Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.838.978
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
Pitanje je sta ti radis s kompom, ja na jednom sa 8gb rama uvijek imam slobodno par giga, neznam kako ti windows sa chromom pojede 7gb

 Napisao sam sa svojim aplikacijama sa strane, konkretno windows,chrome,av, lightroom,office(word, excel, power point),overwolf ima jos stvari neda mi se sada gledati, ovisi kako je sta otvoreno, ali u prosjeku 5 do 7giga bez frke to pojede samo, dok otvorim jos photoshop i jedan od programa za obradu videa lako pojedem puno rama, stvar je u tome da mi to sve treba biti otvoreno i dostupno u svakom trenutku kad je komp upaljen..

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok ekipa imam par pitanja sta se tice slaganja nove konfiguracije. Trenutno slazem mid range PC za gaming,kupujem dio po dio ne zurim se previse. Budzet mi je nekih 5000kn.

Trenutno imam g4560 gtx 1050ti i 8gb ddr4 ram H110M 1151 maticnu - skuzio da je to smece pa sad slazem novo

 

Narucio sam:

 

napajanje: Be Quiet BN213 PowerZone 1000W Power Supply NEW - pitanje: dali to napajanje ima sve one kablove za graficku tipa x8 i x6 connectore? Netrba nikakva divlja maticna za to?

 

procesor: i5 7600 

 

graficka: Nvidia gtx 970 ili rx 480 - pitanje: dali je velika razlika izmedu te dvije graficke? imam opciju kupit rabljenu gtx 970 za 1000kn ali ak je rx 480 puno jaca onda uzimam nju?

 

maticna: tu sam zapeo...dali trebam b250 socket da bi ovaj procesor radio ili mogu kupit H110 socket pa napravit update biosa? zao mi dat extra 300-400kn za maticnu ako netreba? jel to utijece na performanse?

 

memorija: Crucial 1x8gb ddr4 2400 pitanje: uzeo sam 1 stick ram-a zato sto je na popustu 350kn,maticna koju planiram kupit ima 4 ram slota. Dali mi je pametnije kupit 2x 4gb ram ili nema razlike? Ili bas moram sve 4 slota popunit pa makar sa 4gb u svaki zbog performansa?

 

monitor: 24" sa IPS ili bez? jel velika razlika u kvaliteti?

 

 

 

Bog vas blagoslovio

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 13:30 (Job13).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Job13 kaže...

Bok ekipa imam par pitanja sta se tice slaganja nove konfiguracije. Trenutno slazem mid range PC za gaming,kupujem dio po dio ne zurim se previse. Budzet mi je nekih 5000kn.

Trenutno imam g4560 gtx 1050ti i 8gb ddr4 ram H110M 1151 maticnu - skuzio da je to smece pa sad slazem novo

 

Narucio sam:

 

napajanje: Be Quiet BN213 PowerZone 1000W Power Supply NEW - pitanje: dali to napajanje ima sve one kablove za graficku tipa x8 i x6 connectore? Netrba nikakva divlja maticna za to?

 

procesor: i5 7600 

 

graficka: Nvidia gtx 970 ili rx 480 - pitanje: dali je velika razlika izmedu te dvije graficke? imam opciju kupit rabljenu gtx 970 za 1000kn ali ak je rx 480 puno jaca onda uzimam nju?

 

maticna: tu sam zapeo...dali trebam b250 socket da bi ovaj procesor radio ili mogu kupit H110 socket pa napravit update biosa? zao mi dat extra 300-400kn za maticnu ako netreba? jel to utijece na performanse?

 

memorija: Crucial 1x8gb ddr4 2400 pitanje: uzeo sam 1 stick ram-a zato sto je na popustu 350kn,maticna koju planiram kupit ima 4 ram slota. Dali mi je pametnije kupit 2x 4gb ram ili nema razlike? Ili bas moram sve 4 slota popunit pa makar sa 4gb u svaki zbog performansa?

 

monitor: 24" sa IPS ili bez? jel velika razlika u kvaliteti?

Nepotrebno bacas pare na tu i5, neces dobiti neke znacajne razlike izmedju tog pentiuma koji je k'o i3 prelaskom na taj i5.

Bolje otkazi kupovinu, samo uzmi graficku i vidi sam kako se ponasa, jer ih ima vec par na forumu s tom kombinacijom i ne zale se ljudi, naprotiv super im je.

 

Sto se tice rx 480/gtx 970, najvise se isplati uzeti RX 470 jer je ona u rangu 970/r9 290/390 kartice uz manju potrosnju/grijanje itd, rx 480 se isplati i ne isplati uzeti, a pogotovo jer dolazi refresh/rebrand serije koji ce raditi na stock vecoj brzini za nekih mjesec dana, pa ne bi bilo lose sacekati ljeto i tad obnoviti masinu kako treba.
Sacekaj da konkurencija izbaci svoju seriju za par dana pa vidi kako se stvari ponasaju, prvenstveno cijena i odnos performansi.

Sto se tice IPS, da razlika je ogromna i oci ce ti biti zahvalne.

Jednom kad probas IPS ne ides nazad na jeftine monitore, nikad 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Job13 kaže...

Bok ekipa imam par pitanja sta se tice slaganja nove konfiguracije. Trenutno slazem mid range PC za gaming,kupujem dio po dio ne zurim se previse. Budzet mi je nekih 5000kn.

Trenutno imam g4560 gtx 1050ti i 8gb ddr4 ram H110M 1151 maticnu - skuzio da je to smece pa sad slazem novo

 

Narucio sam:

 

napajanje: Be Quiet BN213 PowerZone 1000W Power Supply NEW - pitanje: dali to napajanje ima sve one kablove za graficku tipa x8 i x6 connectore? Netrba nikakva divlja maticna za to?

 

procesor: i5 7600 

 

graficka: Nvidia gtx 970 ili rx 480 - pitanje: dali je velika razlika izmedu te dvije graficke? imam opciju kupit rabljenu gtx 970 za 1000kn ali ak je rx 480 puno jaca onda uzimam nju?

 

maticna: tu sam zapeo...dali trebam b250 socket da bi ovaj procesor radio ili mogu kupit H110 socket pa napravit update biosa? zao mi dat extra 300-400kn za maticnu ako netreba? jel to utijece na performanse?

 

memorija: Crucial 1x8gb ddr4 2400 pitanje: uzeo sam 1 stick ram-a zato sto je na popustu 350kn,maticna koju planiram kupit ima 4 ram slota. Dali mi je pametnije kupit 2x 4gb ram ili nema razlike? Ili bas moram sve 4 slota popunit pa makar sa 4gb u svaki zbog performansa?

 

monitor: 24" sa IPS ili bez? jel velika razlika u kvaliteti?

 

 

 

Bog vas blagoslovio

 

 Prvo i najosnovnije ni u ludilu ti ne treba napajanje od 1000 w, uzmi neko kvalitetno od 500 max 650 w. Drugo, pentium je stvarno  zvjerka da sada radim sebi konfiguraciju ustedio bi si 2000 kn tako sto bih uzeo tog pentiuma i b250 plocu a ne ovo sto jesam (i5 6600k i z170 plocu + ne treba ti niti aftermarket cooler). Trece, napravio sam konfiguraciju frendu sa rx480 i imamo apsolutne iste ili slicne performanse (ja imam gtx 970). Zadnje sto bih napomenuo ako imas iskustva s flashanjem bios-a ustedi si 150 kn i uzmi h110 plocu ako ne uzmo msi b 250 pro-vd (dodje nekih 580 kn ploca).

 

Naci moja preporuka:

 

Cpu: pentium g4560 cca 500 kn

MBO: msi b250 pro-vd cca 600 kn

Ram: 1x8gb ddr4  cca 500 kn

GPU: rabljena gtx970 sa garancijom cca 1300-1400 kn

PSU: Corsair, EVGA, moze i BQ  500-650 w  cca 600 kn

case: tu imas izbora sto god oces do kolko para oces , samo nemoj uzimat ultra jeftine MS i slicne ispod 250 kn

ssd: adata 240 gb 620 kn

 

suma cca : 4700 kn 

 

MadeInCroatia
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Planiram nadograditi svoj PC ovako:

Moj PC: 

GPU - AMD Radeon HD 6530D
(512MB)

CPU - AMD A6-3670

Memory:
Type: DDR3
Size: 8192MBytes

Matična ploča - AMD F1A75-M LE
Proizvođač: ASUSTek Computer INC.

8GB RAM

 

Planiram uzeti ovo:

Matična ploča Gigabyte GA-F2A88XM-DS2P mATX

Procesor Intel i3 3250 LGA 1155, 3.5 GHz

Napajanje 500W LOGIC 500 

Grafička: SAPPHIRE Radeon™ R7 250 2G D5

 

sve to bi me izašlo oko 1500 kn pa me zanima jel bi to moglo ići na tu matičnu ploču ili mi treba neka druga.. savjeti molim je li to uopće u redu treba li što izmjeniti hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 20:14 (hrčak).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

To sam slucajno naletio na to napajanje za 55eur,previse znam ali je bilo jeftino i ima kao cable management bolji i tisi je?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 21:20 (Job13).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

e hvala lega, ovaj drugi proizvod je memorija tj rami jel? ako je onda mi rami ne trebaju imam 8 GB a napajanje mi je od 300 W

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
kiki005 kaže...

 

 Koliko vidim tebi  taj proc ne moze na tu maticnu nije isti socket, uzmi ovo sto je hrcak napisao taj pentium je bolji od i3 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 23:09 (pilip88).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hvala na odg, a jel mi baš trebaju novi rami kao što je "hrčak" napisao? (dr link)
16 godina
odjavljen
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pitam se do kada će te ljudima preporučati G4560 u kombinaciji sa 1X8 GB rama? U takvoj kmbinaciji imaš lag u igrama, imao sam definitivni lag u wotch dogs 2 i u witcheru...vjerovatno ga ima i u drugim naslovima ali nisam isprobavao. Kada sam stavio drugu ploćicu rama komp je prodisao u igrama. Po meni ak se predlaže ljudima G4560 uz 2X4 gb rama onda bi trebalo uzeti malo skuplju B250 matičnu sa četri memorijska slota za buduću nadogradnju ili uzeti malo jeftiniju B250 matičnu sa dva slota i odmah bubnuti 2X8 gb...i svakao DDR 4 2400 mhza jer sa tom memorijom G4560 taman ulovi razliku u odnosu na i3 6100 sa 2133 mhz memorijom. Imate testove pa provjerite.

Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
kiki005 kaže...
hvala na odg, a jel mi baš trebaju novi rami kao što je "hrčak" napisao? (dr link)

 Pa trebaju ako uzimas novu maticnu jer na nju ide DDR4 

XXX kaže...

Pitam se do kada će te ljudima preporučati G4560 u kombinaciji sa 1X8 GB rama? U takvoj kmbinaciji imaš lag u igrama, imao sam definitivni lag u wotch dogs 2 i u witcheru...vjerovatno ga ima i u drugim naslovima ali nisam isprobavao. Kada sam stavio drugu ploćicu rama komp je prodisao u igrama. Po meni ak se predlaže ljudima G4560 uz 2X4 gb rama onda bi trebalo uzeti malo skuplju B250 matičnu sa četri memorijska slota za buduću nadogradnju ili uzeti malo jeftiniju B250 matičnu sa dva slota i odmah bubnuti 2X8 gb...i svakao DDR 4 2400 mhza jer sa tom memorijom G4560 taman ulovi razliku u odnosu na i3 6100 sa 2133 mhz memorijom. Imate testove pa provjerite.

de mi link od testova da vidim posto imam 1x8 mozda ubacim jos jednu plocicu.

16 godina
odjavljen
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mislim da ti nitko ne vrti testove sa jednokanalnom memorijom, jedino kaj sam našao je ovo

 

 

Kaj se konkretno tiče G4560 i 2133 mhz vs 2400 mhz rama tiče testove imaš ovdje

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-intel-pentium-g4560-budget-cpu-king-review

 

"And this is borne out in the benchmarks where the move from 2133MHz DDR4 to the new 2400MHz standard effectively allows the Pentium to overcome its clock-speed disadvantage against the Core i3 6100. In six out of the seven games we tested, the G4560 with 2400MHz DDR4 matches the performance of an i3 6100 paired with slower memory."

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 17:55 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Lijep pozdrav svima,

Zanima me da uzimam jos jedan 'stock' ventilator Fractal GP14 za Fractal Design R5 ili da uzmem neku drugu marku tri ventilatora, dva sprijeda i jedan straga?

Molim da me se označi kad se bude odgovaralo, da ne propustim odgovor!
Lp!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, trebam savijet za nadogradnju konfiguracije (konfu mozete vidjet na mom profilu)

 

Zadrzao bih HDD, SSD, napajanje, kuciste

 

Trazim nadogradnju procesora, rama, maticne i mozda graficke ukoliko je potrebno

Dobro bi mi dosao i neki dobar monitor pa ako se moze i to ugurat u budzet samo dajte :D

 

 

Budzet mi je nekih 6000-7000kn

Najvise igram igre koje su ogranicene na single core usage pa imajte to na umu, igram na 1080p

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
playjob kaže...
Lijep pozdrav svima,

Zanima me da uzimam jos jedan 'stock' ventilator Fractal GP14 za Fractal Design R5 ili da uzmem neku drugu marku tri ventilatora, dva sprijeda i jedan straga?

Molim da me se označi kad se bude odgovaralo, da ne propustim odgovor!
Lp!

Ako sam skužio, sad imaš 2 fractala, vjerojatno jedan iza i jedan naprid. Ako planiraš imati 3 sveukupno, svejedno je hoće li treći bit isti...

Ovisi koliko želiš potrošiti i što imaš dostupno za kupnju.

 

Možda bi najbolje bilo uzeti neki super vent i stavit ga samog iza na ispuh a ova 2 fractala zajedno grupiraš na usis.

 

p.s. ako želiš javi se na temu za odabir ventilatora.

 

pc-ventilatori

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hellou...budjet do 4000kn....trebam proc..mb...rame...coler...sve ostalo imam....sad ovak...razmisljam dal.cekat ryzen 5 ili otic na intel....i dal ima smisla uzimat stariji intel s ddr3...jer na rame imam jos 9 god8na gare a mugen 3 mi pase i na intel... po mogcnosti ceno bijela ili crno crvena ploca...malo bolja s ok faznom regulacijom...komp ce se koristit povremeno za igre i gledanje filmova...itd...razmisljao sam i o fx 8 ali umire platforma...i da gura rx 480....napajanje od 600 wata ce mi bit ok...hvala...

 

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja bih ti savjetovao da pričekaš desetak dana da vidimo što može Ryzen 5

ništa mi se neda
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

7 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Htio bi postojeći komp malo "pojačati" nisam baš vičan takovim stvarima pa molim za pomoć i savjet (može li se, isplati li se i koliko košta,može oko 1500-2000 kn) trenutno stanje je:

 

Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

 

CPU
Intel Celeron G1620 @ 2.70GHz
Ivy Bridge 22nm Technology

 

RAM
4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)

 

Motherboard
ECS H61H2-M2 (SOCKET 0)

 

Graphics
BenQ GW2255 (1920x1080@60Hz)
Intel HD Graphics (Elitegroup)

 

Storage
465GB Western Digital WDC WD5000AAKX-60U6AA0 ATA Device (SATA)
931GB TOSHIBA External USB 3.0 USB Device (USB (SATA)

 

planirao sam kupiti procesor između 3.0 i 3.4Ghz, RAM-e 2x4.00GB grafičku od 1GB do 2GB

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Lučonoša kaže...

Htio bi postojeći komp malo "pojačati" nisam baš vičan takovim stvarima pa molim za pomoć i savjet (može li se, isplati li se i koliko košta,može oko 1500-2000 kn) trenutno stanje je:

 

Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

 

CPU
Intel Celeron G1620 @ 2.70GHz
Ivy Bridge 22nm Technology

 

RAM
4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)

 

Motherboard
ECS H61H2-M2 (SOCKET 0)

 

Graphics
BenQ GW2255 (1920x1080@60Hz)
Intel HD Graphics (Elitegroup)

 

Storage
465GB Western Digital WDC WD5000AAKX-60U6AA0 ATA Device (SATA)
931GB TOSHIBA External USB 3.0 USB Device (USB (SATA)

 

planirao sam kupiti procesor između 3.0 i 3.4Ghz, RAM-e 2x4.00GB grafičku od 1GB do 2GB

prodaj to sto imas i kupi/iskopiraj cpu/mobo/ram od forumasa iznad, za grafu tipa rx 460 gb i to je to.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2017 16:23 (chaselol).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Isprika što ne znam točno koje podatke o svom pc napisati pa sam ovako slikao. Htio bi kupovati dio po dio za novi pc. Znači prvo od kučišta i matične pa ssd 120 gb npr. Ne žuri mi se pa bi volio da kupim matičnu koju bi duže koristio. Ne znam baš da li bi šta od ovoga šta sad imam mogao koristiti na toj novoj matičnoj? Pc koristim za gledanje filmova, surfanje i igram jedino fifu i baš ništa drugo. Ako bih odmah kupio neko dobro kučište i matičnu da li bi ovo iz svog pc išlo na to ili bi morao pustiti sa strane i čekati da sve kupim? Volio bih da mi pomognete da sklepam plan kojega bi se držao. Ne postoji opcija da kupim sve odjednom pa se moram usredltočiti na dio pi dio. Ako bi to trajalo 6-12 mj ima li to uopče smisla? Svaki savjet je dobrodošao. Procesor i grafička bi išlo zadnje. Hvala:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Isprika što ne znam točno koje podatke o svom pc napisati pa sam ovako slikao. Htio bi kupovati dio po dio za novi pc. Znači prvo od kučišta i matične pa ssd 120 gb npr. Ne žuri mi se pa bi volio da kupim matičnu koju bi duže koristio. Ne znam baš da li bi šta od ovoga šta sad imam mogao koristiti na toj novoj matičnoj? Pc koristim za gledanje filmova, surfanje i igram jedino fifu i baš ništa drugo. Ako bih odmah kupio neko dobro kučište i matičnu da li bi ovo iz svog pc išlo na to ili bi morao pustiti sa strane i čekati da sve kupim? Volio bih da mi pomognete da sklepam plan kojega bi se držao. Ne postoji opcija da kupim sve odjednom pa se moram usredltočiti na dio pi dio. Ako bi to trajalo 6-12 mj ima li to uopče smisla? Svaki savjet je dobrodošao. Procesor i grafička bi išlo zadnje. Hvala:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mariclius kaže...
Isprika što ne znam točno koje podatke o svom pc napisati pa sam ovako slikao. Htio bi kupovati dio po dio za novi pc. Znači prvo od kučišta i matične pa ssd 120 gb npr. Ne žuri mi se pa bi volio da kupim matičnu koju bi duže koristio. Ne znam baš da li bi šta od ovoga šta sad imam mogao koristiti na toj novoj matičnoj? Pc koristim za gledanje filmova, surfanje i igram jedino fifu i baš ništa drugo. Ako bih odmah kupio neko dobro kučište i matičnu da li bi ovo iz svog pc išlo na to ili bi morao pustiti sa strane i čekati da sve kupim? Volio bih da mi pomognete da sklepam plan kojega bi se držao. Ne postoji opcija da kupim sve odjednom pa se moram usredltočiti na dio pi dio. Ako bi to trajalo 6-12 mj ima li to uopče smisla? Svaki savjet je dobrodošao. Procesor i grafička bi išlo zadnje. Hvala:)

Iz ovoga se ne vidi koje točno napajanje imas, koje kuciste i tako dalje ali predpsotavljam da je sve staro već i da bi bilo dobro mjenjati sve. Evo ti cijene sa nabava net, svaku sam gledao iz anjeftinije dućana iz RH ( preskakao sam mađarske Extreme Digital i iPone a i tebi preporucuujem isto :D ):

CPU:  Intel Pentium G4560 3MB Cache, 3.5GHz, s1151475,00 kn

MBO: MSI Main Board Desktop B250 - 536,72 kn

RAM: 8GB DDR4 2400MHz - 450,00 kn
GPU: Asus RX470 4GB GDDR5 - 1.599,00 knMSI GF GTX 1050Ti OC 4G, 4GB GDDR5, DX12 - 1.250,00 kn XFX RX 460 2GB DDR5 - 854,05 kn (od jače prema slabijoj ali i jeftinijoj)
SSD: Kingston UV400 120GB - 429,00 kn AData 240GB SP550 - 628,99 kn
HDD: Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm - 387,91 kn
PSU: Fortron Hexa+ 400W - 315,00 kn Fortron Hyper 500W - 409,00 kn
CASE: Zalman Z1 - 261,19 kn / BitFenix Nova - 246,05 kn

 

Ali opet to su trenutne cijene, s obzirom da ćeš ti to kupovati mjesecima možda dođe nešto bolje za istu cijenu, ili nešto pojeftini/poskupi od ovih sa liste... Najbolje bi bilo da odrediš budžet za svaku kupovinu, i onda vidiš što kupiti u tom trenutku. Npr ako sada imaš 1.000kn za potrošiti uzmeš odmah MBO i CPU, kada opet skupiš novac dođeš ovdje, citiraš svoj post od prije da se vidi o čemu se radi, kažeš koliko sada imaš love i šta već imaš od komponenti pa ćemo vidjeti što onda da uzmeš... ugl, prijedloge imaš pa sada vidi kako ti paše 

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Veliko hvala:) Bitno mi je da će to biti napredak naspram ovog moga pc. Jedino mi je to bitno da fifa bude fluidnija:) Jer jedino nju i igram. Svakako ću javiti kako ide. Sad imam plan zahvaljujući tebi, a kupnja kreće ove dane. Hvala još jednom:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ibme74, mogao bih za matičnu 700 kn dati najviše pa da to prvo kupim. Ako imaš prijedlog za tu cifru ili ostaje ono što si već naveo? Ono je u gotovini 500+ kn. Da krenem odmah od matične:)
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mariclius kaže...
Ibme74, mogao bih za matičnu 700 kn dati najviše pa da to prvo kupim. Ako imaš prijedlog za tu cifru ili ostaje ono što si već naveo? Ono je u gotovini 500+ kn. Da krenem odmah od matične:)

Ma nema potrebe davati toliko love za maticnu kad vec ides na budzet konfu, eventalno ako zelis mozes uzeti GIGABYTE GA-B250M-DS3H zbog 4 slota za ram (ona msi ima 2) ako ti to ista znaci, dode oko 630kn... 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja bih ti savjetovao da ostavljaš novac sa strane i kad skupiš potrebnu svotu onda kupi sve odjednom.

Ako baš hoćeš kupovat tako malo po malo ostavi ploču i proc za kraj jer to su komponente koje najbrže zastare.

Najprije uzmi SSD, HDD, napajanje, kućište...

ništa mi se neda
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi!

Koji SSD da uzmem: 240.0 GB KINGSTON SAVAGE Hyper X ili 275.0 GB CRUCIAL MX300 ? Možda neki drugi? Ne bih išao više od 850-900kn.

Unaprijed zahvaljujem!

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
onog koji nudi vise GB za manju lovu
 
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice