Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.838.501
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
popica kaže...

Lijep pozdrav svima!

unapred da navedem hitno mi je i nisam ljencuga da mi se ne da prelistati forum al' mi je hica stvarno..

Dakle rijec je o jednoj konfiguraciji koju sam namjerio skklopiti.

budzet mi je ogranicen na 1000€ sa nekih 50€ hoda. Ono sto sam ja sklopio je ovo

Procesor:  i7-6700K 
CPU hladnjak: ARCTIC Freezer i32 120mm
Maticna ploca: ASUS H110M-K
Ram memorija: 8GB Kingston HyperX Fury DDR4
Hard disk: 1000 GB Seagate Baracuda
Graficka karta: GTX1070 8GB (G1 verzija po mogucnosti)
Napajanje: Chiftec Smart 600W
Kuciste: MS CYCLOPS IV 

Dakle mene zanima da li ce ova konfiguracija funkcionisati kako treba?

Hvala unaprijed na odgovorima!

Sacekaj mjesec dana, ne kupuj precijenjeni intel trenutno, bice 100% promjena u cijeni za mjesec dana kad izadje AMD serija procesora.

 Pa tek trebam kupovati tamo 14-15og februara pa cemo vidjeti :D al' mislim koliko se god amd bude trudio da nece moci prici ovom intelovom :D eto jedino zbog cijene :D

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Koliko su pokazali u testu ima da se popisa po i7 samo tako sa svojim hexa core 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
popica kaže...

Lijep pozdrav svima!

unapred da navedem hitno mi je i nisam ljencuga da mi se ne da prelistati forum al' mi je hica stvarno..

Dakle rijec je o jednoj konfiguraciji koju sam namjerio skklopiti.

budzet mi je ogranicen na 1000€ sa nekih 50€ hoda. Ono sto sam ja sklopio je ovo

Procesor:  i7-6700K 
CPU hladnjak: ARCTIC Freezer i32 120mm
Maticna ploca: ASUS H110M-K
Ram memorija: 8GB Kingston HyperX Fury DDR4
Hard disk: 1000 GB Seagate Baracuda
Graficka karta: GTX1070 8GB (G1 verzija po mogucnosti)
Napajanje: Chiftec Smart 600W
Kuciste: MS CYCLOPS IV 

Dakle mene zanima da li ce ova konfiguracija funkcionisati kako treba?

Hvala unaprijed na odgovorima!

 

3 stvari. 

Prvo, funkcionirat ce sve

Drugo, nije dobro slozeno. Imas i7 6700i h110 plocu, da bi taj procesor imao smisla treba ti z170 ploca.

Trece, gdje si uspio sastaviti gore navedeno za te novce? U hrvatskoj nema za toliko novaca to sto si gore napisao a da bi konfa tog kalibra bila slozena kako spada, treba ti bar 9000 kuna

 

 

P.S. Znam da si rekao da ti je hica, ali ako mozes sacekaj jos mjesec dana da izade Zen da se vidi sta nude oni

All that is...or was...began with a dream...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 19:58 (pacijent007).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

Koliko su pokazali u testu ima da se popisa po i7 samo tako sa svojim hexa core 

Pa ne znam, nisam fanboy ni jednog ni drugog ali i prosli amd procesori su hvaljeni zbog vise jezgra sto se nije pokazao dobrim, ali sve je moguce mada cisto sumnjam da ce biti tako :D 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...
popica kaže...

Lijep pozdrav svima!

unapred da navedem hitno mi je i nisam ljencuga da mi se ne da prelistati forum al' mi je hica stvarno..

Dakle rijec je o jednoj konfiguraciji koju sam namjerio skklopiti.

budzet mi je ogranicen na 1000€ sa nekih 50€ hoda. Ono sto sam ja sklopio je ovo

Procesor:  i7-6700K 
CPU hladnjak: ARCTIC Freezer i32 120mm
Maticna ploca: ASUS H110M-K
Ram memorija: 8GB Kingston HyperX Fury DDR4
Hard disk: 1000 GB Seagate Baracuda
Graficka karta: GTX1070 8GB (G1 verzija po mogucnosti)
Napajanje: Chiftec Smart 600W
Kuciste: MS CYCLOPS IV 

Dakle mene zanima da li ce ova konfiguracija funkcionisati kako treba?

Hvala unaprijed na odgovorima!

 

3 stvari. 

Prvo, funkcionirat ce sve

Drugo, nije dobro slozeno. Imas i7 6700i h110 plocu, da bi taj procesor imao smisla treba ti z170 ploca.

Trece, gdje si uspio sastaviti gore navedeno za te novce? U hrvatskoj nema za toliko novaca to sto si gore napisao a da bi konfa tog kalibra bila slozena kako spada, treba ti bar 9000 kuna

 

 

P.S. Znam da si rekao da ti je hica, ali ako mozes sacekaj jos mjesec dana da izade Zen da se vidi sta nude oni

 Znam o cemu pricas ali trenutno nemam para da dam za dobru maticnu da mogu kloknuti ovu zvijer, zato sam uzeo neku osnovnu pa dok usparam malo para i onda ide neka zvijerka :D

Nisam iz Hrvatske, iz Bosne sam tacnije Repunlika Srpska i moze se sloziti za te pare sto dodje nekih 8100 kuna  :D

Da da nisam upucen kada Zen izlazi ali ovo bi se trebalo sklopiti odprilike do 15og februara.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako si kraci s lovom jesi razmisljao da uzmes i5 6600k i z plocu umjesto i7? razlika u cijeni proca je 150€ i taman pokrijes plocu za razliku. Za gaming nema bas prevelike razlike, osim ako se ne bavise necime sto bas zahtjeva ht pa da je i7 u igri.
Dotad bi vec mogao izaci Zen a cini se da ce imati sta ponudit ove godine

All that is...or was...began with a dream...
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
popica kaže...

Pa ne znam, nisam fanboy ni jednog ni drugog ali i prosli amd procesori su hvaljeni zbog vise jezgra sto se nije pokazao dobrim, ali sve je moguce mada cisto sumnjam da ce biti tako :D 

Pokazali su par bencheva prije cca 20-30 dana, core to core ce biti izjednaceni sa intelom samo ce najvjerovatnije ponuditi dvije fizicke jezgre vise od konkurencije 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
popica kaže...

Pa ne znam, nisam fanboy ni jednog ni drugog ali i prosli amd procesori su hvaljeni zbog vise jezgra sto se nije pokazao dobrim, ali sve je moguce mada cisto sumnjam da ce biti tako :D 

Pokazali su par bencheva prije cca 20-30 dana, core to core ce biti izjednaceni sa intelom samo ce najvjerovatnije ponuditi dvije fizicke jezgre vise od konkurencije 

Ne budi naivan, sigurno neces imat dvije jezgre vise za istu cijenu, pogotovo ako ipc bude na razini intela..

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
popica kaže...

Pa ne znam, nisam fanboy ni jednog ni drugog ali i prosli amd procesori su hvaljeni zbog vise jezgra sto se nije pokazao dobrim, ali sve je moguce mada cisto sumnjam da ce biti tako :D 

Pokazali su par bencheva prije cca 20-30 dana, core to core ce biti izjednaceni sa intelom samo ce najvjerovatnije ponuditi dvije fizicke jezgre vise od konkurencije 

Ispravi me ako grijesim, ali zar nisu isto tako nesto obecavali i sa Visherom?  Daj Boze da budu stvarno tu negdje pa da i intel mora rezati cijene, ali cisto sumnjam

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

tome se i ja nadam, amd uvijek ima pricu i kao nazovimo testove a kada izadju nista od toga, a vjerujem i da imaju bolje rezultete nema sanse da imaju iste cijene a kamoli manje...

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gutlaj kaže...
Dograditi komponente procesor + maticna ploca + 4 GB Ram do 200€ sa trenutne konfiguracije
- procesor: CPU AMD Athlon X4 5350
- maticna ploca: MBO AM1 ASR AM1B-M
Mislim sam nabaviti fx-6300 ali ne znam koja bi maticna ploca bila povoljna i da podrzava ram od 1600 MHz ali ako ima intelov procesor slicnih performance sa povoljnom maticnom plocom mogao bi i njega uzeti.
Napojna jedinica je PSU MSI PLATINUM 500 V3
Hvala!

 Polovni 8320 - 700HRK

Polovna MBO 970DS3P - 400HRK

Polovni PSU XFX 450/GP3 460 - 250HRK

Polovni DDR3 4GB - 150HRK

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Da li mi je potreban novi PSU ili mogu ostati sa trenutnim, i takodjer hvala na prijedlozima :)
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gutlaj kaže...
Da li mi je potreban novi PSU ili mogu ostati sa trenutnim, i takodjer hvala na prijedlozima :)

 Treba ti novi PSU.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ima li koji drugi PSU koji bi mogli preporuciti 

 

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gutlaj kaže...

Ima li koji drugi PSU koji bi mogli preporuciti 

 

 XFX 450, VX450, LC GP3 460, FSP 500...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Vako je stanje kod mene:dobio sam lenovo thinkcentre:win7 professional 64bit,intel i5 2400,radeon hd 5450,4gb rama ddr3,a maticnu cu sutra pogledat,
Mene zanima koja bi meni graficka dobro dosla (prije graficke cu jos dodat 4gb rama),ovo je komp namjenjen za ured il za skolu a ja bih ga htio koristiti za gaming kolika bi ulaganja trebala ako hocu neku grafu od 2 gb da s njom igram vecinu novijih naslova,hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Možeš dodati gtx 1050ti,možda čak i rx 470... pogledaj kakvo napajanje imaš ako je namijenjen za ured bio pa javi ovdje.. Ali taj procesor je i dalje sasvim solidan iako će sad svi skočiti da ideš na i5 6400 a zapravo ćeš dobiti možda 10-15fpsa više i to na već visokim fpsovima, ako si oko 60 fpsa razlika će biti možda 5-6

Gtx 1050ti cca 1400kn
Rx 470 je oko 1700
Napajanje preporučam fortron hexa 400w (za gtx) a za rx 470 hexa 500w
All that is...or was...began with a dream...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ma ja sam si mislio da dam rx460 onako malo koristenu rabljenu jos pod garancijom za nekih 750kn,sad neznam kolko se to isplati,a 1050 novu mogu nabavit za 1200kn
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
I kolko ta napajanja dodju?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Mislis kupit rx 460 s garancijom za 750 ili da prodas za tolko pa kupis drugu?
I rx 460 i gtx 1050 mogu igrati sve naslove ali gtx 1050ti je best budget buy, po meni se isplati dat 200kn vise ako mozes za nju..to je zlatna sredina izmedu rx 460 i rx 470

 

ovo od 400w je oko 320kn a 500w 400kn

All that is...or was...began with a dream...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mislio sam kupit za te pare,sutra il prekosutra otvaram komp ,drzte fige da nis ne sjebem
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

to je po meni okej ako ima jos dosta garancije, nove su od 900kn 

All that is...or was...began with a dream...
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...

Mislis kupit rx 460 s garancijom za 750 ili da prodas za tolko pa kupis drugu?
I rx 460 i gtx 1050 mogu igrati sve naslove ali gtx 1050ti je best budget buy, po meni se isplati dat 200kn vise ako mozes za nju..to je zlatna sredina izmedu rx 460 i rx 470

 

ovo od 400w je oko 320kn a 500w 400kn

Pristojni modeli 1050ti kostaju vec 1400+ ako se ne varam, a to je bacanje para jer najjeftiniju rx 470 nadjes za 1600, a za tu razliku dobijes debelo jacu grafu, druga kategorija skroz 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

hahah prvo kazes "pristojni modeli" za gtx a onda kazes da mozes naci najjeftiniju rx za 1600..isto tako i najjeftiniju gtx mozes za 1200 naci...
a drugo, gigabyte gtx 1050ti oc je ravno 1400kn, msi verzija ima i za 1300 a rx 470 reference design je 1600 a xfx 470 rs je 1700..sto bi ako cemo po tvom, bio pristojan model. i razlika od 400kn nije svakom probavljiva. a gtx 1050ti je stvarno odlicna kartica za te novce, vrtit ce sve naslove 60fpsa na high postavkama... naravno, rx je jos bolja ali je i dosta skuplja...po tvojoj logici ako netko trazi sto bolju budzet karticu i preporuci mu se rx 460 mozes mu reci pa 1050ti je samo 300kn skuplja a bolja je 

All that is...or was...began with a dream...
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...

hahah prvo kazes "pristojni modeli" za gtx a onda kazes da mozes naci najjeftiniju rx za 1600..isto tako i najjeftiniju gtx mozes za 1200 naci...
a drugo, gigabyte gtx 1050ti oc je ravno 1400kn, msi verzija ima i za 1300 a rx 470 reference design je 1600 a xfx 470 rs je 1700..sto bi ako cemo po tvom, bio pristojan model. i razlika od 400kn nije svakom probavljiva. a gtx 1050ti je stvarno odlicna kartica za te novce, vrtit ce sve naslove 60fpsa na high postavkama... naravno, rx je jos bolja ali je i dosta skuplja...po tvojoj logici ako netko trazi sto bolju budzet karticu i preporuci mu se rx 460 mozes mu reci pa 1050ti je samo 300kn skuplja a bolja je 

Razlika je skoro 50% u performansama a ta "najgora" iliti najjeftinija je xfx single fan a ona nije nesto vruca ne ide iznad 75*C ima ih par na forumu....

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

razlika izmedu te dvije kartice je 10-15 fpsa na ultra, samo malo vise nego razlika izmedu rx 470 i gtx 1060 6gb, ovisi od naslova do naslova a smanjiti postavke na high i imati 60fpsa na svim naslovima za 400kn manje po meni vrijedi ako si u frci s lovom...zna se koja se graficka kad preporuca i to je to

All that is...or was...began with a dream...
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Polovne R9 380 (koje su jace od 1050ti) ili gtx 960 (koja je ista 1050ti) su po milju vec sa dvije godine garancije polovne, sto bi davao ista vise za to? 
Kartica ima pogresnu cijenu, the end.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

Razlika je skoro 50% u performansama a ta "najgora" iliti najjeftinija je xfx single fan a ona nije nesto vruca ne ide iznad 75*C ima ih par na forumu....

 ne pretjeruj, razlika je 20-25%

nemereš gledati par igara koje pašu amd-u i zanemariti obrnute, tako ja mogu napisati da su podjednake grafe ako gledam igre koje više odgovaraju nvidiji

 

470 je jača, ali je toliko i skuplja i tko ima viška love definitivno treba ići na nju

kome fali love dobra je i 1050ti

 

i još nešto, jeftinija 470 će uvijek biti toplija od 1050ti i ako se već ide na jeftinije, onda tu 1050ti ima prednost jer i najjeftiniju 1050ti možeš kloknuti dokle idu te grafe i neće trokirati, dok ćeš 470 još morati underklokati po ljetu

a onda se razlike smanjuju za dodatnih 10-ak posto

 

EDIT:

evo dolje više nego par igara u kojima su te grafe podjednake, pa što sad to treba biti zaključak da su jednake

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 9:51 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

960=1050ti<380<380x<470

prvo od drugog je 10% 

380<380X 10%

380x<470 25%

 

Super si igre nasao za pokazati bench. Ako hoces da odvrtim za tebe koju igru i da stavis brojke rame uz rame pa da izracunas, samo reci :)

 

1050ti NIJE jaca od 380x a razlika izmedju 380x i 470 je pristojnih 25% 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 12:13 (chaselol).
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

470 je daleko bolja opcija i nije vruć čip.

Ljeti bez problema i overclockana radi, 1350MHZ su perfomanse 480 a 1050Ti nemože ni da prismrdi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice