Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.839.252
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Keano16 kaže...

Pozdrav svima, bavim se uredskim poslom, web-om i sl. Dakle Dreamweaver, Photoshop, internet (jako puno tabova otvoreno istovremeno i sl.). Racunalo steka... Windows 8.1. Isto i na Windows 7. Sto je po vama najbolje nadograditi? 

 

moja konfa:

CPU: AMD 5000+ BE

MBO: Gigabyte MA770 DS3

RAM: Buffalo 4GB

HDD: Seagate 500GB (5200 o/m)

VGA: Gigabyte ATI 4850

Napajanje: Chieftec 500W

Procesor pod hitno, a kao što su i kolege rekli SSD uzmi

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hvala ekipi na savjetima...

 

Kad budem uzimao RAM, trebam uzeti dvije plocice od 4GB da radi u dual chanel modu?

 

Najvjerojatnije cu staviti 8GB RAM-a (2x 4GB), SSD disk, te procesor.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Prije ugradnje rama svako pogledaj koju memoriju ti podržava matična ploča. Mislim da bi ti bolje bilo ako več ideš trošiti novce da tu staru matičnu,proc i memoriju prodaš i da kupiš novo jer če te na kraju skoro isto doći a imat češ novu platformu. 

Lista podržane memorije 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ba što, rađe prvo ssd pa ako se ne popravi ici na novo tipa Pentium 1150 + najeftinija ploča + 8gb ddr3 jer za cijenu 4gb ddr2 dobiješ doslovce 8gb ddr3

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 8:26 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Htio bi dodat nešto rama na svoju konf.,što jeftinije to bolje..Pa ako neko može savjetovat što uzet i gdje? Danke :) ps. memorija koju sada imam je 2x2 GB Kingmax DDR3 1333 Mhz,matična je u opisu

Battlelog:cro1911
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 9:40 (CoKsA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Malo "pronjuskaj" i nadji 2 ista keksa ko i svoja (mogu biti i 1600 mhz) jer ti se novo bas ne isplati kupovati. Ili prodaj trenutne ramove pa uzmi SC/DC 8Gb (Kingston HyperX, A-Data XPG, Crucial ...)

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi koji nemaju drugog posla.Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 10:48 (zober).
9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CoKsA kaže...

Htio bi dodat nešto rama na svoju konf.,što jeftinije to bolje..Pa ako neko može savjetovat što uzet i gdje? Danke :) ps. memorija koju sada imam je 2x2 GB Kingmax DDR3 1333 Mhz,matična je u opisu

 

Imas na uzishop.hr dosta jeftinih stvari... Na toj stranici imaš 3% popusta ako si BUGovac a jesi tak da...
9 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

trebam savjet za nadogradnju računala; slika u prilogu. raspoloživo: 1000kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 13:17 (Baldric).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Baldric kaže...

trebam savjet za nadogradnju računala; slika u prilogu. raspoloživo: 1000kn

Koja je točno grafička u pitanju (7800 series može biti i HD 7850 i 7870) i koje je napajanje?

 

Prvo što bi mi na um palo je da prvenstveno trebaš SSD disk. Na to si računaj ~500 Kn za 120-128 GB model ili oko 800-900 za 240-256GB.

 

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, ovo je moja konfiguracija kupljena prije koji mjesec. Nisam neki expert za slaganje i nadogradnju računala pa vas molim za pomoć. Kakva je po vašem mišljenju ova konfiguracija. Treba li možda staviti jaču grafičku tj molim vas za prijedlog nove odgovarajuće graf kartice.

 

Seasonic Napajanje Seasonic SS-520GB, 520W

Intel BOX Procesor Intel Core i7 4770 Core i7

ASUS Grafička kartica GTX660-DC2OCPH-2GD5

ASRock Matična ploča ASRock H87 PRO4 H87 PRO4

RAM Kingston 4GB 1600MHz DDR3

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Namjena? Max budjet?

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi koji nemaju drugog posla.Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Vugla kaže...

Pozdrav, ovo je moja konfiguracija kupljena prije koji mjesec. Nisam neki expert za slaganje i nadogradnju računala pa vas molim za pomoć. Kakva je po vašem mišljenju ova konfiguracija. Treba li možda staviti jaču grafičku tj molim vas za prijedlog nove odgovarajuće graf kartice.

 

Seasonic Napajanje Seasonic SS-520GB, 520W

Intel BOX Procesor Intel Core i7 4770 Core i7

ASUS Grafička kartica GTX660-DC2OCPH-2GD5

ASRock Matična ploča ASRock H87 PRO4 H87 PRO4

RAM Kingston 4GB 1600MHz DDR3

Definitivno stavi jos 4gb rama, 8gb je neki standard u danasnje vrijeme. A graficku si trebao uzeti jacu uz taj procesor, inace je overkill za svaku single gpu grafu danas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 8:33 (alien20).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

hvala alien na tvome mišljenju,samo zeznuo sam se tu u opisu konfiguracije baš kod RAM-a: 2x 4Gb ima :D

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Koju grafičku ti preporučaš uz ovaj procesor?

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Vugla kaže...

Pozdrav, ovo je moja konfiguracija kupljena prije koji mjesec. Nisam neki expert za slaganje i nadogradnju računala pa vas molim za pomoć. Kakva je po vašem mišljenju ova konfiguracija. Treba li možda staviti jaču grafičku tj molim vas za prijedlog nove odgovarajuće graf kartice.

 

...

Ako nemaš SSD, to je prva stavka koju trebaš ubaciti u konfiguraciju. Računaj 500-1000 Kn ovisno hoćeš li 120-128 GB model ili 240-256GB.

Grafička može još, no ako baš imaš novca za bacanje navedi nam koliko bi dao za grafičku pa ti budemo predložili neku.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ma nemam nešto određeno,mislio sam ovu sadašnju možda prodat i nadodat nešto para za novu,ali koju-to vas pitam

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima;

 

Naime želio bih malo obnoviti računalo ali kako gospođa nije presretna mojim hobijem, trošenje kunića bih trebao svesti na minimum...

 

trenutne komponente su:

procesor: i3-540

matična: intel DP55wb

RAM: 4x2 GB 1333 

HDD: 1 TB  neki seagate

grafička: GTS 250

neko napajanje 500W

 

 

E sada pošto jedini razlog radi kojeg bih i želio nešto poboljšati jest WoW tj. trenutni lošiji FPS koji je vjerujem uzrokovan starom grafičkom.

Probao sam samo grafičku mijenjati nabavio Gigabyte 7790 ali izgleda da matična ploča ne želi prepoznati karticu te sam ju proslijedio dalje...

Kako me strah sada uzeti bilo koju drugu grafičku da ne bi opet matična radila probleme probao bih zamijeniti procesor matičnu i grafičku

 

Kako sam čitao ovdje preporuke mislio sam uzeti 

Intel CPU Desktop Pentium G3258 (3.2GHz, 3MB, LGA1150) box

Asrock H97 Pro4, socket 1150

 

naime ovu matičnu bih uzeo radi toga jer ima 4 utora za RAM kako bih si ostavio stari RAM i smanjio troškove.

 

Što se tiče grafike mislio sam nešto u rangu te 7790 kartice 

 

 

Unaprijed hvala

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Pa na dobrom si putu. Ako imaš para izmi i5 ako ne onda ostani na tom dual core CPU. Za grafu googlaj malo jel WoW bolje radi sa AMD ili Nvidija grafama pa onda uzmi neku. To znači u biti ili GTX 750 Ti ili po mogućnosti R7 265.

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Lunor kaže...

Pozdrav svima;

 

Naime želio bih malo obnoviti računalo ali kako gospođa nije presretna mojim hobijem, trošenje kunića bih trebao svesti na minimum...

 

trenutne komponente su:

procesor: i3-540

matična: intel DP55wb

RAM: 4x2 GB 1333 

HDD: 1 TB  neki seagate

grafička: GTS 250

neko napajanje 500W

 

 

E sada pošto jedini razlog radi kojeg bih i želio nešto poboljšati jest WoW tj. trenutni lošiji FPS koji je vjerujem uzrokovan starom grafičkom.

Probao sam samo grafičku mijenjati nabavio Gigabyte 7790 ali izgleda da matična ploča ne želi prepoznati karticu te sam ju proslijedio dalje...

Kako me strah sada uzeti bilo koju drugu grafičku da ne bi opet matična radila probleme probao bih zamijeniti procesor matičnu i grafičku

 

Kako sam čitao ovdje preporuke mislio sam uzeti 

Intel CPU Desktop Pentium G3258 (3.2GHz, 3MB, LGA1150) box

Asrock H97 Pro4, socket 1150

 

naime ovu matičnu bih uzeo radi toga jer ima 4 utora za RAM kako bih si ostavio stari RAM i smanjio troškove.

 

Što se tiče grafike mislio sam nešto u rangu te 7790 kartice 

 

 

Unaprijed hvala

 

 

Moja preporuka je da prvo kupiš novu grafičku i vidiš koliko ti to popravlja situaciju. Pentium G3258 je puno noviji i nešto brži, ali je svejedno dno intelove ponude koje potencijalno ne opravdava financijsko ulaganje prelaska s trenutne konfiguracije. Ako je argument da se G3258 može clockat, sjeti se da i i3-540 isto to može ;)

 

 

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

  Je dno ali je u igrama koje ne traže više od dvije jezgre brzo isto ko i i7 koji košta 10 puta više. Ako je na budgetu nek istraži prvo kako je optimiziran WoW.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Sagare22 kaže...
Lunor kaže...

Pozdrav svima;

 

Naime želio bih malo obnoviti računalo ali kako gospođa nije presretna mojim hobijem, trošenje kunića bih trebao svesti na minimum...

 

trenutne komponente su:

procesor: i3-540

matična: intel DP55wb

RAM: 4x2 GB 1333 

HDD: 1 TB  neki seagate

grafička: GTS 250

neko napajanje 500W

 

 

E sada pošto jedini razlog radi kojeg bih i želio nešto poboljšati jest WoW tj. trenutni lošiji FPS koji je vjerujem uzrokovan starom grafičkom.

Probao sam samo grafičku mijenjati nabavio Gigabyte 7790 ali izgleda da matična ploča ne želi prepoznati karticu te sam ju proslijedio dalje...

Kako me strah sada uzeti bilo koju drugu grafičku da ne bi opet matična radila probleme probao bih zamijeniti procesor matičnu i grafičku

 

Kako sam čitao ovdje preporuke mislio sam uzeti 

Intel CPU Desktop Pentium G3258 (3.2GHz, 3MB, LGA1150) box

Asrock H97 Pro4, socket 1150

 

naime ovu matičnu bih uzeo radi toga jer ima 4 utora za RAM kako bih si ostavio stari RAM i smanjio troškove.

 

Što se tiče grafike mislio sam nešto u rangu te 7790 kartice 

 

 

Unaprijed hvala

 

 

Moja preporuka je da prvo kupiš novu grafičku i vidiš koliko ti to popravlja situaciju. Pentium G3258 je puno noviji i nešto brži, ali je svejedno dno intelove ponude koje potencijalno ne opravdava financijsko ulaganje prelaska s trenutne konfiguracije. Ako je argument da se G3258 može clockat, sjeti se da i i3-540 isto to može ;)

 

 

 

Ma krivo sam skroz izgleda shvaćen;

 

Naime nije upoće moja želja bila za mijenjanjem pola kompa, želio sam samo grafičku karticu zamijeniti, ali kako sam napisao imao sam problema sa Gigaybte 7790 karticom koju mi matična nije željela prepoznati. probao sam upgrade, downgrade biosa, stare kartice s kojima se isto sistem digao i sve radi osim kad stavim tu kartice, jednostavno upali se komp i ostane smrznut (kartica je OK jer sam ju prepustio kolegi s posla kojem radi bez greške);

Po netu sam dalje tražio i našao da izgleda ta matičnane ne radi sa nekim karticama - lucky me!!

 

Jedino iz tog razloga bi mijenjao procesor i matičnu

 

 

Zato me sada sitrah kupiti bilo koju drugu grafičku da se opet ne desi ista stvar i da moja matična ne želi prepoznati grafičku...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 17:35 (Lunor).
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz ljudi evo uskoro je rođendan i imam budet od oko 1000 - 1800kn. 

Sadašnja konfa:

A4 6300

MSI FM2 E33 A55M

HD 5670

CORSAIR VS SERIES 350w

PATRIOT 4GB 1600mhz

 

BF3: MicroGuyCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MrSneakyGuyGaming kaže...
  • 1 x Procesor AMD FX X6 6300 3.5Ghz (4.1GHz) box
  • 1 x LC POWER LC-CC-95, socket 775/1155/1156/AMD
  • 1 x Gigabyte 970A DS3P, AM3+
  • 1 x Fortron Hexa+ 500W, 80+

 

Ukupno: 1800 kn

 

Kasnije si možeš naodogradit grafičku karticu na jače, uzet još 4 GB RAMa i SSD.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 17:44 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Vugla kaže...

ma nemam nešto određeno,mislio sam ovu sadašnju možda prodat i nadodat nešto para za novu,ali koju-to vas pitam

 

Uzmi GTX 970 i ssd
nista mi se neda
13 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala

http://protis.hr/products/details/procesor-amd-athlon-ii-x4-600e-22ghz-2mb-45w-am2-am3-box/29349

Pozz! Slažem nekakav komp, i naišao sam na  Athlon II X4 600e za 280Kn, to mi se cini jako jeftino??

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Strm kaže...

http://protis.hr/products/details/procesor-amd-athlon-ii-x4-600e-22ghz-2mb-45w-am2-am3-box/29349

Pozz! Slažem nekakav komp, i naišao sam na  Athlon II X4 600e za 280Kn, to mi se cini jako jeftino??

 

S obzirom na performanse ne vridi ni toliko. Za internet i filmove dovoljan
nista mi se neda
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
nicky.sl kaže...
Strm kaže...

http://protis.hr/products/details/procesor-amd-athlon-ii-x4-600e-22ghz-2mb-45w-am2-am3-box/29349

Pozz! Slažem nekakav komp, i naišao sam na  Athlon II X4 600e za 280Kn, to mi se cini jako jeftino??

 

S obzirom na performanse ne vridi ni toliko. Za internet i filmove dovoljan

A phenom II X4 910e za 400Kn?


sup bro?
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Strm kaže...
nicky.sl kaže...
Strm kaže...

http://protis.hr/products/details/procesor-amd-athlon-ii-x4-600e-22ghz-2mb-45w-am2-am3-box/29349

Pozz! Slažem nekakav komp, i naišao sam na  Athlon II X4 600e za 280Kn, to mi se cini jako jeftino??

 

S obzirom na performanse ne vridi ni toliko. Za internet i filmove dovoljan

A phenom II X4 910e za 400Kn?

Athlon II X4 740

449 ovo bi bio neki minimum minimuma danas ako mene pitas

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
Strm kaže...
nicky.sl kaže...
Strm kaže...

http://protis.hr/products/details/procesor-amd-athlon-ii-x4-600e-22ghz-2mb-45w-am2-am3-box/29349

Pozz! Slažem nekakav komp, i naišao sam na  Athlon II X4 600e za 280Kn, to mi se cini jako jeftino??

 

S obzirom na performanse ne vridi ni toliko. Za internet i filmove dovoljan

A phenom II X4 910e za 400Kn?

Athlon II X4 740

449 ovo bi bio neki minimum minimuma danas ako mene pitas

Hvala, dugujem ti pivu i burek haha, nerazumijem se bas u team red pa zato...{#}

sup bro?
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Strm kaže...
chaselol kaže...
Strm kaže...
nicky.sl kaže...
Strm kaže...

http://protis.hr/products/details/procesor-amd-athlon-ii-x4-600e-22ghz-2mb-45w-am2-am3-box/29349

Pozz! Slažem nekakav komp, i naišao sam na  Athlon II X4 600e za 280Kn, to mi se cini jako jeftino??

 

S obzirom na performanse ne vridi ni toliko. Za internet i filmove dovoljan

A phenom II X4 910e za 400Kn?

Athlon II X4 740

449 ovo bi bio neki minimum minimuma danas ako mene pitas

Hvala, dugujem ti pivu i burek haha, nerazumijem se bas u team red pa zato...{#}

 

Nemoj se pravit pametniji neg sta jesi, okolo dilis savjete a pametujes oko tog proca.
nista mi se neda
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice