Phenom 955 -> ryzen

poruka: 5
|
čitano: 1.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Phenom -> ryzen

jel itko upgradeao na ryzen sa phenom 955 ili slicno (znam da je to dosta popularan procesor)

 

zanima me koliko vas je izaslo i jeste li pozalili ?

 

 

 

 

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Phenom 955 -> ryzen
Ovisi sa kojeg kuta gledaš i koliko para hočeš potrošiti ali da se isplati preči na noviju platformu ako imaš potrebe ili zahtijeve onda definitivno DA.Ryzen je definitivno pun pogodak jer za isti ili manji iznos novca nudi najviše perfomansi. Ryzen 4/8 core ti je dvostruko brži na papiru od Phenoma II,a Ryzen 6/8 ili 8/16 čak trostruko odnosno četverostruko brži,AM4 čišset nudi Pcie 16 3.0,M2 slot,brdo USB3 konekcija i slično kao i DDR4. Defimitivni best buy je Ryzen R5 1600 sa B350 pločom i nekim dobrim DDR4 ramom minimalnog kapaciteta 8 GB u dual chanelu.
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Phenom 955 -> ryzen

Jesam ja, ali nisam radio neke usporedbe sto se benchmarka tice.

Presao sam i sa HDD na M2 SSD, sa Win7 na Win10, sa DDR3 na DDR4 itd...

Imao sam Phenoma 955BE 7 i pol godina, jako sam zadovoljan bio s njim.

Trenutno nisam najsretniji s Ryzenom jer je nova platforma, borim se s BIOSom, memorija ne radi na max. brzini nego na 2133 MHz. Ali kad radi, dobro radi :)

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Phenom 955 -> ryzen
Andor kaže...

Jesam ja, ali nisam radio neke usporedbe sto se benchmarka tice.

Presao sam i sa HDD na M2 SSD, sa Win7 na Win10, sa DDR3 na DDR4 itd...

Imao sam Phenoma 955BE 7 i pol godina, jako sam zadovoljan bio s njim.

Trenutno nisam najsretniji s Ryzenom jer je nova platforma, borim se s BIOSom, memorija ne radi na max. brzini nego na 2133 MHz. Ali kad radi, dobro radi :)

 A vjerojatno neces osjetiti ni da radi na max, ali sigurno grebe sto nije sve na najjace :P

 

a ne trazim benchmark, nego vise real world difference, a tebi je onda tesko procijeniti koliko je do CPU-a, vjerojatno ti je SSD najvise pomogao

14 godina
neaktivan
offline
Re: Phenom -> ryzen
ouchh kaže...

jel itko upgradeao na ryzen sa phenom 955 ili slicno (znam da je to dosta popularan procesor)

 

zanima me koliko vas je izaslo i jeste li pozalili ?

Ovo i mene zanima... Ja bih s 965 prešao, kroz nekih pola godine kad se skupe kakve pare  A i da izbjegnem borbe s BIOS-om i slična sranja...

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 17:58 (Mirko935).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice