Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.840.710
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
Patrick_cro kaže...
Znas da mu ta memorija nece raditi na vise od 2667oc? Puno bolji izbor je crucial sport ako se trazi jeftina memorija ioi nek uzme neku sa samsung b die

Zasto?
Kad joj stavis 1.5V sve bi trebale otici na 3ghz tj 2933

 Mozes joj ti staiti koliko zelis kada je hynix die tako da nece ici,a i 1.5v za 24/7 je preveliki napon, max napon koji se preporucuje je 1.45. Probaj overclockirati memoriju na ryzenu sa hynix die pa ces vidjeti kako ide.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...

 Mozes joj ti staiti koliko zelis kada je hynix die tako da nece ici,a i 1.5v za 24/7 je preveliki napon, max napon koji se preporucuje je 1.45. Probaj overclockirati memoriju na ryzenu sa hynix die pa ces vidjeti kako ide.

da ce joj sta biti od 1.5V sumnjam i amd je u svom "Ram OC guide" rekao, do 1.5V slobodno na svim cipovima, ukucajte tajminge i dobicete brzinu reklamiranu na pakovanju...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kolega trazi polovnu graficku do 500 kuna pa me zanima koju bi mu preporucili. Najvise bi mu trebalo za csgo jer kako kaze ova mu vise ne funkcionira kako treba. Na slici cu ostale komponente.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

CS GO je CPU Intesive igra, prije bi rekao da mi procesor pravi probleme (ako nije zadovoljan sa FPS-om). Do 500kn mozda neka R9 270.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
Patrick_cro kaže...

 Mozes joj ti staiti koliko zelis kada je hynix die tako da nece ici,a i 1.5v za 24/7 je preveliki napon, max napon koji se preporucuje je 1.45. Probaj overclockirati memoriju na ryzenu sa hynix die pa ces vidjeti kako ide.

da ce joj sta biti od 1.5V sumnjam i amd je u svom "Ram OC guide" rekao, do 1.5V slobodno na svim cipovima, ukucajte tajminge i dobicete brzinu reklamiranu na pakovanju...

 1.5 nije nikako preporucljivo i neces dobiti brzinu pogotovo sa tim timingima na hynix cipu na ryzen platformi. Probaj malo oc hynix based memoriju na ryzen platformi pa ces vidjeti da nije to bas tako kako ti mislis. btw koliko ide ta lpx na tvojoj ploci? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 18:12 (Patrick_cro).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 

Ovaj video sam gledao od 6:00 prica o naponu za ram.
Meni radi na 1.35V 2800Mhz sve iznad mi je nestabilno na 1.35V (pokazalo se nakon nekog vremena) boota na 3ghz ali zna da crasha, tako da ispalo da je stabilno 2800Mhz na 1.35V sve iznad kontam da mu treba jos soka + ploca je previse jeftina 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Eto meni ni na msi x370 gaming titanium ne ide g.skill ripjaws 6 16gb x 4 3ghz ne ide na vise od 2666 zato sta je hynix na njoj. Imam i asusicu x370 crosshair hero 6 ali nije mi se dalo sve preslagivati na nju. Na nju ce vjerojatno slabiji proc i puno manje memorije .

Btw sad bas malo gledao i ta tvoja je isto hynix m die zato vjerojatno i ne ide na 3ghz. 

lista

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 18:40 (Patrick_cro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav imam trenutno procesor i5 2300 i sad mi je crkla maticna ploca,pa me zanima dali mi se isplati kupovat maticna nova ili da kupim drugi procesor sa maticnom a ovog starog da prodam,pc mi sluzi za gaming.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav imam trenutno procesor i5 2300 i sad mi je crkla maticna ploca,pa me zanima dali mi se isplati kupovat maticna nova ili da kupim drugi procesor sa maticnom a ovog starog da prodam,pc mi sluzi za gaming.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Sve ovisi koliko novaca imas na raspolaganju i koju grafu imas? ako imas neku slabiju grafu onda samo kupi maticnu za taj proc, makar ih je tesko naci nove. AKo ides na novi socket treba cca 1800kn, b350+ ryzen 1200+ 8gb ddr4. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Trebao bih savjet za neki dobar miš (barem koliko može bit dobar za te novce), dao bih do 200kn, a kako u toj kategoriji načelno nema nekih kvalitetnijih miseva, rekoh da pitam mozda netko naletio na neki koji izdrži više od 12 mjeseci ... Za sada mi se za okej cijenu najviše svidaju proizvodi Sharkoona, tipkovnica i slusalice mi super rade vec 2+ godine

Jedino mi bitno da ima dvije dodatne tipke sastrane jer sam naviknuo na njih te da je žični miš


Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ova ja već dugo furam Sharook Shark Force, bio je tada 150kn sada imaš za oko 130kn. 

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ficosime kaže...

Trebao bih savjet za neki dobar miš (barem koliko može bit dobar za te novce), dao bih do 200kn, a kako u toj kategoriji načelno nema nekih kvalitetnijih miseva...

 sharkoon fireglider je iznenađujuće dobar miš i taman upadne u tih 200 kuna - link

imam ga već par godina i radi bez greške, nedavno sam ga zamijenio sa duplo skupljim rivalom i ne vidim baš da sam dobro prošao

 

malo mi se stol izlizao jer sam koristio mišonju bez podloge, pa je počeo štekati i mislio sam da je vrijeme za zamjenu

rival se pokazao još gorim i nije bilo druge nego uzeti podlogu, a kad sam fireglidera probao na podlozi ispostavilo se da radi bez greške

sad stoji za rezervu

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav!

Mislim da je došao red i na mene da malo nadogradim svoje računalo. Razmišljo sam o novom procesoru trenutno imam AMD Phenom X4 975. Razmišljam o  AMD FX 8320 ili AMD FX 8350, šta vi mislite? 

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Neces time napravit nista puno, barem sto se igara tice. Jedino ako možeš nabaviti neki jeftiniji kao 8300, ali ono ispod 800kn, to zato što vec imaš plocu koja bi to podržavala inace ti preporucam novu platformu. Ja sam presao sa 965 na 8320 - isti cpuovi više manje kad su na istom clocku.

Bolje bi prošao sa novim pentiumom g4560 nego da uzimaš FX.

Battlelog: D3lBoy-00
6 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala
http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Vuk15 kaže...

Pozdrav!

Mislim da je došao red i na mene da malo nadogradim svoje računalo. Razmišljo sam o novom procesoru trenutno imam AMD Phenom X4 975. Razmišljam o  AMD FX 8320 ili AMD FX 8350, šta vi mislite? 

 Prebaci se na ryzena ako imas para, imat ces bolje performanse , samo je problem sta moras minjat memoriju na ddr4 , barem 3000MHz i neku b350 plocu da ga kloknes

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 18:30 (Mr.ddevil).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Sto nije lakse prodat phenom i samo ubosti FX zasada. Ako cilja na normalan gaming a ne top line fps. Mislim da za razliku od 100€ definitivno ok upgrade.

Iako naravno, bila bi bolja nova platforma, ali sve zavisi od potreba.

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Osobno mislim da se isplati jel ako prodas Phenoma moras dati jos samo nekih 50e sto nisu neki novci a opet je ok upgrade 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Vuk15 kaže...

Pozdrav!

Mislim da je došao red i na mene da malo nadogradim svoje računalo. Razmišljo sam o novom procesoru trenutno imam AMD Phenom X4 975. Razmišljam o  AMD FX 8320 ili AMD FX 8350, šta vi mislite? 

Ako imaš 2000kn na raspolaganju onda ryzen 1200, neka b350 matična i 8gb ddr4

 

ako ne onda

 

 FX-8300 novi iz trgovine za 690kn, ja mislim da jeftinije nema.

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ,znaci ispod je moja trenutnka konfiguracija,zelio bi nadograditi komp da mogu igrati sve sve novije naslove igrati  na ultra detaljima full hd  ,sad mene zanima

koliko bi to izaslo nadogradnja ,mislio sam prodati ove stare sto bi mjenjao i jos nadodati .

 

Matična ploča MSI B250M PRO-VD,
Socket 1151, DDR4, VGA, DVI

 

Procesor INTEL Pentium G4560, 3500

MHz, Kaby Lake, Socket 1151

 

Memorija CORSAIR 8 GB DDR4, 2400
MHz, DIMM, CL16, Vengeance LPX

 

Grafička kartica XFX AMD Radeon RX
460 2GB Double Dissipation, 2 GB
GDDR5

 

SSD disk 120 GB, KINGSTON UV400,
2.5", SATA III

 

Tvrdi disk 1 TB, WESTERN DIGITAL
Blue, 3.5", SATA III, 7200 rpm,
WD10EZEX

 

Napajanje XFX XT 500W FULL WIRED

Kućište ZALMAN Z1, bez napajanja kom 1,00 230,42 0,00 % 230,42 57,60

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 1:57 (pilip88).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

i7 7700 i GTX1060

8 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Trebas novu grafu i proc

 

Inno3D GeForce GTX1060 TwinX2 6GB

 

Procesor Intel Core i5 7400

 

Nekih 3600kn sa dostavom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 2:39 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ima tu na forumu clan prodaje i5 6400 sa garancijom za 800kn

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

i7 7700 i GTX1060

 

Lucidius kaže...

Trebas novu grafu i proc

 

Inno3D GeForce GTX1060 TwinX2 6GB

 

Procesor Intel Core i5 7400

 

Nekih 3600kn sa dostavom.

 

ibme74 kaže...

Ima tu na forumu clan prodaje i5 6400 sa garancijom za 800kn

 

Znaci to dvoje i bez problema bi trebao moci sve nove igrice na ultra fhd?Ciljam na novi COD ali volio bi i da sam miran neko vrijeme.

Koliko bi mogao dobiti za procesor i graficku?Hoce li ovo napajanje biti dovoljno  za tu gpu i proc ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 3:08 (pilip88).
8 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pilip88 kaže...

 

Znaci to dvoje i bez problema bi trebao moci sve nove igrice na ultra fhd?Ciljam na novi COD ali volio bi i da sam miran neko vrijeme.

Koliko bi mogao dobiti za procesor i graficku?Hoce li ovo napajanje biti dovoljno  za tu gpu i proc ?

 Da, tako je to dvoje i igras sve na ultra. Napajanje i vise nego dosta.

 

Proc za 300kn i grafu 400kn.

 

Sve ovisi koliko ti mozes potrositi, prema tome mi lako predlozimo kako da kupis, ovo ti ej neka najjeftinija solucija za ono sta trazis.

 

Koji monitor tocno imas?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 3:17 (Lucidius).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Lucidius kaže...
pilip88 kaže...

 

Znaci to dvoje i bez problema bi trebao moci sve nove igrice na ultra fhd?Ciljam na novi COD ali volio bi i da sam miran neko vrijeme.

Koliko bi mogao dobiti za procesor i graficku?Hoce li ovo napajanje biti dovoljno  za tu gpu i proc ?

 Da, tako je to dvoje i igras sve na ultra. Napajanje i vise nego dosta.

 

Proc za 300kn i grafu 400kn.

 

Sve ovisi koliko ti mozes potrositi, prema tome mi lako predlozimo kako da kupis, ovo ti ej neka najjeftinija solucija za ono sta trazis.

 

Koji monitor tocno imas?

  Monitor je  BENQ ew2775zh

8 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Monitor je ok.

 

A koliko si max mislio potrositi na upgrade?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Lucidius kaže...

Monitor je ok.

 

A koliko si max mislio potrositi na upgrade?

 Nebi isao preko 5000k stim da bi uzimao na 12 rata pbz.

Naravno pozeljno je da bude jeftinije.

6 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

Došao je tren kada nadograđujem komp tj. kupujem novi. Neke stvari su stare već 3 godine kao Ssd, eksterni hard i napajanje, graficka je nova kupljena kao i kuciste za koje sam uzeo dva dodatna venta Corsair AF 120.

 

Planirao sam uzeti: 

 

Ryzen 5 1600

MSI X370 GAMING PRO CARBON ili neka druga u cjenovnom rangu(Gygabyte,As rock, Asus)

G skill F4-3200C16D-16GVKB ili Corsair CMU16GX4M2C3200C16R

HDD 1TB WD Blue, 3.5", 7200RPM, 64MB Cache, SATA3, WD10EZEX ili HDD 1 TB WD Black Mobile, 2.5", 7200RPM, 32MB Cache, SATA3, WD10JPLX
Da li su ok te komponente i imate li kakav prijedlog, najvise me muci napajanje. Te se nemogu odluciti koju uzeti od tih ploca, memorija(da li imaju samsung b die) i Hdd-a.
Hvala! ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 23:53 (CorvusT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice