

 

 Sta, grafa da je losa?, jee ako igras na 22" monitoru, ja je sad imam i sa mojim 17" monitorom, je odlicna, GTA IV 35 FPS (medium), skoro sve igre na High i Very High, dobra je grafa.
A neznam koliko bi moga proc. clockat sa stock coolerom (na 3.0 Ghz ?).

Sto se tiče harda, bolje da ga kupim, razlog je taj sto mu je ovaj nekako se sporo s njim pali(provjerio na svom), a ionako mi ostaje 300-400 kn viska kad bi uzima samo maticnu i procesor, zar ne ?

Aj da vidim nek netko još složi, ali na intel soluciju!!
I don't care...
15 godina
neaktivan
offline
Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)

samo jedna izmjena-matična

90% forumaša ima u potpisu nešto sa 90% ovoga i 10% onoga,ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Ko zna da ne zna - najveći je
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)
pod009 kaže...

samo jedna izmjena-matična

 Koja je su glavne razlike osim 2 utora vise za RAM.

To je ova Maticna
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_78&products_id=5855
U ADMa me onda izađe 1.368,67Kn, hm.. aj reci glavne razlike pa cu vidjeti!
I don't care...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)
markoal kaže...
pod009 kaže...

samo jedna izmjena-matična

 Koja je su glavne razlike osim 2 utora vise za RAM.

To je ova Maticna
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_78&products_id=5855
U ADMa me onda izađe 1.368,67Kn, hm.. aj reci glavne razlike pa cu vidjeti!
 ima više utora USB i za HDD,drugačiji čipset i South brigde (ICH)
evo ti detaljnije-LINK
90% forumaša ima u potpisu nešto sa 90% ovoga i 10% onoga,ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Ko zna da ne zna - najveći je
15 godina
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)
pod009 kaže...
markoal kaže...
pod009 kaže...

samo jedna izmjena-matična

 Koja je su glavne razlike osim 2 utora vise za RAM.

To je ova Maticna
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_78&products_id=5855
U ADMa me onda izađe 1.368,67Kn, hm.. aj reci glavne razlike pa cu vidjeti!
 ima više utora USB i za HDD,drugačiji čipset i South brigde (ICH)
evo ti detaljnije-LINK
 Hm, a kakva je ta maticna za CLOCK za razliku od one prije, a jos moram vidjet za maticnu jer neznam u vezi para!
I don't care...
15 godina
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)
markoal kaže...
ihush kaže...

dobra ideja, ali ako je za igre, onda je i tako VGA 90% kriterij. Za kasnije navedene moguće nadogradnje radije uzmi 1 DIMM ..

 Sta, grafa da je losa?, jee ako igras na 22" monitoru, ja je sad imam i sa mojim 17" monitorom, je odlicna, GTA IV 35 FPS (medium), ..
 -nisam rekao loša nego njaodgovornjija komponenta za taj dio... (uz preduvijet da količina RAMa i procesor zadovoljavaju neki minimum..) pa da zato može i slabiji/jeftiniji proc.
-znači grafa. je OK. Namigiva
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)
ihush kaže...
 -nisam rekao loša nego njaodgovornjija komponenta za taj dio... (uz preduvijet da količina RAMa i procesor zadovoljavaju neki minimum..) pa da zato može i slabiji/jeftiniji proc.
-znači grafa. je OK. Namigiva
 Ma grafa je dobra, još samo da mi je znati koliko se da clockat E5200 sa stock coolerom, onda bit ce valjda dobro, BTW nek mi netko odgovori na gore postavljena pitanja!
I don't care...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)
markoal kaže...
ihush kaže...
 -nisam rekao loša nego njaodgovornjija komponenta za taj dio... (uz preduvijet da količina RAMa i procesor zadovoljavaju neki minimum..) pa da zato može i slabiji/jeftiniji proc.
-znači grafa. je OK. Namigiva
 Ma grafa je dobra, još samo da mi je znati koliko se da clockat E5200 sa stock coolerom, onda bit ce valjda dobro, BTW nek mi netko odgovori na gore postavljena pitanja!
 clockat će se do 3-3.2 ghz sigurno bez diranja voltaže.
Nisam ginekolog,ali mogu pogledati!,Status:Moljac
15 godina
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)
warhed kaže...
 clockat će se do 3-3.2 ghz sigurno bez diranja voltaže.
 Nadam se, i nadam se da nece bit problema kao sa mojim E8400, kojem  su temperature u loadu preko 100 i preko 120 °C.
I don't care...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)
markoal kaže...
warhed kaže...
 clockat će se do 3-3.2 ghz sigurno bez diranja voltaže.
 Nadam se, i nadam se da nece bit problema kao sa mojim E8400, kojem  su temperature u loadu preko 100 i preko 120 °C.
 XD, stavi vent na punu brzinu
Don't worry Cartman. There are no stupid answers, just stupid people.
15 godina
offline
RE: Najjeftinija konfa! (sa izuzetcima)
Moljac kaže...
markoal kaže...
warhed kaže...
 clockat će se do 3-3.2 ghz sigurno bez diranja voltaže.
 Nadam se, i nadam se da nece bit problema kao sa mojim E8400, kojem  su temperature u loadu preko 100 i preko 120 °C.
 XD, stavi vent na punu brzinu
 U biosu?
Evo sad cu nesto pitat u svojoj staroj temi, pa mi se pridruzi odgovorima(E8400 visoke temp., nesto tako), da nebudemo OT.

Ajde odgovorite na gore postavljena pitanja, neka preporuka ? (ako more)
I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 17:04 (markoal).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice