Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.826.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ta ploča je q65 chipset s 4 ram slota, samo prebaci sve iz tog towera i stavi u novi s fortron hexa 400w napajanjem, i kupi rx 460 za 900kn i 4gb ddr3 1333mhz ram.
Pcie 2.0 je i nećeš ni skuziti razliku od 3.0
All that is...or was...began with a dream...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pozdrav..hitno trebam uzeti novu maticnu plocu..imam intelov i7 4820k procesor..i trazim najjeftiniju maticnu za njega..moze polovna..moze nova iz hrv..mogu naruciti iz vana..nebitno..
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
toni1234 kaže...
pozdrav..hitno trebam uzeti novu maticnu plocu..imam intelov i7 4820k procesor..i trazim najjeftiniju maticnu za njega..moze polovna..moze nova iz hrv..mogu naruciti iz vana..nebitno..

 Matična je 2011 x79 ili jednostavnije socket R. Imaš ih na ebay-u.

I have a clon
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 23:57 (planety).
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

jel mi se isplati čekati ryzen 5 i mjenjati platformu pošto već imam 1151 ploču ,ili da uzmem neki i5 odmah

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Mislim da ne. Pikni Skylake i5 za cca 1200 i gotovo

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
loky4i4 kaže...

jel mi se isplati čekati ryzen 5 i mjenjati platformu pošto već imam 1151 ploču ,ili da uzmem neki i5 odmah

Realno ja tu ne bih nista dirao, cekao bih ljeto tipa kad se malo smanje cijene i onda nabacio neku i5 na njega i cao.
Sad furaj tako, pristojan je taj dualac 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima!

Imam konfigruraciju koja me super služi godinama, ali mislim da je vrijeme za malo veći upgrade pa bi savjet: mjenjao bi matičnu i procesor, najvjerovatnije a ostalo po potrebi.

Konfa:

MBO: ASUS P5QC 775 socket          2008. - molim preporuku?
CPU: Intel Core2 Quad Processor Q8200  2008. - molim pomoć jer sam ispao iz štosa?
RAM: 6GB DDR2                    2008.-2011. - ubacio bih 16 gb
GPU: AMD Sapphire 6950 2gb          2011. - bila je top ali ne znam koliko je sada dobra za malo jači gaming?
PSU: EA-650 EC - 650 v              2008. - da li će biti dovoljno?
HDD: KINGSTON SSD 500gb           2016.
HITACHI sata2 500 gb               2008. - tu možda ubacim neki sekundarni od 2tb
CASE: Codegen Briza II               2008. - nema potrebe ga mjenjati ili?

Mogu reći da sam prezadovoljan komponentama, crkao mi jedino HDD Samsung 2TB iz 2011. (ali sada služi kao držač vrata :-)

Hvala na svjetima

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
stiffler13 kaže...

Pozdrav svima!

Imam konfigruraciju koja me super služi godinama, ali mislim da je vrijeme za malo veći upgrade pa bi savjet: mjenjao bi matičnu i procesor, najvjerovatnije a ostalo po potrebi.

Konfa:

MBO: ASUS P5QC 775 socket          2008. - molim preporuku?
CPU: Intel Core2 Quad Processor Q8200  2008. - molim pomoć jer sam ispao iz štosa?
RAM: 6GB DDR2                    2008.-2011. - ubacio bih 16 gb
GPU: AMD Sapphire 6950 2gb          2011. - bila je top ali ne znam koliko je sada dobra za malo jači gaming?
PSU: EA-650 EC - 650 v              2008. - da li će biti dovoljno?
HDD: KINGSTON SSD 500gb           2016.
HITACHI sata2 500 gb               2008. - tu možda ubacim neki sekundarni od 2tb
CASE: Codegen Briza II               2008. - nema potrebe ga mjenjati ili?

Mogu reći da sam prezadovoljan komponentama, crkao mi jedino HDD Samsung 2TB iz 2011. (ali sada služi kao držač vrata :-)

Hvala na svjetima

Ostaviti možeš SSD, HDD i kućište (možeš i grafu ako smatraš da ti je dovoljno igrati i sa malo skresanim detaljima), sve ostalo bi trebao mjenjati... koji ti je budžet i koja je namjena kompa?

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Napajanje ne bi valjalo? A budžet bi bio do 3500 za sve, a koristio bi ga za gaming uglavnom. I da bude koristan za nekih 5 godina bez daljnjih nadogradnji (grafičku bi zamjenio za koju god)

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2017 20:03 (stiffler13).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
stiffler13 kaže...

Napajanje ne bi valjalo? A budžet bi bio do 3500 za sve, a koristio bi ga za gaming uglavnom. I da bude koristan za nekih 5 godina bez daljnjih nadogradnji (grafičku bi zamjenio za koju god)

Pa staro je već skoro 10 godina, bilo bidobro i njega promjeniti (pogotovo ako ćeš stavljati aksnije i novu grafu):

1x Intel Core i5-7400 (KabyLake,3.0GHz, 6MB,LGA1151) box

1x GIGABYTE GA-B250M-DS3H, 4xDDR4, S.1151, KabyLake

1x DDR4 Crucial 8GB DDR4 2400 MT/s CL17
1x Fortron Hyper 500W, 80+ - 60mj.
1x Zalman Z1 Neo, USB3.0


Ukupno: 3462,28 kn (-2% = 3.392kn)
Besplatno slaganje i dostava

 

Ubaciš svoj SSD, HDD i grafu... e sad možeš birati, ja sam ti stavio i novi case i u tom slučaju ti oni to sve bespaltno slože, testiraju i pošalju pa ti sao naknadno ubaciš ove tri nabrojane komponente, ili možeš zadržati svoje case i uzeti npr još 1TB Toshiba P300 ili WD Blue 1TB SATA 3 HDD (s obzirom da ti je ovaj hdd isto već stariji, manji i sporiji)

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
stiffler13 kaže...

Pozdrav svima!

Imam konfigruraciju koja me super služi godinama, ali mislim da je vrijeme za malo veći upgrade pa bi savjet: mjenjao bi matičnu i procesor, najvjerovatnije a ostalo po potrebi.

Konfa:

MBO: ASUS P5QC 775 socket          2008. - molim preporuku?
CPU: Intel Core2 Quad Processor Q8200  2008. - molim pomoć jer sam ispao iz štosa?
RAM: 6GB DDR2                    2008.-2011. - ubacio bih 16 gb
GPU: AMD Sapphire 6950 2gb          2011. - bila je top ali ne znam koliko je sada dobra za malo jači gaming?
PSU: EA-650 EC - 650 v              2008. - da li će biti dovoljno?
HDD: KINGSTON SSD 500gb           2016.
HITACHI sata2 500 gb               2008. - tu možda ubacim neki sekundarni od 2tb
CASE: Codegen Briza II               2008. - nema potrebe ga mjenjati ili?

Mogu reći da sam prezadovoljan komponentama, crkao mi jedino HDD Samsung 2TB iz 2011. (ali sada služi kao držač vrata :-)

Hvala na svjetima


Tu sve treba novo osim hard diska.

Sacekaj jedno 10-15 dana da dodje ovaj trend padanja cijena intela u domace radnje pa onda gledaj nadogradnju, sad se to ne isplati.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
Pa staro je već skoro 10 godina, bilo bidobro i njega promjeniti (pogotovo ako ćeš stavljati aksnije i novu grafu):


1x Intel Core i5-7400 (KabyLake,3.0GHz, 6MB,LGA1151) box

1x GIGABYTE GA-B250M-DS3H, 4xDDR4, S.1151, KabyLake

1x DDR4 Crucial 8GB DDR4 2400 MT/s CL17
1x Fortron Hyper 500W, 80+ - 60mj.
1x Zalman Z1 Neo, USB3.0


Ukupno: 3462,28 kn (-2% = 3.392kn)
Besplatno slaganje i dostava

 

Ubaciš svoj SSD, HDD i grafu... e sad možeš birati, ja sam ti stavio i novi case i u tom slučaju ti oni to sve bespaltno slože, testiraju i pošalju pa ti sao naknadno ubaciš ove tri nabrojane komponente, ili možeš zadržati svoje case i uzeti npr još 1TB Toshiba P300 ili WD Blue 1TB SATA 3 HDD (s obzirom da ti je ovaj hdd isto već stariji, manji i sporiji)

 Hvala na savjetu, CASE bi zadržao, pa mogu sve ubaciti sam... pričakati ću pad cijena procesora koliko vidim da se očekuje. 

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...


Tu sve treba novo osim hard diska.

Sacekaj jedno 10-15 dana da dodje ovaj trend padanja cijena intela u domace radnje pa onda gledaj nadogradnju, sad se to ne isplati.

 E gle nemam love za potpuno novi komp, tako da bi trenutno iskoristio što se može.... sačekam onda kretanje cijena, jel postoji kakav webshop iz Njemačke koji je pouzdan za kupnju komponenti? Naručivao sam opremu za bebu i dosta su jeftiniji nego tu

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
stiffler13 kaže...
chaselol kaže...


Tu sve treba novo osim hard diska.

Sacekaj jedno 10-15 dana da dodje ovaj trend padanja cijena intela u domace radnje pa onda gledaj nadogradnju, sad se to ne isplati.

 E gle nemam love za potpuno novi komp, tako da bi trenutno iskoristio što se može.... sačekam onda kretanje cijena, jel postoji kakav webshop iz Njemačke koji je pouzdan za kupnju komponenti? Naručivao sam opremu za bebu i dosta su jeftiniji nego tu

 Ja sam znao kupovati u ovom: Computeruniverse

neda mi se
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Tako je. Computeruniverse i Alzashop. Ovaj drugi ima i free shipping preko 300Eura.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Za grafe prati na caseking.de oni znaju imati dobre ponude dostava 22eur
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav.

 

Očito mi CPU bottlenecka u određenoj mjeri, naspram grafičke, pa trebam savjet.

Dali bi bilo dovoljno uzeti neki bolji CPU cooler i podići takt CPU-a više (trenutno na 4.1 Ghz zbog stock coolera) ili da uzmem drugi CPU, a da ga moja ploča podržava.

 

Moj PC:

Matična: Asus A88XM-E/ USB 3,1

CPU: AMD Kaveri Athlon x4 860K 3,7 GHz, 4MB

Grafička: GTX 980 4GB

RAM: 2x8 GB 1600 MHz

Napajanje: 500 W

 

 

 

,lp

 

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luc989 kaže...

Pozdrav.

 

Očito mi CPU bottlenecka u određenoj mjeri, naspram grafičke, pa trebam savjet.

Dali bi bilo dovoljno uzeti neki bolji CPU cooler i podići takt CPU-a više (trenutno na 4.1 Ghz zbog stock coolera) ili da uzmem drugi CPU, a da ga moja ploča podržava.

 

Moj PC:

Matična: Asus A88XM-E/ USB 3,1

CPU: AMD Kaveri Athlon x4 860K 3,7 GHz, 4MB

Grafička: GTX 980 4GB

RAM: 2x8 GB 1600 MHz

Napajanje: 500 W

 

 

 

,lp

 

 Nema procesora za tvoju ploču koji može iskoristiti 50% te GTX-ice stoga razmisli o novoj ploči+cpu+ram. 

Ryzen je jako blizu naših trgovina a i može se već sad naručiti. 

 

Najvažnije nisi rekao koji je buđet ???

neda mi se
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Radi se o tome da je sve novo, osim grafičke koja je naknadno stavljena, pa sam mislio da bi dizanje takta sa boljim coolerom ublažilo tu razliku u jačini između CPU-a i GPU-a..tako da se radi o maloj investiciji..ili eventualno uzeti jači CPU, a da ide na ploču.
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luc989 kaže...
Radi se o tome da je sve novo, osim grafičke koja je naknadno stavljena, pa sam mislio da bi dizanje takta sa boljim coolerom ublažilo tu razliku u jačini između CPU-a i GPU-a..tako da se radi o maloj investiciji..ili eventualno uzeti jači CPU, a da ide na ploču.

 Prejaka je to grafa za bilo koji FM2+ cpu bez obzira koliko ga naklokao, i FX 8350 ima ozbiljnih problema s tom grafom a ima i duplo više jezgri. 

Ako želiš iskoristit tu grafu do kraja mijenjaj kompletnu platformu

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 11:00 (nicky.sl).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luc989 kaže...
Radi se o tome da je sve novo, osim grafičke koja je naknadno stavljena, pa sam mislio da bi dizanje takta sa boljim coolerom ublažilo tu razliku u jačini između CPU-a i GPU-a..tako da se radi o maloj investiciji..ili eventualno uzeti jači CPU, a da ide na ploču.

lc cc 120 clockni CPU dokle ide tipa 4.4ghz i probaj onda, svejedno ti treba aftermarket hladjenje

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 11:11 (chaselol).
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imao sam taj procesor s Katanom na Extreme 6 MBO i XFX 280X pa je bilo jedva 85%.Sada s i5 4590 110%.Ne bacaj novac na FM2.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Može onda preporuka coolera, pa da clocknem, koliko ide max.
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luc989 kaže...
Može onda preporuka coolera, pa da clocknem, koliko ide max.

 Preporuku za hladnjak ti je dao kolega chaselol dva posta ranije. LC-cc-120.

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 12:10 (nicky.sl).
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

moze preporuka neke grafičke za nadogradnju postojeće konfe:

AMD Athlon X4 845 3,5 Ghz

MBO Asus A68HM-K  ,FM2+ soc

8 GB ddr3 1600 MHZ

 

 

Hvala

 

It s me against the world
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
gamer2 kaže...

RX 460 ili GTX 1050.

ps. ako navedeš točan budžet te model napajanja, možda možeš dobiti još kakvu preporuku.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 21:49 (Valentin17).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

i ja sam razmisljao o sličnim modelima, pritom preferiram radeone,  a i ovaj mi je model (rx 460) zanimljiv jer ne zahtjeva dodatni konektor od napajanja, buduci da imam  obično , napakanje, Akyga 500w , dakle nikakva brendirana napajanja, misli mda ce i ovo posluziti svrsi.

planirani budzet se vrti oko 1200 kn , mislim da ni nema smisla stavljati snazniju grafu u ovu konfu .

zanima me koji od proizvodaca preporucujete,   za model rx 460 cjenovno je najpovoljniji MSI , oko 940 kn  . XFX ne dolazi u obzir jer imam jako losa iskustva s njima.

 

It s me against the world
8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

bok, imam u planu nadograditi svoj PC sa novom matičnom i CPU i zanimaju me vaša mišljenja za ove dvije komponente i savjet za cooler.

CPU:
Intel Core i5-7600K 3,8GHz,6MB,LGA 1151, bez hladnjaka


Matična:
Asus PRIME B250M-A

to kupujem jer mi je stara matična otišla i ima stari 1155 socket, te sam se odlučio zbog toga na kupovinu novog CPU-a i matične.

isto nemam namjeru ikakvog overclockiranja, pa bih vas zamolio za solidan cooler za taj CPU, jer mi je limit 3000kn, a cooler mislim kupiti od prodaje starog CPU koje je i5 3350p.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
vvombat kaže...

bok, imam u planu nadograditi svoj PC sa novom matičnom i CPU i zanimaju me vaša mišljenja za ove dvije komponente i savjet za cooler.

CPU:
Intel Core i5-7600K 3,8GHz,6MB,LGA 1151, bez hladnjaka


Matična:
Asus PRIME B250M-A

to kupujem jer mi je stara matična otišla i ima stari 1155 socket, te sam se odlučio zbog toga na kupovinu novog CPU-a i matične.

isto nemam namjeru ikakvog overclockiranja, pa bih vas zamolio za solidan cooler za taj CPU, jer mi je limit 3000kn, a cooler mislim kupiti od prodaje starog CPU koje je i5 3350p.

 Ja bi radije išao na ploču s Z čipsetom al dobra je i ta.

Ne zaboravi kupiti i RAM pošto je tvoj stari DDR3 a nova traži DDR4.

Ako nećeš nešto pretjerano klokati uzmi LC-cc-120

neda mi se
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ne planiram ga uopće klokat, dosta mi je stock, i hvala što si me podsjetio za rame jer sam na njih potpuno zaboravio.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice