Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.842.067
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Point-X kaže...

Pozdrav.

Nakon duže vremena dobio sam priliku da napravim upgrade PC-a. Treba mi MBO,CPU i RAM.

Trenutno imam novaca za samo jednu komponentu i odlučio sam se za CPU.

Treba mi prvenstveno za igre (BF1 i novije) na 108op i na 60+fps-a. Poželjno bi bilo da se može OC-ati.

Trenutna grafa mi je GTX  1070.

Mislim dati 3000kn. Ako tko ima kakav savjet ili kritiku slobodno neka je napiše.

 

 

  • 1 x Intel CPU Desktop Core i5-7600K (3.8GHz, 6MB,LGA1151) box
  • 1 x ASRock Z270M-PRO4, s.1151, D4, S3, U3, mATX

Ukupno: 3087,15 kn

Besplatna dostava

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nisi ram racunao

All that is...or was...began with a dream...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
moRtal_ze kaže...

Planiram uzeti novu maticnu,umjesto h110m-k koju imam trenutno mozda zamjeniti sa nekom Z170 plocom da bi mogao occ uraditi na 4.4 ili4.6 Cpu ili da ostavim sve kako jest :/

 Za tu graficku jos nemas potrebe oc procesor ali ako imas lovu, uzmi si z plocu za buducnost ce trebati a pitaj boga kolko ce trazit za polovne tad...taj procesor ce te i sljedecih 5-6 godina sluzit odlicno

All that is...or was...began with a dream...
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...

Nisi ram racunao

kakav ram? kolega je rekao da bi dao 3.000kn samo za procesor, ja sma mu stavio i CPU i MBO u taj budžet

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Point-X kaže...

Trenutna grafa mi je GTX  1070.

AMD Ryzen R7 1700 i miran si godinama.

Dok ispoliraju probleme, taman budeš skupio novce za ploču te RAM.

Ako želiš uštedjeti, pričekaj još malo i uzmi R5 1600 model sa šest jezgri umjesto potpuno neisplativoga i5 7600k,

koji je ionako BN za tvoju karticu na 1080P rezoluciji u svakom naslovu koji zahtijeva snagu procesora.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ma da ako vec ides na cpu da ti traje vise godina, r7 1700 ryzen i miran si, mocan octa core  na ljeto neku maticnu i cao

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 13:48 (chaselol).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Rekao je da mu treba cpu mbo i ram, pogledaj gore
All that is...or was...began with a dream...
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...
Rekao je da mu treba cpu mbo i ram, pogledaj gore

A da procitas cijeli post a ne saml prvu recenicu vidio bi da pise:

 

Trenutno imam novaca za samo jednu komponentu i odlučio sam se za CPU.

 

16 godina
moderator
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Šta bi najbolje pasalo za G4560 a da je do 60€?

Vidim da Asus H110M-K (jedina koju sam našao) podržava 2400 MHz RAM, a G4560 profitira par FPS-a u igrama sa bržom memorijom, pa mi se čini kao dobra kombinacija.

Ako uzmem jednu pločicu od 8 GB, neću li puno gubiti u odnosu na dual channel 2x4 u igrama (sintetički benčmarci me ne zanimaju)?

EDIT: Ja sam u BiH, pa gledam ponudu na olx.ba

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 21:21 (DrNasty).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
DrNasty kaže...

Šta bi najbolje pasalo za G4560 a da je do 60€?

Vidim da Asus H110M-K (jedina koju sam našao) podržava 2400 MHz RAM, a G4560 profitira par FPS-a u igrama sa bržom memorijom, pa mi se čini kao dobra kombinacija.

Ako uzmem jednu pločicu od 8 GB, neću li puno gubiti u odnosu na dual channel 2x4 u igrama (sintetički benčmarci me ne zanimaju)?

EDIT: Ja sam u BiH, pa gledam ponudu na olx.ba

Posto imas samo 2 utora uzmi jednu od 8! Mislim da vecu ulogu igra brzina a ne duallchannel mod, jer moram priznati doticni se bas i ne spominje kao kljucan faktor kod podizanja bandwitha..LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
DrNasty kaže...

Šta bi najbolje pasalo za G4560 a da je do 60€?

Vidim da Asus H110M-K (jedina koju sam našao) podržava 2400 MHz RAM, a G4560 profitira par FPS-a u igrama sa bržom memorijom, pa mi se čini kao dobra kombinacija.

Ako uzmem jednu pločicu od 8 GB, neću li puno gubiti u odnosu na dual channel 2x4 u igrama (sintetički benčmarci me ne zanimaju)?

EDIT: Ja sam u BiH, pa gledam ponudu na olx.ba

 mislim da ti i druge ploče podržavaju 2400 ram nakon updatea na bios koji podržava kaby lake

bolji je dual channel, bar tako kaže kolega xxx koji je vidio dosta razlike u perfomansama sa rx 470 grafičkom

 

ja sam gledao za dječji komp, za koji sam nedavno uzeo g4560 sa mini itx wifi pločom, testove za integriranu grafiku i bolje su perfomanse sa dual channel za 20-ak posto, negdje i više koliko mi se čini, pa ću im svakako uzeti još jednu pločicu prvom prilikom

12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ako moze usparati na jeftinijem ramu i nekoj jeftinoj Z170 ploci svaki ram se bez muke overkloka min 500mhz...daleko bolja solucija a poslje pukne neki K model kad zatreba! ovako je vec u pocetku zatvorio skoro sve mogucnosti za cijelokupno bolju nadogradnju!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 22:41 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...

Ako moze usparati na jeftinijem ramu i nekoj jeftinoj Z170 ploci svaki ram se bez muke overkloka min 500mhz...daleko bolja solucija a poslje pukne neki K model kad zatreba! ovako je vec u pocetku zatvorio skoro sve mogucnosti za cijelokupno bolju nadogradnju!lp

 navodno da baš dual channel ima veliki utjecaj na tom malenom kabyju, daleko više od 10-ak posto bržeg rama na single channel (mislim na ovu razliku 2133 dc vs 2400 sc)

nisam siguran doduše, ali tako sam čuo

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 23:06 (picajzla0707).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
pacijent007 kaže...
Rekao je da mu treba cpu mbo i ram, pogledaj gore

A da procitas cijeli post a ne saml prvu recenicu vidio bi da pise:

 

Trenutno imam novaca za samo jednu komponentu i odlučio sam se za CPU.

 

 

 Previdio sam to ali cemu kupovati odmah cpu i mbo ako nemas ram :/ bolje pricekat dok ne skupi za ram jos tih 400kn a mozda se nesta dogodi i s cijenama ili dotad izade ryzen 5

All that is...or was...began with a dream...
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

nema se sta puno promjeniti ,eventualno da cijene intel procesora padnu za 50-tak kuna, neka sada uzme ploču i cpu a kad skupi još para onda RAM i cooler da može klokati taj CPU

13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Zanima me neko hladanje za procesor kako bih ga mogao OC? Da je neka najbolja mjera između kvalitete i cijene, znaci vjv pucam na normalno hladanje, a ne vodeno... 
Također jel mi na moj tower (Zalman Z3) išta znači ako stavim jos jedan 120mm ventilator sprijeda i gore, pošto iza može ići samo jedan pa tamo nema mjesta nadogradnji (tvornicki imam po jedan sprijeda, gore i iza)?


Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 12:28 (ficosime).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ficosime kaže...

Zanima me neko hladanje za procesor kako bih ga mogao OC? Da je neka najbolja mjera između kvalitete i cijene, znaci vjv pucam na normalno hladanje, a ne vodeno... 
Također jel mi na moj tower (Zalman Z3) išta znači ako stavim jos jedan 120mm ventilator sprijeda i gore, pošto iza može ići samo jedan pa tamo nema mjesta nadogradnji (tvornicki imam po jedan sprijeda, gore i iza)?


 Hladnjak koji nije loš a nije ni skup je LC-cc-120 dođe oko 180kn a hladi kao oni od 300kn. Za neki umjereni klok je sasvim dovoljan.

Šemu položaja ventilatora za tvoje kućište vidi na slici

ništa mi se neda
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 12:36 (nicky.sl).
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Trenutna mi je konfa: i5 3340, msi b75ma e33, 8gb ram, kingston sv300 s3 120gb, 1tb hdd, forton fsp radier 550w, gtx950 2gb

Zanima me sta bi tu po vama trebalo nadograditi posto pc polako postaje outdatean, takodjer mi procesor pocinje djelovati polako slabasno u obradi videa... Koliko bi mi se isplatilo ici na neku noviju platformu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Strm kaže...

Trenutna mi je konfa: i5 3340, msi b75ma e33, 8gb ram, kingston sv300 s3 120gb, 1tb hdd, forton fsp radier 550w, gtx950 2gb

Zanima me sta bi tu po vama trebalo nadograditi posto pc polako postaje outdatean, takodjer mi procesor pocinje djelovati polako slabasno u obradi videa... Koliko bi mi se isplatilo ici na neku noviju platformu?

 Ovisi koliko si spreman potrošiti

ništa mi se neda
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Strm kaže...

Zanima me sta bi tu po vama trebalo nadograditi posto pc polako postaje outdatean, takodjer mi procesor pocinje djelovati polako slabasno u obradi videa... Koliko bi mi se isplatilo ici na neku noviju platformu?

Odmah prelazi na Ryzena 1600, uzmi neku osnovnu ploču i svakako uloži u kvalitetan RAM.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Znaci potrosio bi koliko je potrebno da mi konfiguracija radi barem 25% brze, svakako bih uzimao nes novo jer je s cuo da je ddr4 jeftiniji a ciljam na 2 keksa od 16gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Strm kaže...
Znaci potrosio bi koliko je potrebno da mi konfiguracija radi barem 25% brze, svakako bih uzimao nes novo jer je s cuo da je ddr4 jeftiniji a ciljam na 2 keksa od 16gb

Bolje za početak dva keksa od po 8 GB i to čim brža, cijena je otišla gore i kad padne, lako uzmeš još dva, iako sumnjam da imaš potrebe za time.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima! Trebam malu pomoc :)

 

sadasnja konfiguracija je:  

 

procesor: AMD A8- 5600k (4CPUs) 3,6ghz
maticna: asrock fm2a88x extreme4+
8GB ram DDR3
napajanje: dual forward power supply ZM 600-LX
Graficka: radeon RX 480 8GB

prosle godine sam uzeo graficku pa sam sada mislio opet malo osvjeziti svoju kantu. Budget mi je 1500- 2500 kn (ovisno o tome koje odgovore dobijem). prvotni plan mi je bio uzeti novi procesor, medjutim, neki su me prijatelji savjetovali da mi je bolje uzeti nesto slabiji i jeftiniji intelov procesor i maticnu (i rame jer ovi ne pasu) za otprilike 1500 kn, pa ond nagodinu opet uzimati novi procesor jer su sada izasli ryzen i skupi su, pa pricekati kada opet nakupim neku lovicu, pa uzeti neki pravi procesor. interesira me i misljenje znalaca sa ovog foruma, pa cu probati izvagati najbolje prijedloge. nekako bih radije ulozio malo vise novca pa da sam miran 2-3 godine. stane li nesto tako u ovaj budzet? isplati li se uopce ili jsu kolege u pravu? neki dobar procesor AMD, ili mozda neka dobra kombinacija intel (procesor, maticna, rami)? kupovina mora biti u hrvatskim trgovinama, jer planiram na rate provuci. sve je ovo iskljucivo za gaming :)

 

hvala unaprijed na odgovorima :)

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa sta ti vrijedi uzimati slabiji intel cpu i plocu pa ici na ryzen i opet mjenjat i plocu i cpu... Glupost, uzmi i5 sada i miran si:

 

1x MSI B250M Pro-VD, s1151

1x Intel Core i5-7400, (3.0GHz, 6MB,LGA1151), Kaby Lake

1x DDR4 8GB (1x8) PC4-19200 2400MHz CL15 G.Skill

 

Ukupno: 2.490kn za keš, 2.760kn na rate

Besplatna dostava

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Brother Walker kaže...

Pozdrav svima! Trebam malu pomoc :)

 

sadasnja konfiguracija je:  

 

procesor: AMD A8- 5600k (4CPUs) 3,6ghz
maticna: asrock fm2a88x extreme4+
8GB ram DDR3
napajanje: dual forward power supply ZM 600-LX
Graficka: radeon RX 480 8GB

prosle godine sam uzeo graficku pa sam sada mislio opet malo osvjeziti svoju kantu. Budget mi je 1500- 2500 kn (ovisno o tome koje odgovore dobijem). prvotni plan mi je bio uzeti novi procesor, medjutim, neki su me prijatelji savjetovali da mi je bolje uzeti nesto slabiji i jeftiniji intelov procesor i maticnu (i rame jer ovi ne pasu) za otprilike 1500 kn, pa ond nagodinu opet uzimati novi procesor jer su sada izasli ryzen i skupi su, pa pricekati kada opet nakupim neku lovicu, pa uzeti neki pravi procesor. interesira me i misljenje znalaca sa ovog foruma, pa cu probati izvagati najbolje prijedloge. nekako bih radije ulozio malo vise novca pa da sam miran 2-3 godine. stane li nesto tako u ovaj budzet? isplati li se uopce ili jsu kolege u pravu? neki dobar procesor AMD, ili mozda neka dobra kombinacija intel (procesor, maticna, rami)? kupovina mora biti u hrvatskim trgovinama, jer planiram na rate provuci. sve je ovo iskljucivo za gaming :)

 

hvala unaprijed na odgovorima :)

 

 

Ja tu nista ne bih dirao do ljeta, neka gura sad kako gura a kad izadju jeftiniji quad core Ryzeni onda gledas sta ces uzeti.
Sad se ni ova i5 ne isplati, jer ces morati i ram uzimati i plocu i sve.

Ako hoces sto jeftinije da prodjes G4560 neka ploca od cca 450 i bubni 2x4gb ddr4 ram-a i miran si.
Sve ostalo se ne isplati uzimati danas, jer je takva situacija.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

hvala na odgovorima. upravo mi je tu kombinaciju sa G4560, ramima i maticnom sugerirao i kolega danas. isti taj procesor je rekao hehe. mada mi se cini kao da cu baciti oko 1500 kn da bih za 6 mjeseci, godinu dana opet isao u kupovinu... zato sam i mislio vidit s vama ovdje isplati li se mozda uloziti malo vise novca pa da to bude oke iducih 2-3 godine. ali cini se da svi mislie da je ovako pametnije, osim ovog decka gore hehe. pricekat cu jos malo, mozd se javi jos neka pametna glava :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pričekaj par mjeseci kako ti je kolega već savjetovao da iziđu 4/4 i 4/8 jezgreni Ryzen procesori pa tad vidi kakva je situacija.

Ne isplati se sad dok AMD ne pokrije taj segment tržišta ništa kupovat

ništa mi se neda
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Brother Walker kaže...

hvala na odgovorima. upravo mi je tu kombinaciju sa G4560, ramima i maticnom sugerirao i kolega danas. isti taj procesor je rekao hehe. mada mi se cini kao da cu baciti oko 1500 kn da bih za 6 mjeseci, godinu dana opet isao u kupovinu... zato sam i mislio vidit s vama ovdje isplati li se mozda uloziti malo vise novca pa da to bude oke iducih 2-3 godine. ali cini se da svi mislie da je ovako pametnije, osim ovog decka gore hehe. pricekat cu jos malo, mozd se javi jos neka pametna glava :D

 Uzmi slobodno G4560 i 2X4 GB ddr 2400 mhz ram i neku B250M chipset ploču. Jeftina kombinacija koja će te oduševiti i nebu još dost dugo vremena ni razmišljao o nadogradnji. Tjerat će ti igre odlično ako ne očekuješ nege grafičke perverzije. Ako ti novci nisu pre veliki problem uzmi 2X8 Gb DDR 4 2400 mhz pa si miran za duže vremena i za neku naknadnu nadogradnju na i7. Ali za to imaš vremana.

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ako uzmem 16gb rama, windows sa svojim aplikacijma i chromeom pojede 7giga, program za video pojede 7giga, i nek hocu jos nes sa strane raditi u drugom programu 2gb prostora viska mi je na knap..
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pitanje je sta ti radis s kompom, ja na jednom sa 8gb rama uvijek imam slobodno par giga, neznam kako ti windows sa chromom pojede 7gb
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice