Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.825.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kxo2 kaže...

Evo ak nije problem jel mi moze neko reci koliko moje komponente vrijede

  • ati radeon hd 3850
  • ati radeon hd 6670
  • intel pentium g2010
  • asrock b75m-dgs
  • g skill 4 gb ram 1x4
  • fell 400 atx napajanje
  • kuciste superpower
  • WD blue 1tb
  • ventilator zeleni 120mm coolermaster

 

 Imaš njuškalo pa možeš pogledati, ali ne previše i ne znaći da ćeš ni toliko dobiti. Btw boldane stvari bi mogao zadržati ako si slab s parama pa da uštediš nešto bar na tome. Moja procjena na prvi pogled za sve što nije boldano oko 1100kn

8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav!

 

Par stranica prije zatražio sam savjet o komponentama za konfiguraciju koju slažem, te sam uzeo ove stavke:

 

Matična: H97 Anniversary

Procesor: i5 4460

Memorija: Kingston DDR3 2x4gb, 1600 Mhz, cl11

Napajanje: Chieftec 650W...(http://www.links.hr/?naziv=napajanje-650w-chieftec-a-80-ctg-650c-atx-v2-3-120mm-vent-pfc-modularno&option=artikl&id_artikl=052.712.089)

 

E sad, muči me izbor grafičke kartice...zvao sam više trgovina za karticu R9 280x Vapor Tri X OC (http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_229&products_id=15587), no nigdje nema...pa bi me zanimalo koji je njen najbliži ekvivalent koji bi mi odgovarao uz prije navedene komponente.

 

Prvi mi je izbor bila R9 290, ali su me uplašile priče o buci i zagrijavanju koje proizvodi...također, u prilici sam uzeti rabljenu Sapphire TRI-X R9 290 4GB GDDR5 OC WITH BOOST karticu, no to sam otpisao jer mislim da mi napajanje ne bi podnijelo; može li mi netko to potvrditi ili se ja varam?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
fico002 kaže...

Pozdrav!

 

Par stranica prije zatražio sam savjet o komponentama za konfiguraciju koju slažem, te sam uzeo ove stavke:

 

Matična: H97 Anniversary

Procesor: i5 4460

Memorija: Kingston DDR3 2x4gb, 1600 Mhz, cl11

Napajanje: Chieftec 650W...(http://www.links.hr/?naziv=napajanje-650w-chieftec-a-80-ctg-650c-atx-v2-3-120mm-vent-pfc-modularno&option=artikl&id_artikl=052.712.089)

 

E sad, muči me izbor grafičke kartice...zvao sam više trgovina za karticu R9 280x Vapor Tri X OC (http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_229&products_id=15587), no nigdje nema...pa bi me zanimalo koji je njen najbliži ekvivalent koji bi mi odgovarao uz prije navedene komponente.

 

Prvi mi je izbor bila R9 290, ali su me uplašile priče o buci i zagrijavanju koje proizvodi...također, u prilici sam uzeti rabljenu Sapphire TRI-X R9 290 4GB GDDR5 OC WITH BOOST karticu, no to sam otpisao jer mislim da mi napajanje ne bi podnijelo; može li mi netko to potvrditi ili se ja varam?

 

 Napajanje bi to moralo podnjeti. Zagrijavanje te ne treba brinuti ako ne misliš dodatno overclockati. Buka bi mogla biti problem ako ti smeta.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
axos kaže...
fico002 kaže...

Pozdrav!

 

Par stranica prije zatražio sam savjet o komponentama za konfiguraciju koju slažem, te sam uzeo ove stavke:

 

Matična: H97 Anniversary

Procesor: i5 4460

Memorija: Kingston DDR3 2x4gb, 1600 Mhz, cl11

Napajanje: Chieftec 650W...(http://www.links.hr/?naziv=napajanje-650w-chieftec-a-80-ctg-650c-atx-v2-3-120mm-vent-pfc-modularno&option=artikl&id_artikl=052.712.089)

 

E sad, muči me izbor grafičke kartice...zvao sam više trgovina za karticu R9 280x Vapor Tri X OC (http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_229&products_id=15587), no nigdje nema...pa bi me zanimalo koji je njen najbliži ekvivalent koji bi mi odgovarao uz prije navedene komponente.

 

Prvi mi je izbor bila R9 290, ali su me uplašile priče o buci i zagrijavanju koje proizvodi...također, u prilici sam uzeti rabljenu Sapphire TRI-X R9 290 4GB GDDR5 OC WITH BOOST karticu, no to sam otpisao jer mislim da mi napajanje ne bi podnijelo; može li mi netko to potvrditi ili se ja varam?

 

 Napajanje bi to moralo podnjeti. Zagrijavanje te ne treba brinuti ako ne misliš dodatno overclockati. Buka bi mogla biti problem ako ti smeta.

 Znači Sapphire TRI-X R9 290 4GB GDDR5 OC WITH BOOST bi mogla proći uz navedeno napajanje i matičnu? Ne planiram nikakav OC na konfiguraciji...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
fico002 kaže...
axos kaže...
 

 Napajanje bi to moralo podnjeti. Zagrijavanje te ne treba brinuti ako ne misliš dodatno overclockati. Buka bi mogla biti problem ako ti smeta.

 Znači Sapphire TRI-X R9 290 4GB GDDR5 OC WITH BOOST bi mogla proći uz navedeno napajanje i matičnu? Ne planiram nikakav OC na konfiguraciji...

 Upravo tako. Bez dodatnog overclockanja to ti radi bez problema.

 

Edit: Znaš što je problem? To što ja želim spojiti 290x na 520w

Ima li netko pojma pojma koje su šanse da se pc restarta a koje da napajanje ili nešto drugo crkne?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 18:12 (axos).
8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mislilo sam onda samo nadogradivat komp pa za pocetak jel postoji ikakvo rabljeno napajanje do 200kn?

Ja cu dodat 100kn i mislio sam prodat ovaj svoj feel 400atx za 100kn

 

Nasao sam ovo pa jel to dobro?
http://www.njuskalo.hr/kucista/real-power-500w-oglas-15182641

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 22:51 (Kxo2).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
fico002 kaže...
axos kaže...
fico002 kaže...

Napajanje: Chieftec 650W...(http://www.links.hr/?naziv=napajanje-650w-chieftec-a-80-ctg-650c-atx-v2-3-120mm-vent-pfc-modularno&option=artikl&id_artikl=052.712.089)

 

 Napajanje bi to moralo podnjeti. Zagrijavanje te ne treba brinuti ako ne misliš dodatno overclockati. Buka bi mogla biti problem ako ti smeta.

 Znači Sapphire TRI-X R9 290 4GB GDDR5 OC WITH BOOST bi mogla proći uz navedeno napajanje i matičnu? Ne planiram nikakav OC na konfiguraciji...

 

Ti se brineš zbog buke...a taj chieftec ubija koliko je glasan sa slabijim graffama...sa 390 bude ubijao i susjede

 

Ili uzmii slabiju grafu, jer taj chieftec nije za 290...ili uzmi bolje napajanje NPR OVO

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 22:34 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, slažem trenutno neku novu konfiguraciju pa za sada sam uzeo matičnu  Gigabyte 970a-ud3p , CPU AMD FX 6300 i G.SKILL RipJawsX 8GB 1600MHz CL10 (planiram uzeti jos tri takve kasnije)  .

Pa sada treba mi vaša preporuka koje napajanje da uzmem za sve to , ali da je tiho pri radu jer stvarno ne mogu podnijeti veoma glasno napajanje , isto tako treba mi i prijedlog za dobar cooler za ovaj CPU da baš dobro odradi posao i  isto tako da nije puno bučan...

I kada to sklopim koju graficku na to sve mi preporucujete ? (Ja sam planirao ici na neku R9 , sad nez opet mi treba neka koja se ne pregrijava pri radu,)...

Trenutno koristim R7 260x , ali treba mi nesto jace , pa eto predlozite .

Hvala unaprijed ljudi , ne mogu se sam snaci , uvijem cijenim da cujem i tudje misljenje.. (Na cijenu nemojte obracati paznju samo na ono sto sam naveo da mi je bitno ..)

Posjeti moj YouTube kanal: https://www.youtube.com/user/BranislavSuvajac
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Koliki ti je budžet za hladnjak, grafičku, napajanje? Koje je kućište?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

hladnjak 150€ , napajanje isto tako 150€ a grafička 350€ manje više..(toliko bi mogao dati max, a sad ako je neka komponenta jeftinija npr cooler onda za graficku vise novca dajem naravno..)

Posjeti moj YouTube kanal: https://www.youtube.com/user/BranislavSuvajac
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Što će ti hlađenje od 150 eura na procesoru od 100 eura kojeg možeš fino hladit i sa hladnjakom od 20 eura ?? Za napajanje ti isto ne treba 150 eura. Možeš kupit kvalitetno i sasvim dovoljno napajanje za 100 eura. Za grafu nema plafona.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
itomic009 kaže...

 Što će ti hlađenje od 150 eura na procesoru od 100 eura kojeg možeš fino hladit i sa hladnjakom od 20 eura ?? Za napajanje ti isto ne treba 150 eura. Možeš kupit kvalitetno i sasvim dovoljno napajanje za 100 eura. Za grafu nema plafona.

Pa znas kako, moze uzeti vodeno hladjenje za FX, da ga clockne 4.8 recimo pa da ne briga za grafu toliko za bn a voda je cca 100 eur, zar ne?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Limpo kaže...

hladnjak 150€ , napajanje isto tako 150€ a grafička 350€ manje više..(toliko bi mogao dati max, a sad ako je neka komponenta jeftinija npr cooler onda za graficku vise novca dajem naravno..)

 Za hlađenje onda, jel bi radije zrak ili vodu?

Kao što kolega kaže, na toj ploči taj procesor ne zahtjeva baš neko zvjersko hlađenje, dovoljan mu je zračni hladnjak za 20ak € jer i onako ne možeš baš nešto bajno clockati.

Zračni do maksimalno 50€. Ali ajd recimo da se odlučiš za vodeno, onda 50-100€ i ne treba više.

 

Napajanje ovisi jel bi kasnije išao na dvije grafičke (ali nijedan FX nije dovoljan za dvije pristojen grafičke!).

120€ uvrh glave ako želiš polumodularno, recimo Fractal Design Edison M 550 - 650 W.

 

Grafička za FX 6300 je taman recimo Radeon R9 380 4GB. Ne bih ni stavljao jače na njega.

Mislim može se, ali je po mom mišljenju glupo (bude procesor usko grlo, a za 1080p realno ni ne treba više).

 

Još mi nisi odgovorio koje kućište imaš, a to je jako bitno pri biranju hladnjaka (recimo za zračni paše li visinom ili je previsok hladnjak pa da ne stane, za vodeno podržava li 240mm radijatore i slično) kao i pri biranju grafičke (stane li određena duljina).

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Očito sam se pogrešno izrazio, toliko sam spreman dati ,jer sam gore već u prvoj poruci naveo da pare nisu problem , pa sam lupio cijenu po 150€ , meni samo treba da ne štedim ni na čemu i da za ovo što trenutno imam nadogradim najbolje što mogu , pa da mi navedete tačne modele koje preporučujete, a za hlađenje bih išao zračno ako već može na ovom procesoru da odradi posao kako treba.. pa eto ako su sad stvari jasnije onda preporučite tačno kako bi vi to uklopili ..da se znam organizovati..

kućište je NZXT Hush Carbon Gaming

Posjeti moj YouTube kanal: https://www.youtube.com/user/BranislavSuvajac
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 22:16 (Limpo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kad imaš toliko novaca najbolje prodaj tog FX6300 i matičnu i kupi si i5K ili i7,neku Z97 ploču a ostalo je lako...
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Radit ću drugi sa drugom specifikacijom , trenutno mi je najbitnije zavrsit ovaj ..pa ako ko ima ideju nek napise..

Posjeti moj YouTube kanal: https://www.youtube.com/user/BranislavSuvajac
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

Imam amd fx 6300 , r7 260x, asus m5a97 r2.0, tr2 450w silver, 8gb rama i pitam vas bih li dobio išta kad bih stavio geforce 210 unutra i može li se uopce staviti?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kreten_Toms kaže...

Pozdrav,

Imam amd fx 6300 , r7 260x, asus m5a97 r2.0, tr2 450w silver, 8gb rama i pitam vas bih li dobio išta kad bih stavio geforce 210 unutra i može li se uopce staviti?

 

Kratko i jasno ne i ne.

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Fino objašnjeno :D
Hvala na odgovoru.
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Lagano upadam u proces kupovanja laptopa za faks pa uz to razmatram i opciju nadogradnje PCa uz neki slabiji lap.

 

zasada: a8 3870k

8 gb kingston hyperx ram

asrock a75-hvs MBO

ssd 128 gb ocz arc

1tb toshiba hdd + 160 gb WD hdd

noname 400w psu

zvucna xfi soundblaster fatal1ty

 

e sad jel se isplati tu ista kupovat il samo da ostavim ovako? na faksu cu morat radit dosta u autocadu..

mislio sam uzet npr 6670 graf jer ona moze u tzv. dual graphics sa integriranom 6550 pa se dobiju bolje performanse.. al ne vjerujem da ce onda ovo napajanje to drzat pa mi se opet ne isplati..

 

ili da jednostavno uzmem neki lap za 4-5k kn? kakve ce biti performanse laptopa tog ranga naprama ovom kompu?

hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi,

 

imam cirka ok 2 soma, i voli bi si unaprijediti pc (GPU,ram i PSU-ako treba)

Moja konfa: asus p8b75-m

           intel i3 3220

           nvidia gt 630

           4gb 1600mhz G. Skill

           450w ATX lc420h

Voli bi ga doterat da mogu pokrenut novije igre na low settingu ,

dodo bi jos 4 gb rama, s GPU bi iso s r9 270

moze i malo prijeci limit $

uglavno nov sam u tome, nekih tjedan dana proucavam malo i surfam po netu 

jako bih cijenio vase misljenje ili cak druge opcije (bolje ako mislite) 

Hvala

 

kao sto reko nov sam pa nemojte zamjeriti ako sam nesto napiso krivo

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 15:17 (Ivan346).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pogledaj na napajanju sto tocno pise - brand / model. Navedi i tocan model rama jer je pozeljno uzeti isti keks kako nebi imao problema s kompatibilnosti. 

 

foobar333

 

Na dual gpu mod zaboravi, posebice na FM1 socketu. Konfiguraciju ostavi kako je ili ostavi hdd/ssd/ram pa nadogradi cpu+mbo+psu. 

Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 13:41 (zober).
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Dobar dan dali je  be quiet! Shadow Rock Slim dobar za fx8320 ili fx8350 za overclock na 4,2-4,3 GHz

i dali je za fx8320 te r9 380 dovoljno napajanje od 600w

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 16:34 (death1997).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, ako moze par savjeta oko nadogradnje pc-a
trenutno imam ovu konfu:

 

Matična: ASRock 880GMH/U3S3
Procesor: AMD Athlon II X2 260
Grafička: GTX 550ti Zotac AMP
Ram: Mushkin Enhaced 2x2Gb 1333
HDD: WD Caviar Black 500gb
Napajanje: Coolermaster Extreme 500W RS-500-PCAP
Kučiste: Lc Power Veritas 3000

Znaci htio bi da mogu igrati na solidnim detaljima ovu i sljedecu godinu recimo, igram na 1920x1080.
Prvenstveno bi mjenjao procesor po mogucnosti fx6300,8300 ako uopce moze na trenutni setup
Graficku nvidia serija 600,700,900, i mozda uzeo 8gb rama, sad mi vi predlozite jel se tako nesto uopce 
isplati raditi ili bi morao uzimati sve ili skoro sve novo, no to mi trenutna situacija nedopusta.
Sveukupno bi mogao izdvojiti otprilike 2000-3000kn. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Trebaš prodat MBO+CPU+GPU+RAM i onda kupit to sve ali bolje naravno. Kad prodaš to i dodaš ovo svoje možeš kupit sasvim dobre polovne komponente i bez problema igrat se na 1080p. FX 6300 + solidna MBO se kupi polovno za 1000 - 1100 kn. Nađeš grafu tipa HD R9 280 ili GTX 760 za 1100 - 1200 kn (može se nać i za malo više R9 280X ali je to onda malo na knap s napajanjem) i još ti ostaje samo 8GB rama što sad nije skupo tako da se može u tom budgetu definitivno složit dobar gamerski komp za tu rezoluciju. Ako bi išao na R9 280X onda bi trebao prodat i to napajanje i uzet bolje. To ti je još možda 200 - 300 kn više ukupno ali si i dalje u okviru budgeta bez problema jel se može skupit nešto keša od tog što bi prodao. U biti ti ostane samo hard i kućište . Uglavnom, ja sam bratu složio s njuške za 2800 kn komp sa i5 3340 + R9 270 + 8GB rama i sve ostalo tak da budget ti nije premal.

11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

poz ljudi jel moze preporuka socket 1155 maticne da napokon mogu ubacit i5 3470 unutra, trenutno kuciste mi je zalman z3 plus pa nadam se da ce stat u njega.

 

Cjenu max 550kn al bilo bi super ispod 500. naso sam jednu za 400 i nes na edigitalu al su mi rekli na drugom forumu da edigital nevalja za maticne

 

hvala puno

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

S1155 je lagano EOL u nasim ducanima tako da ti je najbolje traziti polovno neku dobru B75/Z77 plocu. I kod "novih" ima dosta RMA modela pa pripazi na to. Ispod ove MSI nebi isao, a jos se raspitaj za MSI Z77A-G45. Na kupovinu u ED zaboravi sto se tice HW-a jer te samo ocekuju potencijalni problemi. 

Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

 

Pozdrav ekipo, 

 

Nadogradio bi kantu pa da li se isplati stavit bolji procesor od AMD Athlon 64 X2 5000+ black edition na Gigabytovu ga-ma790x-ds4 plocu 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
spaljenipsiho kaže...

 

Pozdrav ekipo, 

 

Nadogradio bi kantu pa da li se isplati stavit bolji procesor od AMD Athlon 64 X2 5000+ black edition na Gigabytovu ga-ma790x-ds4 plocu 

 Naravno. Staviti gore novi bios i onda fino neki Phenom II x4 ili Athlon II x4 AM3 (Athloni FM2 ne pašu!).

Twitter: @191x7
14 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala

Frend bi na FX 6100 stavio GTX 970...

Hoće li ju bottleneckat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice