Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.834.976
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Prodaj tu plocu, proc i ram i uzmi novu platformu. Za 2k kn kupis novu b350+ ryzen 1200 + 8gb ddr4, i od ovog sta prodas jos kupis ram ili bolji proc npr ryzen 1500 ili 1600. Za 2600 dobis ryzen 1600+b350+8gb ddr4 sta je puno bolja opcija nego nadogradnja te stare platforme

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

nisam dugo pratio stanje na trzistu,  ne znam sto se nudi od maticnih proca i procesora. Čuo sam da je ddr4 skup al ajd.

 

Možda ima netko tko bi mi pomogao nadograditi konfiguraciju do 2000 kn, ciljam na AMD. Treba mi procesor, matična i ram. 

Nisam pratio temu, ne znam je li ovo već napisano negdje pa bih molio za razumijevanje. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
A da si samo procitao post prije vidio bi da je vec odgovoreno
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav!

Imam pitanje mjenjo bi gpu trenutno imam 1050 ti 4gb 1 a mjenjo bi za 1060 3gb e sad me zanima jel bi moj psu koji je fotron hexa+ 400W 80+ bilo dosta za novu grafičku?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 10:02 (SaLe44).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
SaLe44 kaže...

Dovoljno je.

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
SaLe44 kaže...

Imam pitanje mjenjo bi cpu gpu trenutno imam 1050 ti 4gb 1 a mjenjo bi za 1060 3gb e sad me zanima jel bi moj psu koji je fotron hexa+ 400W 80+ bilo dosta za novu grafičku?

 je

7 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hvala na brzom odgovoru!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
može pomoć?
Pozdrav.
Kupujem matičnu, procesor, ram i grafičku.
Imam kućište, HDD, SSD, PSU. Ono najbitnije, napajanje je XFX 450w pro bronze, pa bih trebao kombinaciju koju to napajanje može pogonit.
Budžet je 6000-6500kn. Namjena igranje igrica, pa je fokus na grafičku.
Hvala puno!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, par stranice prije sam trazio savjete za neku jeftiniju intel kongu za drugi komp, uglavnom dokopao sam se asus h81m-c ploce, ne znam koji cpu je na njoj neki pentium, nemam jos plocu kod sebe, ima 1giga memorije, grafu gt610, najvise me zanima koji cpu mogu stavit na nju a da bude najbolji omjer ulozeno dobiveno, dakle samo cpu trebam i to preko njuskala cu uzeti, sto se grafe tice stavit cu r7 250 1gbdr5 jer imam viska.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ediedi kaže...

Pozdrav, par stranice prije sam trazio savjete za neku jeftiniju intel kongu za drugi komp, uglavnom dokopao sam se asus h81m-c ploce, ne znam koji cpu je na njoj neki pentium, nemam jos plocu kod sebe, ima 1giga memorije, grafu gt610, najvise me zanima koji cpu mogu stavit na nju a da bude najbolji omjer ulozeno dobiveno, dakle samo cpu trebam i to preko njuskala cu uzeti, sto se grafe tice stavit cu r7 250 1gbdr5 jer imam viska.

 pa nekakav i5, sad ih ljudi nude vec od 700+kn...pogledaj si samo koje ti sve ploca podrzava!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

vase misljenje o ovome http://prntscr.com/imoaem,, napajanje ciftek 750w, kuciste  soprano dx i hdd 2x 500gb posjedujem .Hvala

ivan.buti@gmail.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Jako lose slozeno i prastara platforma, za tu lovu dobijes b350+ryzen 2200g, 8gb ddr4, 240gb ssd, gtx 1050 i to sve za 400kn nizu cijenu( 3700kn)

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 15:37 (Patrick_cro).
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Prastara konfa, sry. Preslaba grafa. Šteta dat pare za to ima puno boljih izbora za te novce, ima nekoliko tema na forumu gdje se može pogledati, ima i u ovoj temi jako puno rasprava o tome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...

Jako lose slozeno i prastara platforma, za tu lovu dobijes b350+ryzen 2200g, 8gb ddr4, 240gb ssd, gtx 1050 i to sve za 400kn nizu cijenu( 3700kn)

 

Kod toga što si ti složio disk je teško sranje ako znamo da za isto ili 50kn više imamo Crucial MX500.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Nije ga bilo u tom ducanu gdje sam slagao,slazem se da je bolje uzeti crucial ako se moze kombinirati vise ducana.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
Nije ga bilo u tom ducanu gdje sam slagao,slazem se da je bolje uzeti crucial ako se moze kombinirati vise ducana.

 

U nekom drugom dućanu će bit malo skuplji proc, ram ili ploča, tak da ispadne isto.

Znači, ili u nekom drugom dućanu sve isto samo crucial mx500, ili u ovom sve isto sa Samsung EVO, treba uzet u obzir da uzi daje 2 godine kod sebe garu a dalje moraš kod proizvođača ostvarivat garanciju.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mislim da nije neki problem ostvarivanje garancije kod proizvodaci, ma da i uzme samsung evo opet je na 3850kn. Slozim sam na brzinu kao primjer stanse moze za tu lovu. Ja odavno ne kupujem u hrv pa ne pratim koji ducani imaju trenutno robu na lageru. Uglavnom ima nabava.net pa nek slozi u ducanu koji mu najbolje odgovara.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...

Jako lose slozeno i prastara platforma, za tu lovu dobijes b350+ryzen 2200g, 8gb ddr4, 240gb ssd, gtx 1050 i to sve za 400kn nizu cijenu( 3700kn)

Treba paziti da je BIOS nadograđen za nove ryzen procesore + ta ploča nema video izlaze tako da je iGPU bezvrijedan na toj ploči te u slučaju kvara grafe ju neće moći koristiti.

ja bi to ovako složio:

1 x AMD Ryzen 3 2200G (3.7GHz,6MB,65W,AM4) box, RX Vega 8 Graphics, Wraith Stealth
1 x Gigabyte GA-AB350M-HD3, AM4 (Raven Ridge F22b bios)
1 x DDR4 Crucial 8GB DDR4 2400 MT/s CL17
1 x CRUCIAL MX500 250GB SSD, 2.5” 7mm (with 9.5mm adapter), SATA 6 Gbit/s, Read/Write: 560 MB/s / 510 MB/s, Random Read/Write IOPS 95K/90K


Ukupno: 2.694,00 kn
Besplatna dostava 
(futura it)

 

+

 

Grafička kartica PCI-E ZOTAC GeForce GTX 1050Ti Mini, 4GB DDR5, DVI, HDMI, DP (dolazi sa 2 godine standardne garancije + 3 dodatne godine garancije kod proizvođača ako ju registriraš na njihovom sajtu u roku 28 dana od dana kupnje)

Ukupno: 1.519,05kn

Besplatna dostava

(links)

 

UKUPNO: 4.213,05kn

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

super hvaal, jos zenu nagovorit i sredeno hhehe

ivan.buti@gmail.com
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
kl1203 kaže...

 jos zenu nagovorit

Ništa od toga.

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
kl1203 kaže...

super hvaal, jos zenu nagovorit i sredeno hhehe

Šta će ti novi komp vraže, imaš već jedan kupio si ga nema ni 7 godina 

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Blazeni black desert koji moja zenica igra, neoptimizirano smece, katastrofa serveri... ali za uzet novu grafu, ssd, ram ili proc dusu dalo kao argument :)))
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
picajzla0707 kaže...
ali za uzet novu grafu, ssd, ram ili proc dusu dalo kao argument :)))

Je... to sve kad se ne možeš igrati kad hoćeš, već kad ona neće.

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Lako za to, uvijek se nadje vremena ako imas na cemu :)
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

Možda je offtopic, ali ne znam gdje drugdje postaviti pitanje. Znači želim bratu složiti pc od svojih starih djelova, ali ne mogu naći mounting bracket za cooler odnosno one dvije plastikice što idu iznad i ispod socketa koje sam negdje zametnuo kad sam ih skinuo prilikom montiranja aftermarket coolera. Backplate imam. Zna li netko može li se to nabaviti negdje u HR, da ne moram čekati 3 tjedna da stigne sa ebaya? Radi se o FM2+ socketu, tražio sam po oglasnicima ali nisam ništa našao.

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, 

 

crko mi je monitor 24" fhd star 7 godina, a komp je star 5-6 godina.

 

Sad bih kupio monitor koji će mi poslužiti i u sljedećoj konfiguraciji, ili eventualno mogu nadograditi grafičku na trenutnoj (ali su skupeeee zbog rudarenja, pa čekam da ludilo prođe).

 

Komp spec: proc i5 3330, grafa Radeon HD 7770 1gb, ostalo je nebitno više-manje.

 

Znači trebao bih savjet za monitor i da li je potrebna nova grafa za taj monitor ako uzmem nešto tipa 27" 144hz 2560x1440.

 

Od stvari zašto mi uopće treba grafička bolja od integrirane je DOTA 2, tu bih htio dobiti što više fps vidljivih na monitoru u što boljim detaljima.

 

Tnx unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
toncek333 kaže...

Pozdrav,

Možda je offtopic, ali ne znam gdje drugdje postaviti pitanje. Znači želim bratu složiti pc od svojih starih djelova, ali ne mogu naći mounting bracket za cooler odnosno one dvije plastikice što idu iznad i ispod socketa koje sam negdje zametnuo kad sam ih skinuo prilikom montiranja aftermarket coolera. Backplate imam. Zna li netko može li se to nabaviti negdje u HR, da ne moram čekati 3 tjedna da stigne sa ebaya? Radi se o FM2+ socketu, tražio sam po oglasnicima ali nisam ništa našao.

Hvala unaprijed.

 Hodaj od servisa do servisa za računala i ispituj. Možda ti se netko smiluje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2018 9:47 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav.. Evo jucer mi cedio miš,pa bi mi trebala neka preporuka kakvog solidnog gamerskog misa do 300kn.Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Endymon kaže...
Pozdrav.. Evo jucer mi cedio miš,pa bi mi trebala neka preporuka kakvog solidnog gamerskog misa do 300kn.Hvala

 Sa žicom?

LOGITECH G402

Mislim da je trenutno malo preko 300kn.

 

EDIT: Ima i tema

https://www.bug.hr/forum/topic/periferija/savjetnik-odabir-odgovarajuceg-gamerskog-misa/27592.aspx

Ako hoćeš pitati, al nekak se nedaju savjeti baš ko prije, vjerojatno je sve rečeno pa se ljudima ne da ponavaljti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2018 9:48 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
vrapche kaže...

Pozdrav, 

 

crko mi je monitor 24" fhd star 7 godina, a komp je star 5-6 godina.

 

 Odnesi na popravak, plati 50-200 Kn i furaj dalje. A dok taj traje ušparaj za neku beštiju od monitora (4K 144Hz IPS Freesync blah blah).

Twitter: @191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice