Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.825.328
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pozz, znaci, sad sam sazno da imam go*no od kompa, i zanima me dal bi mi bilo isplativije da ga samo nadogradim ( kupim novo napajanje i grafu ) ili da ga prodam pa kupim komplet novi kompp.. 

 

evo konfiguracija: http://www.igreklik.com/slike/images/70508966366775378024.png

 

btw. napajanje mi je nevjerojatnih najboljih 230v ikada..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Da li bi mogao phenom 965 iskoristit hd7870?

Mlikota
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne u potpunosti, u zahtjevnijim igrama ce biti malo bottlenecka... 

Sveti PCE Forum!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 10:16 (anarchyST).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
enzor kaže...

pozz, znaci, sad sam sazno da imam go*no od kompa, i zanima me dal bi mi bilo isplativije da ga samo nadogradim ( kupim novo napajanje i grafu ) ili da ga prodam pa kupim komplet novi kompp.. 

 

evo konfiguracija: http://www.igreklik.com/slike/images/70508966366775378024.png

 

btw. napajanje mi je nevjerojatnih najboljih 230v ikada..

a čuj, to je dosta staro i po mom mišljenju se baš i neisplati nadograđivati. možda bi najbolje bilo da prodaš dok  još možeš dobiti neku ok lovu za to.

ili možeš klokati taj proci i uzeti neku grafu tipa r7 250 što će ti opet biti dovoljno za neki casual gaming (ako je to namjena)

 

svako napajanje je 230v, pitanje je koliko ima vati (W) i koji brand.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

aha.. nemam pojma kolko ima vati i koji je brend, znam samo da je jako staro i loše to napajanje :D staro je oko 4 godine, kad sam i kupio komp.. namjena je gejmanja, da , u nekim normlanim mjerama ( pod tim smatram 4-5-6 sati na dan haha ) .. a razmisljo sam, posto je to kanta od kompa, da si kupim solidno kuciste, i onda da si kupujem dio po dio i ljepo si slazem komp.. sad nemam pojma..

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mlikota kaže...

Da li bi mogao phenom 965 iskoristit hd7870?

moze bez problema

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
enzor kaže...

aha.. nemam pojma kolko ima vati i koji je brend, znam samo da je jako staro i loše to napajanje :D staro je oko 4 godine, kad sam i kupio komp.. namjena je gejmanja, da , u nekim normlanim mjerama ( pod tim smatram 4-5-6 sati na dan haha ) .. a razmisljo sam, posto je to kanta od kompa, da si kupim solidno kuciste, i onda da si kupujem dio po dio i ljepo si slazem komp.. sad nemam pojma..

piše ti na samom  napajanju, ja pretpostavljam da je vjerojatno neko ms 400w napajanje pa ako planiraš kupiti novu grafu svakako trebaš i novo napajanje.

gle, sve zavisi s koliko love raspolažeš/planiraš potrošiti. sati nisu bitni, pod casual gaming sam mislio igranje na nekim medium postavkama u igrama, znači ako ideš samo na nadogradnju grafa+napajanje nećeš moći igrati na nekim high i ultra postavkama ali vjerujem da ćeš 90% igara moći na medium igrati a sve dok su temperature ok ti udri i 25 sati na dan ako hoćeš {#}

 

 

13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
Mlikota kaže...

Da li bi mogao phenom 965 iskoristit hd7870?

moze bez problema

...ali u nekim igrama ce garant biti laganog bottlenecka... Ne govorim na pamet... Imao sam taj proc @4GHz u  paru sa GTX660 i radio sam benchmarke prije nego sam u to vrime presao na i5 Sandya... u GW2 proc se mucio vecinu vrimena dok je grafa jedva isla do 80%, sa i5 je situacija bila obrnuta - proc na oko max 80% a grafa je gotovo u svim zahtjevnijim situacijama bila na oko 100%. Mjereno in game sa HWinfo + RTSS. Slicna stvar je bila u svim zahtjevnijim (MMO) igrama.

Sveti PCE Forum!
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
anarchyST kaže...

...ali u nekim igrama ce garant biti laganog bottlenecka... Ne govorim na pamet... Imao sam taj proc @4GHz u  paru sa GTX660 i radio sam benchmarke prije nego sam u to vrime presao na i5 Sandya... u GW2 proc se mucio vecinu vrimena dok je grafa jedva isla do 80%, sa i5 je situacija bila obrnuta - proc na oko max 80% a grafa je gotovo u svim zahtjevnijim situacijama bila na oko 100%. Mjereno in game sa HWinfo + RTSS. Slicna stvar je bila u svim zahtjevnijim (MMO) igrama.

mmo igre su nikakvo mjerilo to valjda znas ;D

kad ti se pojavi 200 ljudi na ekranu i najjaca i7 ce zakukati 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Slazem se... ali razlika izmedju i5/i7 i PII 965 u takvim situacija je, blago receno - drasticna! I ne umanjuje cinjenicu koju sam gore naveo...

 

Edit: Samo da naglasim da sam inace protiv rasprava o bottlenecku, smatram da bez obzira kako slab proc bio - sto jaca grafa to bolje...

Sveti PCE Forum!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 14:08 (anarchyST).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
anarchyST kaže...

 smatram da bez obzira kako slab proc bio - sto jaca grafa to bolje...

to ti baš i nema smisla jer kakva korist od neke high end grafe ako će zbog slabog proca davati jednake performanse kao i neka mid range grafa

13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Evo primjer: Pogldaj ovu moju konf pod "Moj PC", tu je umisto i5 bio pentium G3220 i tjerao je Bioshock Infinite na 60fps @1080p max postavke (vsync on), isto ka i sad ovaj i5. Mislis da bi to bio slucaj da je umisto GTX 770 bila GTX750Ti?

Sveti PCE Forum!
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav! Planiram malo osvježiti konfu (Moj PC) pa bih molio vaše mišljenje.. Razmišljam o kupnji Asrock Z97 Extreme 4 (ili imate neki bolji prijedlog?), i5 4670K (da li se isplati ići na 4690K?),  za cooler se dvoumim između Erebossa i CM Hyper Evo 212 i još ostaje grafička; ima li koja u cjenovnom rangu oko 2000kn koja će bar neko vrijeme pogoniti sve na high settingsima na 1920x1200 rezoluciji? Unaprijed hvala na odgovorima i savjetima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Nemas kaj mijenjati sve je ok, obavezno 212 evo na taj cpu! A grafu xfx r9 280x model imas za 1900 kn ak se ne varam!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

moze li neka preporuka za cpu hladnjak za 200-250kn

 

imam amd fx-6300 i matičnu asrock 960gc-gs fx

xXxMLGxXx360noscopingscrubs0/24xXx
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
vigor_hr kaže...

moze li neka preporuka za cpu hladnjak za 200-250kn

Zalman Optima.

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Valentin17 kaže...
vigor_hr kaže...

moze li neka preporuka za cpu hladnjak za 200-250kn

Zalman Optima.

takoder cak i bolji (ak se ne varam) Coolermaster Hyper T4

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=hyper+t4

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Spire Black Eagle 550w dosta za ovu conf ?

Trenutna konfiguracija :

 

Intel core i3 3220 3,3GHz

Kingstone 2x4GB DDR3 1333MHz

nVIDIA GT 630 2GB DDR3

H61M-P20(G3)

500 GB HDD Western Digital

Spire 400W (stock)

(ekran LG FLATRON E2242 LED 21,5" 1080p)

 

E sad . . . s ovom konfiguracijom trenutno izguram Watch Dogs na 1920x1080 sa Ultra postavkama 10 FPS-a , a sa 1280x720 i do 20 FPS-a ( sve to uz malo igranja po kontrolonoj ploči od grafičke i stavljanja svega na preformanse) . . .

Iako još ova konfiguracija može bilo koju igru do danas na low sa 30+FPS-a ili čak na Medium do High , ovisno o rezoluciji (nikad ne stavljam ispod 1280x720), je poprilično zadovoljavajuće ( nekoliko videa snimljenih sa tom konfiguracijom https://www.youtube.com/channel/UCnc8eusnH_V-ZC0c7sbKy0A/videos koji potvrđuju te tvrdnje). 

Eh ali meni nije toliko zabavno igrat na low uz loše efekte i nižu rezoluciju od preporučene , pa namjeravam nadogradit grafičku na AMD R9 280 DUAL-X OC 3GB . (Bottleneck uz ovaj procesor , znači iskorištenost GPUa , >80-90% (ovisno o igri) je za mene OK iako namjeravam napravit upgrade sa i3 na neki i5  tako da bude 100%, Video

, ovo je sa 280x znači da je bottleneck na 280 nešto manji).

 

I tako dolazim do glavnog pitanja . . . KOJi PSU DA UZMEM NA OVU (s novom grafom) KONFIGURACIJU ? ? ?

 

Intel core i3 3220 3,3GHz

Kingstone 2x4GB DDR3 1333MHz

R9 280 OC DUAL-X 3GB

H61M-P20(G3)

500 GB HDD Western Digital

psu ????

 

 

Čitajući puno review-a o 280 uglavnom se preporučuje 500W ali za svaki slučaj želim uzet neki dobar PSU od 550W ali neznam dal je spire 550w blackeagle dovoljno . Cjenovni rang je do 450kn

 

Hvala !

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

i3 i r9 280 ko ti to preporuci da mi je znati {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pogledaj si video koji je spomenut u textu pa mi objasni kako moj i3 sa r9 280x radi na 80-85%? Dosta sam se toga načitao i znam da će dobro radit

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Torn kaže...

Pogledaj si video koji je spomenut u textu pa mi objasni kako moj i3 sa r9 280x radi na 80-85%? Dosta sam se toga načitao i znam da će dobro radit

Super, poredis jednu igru koja je totalno nezahtjevna sto se tice CPU.

Ajde pogledaj ko se to naigrao sa tom grafom i i3 u naslovima iz 2014.
Evo recimo BF4 :D

 

80% bneck je opet zabrinjavajuce, jer je tad grafa na nivou r9 270 manje vise.....

bacas novac 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 22:10 (chaselol).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

tih mjesec dana dok ne kupim neki i5 sa 80% budem izdržal , ali ja ovdje postavljam pitanje dal bude spire black eagle 550w podržal ti o sve (80+ bronz je ali još unije kao neki antec ili nešto takvog) ..... Na sve to i3 nije tako cijenjen kao kaj bi trebao bit... On sa svoje dvije jezgre i hyperthreadingom još uvijek nadmašuje  ećinu amd -a sa 4 jezgre (3220 također ali ne kao neki iz 4000series) ili čak nekoliko i5 procesora.

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Torn kaže...

tih mjesec dana dok ne kupim neki i5 sa 80% budem izdržal , ali ja ovdje postavljam pitanje dal bude spire black eagle 550w podržal ti o sve (80+ bronz je ali još unije kao neki antec ili nešto takvog) ..... Na sve to i3 nije tako cijenjen kao kaj bi trebao bit... On sa svoje dvije jezgre i hyperthreadingom još uvijek nadmašuje  ećinu amd -a sa 4 jezgre (3220 također ali ne kao neki iz 4000series) ili čak nekoliko i5 procesora.

ajde pusti na stranu od ceg je taj i3 jaci itd, ovdje pitaj za preporuku napajanja, jer sam uvjeren da za te novce mozes kupiti daleko kvalitetnije i jace napajanje od tog "špire"!

svakako ubodi neku r9 280( preporuka od jeftinijih je xfx280 ne dual-x model od sapphira)lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
9 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
phenom 555 s otkljucanon jos jednon jezgron na 280x, sta se mene tice radi dobro ali uvik ce neko rec da bi bilo bolje da je sa fx 8350 ili tako nesto...gluposti :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...
Torn kaže...

tih mjesec dana dok ne kupim neki i5 sa 80% budem izdržal , ali ja ovdje postavljam pitanje dal bude spire black eagle 550w podržal ti o sve (80+ bronz je ali još unije kao neki antec ili nešto takvog) ..... Na sve to i3 nije tako cijenjen kao kaj bi trebao bit... On sa svoje dvije jezgre i hyperthreadingom još uvijek nadmašuje  ećinu amd -a sa 4 jezgre (3220 također ali ne kao neki iz 4000series) ili čak nekoliko i5 procesora.

ajde pusti na stranu od ceg je taj i3 jaci itd, ovdje pitaj za preporuku napajanja, jer sam uvjeren da za te novce mozes kupiti daleko kvalitetnije i jace napajanje od tog "špire"!

svakako ubodi neku r9 280( preporuka od jeftinijih je xfx280 ne dual-x model od sapphira)lp

Pa koju preporuku daješ za onu conf sa r9 ? Koje napajanje da uzmem ? 

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ja si uzimam istu konfu i odlucio sam se xa 4690k jer za 100kn vise dobijes 100mhz vise.
R33mba#2892
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
R3nchi kaže...
ja si uzimam istu konfu i odlucio sam se xa 4690k jer za 100kn vise dobijes 100mhz vise.

 

To si mogao i overklokom bez da ista placas!:-)hehe! lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dabar_solta kaže...
phenom 555 s otkljucanon jos jednon jezgron na 280x, sta se mene tice radi dobro ali uvik ce neko rec da bi bilo bolje da je sa fx 8350 ili tako nesto...gluposti :D

Lol. Poprati malo zauzeće grafičke kada igraš recimo bilo što.

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...
dabar_solta kaže...
phenom 555 s otkljucanon jos jednon jezgron na 280x, sta se mene tice radi dobro ali uvik ce neko rec da bi bilo bolje da je sa fx 8350 ili tako nesto...gluposti :D

Lol. Poprati malo zauzeće grafičke kada igraš recimo bilo što.

ljudi uopce ne kuze koliko je abnormalno fps-a u stanju dati jedna 280x s postenim cpu-om...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Koju graficku da uzmem Sapphire R9 270x toxic ili Sapphire vapor-x R9 280x. Cujem da 280 serija ima problema? Ili preporucite nesto trece oko 1600kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice