PC komponente zaključana tema

poruka: 33
|
čitano: 8.145
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente-grafička,HDD i procesor

Pozdrav svima,

 

kupio sam matičnu ploču u Linksu ASRock P55M PRO, s.1156. Ne želim vrijeđat nikoga,al mislim da su me sjebali po pitanju toga jer ja inače nemam pojma o računalima i oni su to skužili i uvalili mi ovu matičnu i vidim da je to socket 1156 i kolko vidim nema baš puno procesora za takve matične jer su izgleda nove, jel?? sad možd sam ja u krivu možd je dobra matična ne znam...Zanima me također jel se mogu procesori sa starijim socketima isto stavljat na ovu matičnu il sam ograničen na te skupe quad corove? Kupio sam i RAM 4GB KINGMAX DD3 1333mhz i napajanje 650W Scythe Kamariki 4 i mislim da su te dvije komponente solidne i da me tu nisu sjebali. Kupujem još sad i grafičku karticu, procesor i hard disk.Mislim da je bolje uzet skuplju grafičku kao npr ATI Radeon HD 5770, znači nekih 1500kn max,radi boljih perfomansi u igricama,a za procesor bi dao manje para 600-900kn. Ne znam dal je bolje 2 jezgreni il 4 jezgreni, normalno reći ćete 4 jezgre, al ne znam oću moć iskoristit sav taj potencijal procesora jer se ionako najviše igram na kompu (inače world of warcraft igram najviše).Za hard disk sam mislio uzet Samsung SpinPoint F3 od 1TB, al neki kažu da nije to dobro. Ne bi volio od LGa isto kupit kažu da su loši, a trebat ću minimalno 500 gigi.Zato molim vaše mišljenje, savjete i preporuku u odabiru ovih triju komponenti. Hvala Vam unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 22:09 (đoko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

na taj socket 1156 ti idu samo dva procesora koja se mogu nabaviti u hrvatskoj..

to su ti i5 750 koji košta 1400 kn

i i7 860 koji košta 2000 kn...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 22:18 (stipica_zd).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

u bogte onda su me sjebali...a jbg štaćeš...500kn više manje. hvala na odgovoru inače, vidim da u ove kasne sate ljudi samo čitaju teme al ne odgovaraju.znači uzmem si i5, i još dilema oko grafičke i harda. molim Vašu preporuku i savjete i nemojte me zajebat molim vas ko ovi u linksu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PC komponente
đoko kaže...

u bogte onda su me sjebali...a jbg štaćeš...500kn više manje. hvala na odgovoru inače, vidim da u ove kasne sate ljudi samo čitaju teme al ne odgovaraju.znači uzmem si i5, i još dilema oko grafičke i harda. molim Vašu preporuku i savjete i nemojte me zajebat molim vas ko ovi u linksu

nije mi jasno kako su te sj****?

sto si ti rekao, dajte mi bilo koju maticnu ili?

14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

a cuj, nisu me sjebali, imas pravo, samo sto ce me izaci skuplje zbog tog procesora. ja sam trazio konfu do 6k kuna i oni su mi to napravili. samo sto mislim da mi se nije bas isplatilo uzimati takvu novu maticnu zbog ogranicenog izbora procesora. mozda ja ne mislim u buducnost, ali tesko sad da ce mi trebati tako jak, četverojezgreni procesor, a sad tko zna, mozda ce za dvije godine biti normala to. nema sad veze, sta je tu je, od viska jezgri glava ne boli ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PC komponente
đoko kaže...

a cuj, nisu me sjebali, imas pravo, samo sto ce me izaci skuplje zbog tog procesora. ja sam trazio konfu do 6k kuna i oni su mi to napravili. samo sto mislim da mi se nije bas isplatilo uzimati takvu novu maticnu zbog ogranicenog izbora procesora. mozda ja ne mislim u buducnost, ali tesko sad da ce mi trebati tako jak, četverojezgreni procesor, a sad tko zna, mozda ce za dvije godine biti normala to. nema sad veze, sta je tu je, od viska jezgri glava ne boli ;)

ne brini, i5 750 ti je trenutno najjaci procesor u rangu 1500 kn.

skupa s maticnom, 4 gb rama corsair 1333 mhz...

miran ces biti, a i 4. jezgre polako postaju standard...

14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

ok hvala na pomoci :)

 

ja sam uzeo 4gb rama isto 1333mhz al Kingmax, jesu oni puno losiji nego corsair?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

Ne brini,neće te tu nitko sjebat.Tu smo svi pošteni i savjetovat ćemo te najbolje što možemo.Dakle:

 

Intel i5 750

HD5770

WD 750GB 32MB cachea

 

 

To bi te sve skupa oko 3300Kn izašlo.

oko za oko,pasta za zube
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

e takve ljude ko ti volim :D znači matična je na kraju krajeva dobra i nisu me nista zeznuli? a sto se tice RAM-a, vec sam pitao, jel KINGMAX losiji od Corsaira, il oba rade podjednako dobro?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PC komponente
đoko kaže...

e takve ljude ko ti volim :D znači matična je na kraju krajeva dobra i nisu me nista zeznuli? a sto se tice RAM-a, vec sam pitao, jel KINGMAX losiji od Corsaira, il oba rade podjednako dobro?

ma dobri su i kingmax, nema problema u vezi toga...

14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

ok. hvala Vam za odgovore i laku noć!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC komponente

šta se grafičke tiće moj ti je savjet HD4890.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

kupio bi neku komponentu ovaj tjedan pa ostatak jos iduci i pred bozic...jel mi mozete reci sta bi me sad trenutno najjeftinije kostalo? razmisljao sam da uzmem do petka procesor,a pred kraj iduceg tjedna il cak tjedan prije bozica grafu i hard jer vjerujem da ce pojeftinit dotad, i molim vas savjet u kojoj trgovini da uzmem to sve? zasad jedino znam za vemil, links i hgspot, ali mislim da su preskupi i da mora bit negdje jeftinije, tako da molim nekoga ako ima vremena da posta nekoliko linkova prodavnica sa informatičkom opremom :) i po mogucnosti da nisu u dalmaciji jer sam iz slavonije ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

adm.hr

protis.hr

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: PC komponente

ovo ti j sve dobro...a imaš kucište?

14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

naravno :)

 

evo cijela konfa:

 

Matična: MBO ASRock P55M Pro

Procesor: CPU Intel i5 750 BOX

RAM: 4GB Kingmax DDR3 1333MHz

Hard: HDD 500GB Western Digital Caviar Black

Napajanje: 650W Scythe Kamariki 4

Grafička: ATi Radeon HD5770

Kućište: NZXT Apollo

 

eto mislim da je ok za te pare i da cu moci novije igre na max rezoluciji igrat =)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PC komponente
đoko kaže...

naravno :)

 

evo cijela konfa:

 

Matična: MBO ASRock P55M Pro

Matičnu uzmi neku bolju,ostalo ok

14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

e jbg matična već kod mene stoji tak da to ne mogu mijenjat. idem uzet sad procesor, a ne znam dal da odma sve uzimam il se moze dogoditi da pred bozic jos vise pojeftine komponente? jel se isplati pricekat jos 10-ak dana il nema bas neke razlike u cijeni sad il kasnije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PC komponente
đoko kaže...

e jbg matična već kod mene stoji tak da to ne mogu mijenjat. idem uzet sad procesor, a ne znam dal da odma sve uzimam il se moze dogoditi da pred bozic jos vise pojeftine komponente? jel se isplati pricekat jos 10-ak dana il nema bas neke razlike u cijeni sad il kasnije?

Sumnjam da će se cijene puno spustiti,ali oće malo. Uzmi sad

14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

ok hvala. idem onda uzet to i za vikend složit. hvala svima za savjete i pomoc!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

evo citam malo testove vezanu uz ovu grafu sto planiram uzet, ati radeon hd5770 i izgleda da i graficka nije nesta za te novce i da ima nesta bolje. jel ima netko neki drugi prijedlog? cuo sam isto, ne znam jel sad laz, da se nvidia slaze bolje sa intelovim procesorima nego ati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PC komponente
đoko kaže...

evo citam malo testove vezanu uz ovu grafu sto planiram uzet, ati radeon hd5770 i izgleda da i graficka nije nesta za te novce i da ima nesta bolje. jel ima netko neki drugi prijedlog? cuo sam isto, ne znam jel sad laz, da se nvidia slaze bolje sa intelovim procesorima nego ati?

To je do tebe koju ćeš uzeti jes da ati radeon 5770 podržava directx 11 i da su sad te ati grafičke kartice iz serije 5xxx skuplje na tržištu  ,ako bi ti sačuvao nešto para onda možeš nešto sebi jeftinije uzet,ja mislim da se bolje slaže intelov procesor sa ati a amd sa nvidiom Izlanuo se

RIDER
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

aha znači ovo procesor-grafička je ipak zajebancija :) ok ma nije mi problem platit vise al ne zelim sad davat 1300kn za jednu grafu, a da za iste novce mogu dobit i bolju

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: PC komponente
đoko kaže...

evo citam malo testove vezanu uz ovu grafu sto planiram uzet, ati radeon hd5770 i izgleda da i graficka nije nesta za te novce i da ima nesta bolje. jel ima netko neki drugi prijedlog? cuo sam isto, ne znam jel sad laz, da se nvidia slaze bolje sa intelovim procesorima nego ati?

Moje ti je savjet HD4890 (nešto bolje performanse(to je u cijeni tu negdje - možda 50-ak kn više)).

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2009 17:19 (zabranjeniples).
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

@đoko

kolika je cijena ovo napajanja Scythe Kamariki 650w?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: PC komponente
stipica_zd kaže...

@đoko

kolika je cijena ovo napajanja Scythe Kamariki 650w?

Mislim da je cijena oko 700-750kn. Napajanje je dosta dobro kolko vidim i dosta ga ljudi hvali.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2009 18:13 (zabranjeniples).
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

oko 600kn sam ga bio platio, izgleda da je sad 730kn(u linksu) Napajanje 650W, SCYTHE Kamariki 4, KMRK4-650A, ATX2 v2.3, 100mm vent.

 

inače evo naručio sam ostale komponente i konfa izgleda ovako:

 

MBO ASRock P55M Pro iP55 s.1156

CPU Intel i5 750 BOX s1156

RAM 4GB DDR3 1333MHz Kingmax

Napajanje Scythe Kamariki 4 650W

HDD 500.0GB Western Digital Caviar Black SATA

VGA PCI-E GAINWARD GeForce GTX 260 Golden Sample 625 MHz stream 216 896MB DDR3

DVD RW Samsung SH-S223C

Kućište NZXT Apollo

 

mislim da ce bit u stanju tjerat novije igre na max rezoluciji i detaljima :) također zahvaljujem svima na primjedbama i savjetima

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2009 18:16 (đoko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

sto nisi rekao da je grafa 5770?

mogao si malo na napajanju ustediti pa jacu grafu uzeti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC komponente

ma pogledao sam 5770 okolo i izgleda nije bas nesta za te novce, a i u trgovini su mi rekla da nije nest posebno pa sam na kraju uzeo tu nvidiu. a napajanje sam jbg isto uzeo prije, nisam razmisljao, al mislim da se svejedno isplatilo, koji W više nije loš =) grafa je dosta dobra, bar po testovima koje sam sad pogledao, tako da mislim da mi ne treba jača, bar godinu dana...a uvijek mogu nadogradit :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice