Po prvi put u životu sastavljam kompjutor

poruka: 4
|
čitano: 1.500
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Po prvi put u životu sastavljam kompjutor

Pozdrav!

 

Po prvi put u životu sastavljam kompjutor i molio bih pomoc u vezi  komponenti i Vaše mišljnje.

 

 

Ovo je trnutan konfiguracija:

 

CPU: AMD Ryzen 5 3600X

GPU: AMD RX 5700-XT

RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 3200 C16 2x8GB

SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe PCIe M.2 500GB

Mother board: Asus TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI)

 

 

 

 

Razmišljao sam o zamjenjivanju procesora za AMD Ryzen 5 3600, i grafičke za nVidia RTX 2060 Super.

Još me zanima koji power supply bi mi trebao za to sve s tim da mislim u budućnosti nadograđivati kompjutor.

Kompjuter je namjenjen za gaming

 
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Po prvi put u životu sastavljam kompjutor

zlatna-ribica-sindrom ili nas samo malo zajebavaš i trolaš?

 

prije par dana si otvorio potpuno istu temu, dobio si savjet da se javiš u specijalizirane teme za slaganje pc konfiguracija i sad opet otvaraš novu temu s potpuno istim pitanjem

ako već tražiš pomoć i da netko troši svoje vrijeme na tebe i tvoje potrebe, barem se nauči osnovnim pravilima foruma i uloži minimum truda za pronaći odgovarajuću temu

Moj PC  
7 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Po prvi put u životu sastavljam kompjutor

Pozdrav

Meni je frend kupio napajanje i to mogu da ti preporucim svakako 

Cooler Master 600W i prezadovoljan sam imam ga vec poduzi perio 

sve preporuke od mene.

 
0 4 hvala 0
5 godina
offline
Po prvi put u životu sastavljam kompjutor

Kao i u još jednoj temi, moja preporuka uvijek ide prema Antecu. Isto tako sam naviknut da uvijek uzimam jače napajanje nego je potrebno, jer nikad se ne zan što budućnost donosi. Iako je trend da elektronika troši sve manje struje, od viška glava ne boli. Bolje da ima viška snage, tako se napajanje manje napreže i manje troši, te se i manje grije, pa je PC tiši u radu.

 

Antec HCG 750W dolazi s 10 godina garancije i trebalo bi bit više nego dovoljno za tvoju konfiguraciju i imaš još mjesta za budućnost.

 

Seasonic su svugdje proglašavani najboljim napajanjima.

 

EDIT:

 

Ovo kažu za tvoju grafiku: "Minimum 600 Watt Power Supply (Recommended)"

 

Uzmi više od 600W. Uvijek više od preporuke, nemoj nikad bit na granici. Iako nije ni ovo granica, ostave i oni mjesta, ali ja uvijek uzmem jače, pogotovo ako misliš nadograđivat.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 9:58 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice