Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.841.366
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

FX je u biti quad core, sa raspodjeljenim jezgrama po modulima, dvije jezgre po jednom modulu, ali zato i samo jedan FPU po dvije jezgre. Teoretski FX je bolji od i5 u streamanju, bio bi manji udarac na performanse zbog jezgri, ali bi opcenito fps bio manji od i5. A i ne isplati se mjenjati platformu za FX (AM3+ je i stariji od haswella), ima slabe jezgre i nikakav OC mu ne pomaže, vjeruj mi ja sam svog cijedio do zadnjeg Mhz pa mi dodijao. Naj bolje bi bilo da pretrpiš malo, uštediš još par sto kn i pređeš na Ryzen 5 ili i5 Coffee lake. Stari CPUovi na njuskalu drze dosta cijenu.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 22:31 (D3lBoy).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
honor8 kaže...
chaselol kaže...

Klasicni i7 (4 kore) nije dovoljan za gaming i streaming zajedno.

6 jezgri je min za kvalitetno gaming/streaming iskustvo.

 

A kak se streamlo i igralo do dolaska ryzena ?

Svi su imali intel 6/12 od 1000 dolara ?

Pričaš bedastoće.

Jedan komp za gaming, drugi za streamig.

 

Zaista, za jedan informaticki forum pojedinci se prave najpametniji a veze nemaju nit su probalo nesto a glavni su kad treba kenjati o tome.

 

Probajte streamati i gejmati sa 4 jezgre pa se javite u ovu temu sa rezultatima. 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
honor8 kaže...
chaselol kaže...

Klasicni i7 (4 kore) nije dovoljan za gaming i streaming zajedno.

6 jezgri je min za kvalitetno gaming/streaming iskustvo.

 

A kak se streamlo i igralo do dolaska ryzena ?

Svi su imali intel 6/12 od 1000 dolara ?

Pričaš bedastoće.

Jedan komp za gaming, drugi za streamig.

 

Zaista, za jedan informaticki forum pojedinci se prave najpametniji a veze nemaju nit su probalo nesto a glavni su kad treba kenjati o tome.

 

Probajte streamati i gejmati sa 4 jezgre pa se javite u ovu temu sa rezultatima. 

 

 

Pomislih isto...

everyday i'm shuffling...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
D3lBoy kaže...

FX je u biti quad core, sa raspodjeljenim jezgrama po modulima, dvije jezgre po jednom modulu, ali zato i samo jedan FPU po dvije jezgre. Teoretski FX je bolji od i5 u streamanju, bio bi manji udarac na performanse zbog jezgri, ali bi opcenito fps bio manji od i5. A i ne isplati se mjenjati platformu za FX (AM3+ je i stariji od haswella), ima slabe jezgre i nikakav OC mu ne pomaže, vjeruj mi ja sam svog cijedio do zadnjeg Mhz pa mi dodijao. Naj bolje bi bilo da pretrpiš malo, uštediš još par sto kn i pređeš na Ryzen 5 ili i5 Coffee lake. Stari CPUovi na njuskalu drze dosta cijenu.

 Pričekat ću i uštedit pa uzet najnoviji i5, vidim da je hexa core i iste cijene ko i trenutni quad core i5, hvala tebi i drugima na savjetima 

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Bok!
Htio bih upgradeat procesor pa me zanima da li bi mi napajanje podrzalo novi i koliko bi razlika u perfomansama bilo.
Uzeo bih FX-8350 ali ako imate kakvu drugu preporuku predlozite.
Trenutne specifikacije:
Phenom 965 BE
Mbo M5A78L-M/USB3
HD7850-DC2-2GD5-V2
8GB DDR3 @ 1600 Mhz
1GB WD CAVIAR BLUE
PSU Antec VP450
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Jako malo bi dobio u igrama. Imao sam i 965 i FX. Oba clockana, nije neka razlika, štedi bolje.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

I ja sam imao oba s istom grafom kao on, meni je FX bio dobar upgrade. Sve zavisi za koji lovu ga nabavi. Napajnje ce drzati iako bez previse lufta.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mislio sam se kupiti novi, ali i polovni dolazi u obzir, na njuskalu ima polovni za 700 a novi sa garancijom mogu kupiti od 950.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Posto ti ne gori pod nogama, a upgrade nije svemirski, strpi se i cekaj bolju ponudu. Mozes i oglasiti sto trazis.

U krajnju ruku, mozda ti netko ponudi jacu platformu za tvoju s nadoplatom.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Novi FX 8300 je u trgovini ispod 700kn...

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Sto se ne cini puno, ali kad uzmeš u obzir da je to arhitektura iz 2011. onda je puno, star je ko biblija, za gaming ga nebi nikad uzeo. Pentium g4560 se moze naci za 550, polovni vjerojatno i nize, a bolji je za gaming iako je dual core.

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...

mogu

 mozes onda nesto sloziti? sto jeftinije :)

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz.

Jel ovo dobra i isplativa zamjena za moj Intel komp? Da sam miran 5-6 godina... http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/hp-prodesk-490-g2-i5-4590-3.3-ghz-8-gb-ram-1-tb-hdd-win-10-pro-oglas-23714267

Idem googlat kakva mu je to grafa.

Sorry ak sam promašio temu ali tu je to negdje.

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2017 22:35 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Bolje ti se isplati prodat taj svoj i kupit novi dobijes bolji komp ovo nebi nikako uzimao. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Lijepi pozdrav! Davno je prošlo od mojeg zadnjeg slaganja konfe i od tad se brdo toga promijenilo u it svijetu. Imam trenutno konfu koja me dobro služi, uglavnom za surfanje i lagan gaming.. Ali problem je u drugoj prostoriji gdje mi stoje sistemi za filmove tj.kucno kino, e pa da ne nosim svaki put pc iz jedne sobe u drugu jednostavno bih složio još jedan komp koji bi spajao na tv/ i d/a konverter za pojačalo preko usb porta.  Imam NZXT S340 kućište viška i 500gb hdd, za početak bih uzeo cpu/psu/mbo/ram a u dogledno vrijeme i gpu i ssd. Kupovao bih polovno, jer mi je budget dosta mali, oko 200e. Pitanje, može li se tu nešto solidno složiti, koja i bila najbolja future-proof platforma, možda am4?, išao bih na amd proc, 6 ili 8 jezgrene... Njab sam u svemu ovom tako da bi mi svakako preporuka dobro došla.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 17:22 (Fly598).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Iskreno buđet ti je premali za neki bolji PC koji ti pise pod "Moj PC", cpu/psu/mbo/ram combo am4 tesko da uklopis sve u 200 eura mozda netko na forumu i da savjet, ali ja bi tih 200 eura ostavio sastrane. I cekao jos 200 eura da se akupi pa da budes miran sljedecih par godina. Ovako sa 200 eura letis u low end konfu.

everyday i'm shuffling...
8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...

Iskreno buđet ti je premali za neki bolji PC koji ti pise pod "Moj PC", cpu/psu/mbo/ram combo am4 tesko da uklopis sve u 200 eura mozda netko na forumu i da savjet, ali ja bi tih 200 eura ostavio sastrane. I cekao jos 200 eura da se akupi pa da budes miran sljedecih par godina. Ovako sa 200 eura letis u low end konfu.

 Hvala na savjetu, međutim izgleda da sam se krivo izrazio. pc pod  "Moj PC" je ono što trenutno koristim, ne mislim ga mijenjati niti nadograđivati, jer je i više nego dovoljan za ono što meni treba. Ja bi htio sklopiti još jedan pc koji bi služio samo za filmove, ali da postoji mogucnost nekakve nadogradnje u budućnosti, prvenstveno mislim na ssd i gpu uz to da trenutno imam case i hdd, ni tad mi neće trebati za ništa više od filmova i muzike,ali eto možda ga poklonim nekim mlađim klincima, meni će taj komp trebati 1 godinu, tada odlazim na faks.... Uglavnom pratiti ću njušku i ostale oglase, a i vidim da ovdje ima tema za to, pa ako nešto naleti...... Hvala još jednom, pozdrav! 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Fly598 kaže...

Lijepi pozdrav! Davno je prošlo od mojeg zadnjeg slaganja konfe i od tad se brdo toga promijenilo u it svijetu. Imam trenutno konfu koja me dobro služi, uglavnom za surfanje i lagan gaming.. Ali problem je u drugoj prostoriji gdje mi stoje sistemi za filmove tj.kucno kino, e pa da ne nosim svaki put pc iz jedne sobe u drugu jednostavno bih složio još jedan komp koji bi spajao na tv/ i d/a konverter za pojačalo preko usb porta.  Imam NZXT S340 kućište viška i 500gb hdd, za početak bih uzeo cpu/psu/mbo/ram a u dogledno vrijeme i gpu i ssd. Kupovao bih polovno, jer mi je budget dosta mali, oko 200e. Pitanje, može li se tu nešto solidno složiti, koja i bila najbolja future-proof platforma, možda am4?, išao bih na amd proc, 6 ili 8 jezgrene... Njab sam u svemu ovom tako da bi mi svakako preporuka dobro došla.

g4560

Gigabayte 1151 H110 ploca

Kingstone 4 gb ddr4 2400 mhz

Fortron Hexa 400w napajanje

 

Sve  zajedno 1700 kn.Mislim da ne mozes jeftinije od toga a da mozes napravit neki upgrade kasnije.

 

8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Acex kaže...
Fly598 kaže...

Lijepi pozdrav! Davno je prošlo od mojeg zadnjeg slaganja konfe i od tad se brdo toga promijenilo u it svijetu. Imam trenutno konfu koja me dobro služi, uglavnom za surfanje i lagan gaming.. Ali problem je u drugoj prostoriji gdje mi stoje sistemi za filmove tj.kucno kino, e pa da ne nosim svaki put pc iz jedne sobe u drugu jednostavno bih složio još jedan komp koji bi spajao na tv/ i d/a konverter za pojačalo preko usb porta.  Imam NZXT S340 kućište viška i 500gb hdd, za početak bih uzeo cpu/psu/mbo/ram a u dogledno vrijeme i gpu i ssd. Kupovao bih polovno, jer mi je budget dosta mali, oko 200e. Pitanje, može li se tu nešto solidno složiti, koja i bila najbolja future-proof platforma, možda am4?, išao bih na amd proc, 6 ili 8 jezgrene... Njab sam u svemu ovom tako da bi mi svakako preporuka dobro došla.

g4560

Gigabayte 1151 H110 ploca

Kingstone 4 gb ddr4 2400 mhz

Fortron Hexa 400w napajanje

 

Sve  zajedno 1700 kn.Mislim da ne mozes jeftinije od toga a da mozes napravit neki upgrade kasnije.

 

 Pretpostavljam da je to cijena za novo,ja ipak inzistiram za rabljeno jer mislim da bi se polovno moglo za tu cijenu nači ipak nešto bolje... Hvala za preporuku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 21:16 (Fly598).
6 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Garancija ti igra ulogu, a pak ako pronađeš nešto polovno sa garancijom, onda je to dobra kupovina ( ako je razumna cijena naravno )

Trust nobody, become the best !
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
honor8 kaže...
chaselol kaže...

 

Jedan komp za gaming, drugi za streamig.

 

Zaista, za jedan informaticki forum pojedinci se prave najpametniji a veze nemaju nit su probalo nesto a glavni su kad treba kenjati o tome.

 

Probajte streamati i gejmati sa 4 jezgre pa se javite u ovu temu sa rezultatima. 

 

 Ja sam stream-o sa g3258. LP 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kolacic kaže...

 Ja sam stream-o sa g3258. LP 

Jesi jesi i to sve u 10fps peak

 

 

Inace video za sve umisljene sto misle da znaju nesto o streamingu a prave se pametni.

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nije neko mjerilo taj video. Ima toliko stvari koje utjecu na stream puno više nego jezgre. Bitrate, refresh rate streama, Encoder (Nvidia i AMD sada imaju svoje encodere što masivno olakša posao CPUa), rezolucija - Vecina streamera (cak i pro) streama u 720p, i to ne da bi imali bolje performanse vec da bi ljudi mogli gledat normalno 60 fpsa, a da im ne zapinje net. A da ne pricam koliko ozbiljnih streamera ima poseban PC za igranje, poseban za streamanje.

4790k moze streamati bilo šta u normalnim uvjetima, tebe je zapala ona AMD konferencija gdje su uspoređivali Intel i Ryzen stream na nekim divljim rezolucijama i bitrateovima - ono što nikad neces vidjeti na twitchu.

Battlelog: D3lBoy-00
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
Kolacic kaže...

 Ja sam stream-o sa g3258. LP 

Jesi jesi i to sve u 10fps peak

 

 

Inace video za sve umisljene sto misle da znaju nesto o streamingu a prave se pametni.

 

 720p 60fps. LP 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
D3lBoy kaže...

Nije neko mjerilo taj video. Ima toliko stvari koje utjecu na stream puno više nego jezgre. Bitrate, refresh rate streama, Encoder (Nvidia i AMD sada imaju svoje encodere što masivno olakša posao CPUa), rezolucija - Vecina streamera (cak i pro) streama u 720p, i to ne da bi imali bolje performanse vec da bi ljudi mogli gledat normalno 60 fpsa, a da im ne zapinje net. A da ne pricam koliko ozbiljnih streamera ima poseban PC za igranje, poseban za streamanje.

4790k moze streamati bilo šta u normalnim uvjetima, tebe je zapala ona AMD konferencija gdje su uspoređivali Intel i Ryzen stream na nekim divljim rezolucijama i bitrateovima - ono što nikad neces vidjeti na twitchu.

Bez uvrede, nemas pojma sta pricas ni ti ni vecina ove intel ekipe.

Probaj streamati pa se javi, do tad EOD mlatis praznu slamu i pricas bedastoce koje nemaju veze sa realnoscu.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Sladak... Streamao sam davno, streamam jos uvijek. Inace prije nego kažeš "EOD" kao svaki puta kada se upetljaš u raspravu pa izgubiš argument - pliz samo objasni zašto nemam pojma? Sve gore što sam naveo je kljucno za streamanje, vjeruj mi puno bitnije nego jezgre. A polako ce i x264 dobit pedalu kada jos unaprijede nvenc ili AMDov ekvivalent, tako da ces moc streamat sa pentiumom.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
D3lBoy kaže...

Nije neko mjerilo taj video. Ima toliko stvari koje utjecu na stream puno više nego jezgre. Bitrate, refresh rate streama, Encoder (Nvidia i AMD sada imaju svoje encodere što masivno olakša posao CPUa), rezolucija - Vecina streamera (cak i pro) streama u 720p, i to ne da bi imali bolje performanse vec da bi ljudi mogli gledat normalno 60 fpsa, a da im ne zapinje net. A da ne pricam koliko ozbiljnih streamera ima poseban PC za igranje, poseban za streamanje.

4790k moze streamati bilo šta u normalnim uvjetima, tebe je zapala ona AMD konferencija gdje su uspoređivali Intel i Ryzen stream na nekim divljim rezolucijama i bitrateovima - ono što nikad neces vidjeti na twitchu.

Bez uvrede, nemas pojma sta pricas ni ti ni vecina ove intel ekipe.

Probaj streamati pa se javi, do tad EOD mlatis praznu slamu i pricas bedastoce koje nemaju veze sa realnoscu.

 
Ja sam streamao za test, na 100/20 Mbps optici, sa 4770k @4.5Ghz i r9 390 sapphire nitro (znaci kad je izasla sam je  kupio u futuri-it, pa racunaj u to vrijeme), monitor bio 1080p neki znj model.... cs:go u 1080p, 30fps preko OBS-a na WIN 7. Gledao sam snimku sve je smooth islo. Tako da nekuzim ocito jer imam intel processor :(.
Mozda bi bolje islo da sam imao fx8xxx seriju? u to vrijeme? To zelis reci.

Tako da nepricaj gluposti, svi su streamali sa Haswell-om 4770 ili 4790 k verzija i clokali ih. 720p i 30fps.
Radi sve kako treba, samo ti upload dobar treba.

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...

Tako da nepricaj gluposti, svi su streamali sa Haswell-om 4770 ili 4790 k verzija i clokali ih. 720p i 30fps.
Radi sve kako treba, samo ti upload dobar treba.

Javi nam kad udjes u 2017 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, zanima me da li je isplativo i da li se u tom budgetu može naći što pametno. Potrošio bi do 2000 kn Trenutno imam i5 2500k i matičnu AsRock Fatality P67 Performance i Radeon HD6950.

Trebao bih 4 gige rama (4 već imam), novu grafičku i uzeo bih hladnjak za procesor, komp služi isključivo za igrice pa ako mi možete dati nekakve prijedloge. Hvala :)

quieter you become the more u are able to hear
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima na temi!

Molim par savjeta, što se može s ovom konfiguracijom da bi se mogle pokretat moderne igre?

U svoje vrijeme je bila stvarno odlična (prije 7-8 god), grafa je bila hd 4870 ali je otišla, napominjem da na matičnoj imam još dva slota za RAM, dakle 8gb RAMA ne bi bio problem.

Što je s procesorom, grafa mislim da i nije baš nešto, uglavnom svaki savjet je dobrodošao, ako se uopće išta može napraviti tj nadograditi jer konfiguracija je stvarno stara,( a nisam ni ja više u cvijetu mladosti pa sam postao lagani noob za ovakve stvari).

Hvala.

CPU Athlon64 x2 3100mhz
MBO GA-MA790X-DS4
RAM 4GB DDDR2
VGA AMD Radeon R5 200
HDD ST3640323AS 640GB
SSD samsung 840 EVO 120 GB
MON Samsung 2253BW

Napajanje fortron 450w

Kućište aegis

Može li se išta iskombinirat ili je je ova konf. šta se tiče modernih igara za otpis?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice