Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.826.434
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bila je jedna Sapphire RX 480 Nitro OC 8gb u centru prije nekih sat vremena, samo jedna na stanju koja je vec otisla 

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok ljudi, pod Moj PC vam je konfa, ali da ne morate tamo ići gledati evo je tu:

 

AMD Phenom II X6 1055T (125W)
ASRock 870 + SB850 Extreme3 Motherboard
VGA Sapphire Radeon Vapor-X R9 280X 3GB DDR5
Kingmax 8GB (2x4GB) DDR3 1333 FLFF
INTER-TECH Energon 750W, 12cm fan
INTER-TECH-CM-35 MIDI TOWER 500W
HDD Seagate 500GB, 16MB, SATA III
DVD RW LG H20N 20x SATA Black
AOC E2243FW 22" Widescreen LCD 5ms, 250cdm, DVI-D
Logitech Deluxe 250 Keyboard black, PS2

 

Sad, kupiti ću SSD od 120GB, to mi se čini kao najlogičniji upgrade.

Moje pitanje je koju vrstu da uzmem? (SATA, mSATA, PCI-E, M.2)

Mislim da mi matična ne podržava M.2, za ostalo nisam siguran.

 

I još sam mislio možda i grafu upgrejdat, prodat ovu za oko 800kn i kupit mozda gtx 970 za 1500-1600kn. Isplati li mi se to ili je proc preslab?

PC je sastavljen i kupljen 2011. godine, samo sam grafu zamijenio prije 2 godine (bila je unutra do onda ATI XFX HD6770 850M, 1GB DDR5) i dodao još 4GB RAM-a.

tako da uzmete u obzir starost komponenata :)

 

Hvala na pomoći i Pozdrav!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zlaya987 kaže...

Bok ljudi, pod Moj PC vam je konfa, ali da ne morate tamo ići gledati evo je tu:

 

 

Sad, kupiti ću SSD od 120GB, to mi se čini kao najlogičniji upgrade.

Moje pitanje je koju vrstu da uzmem? (SATA, mSATA, PCI-E, M.2)

Mislim da mi matična ne podržava M.2, za ostalo nisam siguran.

 

I još sam mislio možda i grafu upgrejdat, prodat ovu za oko 800kn i kupit mozda gtx 970 za 1500-1600kn. Isplati li mi se to ili je proc preslab?

PC je sastavljen i kupljen 2011. godine, samo sam grafu zamijenio prije 2 godine (bila je unutra do onda ATI XFX HD6770 850M, 1GB DDR5) i dodao još 4GB RAM-a.

tako da uzmete u obzir starost komponenata :)

 

Hvala na pomoći i Pozdrav!!

 samo sata za tebe  ... m.2 nemas ... msata nemas ... pci-e nema smisla jer gubis linije tako da samo sata 

nebim previse trosio ... ssd je pametno jer mozes prebacit u novi comp a unutar godinu - dvije sve bi trebalo promijenit

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 16:04 (Giopriest).
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Procesor stigao (G4560), nova matična i memorija, PC radi ko urica, iduća nadogradnja bi bila grafička kartica. 

 

Što mi preporučate? Planiram se igrati 1080p i u idućim godinama i privlačnim mi se čini opcija 1050Ti 4GB.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Dap, ili nju ili pljunut 2.300-2.400kn za GTX 1060 6GB (što je stvarno puno, ali taka je situacija na tržištu trenutno)

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dodinho kaže...

Procesor stigao (G4560), nova matična i memorija, PC radi ko urica, iduća nadogradnja bi bila grafička kartica. 

 

Što mi preporučate? Planiram se igrati 1080p i u idućim godinama i privlačnim mi se čini opcija 1050Ti 4GB.

1050ti najjeftiniji prisotjan model kosta 1400+, nadji ti neku polovnu r9 380/gtx 960 koje su po 900-1000 sa 2god+ garancije i vozi. Dobijes malo brzu grafu a ustedis finu kintu koju investiras u SSD.

Zaboravi 1050ti, to je kartica sa bezobrazno neopravdanom cijenom.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 18:45 (chaselol).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

1050ti najjeftiniji prisotjan model kosta 1400+, nadji ti neku polovnu r9 380/gtx 960 koje su po 900-1000 sa 2god+ garancije i vozi. Dobijes malo brzu grafu a ustedis finu kintu koju investiras u SSD.

Zaboravi 1050ti, to je kartica sa bezobrazno neopravdanom cijenom.

 Ma teško da ću kupovati polovnu, radije ću pričekati da se stanje na tržištu normalizira, ova moja 7850 se još ok drži sa današnjim igrama.

Koristite blage riječi i jake argumente
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ma kakvih 1.400+ kuna, ima u Svijetu Medija za naručiti MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC sa dva venta za 1.235kn. To je asvim dovoljno, nije GTX1050Ti neki potrošač i grijač da sad treba uzimati MSI Gaming ili slično koje dođu po 1.400+kn.

 

EDIT: a imas i ovu gigabyteovu na mall.hr klik

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 18:59 (ibme74).
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mislim da je to skoro nikakav skok u perfomansama, tako da se po meni ne isplati prelazak na gtx 1050ti,barem gtx 1060 rx 570, 580

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...

Mislim da je to skoro nikakav skok u perfomansama, tako da se po meni ne isplati prelazak na gtx 1050ti,barem gtx 1060 rx 570, 580

 Sta nebi bio bottleneck staviti 570 na svoj procesor? 1060 od 3GB jos i moze proć ali verzija od 6GB je overkill koliko sam gledao po testovima.

Koristite blage riječi i jake argumente
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mozda mali overkill ali svakako daleko bolje perfomanse nego gtx 1050ti, ovisi od igre do igre koliki ce biti bn. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 20:37 (Patrick_cro).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Već dulje vrijeme planiram prodati svoju r9 290 i to sam sada mislio na jesen,no kada sam jucer pogledao na njuskalo,vidim da joj je cijena skocila za x2 te vidim da mi se sada jako isplati prodati (valjda rudari vole tu karticu,nezz). Pošto ja ne rudarim i ne planiram rudarit,ja bih r9 prodao sada.

 

E sad što kupiti. Najviše gledam MSI 1070/1080. Planiram uzeti Acer XG270HU 144hz 1440p monitor na jesen pa mi treba jača grafička. 1070 i 1080 se razlikuju neke po 100-150Mhz pa neznam kolko to veliku ulogu igra (u cijeni variraju 50-100e). Također me zanima koji je proizvođač najbolji. 

Čekao bih vegu,al ju čekamo od 2. mjeseca i ništa,čitam da će bit pogodna za rudare,pa ću još na nju do božića čekati zbog njih...

 

Grafu bih uzimao u njemačkoj zbog relativno jeftinijih cijena...

 

Svaki savijet dobrodošao,hvala!

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Freesync 144hz i VEGA za mjesec dana, perverzija.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

da je bar mjesec dana,odugovlace previse,a jos ako je pogodna za rudarenje ce nestat prije nego bi ju stavio u košaricu.

 

Vidim da mi monitor sad baš ne paše,al kad gsync ekvivalent su najmanje 200€ skuplji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dodinho kaže...
Patrick_cro kaže...

Mislim da je to skoro nikakav skok u perfomansama, tako da se po meni ne isplati prelazak na gtx 1050ti,barem gtx 1060 rx 570, 580

 Sta nebi bio bottleneck staviti 570 na svoj procesor? 1060 od 3GB jos i moze proć ali verzija od 6GB je overkill koliko sam gledao po testovima.

 Slika govori 1000 riječi.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
izvone kaže...

da je bar mjesec dana,odugovlace previse,a jos ako je pogodna za rudarenje ce nestat prije nego bi ju stavio u košaricu.

 

Vidim da mi monitor sad baš ne paše,al kad gsync ekvivalent su najmanje 200€ skuplji.

Nece vega u rudarenje dolaze kartice za kopanje a pada cijena ethereuma, taj boom vec gubi na snazi.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

+20% u jednom danu mi se ne cini kao pad
34% od jucer

https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 22:50 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Hm vidi zaista, vidio sam da je pao dobro nisam pratio trend zaista.

Rudarske kartice stizu za manje od 10 dana u Evropu, tad ce sigurno biti promjena.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, mislio sam nadogradit konfu (pod Moj PC), znam da je stara pa me zanima jel bi RX 560 poboljšala stvar u gamingu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nebi zato jer imas preslab procesor, oc procesor do koliko ide i pocni polako skupljati lovu za promjenu platforme. g4560+b250+8g ddr4 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Cijenjeni forumaši, molio bih savjet oko nadogradnje mid tower kučišta u mini, ako je ikako moguće, obzirom da imam potrebu seljakat komp na dnevnoj bazi. Kučište je coolermaster 690, dalje konfiguracija: i7 4790, gigabyte R9 280 3gb windforce, ploča asrock z87, napajanje fortron 550w, ssd 120 gb i hdd 2TB, 16 gb rama mislim ddr3. Komponente su pozamašnih dimenzija, i zanima me što sve trebam zamjeniti da bi stalo u neko mini kučište i samim time mi olakšalo transport. Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Tiđo kaže...

Ploču na prvom mjestu ako je ATX, biraj između mATX ili ITX.

Ovisno koje kućište uzmeš, grafička može ostati, ali treba provjeriti točno.

Fractal Node 304 kućište uz Asrock H81M ITX ploču i LC CC 95 hladnjak za procesor da malo poboljšaš 

hlađenje u malom prostoru toga kućišta koje usput podržava kartice do 310 mm, dok je tvoja ispod 300 mm.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 19:11 (Valentin17).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Tiđo kaže...

 

 

 da ja ti mogu preporucit fractal node 202 http://prntscr.com/fq2y1i (ovaj njegov je 304 .. pogresno je upisao)   ... ovaj 202 znam da se mogu nac rusjaci za 17,3" laptope u koje on stane (tako sam slozio dva za frenda da mozgu nosat naokolo)

 

 

http://prntscr.com/fq3137  ... napajanje ovakvo odprilike  (idu sfx napajanja)

 

nazalost kuciste ne prima 3.5" hdd tako da bi za ovaj tvoj hdd trebalo http://prntscr.com/fq31x8  znaci postao bi prenosivi disk preko usb 3.0

kuciste podrzava 2x 2.5" diskove .. znaci mozes ubacit jos jedan ssd od recimo 240gb

 

za hladenje http://prntscr.com/fq33gm  95w TDP cooler ... deinitivno stane unutra (ugradio vec u oba takve)  ... tvoj proces ima tdp od 84w (thermal designe power)

 

sta se tice  ploce valentinova odgovora za obje verzije

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 18:43 (Giopriest).
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

i5 2500 8gb ddr3 gtx760

 

imam ovaj PC sad(slika), sve super ali fali mu malo gasa kod novih igara..

 

ja sam mislio prodati ovih 8gb rama i uzet dvije pločice od 8gb tako da imam 16gb ddr3 i  grafu  gtx 1060 6gb

 

jel bi to bio dobar upgrade i da sam miran za sljedećih par godina(igram na full hd) ili moram sve prodati....koliko uopce mogu dobiti za ovo moje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 21:34 (GSP).
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

nebi ja baš ulagao u DDR3 RAM na tvom mjestu, rađe sada uzmi grafu i skupljaj lovu za prelazak na novu platformu sa DDR4 RAM-om

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

gle sve kupujem polovno kad se zalomi na tržnici tako da računam na upgrade za ne previše para...a zar nije grafička najbitnija u sve tome

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ako nebi puno morao nadoplatiti za 16GB memorije zašto ne. Osobno ne bih dao više od 250kn za 8gb, možda 300 ako ima jamstvo i da je 2133MHz. Ne sjećam se više baš, ali SB memorijski kontroler i nije nešto pouzdan za veće brzine od toga. Taj 2500k bi isto bilo dobro malo pogurati ako imaš p/z ploču i adekvatno hlađenje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mozda glupo pitanje, al google nije bio od pomoci, da li uz hladenje za procesor dobivam i "pastu" za procesor ili to moram kupiti posebno? I da li mi uopce treba ako sam računalo kupio prije 4-5 mjeseci i stavljena je već "pasta" bila?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Moras posebno kupiti, ako imas dosta na cpu mozes razmazati i tu pastu koju vec imas, ali sumnjam da je ima dosta. Bolje uzmi mx4 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ficosime kaže...

Mozda glupo pitanje, al google nije bio od pomoci, da li uz hladenje za procesor dobivam i "pastu" za procesor ili to moram kupiti posebno?

 

I da li mi uopce treba ako sam računalo kupio prije 4-5 mjeseci i stavljena je već "pasta" bila?

ne mogu reći sa sigurnošću, no mislim da je to uobičajeno, samo je pitanje kvalitete takve paste

 

naravno da ti treba, svaki put kad skidaš hladnjak treba staviti novu pastu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice