Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.841.164
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
Luka123 kaže...
ibme74 kaže...

Pa ako ides na ryzen onda je "grijeh" i steta na OC-at jer nije tako tesko to odraditi a vide se osjetne razlike u performansama.

Ako ne zelis OC-at bolji je izbor Intel, ali su im trenutne cijene retardirano smijesne i nikako se ne isplati.

 
Upravo si rekao sve suprotno onome na stranici prije?
Nekuzim. ROFLMAO

Stvarno si spešl forses.

 

Redovna terapija i dobre naočale - eto ne treba ti ni doktor.

 

Kakve sad veze ima upit Dr.Vicka sa onim od Mrguda sa stranice prije? Preimenuje se u Gorstak 2.0

 
Nebrini se uzimam ja to redovno, a naočale evo imam UVEX Computer naočale slikam ti ako mi nevjeruješ....

Vidim imaš dobre frendove admine odi, pa mi se neda niti raspravljati sa djecom.

I ne nije se odnosilo na nikakve upite, već tvoje odgovore prema meni. Koji su obrisani... pitam se why.
"Ono da sam "šalabajzer" i to, da terapije uzmem?" khm. I evo te opet vrijeđaš i uspoređuješ me sa osobom koja je u stvarnosti bolesna, da gorštak je u stvarnosti mentalno bolestan.

Ja samo napomenuo da se kontraštivaš sa sobom. Ili nekuzis sto pises uopće? Mozda tebi treba terapija?

Inače da napomenem:
iman posla tako da sam out of thread... a ti i dalje sjedi za PC po cijeli dan, ionako nemaš pametnija posla vidim ;)!

Vidim da ti rastu već sjede po glavi.. tako da uzivaj u svojim super savjetima.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 14:00 (Luka123).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...

 
Nebrini se uzimam ja to redovno, a naočale evo imam UVEX Computer naočale slikam ti ako mi nevjeruješ....

Vidim imaš dobre frendove admine odi, pa mi se neda niti raspravljati sa djecom.

I ne nije se odnosilo na nikakve upite, već tvoje odgovore prema meni. Koji su obrisani... pitam se why.
"Ono da sam "šalabajzer" i to, da terapije uzmem?" khm. I evo te opet vrijeđaš i uspoređuješ me sa osobom koja je u stvarnosti bolesna, da gorštak je u stvarnosti mentalno bolestan.

Ja samo napomenuo da se kontraštivaš sa sobom. Ili nekuzis sto pises uopće? Mozda tebi treba terapija?

 

Stvarno imam? Nisam znao, mi moš reć koji je to da mu platim pivu?

Pa jel issto napisat nekome da "sere" i da je "budala" ili napisati "šilibajzer" i "uzmi terapiju" pošto pišeš kao da imaš neke napadaje.

Gdje ja "kontraštivam" sa sobom? Ti si se uhtavio mog odgovora mrgudu i kao govorim kontra sebe na odgovor osobi čiji upit nema veze sa tim predhodnim?

o čemu ti uopće pričaš? Hoćeš mi sad opet ubacit neku riječ u usta? Još mi nisi slikao gdje sam mrgudu rekao da muj e ono "odlična super mega ultra gaming ploča i dobar CPU"?

Znači čovjek dođe sa upitom za nadogradnju do 1.000kn i ti bi mu rekao da mjenja i ploču i cpu i ram i sve jer je ovo low end ploča i ne možeš OC-at? Umjesto da sad fino uzme GTX1060 za 1.000kn, odma u startu osjeti skok i sa G4560 i onda opet s vremenom kada naidje dobra ponuda
ugrabi za 700-800kn neki i5 6xxx/7xxx i vozi se bez brige.

Zatim idući upit čovjek govori da bi uzeo Ryzen 1600 i da nebi klokao i ja napišem post za koji si se sad uhvatio i koji nema veze sa onim predhodnim i ja sam sebi kontriram? Po tvom postu ispada da sam ja negdje napisao da uopće nikada ne treba klokati niti jedan CPU niti uzimati platforme za OC pa si kontriram? 

Nekim pojedincima bi stvarno trebalo zabraniti pristup podforumima za savjetovanje oko kupovina i nadogradnji jer ovo je postao horor kakvih se sve bisera ovdje počeli nakupljati.

 

EDIT: A štaš', neko mora "pametno" šljakat a neko "manje pametan" može uz posao doći i na forum čitati gluposti nekih bisera koji izbjegavaju odgovoriti ono što ih pitaš i davati savjete ljudima, nije nam svima isto 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 14:33 (ibme74).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
ibme74 kaže...

Pa ako ides na ryzen onda je "grijeh" i steta na OC-at jer nije tako tesko to odraditi a vide se osjetne razlike u performansama.

Ako ne zelis OC-at bolji je izbor Intel, ali su im trenutne cijene retardirano smijesne i nikako se ne isplati.

 
Upravo si rekao sve suprotno onome na stranici prije?
Nekuzim. ROFLMAO

Stvarno si spešl forses.

Naravno da ne kuzis. Vidi se iz tvojih postova.

 

A ako slucajno kuzis:

 

 

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
Luka123 kaže...

 
Nebrini se uzimam ja to redovno, a naočale evo imam UVEX Computer naočale slikam ti ako mi nevjeruješ....

Vidim imaš dobre frendove admine odi, pa mi se neda niti raspravljati sa djecom.

I ne nije se odnosilo na nikakve upite, već tvoje odgovore prema meni. Koji su obrisani... pitam se why.
"Ono da sam "šalabajzer" i to, da terapije uzmem?" khm. I evo te opet vrijeđaš i uspoređuješ me sa osobom koja je u stvarnosti bolesna, da gorštak je u stvarnosti mentalno bolestan.

Ja samo napomenuo da se kontraštivaš sa sobom. Ili nekuzis sto pises uopće? Mozda tebi treba terapija?

 

Stvarno imam? Nisam znao, mi moš reć koji je to da mu platim pivu?

Pa jel issto napisat nekome da "sere" i da je "budala" ili napisati "šilibajzer" i "uzmi terapiju" pošto pišeš kao da imaš neke napadaje.

Gdje ja "kontraštivam" sa sobom? Ti si se uhtavio mog odgovora mrgudu i kao govorim kontra sebe na odgovor osobi čiji upit nema veze sa tim predhodnim?

o čemu ti uopće pričaš? Hoćeš mi sad opet ubacit neku riječ u usta? Još mi nisi slikao gdje sam mrgudu rekao da muj e ono "odlična super mega ultra gaming ploča i dobar CPU"?

Znači čovjek dođe sa upitom za nadogradnju do 1.000kn i ti bi mu rekao da mjenja i ploču i cpu i ram i sve jer je ovo low end ploča i ne možeš OC-at? Umjesto da sad fino uzme GTX1060 za 1.000kn, odma u startu osjeti skok i sa G4560 i onda opet s vremenom kada naidje dobra ponuda
ugrabi za 700-800kn neki i5 6xxx/7xxx i vozi se bez brige.

Zatim idući upit čovjek govori da bi uzeo Ryzen 1600 i da nebi klokao i ja napišem post za koji si se sad uhvatio i koji nema veze sa onim predhodnim i ja sam sebi kontriram? Po tvom postu ispada da sam ja negdje napisao da uopće nikada ne treba klokati niti jedan CPU niti uzimati platforme za OC pa si kontriram? 

Nekim pojedincima bi stvarno trebalo zabraniti pristup podforumima za savjetovanje oko kupovina i nadogradnji jer ovo je postao horor kakvih se sve bisera ovdje počeli nakupljati.

 

EDIT: A štaš', neko mora "pametno" šljakat a neko "manje pametan" može uz posao doći i na forum čitati gluposti nekih bisera koji izbjegavaju odgovoriti ono što ih pitaš i davati savjete ljudima, nije nam svima isto 

 
Ja to nisam napisao, napisao sam "DA SAM NA TVOM MJESTU" stedio bi još novaca i kupio bolje, jer naravno sa navalom na i9 njuskalo ce kao i sad sa karticama biti krcato CPU i Maticnama,
a na low end sranje od maticne i dual core stavljati 1060 nema smisla jer je cist BN za CPU i tu Maticnu ;).

Onda ti nisi razumio i dalje nerazumijes zasto je Maticna BN? Kako maticna moze biti BN??
Onda sam ti objasnio da maticna nema nikakvog potencijala, niti da se moze nadograđivati ista na nju, osim staviti mozda eto bolja graficka kartica i max i5 non K seriju,
iako si ti meni tvrdio da nemas meni sto dokazivati meni...vec ja tebi trebam dokazati zasto je maticna BN, i kako maticna moze BN biti? KAKO TO BN MATICNA? kakve gluposti pisem, jelda?

A nisam niti u detalje išao o chipsetu govoriti, već sam čekao i još čekam tvoj odgovor...

I onda kad si se uvjerio da stvarno nemozes nista s maticnom osim ovo sto sam rekao staviti max 1060 i i5 neki non K, bez obzira na moje misljenje prvo stediti tih 1000kn cekaj da padnu cijene...

Uvjeravas samog sebe prvo, pa onda me vrijeđaš da sam glup, nisam pametan, da popijem ljekove,
da sam kako si rekao gore napisat nekome da "sere" i da je "budala" ili napisati "šilibajzer" i "uzmi terapiju"
I da sam negdje napisao mu da uzme i7 i maticnu od neznam koliko para?

I onda si napisao sad doći i na forum čitati gluposti nekih bisera koji izbjegavaju odgovoriti ono što ih pitaš. Ja sam tebe pitao, i još te pitam zašto mu je matična BN? Kako matična moze BN biti?
Jer nisi znao odgovor napravio cijelu dramu, kako si ti super i dajes super savjete a ja tebe nisam nigdje spominjao, dok mene nisi upitao nešto niti sam smatrao tvoj savjet manje vrijednim.

I zar nije bolje čuti 2 mišljenja a ne 1 inače?

I onda me i dalje vrijeđaš, pa naravno da ću ti vratiti, ali onda uleti ekipa pročita tvoj komentar koji nema veze s mojim... i onda se sve okrene da moj savjet nije vrijedan poput tvoga?

Reci mi zašto savjet nije dobar?
Štediti novce dok ne padnu cijene, i ubosti quad i bolju matičnu?? Po meni je to dobar savjet.
Jesam nešto krivo napisao tu??

Ili te muči i dalje što sam napisao da mu je i CPU i Matična BN za ikakvu nadogradnju?
Vidim da si i dalje ljut zbog nečega i dalje vrijeđaš, umalozavaš. I smatraš savjet glupim?

Kad odrasteš i budeš imao pametnijeg posla, skuziti ćeš da teamwork nekad radi, i da nisi uvijek u pravu.
I da sam mozda upravu?

A ovo o recenzijama youtuber-a, to su ništa nego testovi smrtnika koji neznaju kako funckionira matična ploča... 90% njih su plaćeni da daju recenziju, i dobiju svu papirologiju gdje je i pod kojim uvijetima testirano.
A kad dođe netko teardown napravi pa počne pričati o samim početcima kako nešto radi i malo napredniji mozda od drugih forumasa.
Eno imas u temi programiranje ljude koji izvode što ja nisam mogao prije 8 godina na faksu, pa im se divim.
Pa ako te zanima malo u detalje ići i zašto taj chipset i matična su sranje evo našao sam ti, kad voliš youtube gledati:

everyday i'm shuffling...
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
ibme74 kaže...
Luka123 kaže...

 
Nebrini se uzimam ja to redovno, a naočale evo imam UVEX Computer naočale slikam ti ako mi nevjeruješ....

Vidim imaš dobre frendove admine odi, pa mi se neda niti raspravljati sa djecom.

I ne nije se odnosilo na nikakve upite, već tvoje odgovore prema meni. Koji su obrisani... pitam se why.
"Ono da sam "šalabajzer" i to, da terapije uzmem?" khm. I evo te opet vrijeđaš i uspoređuješ me sa osobom koja je u stvarnosti bolesna, da gorštak je u stvarnosti mentalno bolestan.

Ja samo napomenuo da se kontraštivaš sa sobom. Ili nekuzis sto pises uopće? Mozda tebi treba terapija?

 

Stvarno imam? Nisam znao, mi moš reć koji je to da mu platim pivu?

Pa jel issto napisat nekome da "sere" i da je "budala" ili napisati "šilibajzer" i "uzmi terapiju" pošto pišeš kao da imaš neke napadaje.

Gdje ja "kontraštivam" sa sobom? Ti si se uhtavio mog odgovora mrgudu i kao govorim kontra sebe na odgovor osobi čiji upit nema veze sa tim predhodnim?

o čemu ti uopće pričaš? Hoćeš mi sad opet ubacit neku riječ u usta? Još mi nisi slikao gdje sam mrgudu rekao da muj e ono "odlična super mega ultra gaming ploča i dobar CPU"?

Znači čovjek dođe sa upitom za nadogradnju do 1.000kn i ti bi mu rekao da mjenja i ploču i cpu i ram i sve jer je ovo low end ploča i ne možeš OC-at? Umjesto da sad fino uzme GTX1060 za 1.000kn, odma u startu osjeti skok i sa G4560 i onda opet s vremenom kada naidje dobra ponuda
ugrabi za 700-800kn neki i5 6xxx/7xxx i vozi se bez brige.

Zatim idući upit čovjek govori da bi uzeo Ryzen 1600 i da nebi klokao i ja napišem post za koji si se sad uhvatio i koji nema veze sa onim predhodnim i ja sam sebi kontriram? Po tvom postu ispada da sam ja negdje napisao da uopće nikada ne treba klokati niti jedan CPU niti uzimati platforme za OC pa si kontriram? 

Nekim pojedincima bi stvarno trebalo zabraniti pristup podforumima za savjetovanje oko kupovina i nadogradnji jer ovo je postao horor kakvih se sve bisera ovdje počeli nakupljati.

 

EDIT: A štaš', neko mora "pametno" šljakat a neko "manje pametan" može uz posao doći i na forum čitati gluposti nekih bisera koji izbjegavaju odgovoriti ono što ih pitaš i davati savjete ljudima, nije nam svima isto 

 
Ja to nisam napisao, napisao sam "DA SAM NA TVOM MJESTU" stedio bi još novaca i kupio bolje, jer naravno sa navalom na i9 njuskalo ce kao i sad sa karticama biti krcato CPU i Maticnama,
a na low end sranje od maticne i dual core stavljati 1060 nema smisla jer je cist BN za CPU i tu Maticnu ;).

Onda ti nisi razumio i dalje nerazumijes zasto je Maticna BN? Kako maticna moze biti BN??
Onda sam ti objasnio da maticna nema nikakvog potencijala, niti da se moze nadograđivati ista na nju, osim staviti mozda eto bolja graficka kartica i max i5 non K seriju,
iako si ti meni tvrdio da nemas meni sto dokazivati meni...vec ja tebi trebam dokazati zasto je maticna BN, i kako maticna moze BN biti? KAKO TO BN MATICNA? kakve gluposti pisem, jelda?

A nisam niti u detalje išao o chipsetu govoriti, već sam čekao i još čekam tvoj odgovor...

I onda kad si se uvjerio da stvarno nemozes nista s maticnom osim ovo sto sam rekao staviti max 1060 i i5 neki non K, bez obzira na moje misljenje prvo stediti tih 1000kn cekaj da padnu cijene...

Uvjeravas samog sebe prvo, pa onda me vrijeđaš da sam glup, nisam pametan, da popijem ljekove,
da sam kako si rekao gore napisat nekome da "sere" i da je "budala" ili napisati "šilibajzer" i "uzmi terapiju"
I da sam negdje napisao mu da uzme i7 i maticnu od neznam koliko para?

I onda si napisao sad doći i na forum čitati gluposti nekih bisera koji izbjegavaju odgovoriti ono što ih pitaš. Ja sam tebe pitao, i još te pitam zašto mu je matična BN? Kako matična moze BN biti?
Jer nisi znao odgovor napravio cijelu dramu, kako si ti super i dajes super savjete a ja tebe nisam nigdje spominjao, dok mene nisi upitao nešto niti sam smatrao tvoj savjet manje vrijednim.

I zar nije bolje čuti 2 mišljenja a ne 1 inače?

I onda me i dalje vrijeđaš, pa naravno da ću ti vratiti, ali onda uleti ekipa pročita tvoj komentar koji nema veze s mojim... i onda se sve okrene da moj savjet nije vrijedan poput tvoga?

Reci mi zašto savjet nije dobar?
Štediti novce dok ne padnu cijene, i ubosti quad i bolju matičnu?? Po meni je to dobar savjet.
Jesam nešto krivo napisao tu??

Ili te muči i dalje što sam napisao da mu je i CPU i Matična BN za ikakvu nadogradnju?
Vidim da si i dalje ljut zbog nečega i dalje vrijeđaš, umalozavaš. I smatraš savjet glupim?

Kad odrasteš i budeš imao pametnijeg posla, skuziti ćeš da teamwork nekad radi, i da nisi uvijek u pravu.
I da sam mozda upravu?

A ovo o recenzijama youtuber-a, to su ništa nego testovi smrtnika koji neznaju kako funckionira matična ploča... 90% njih su plaćeni da daju recenziju, i dobiju svu papirologiju gdje je i pod kojim uvijetima testirano.
A kad dođe netko teardown napravi pa počne pričati o samim početcima kako nešto radi i malo napredniji mozda od drugih forumasa.
Eno imas u temi programiranje ljude koji izvode što ja nisam mogao prije 8 godina na faksu, pa im se divim.
Pa ako te zanima malo u detalje ići i zašto taj chipset i matična su sranje evo našao sam ti, kad voliš youtube gledati:

Tražil sam savjet da li mi se s obzirom na postojeću konfiguraciju isplati uložiti 1000 kn i gdje ih uložiti. Ništa više. Imam komp kakav imam (znam kakav imam) služi svrsi i trenutno ne mislim ulagati više od ovoga. Matična je takva kakva je i bila je solidan izbor u trenutku kupnje.

Znači samo tih 1000 kn,uložiti ili ne, nikakve filozofije, loša matična, loše ovo, ono... Znam ja kaj imam i samo želim dobiti najbolje za 1000 kn

Hvala

 

 

 

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

mrgud1 s obzirom da ti je ovaj drugi monitor loš prvo ti njega zamjeni za ovaj https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-24-nitro-vg240ybmiix-ips-gaming-freesync-75hz-umqv0ee001-full-hd-best-buy/ACR-1959/product/ jerbo na ovom lg-u ćeš osljepit. 

Sačuvaj oči one su ti najvažnije hebeš fps.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mrgud1 kaže...
Luka123 kaže...
Tražil sam savjet da li mi se s obzirom na postojeću konfiguraciju isplati uložiti 1000 kn i gdje ih uložiti. Ništa više. Imam komp kakav imam (znam kakav imam) služi svrsi i trenutno ne mislim ulagati više od ovoga. Matična je takva kakva je i bila je solidan izbor u trenutku kupnje.Znači samo tih 1000 kn,uložiti ili ne, nikakve filozofije, loša matična, loše ovo, ono... Znam ja kaj imam i samo želim dobiti najbolje za 1000 kn.
Hvala 

 

 Isto i kod mene.

 

Procitah kamaru poruka i jos uvijek cekam odgovor da li je kvaliteta ploce bitna ukoliko me ne zanimaju bilo kakva prckanja i OC.

Zadnjih petnaestak godina sam sve bio na laptopima i fakat sam ispao iz fazona sklapanja i nadogradnji pc hardvera.

Znaci uzeo bih ryzen 1600, gtx 1060, 16 GB RAM i jedno 240GB SSD, periferiju vec imam i zanima me da li mi treba neka kvalitetnija ploca u vidu da ploca ne bude usko grlo sto se tice tvornickih performansi ugradjenih komponenti.

Tipa da se nece iskoristiti puni potencijal grafe ili proca, mada koliko se razumijem u racunare za to je zaduzen cipset i ne bi trebalo biti problema ukoliko podrzava procesor ali ne znam kakva je situacija sa grafickom, njenim utorom i propusnoscu i sl. Znaci da li ce ta gtx 1060  raditi punim potencijalom na ploci od npr 100 eura kao i na nekoj od 250 eura. I da li ce ako jednog dana ubacim gtx 1070 ili 1080 na tu plocu biti dodatnih problema ili ce i ona raditi normalno, BEZ OC-a.

 

Hvala.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...

 
1.) Ja to nisam napisao, napisao sam "DA SAM NA TVOM MJESTU" stedio bi još novaca i kupio bolje, jer naravno sa navalom na i9 njuskalo ce kao i sad sa karticama biti krcato CPU i Maticnama,
a na low end sranje od maticne i dual core stavljati 1060 nema smisla jer je cist BN za CPU i tu Maticnu ;).

2.) Onda ti nisi razumio i dalje nerazumijes zasto je Maticna BN? Kako maticna moze biti BN??
Onda sam ti objasnio da maticna nema nikakvog potencijala, niti da se moze nadograđivati ista na nju, osim staviti mozda eto bolja graficka kartica i max i5 non K seriju,
iako si ti meni tvrdio da nemas meni sto dokazivati meni...vec ja tebi trebam dokazati zasto je maticna BN, i kako maticna moze BN biti? KAKO TO BN MATICNA? kakve gluposti pisem, jelda?

A nisam niti u detalje išao o chipsetu govoriti, već sam čekao i još čekam tvoj odgovor...

3.) I onda kad si se uvjerio da stvarno nemozes nista s maticnom osim ovo sto sam rekao staviti max 1060 i i5 neki non K, bez obzira na moje misljenje prvo stediti tih 1000kn cekaj da padnu cijene...

4.) Uvjeravas samog sebe prvo, pa onda me vrijeđaš da sam glup, nisam pametan, da popijem ljekove,
da sam kako si rekao gore napisat nekome da "sere" i da je "budala" ili napisati "šilibajzer" i "uzmi terapiju"
I da sam negdje napisao mu da uzme i7 i maticnu od neznam koliko para?

5.)  Ja sam tebe pitao, i još te pitam zašto mu je matična BN? Kako matična moze BN biti?
6.) kako si ti super i dajes super savjete a ja tebe nisam nigdje spominjao, dok mene nisi upitao nešto niti sam smatrao tvoj savjet manje vrijednim.

7.) I zar nije bolje čuti 2 mišljenja a ne 1 inače?
I onda me i dalje vrijeđaš, pa naravno da ću ti vratiti, ali onda uleti ekipa pročita tvoj komentar koji nema veze s mojim... i onda se sve okrene da moj savjet nije vrijedan poput tvoga?

8.) Reci mi zašto savjet nije dobar?
Štediti novce dok ne padnu cijene, i ubosti quad i bolju matičnu?? Po meni je to dobar savjet.
Jesam nešto krivo napisao tu??

9.) Ili te muči i dalje što sam napisao da mu je i CPU i Matična BN za ikakvu nadogradnju?
Vidim da si i dalje ljut zbog nečega i dalje vrijeđaš, umalozavaš. I smatraš savjet glupim?

10.) Kad odrasteš i budeš imao pametnijeg posla, skuziti ćeš da teamwork nekad radi, i da nisi uvijek u pravu.
I da sam mozda upravu?

A ovo o recenzijama youtuber-a, to su ništa nego testovi smrtnika koji neznaju kako funckionira matična ploča... 90% njih su plaćeni da daju recenziju, i dobiju svu papirologiju gdje je i pod kojim uvijetima testirano.
A kad dođe netko teardown napravi pa počne pričati o samim početcima kako nešto radi i malo napredniji mozda od drugih forumasa.
Eno imas u temi programiranje ljude koji izvode što ja nisam mogao prije 8 godina na faksu, pa im se divim.
Pa ako te zanima malo u detalje ići i zašto taj chipset i matična su sranje evo našao sam ti, kad voliš youtube gledati:

 

1.) Čovjek pita u šta da uloži 1.000kn a ne dali da čeka da izađe i9 i (možda) pojeftine ostale komponente po tržnicama (u što sumnjam, odi pogledaj koliko još uvijek po njuškalu traže za recimo i5 4460).
Pitam te po ne znam koji puta (i dalje izbjegavaš odgovor) što bi se to po tebi dogodilo da on sad stavi (bubam) GTX1070Ti i i7 7700? Pitam te uporno s namjerom jer kolega sa starog radnog mjesta mi ima na toj istoj ploči i7 6700 i radi S A V R Š E N O (ja sam mjenjao CPU pošto je on totalni tudum za te stvari i nadograđivao je također sa pentača na nešto jače za amatersku obradu videa i slika koje snime/slika u slobodno vrijeme i procesor već godinu i pol dana radi na toj ploči bez beda). 
G4560 jeste BN za taj GPU ali će osjetit ogroman skok naspram RX560 i imat će neke performanse između GTX1050Ti i GTX1060, dakle ogroman boost i ako uračunaš BN, s prelaskom na neki i5/i7 će prodisati do kraja.

2.) ja vidim da si ti uvjeren kako očito na toj ploči mu i5/i7 turbo boost neće ići do kraja jer nema hladnjake na VRM. Kao što rekoh može staviti i7 6700/7700 na nju i šljakat će bez beda, ništa jače od toga ionako i nema za taj socket, kakav potencijal? LOL. 4xslot za RAM do 64GB, M.2 konektor za SSD, PCIE x16/x1 slotovi, 6xsata 3.... Šta bi ti još stavljo na nju? Lansirnu rampu? U to vrijeme vjeroatno najbolja ploča koju si mogao kupiti za oko 500kn i usvakom slucaju bolja i opremljenija od bilo koje H110 ploče za skoro istu lovu.
Zato što si ti taj koji govori da je ploča "problem i BN", normalno da tui trebaš obrazložiti o čemu pričaš i zašto to govoriš, zar ne?

3.) Ponovno pitam, šta bi ti stavljao na tu ploču? Može staviti bez jebemti i7 non k i koju hoće karticu i gonit to bez beda.

4.) Majstore sada još mješaš i lončiće, ti si se krenuo vrijeđati, ja nikada nikoga prvi nisam ni napao niti vrijeđao, kako neko samnom tako ja i s njime, vrlo jednostavno klik , ja sam ti postavio najnormalnijne pitanje i dao najnormalniji odgovor na čega si ti odbrusio - citiram "Nemas blage veze kako funkcionira maticna, jedino što znaš je ono što pročitaš na nabavi. I ako ima RGB i piše gaming onda je super", ni u idućem odgovoru ja tebe ništa nisam vrijeđao, napisao sam da pametuješ (i brate svaki post na ovom forumu ti je pametovanje ili napadanje nekoga - NHF -osim ako ne tražiš preporuku LOL). Nakon tog posta si ti napisao da "serem" i da sam "budala" što ti je normalno mod obrisao i onda sam još opet ja prozvan da imam neke prijatelje moderatore, mislim šta si očekivao? Da si spominjemo familiju i da to stoji na forumu? Sve što sam ja tebi napisao o "terapijama" i "šilibajzerima" je bilo odgovor na tvoju poruku u tvom tonu.
Pa nego šta je tvoj prijedlog, ti si rekao da štedi i uzme nešto novije (ploča + cpu), po tvojoj logici su ove low end ploče smeće i bit će "bn" za ozbiljnije porcesore, jel to onda ne znači da mu predlažeš skupu ploču od 700+ kuna za nove i5/ryzen procesore? 

5.) LMAO, pa ti si napisao da je ta ploča BN, valjda je red da ti obrazložiš o čemu pričaš? Majko Isusova 

6.) Pitao sam te "zašto je ta ploča BN" i evo već pišeš, koji? 5. post? 6.? Ali i dalje nisi odgovorio o čemu pričaš nego i dalje prozivaš mene?!

7.) Normalno da je, i ja sam s tobom normalno komunicirao dak ti nisi dobio napadaj i počeo mene omalovažavat i govorit da nemam pojma kako ploča funkcionira, da sve što znam o pločama je stavit "gaming sa RGB" i slične pizdarije. kao što rekoh i pokazah u odgovoru iznad, ti si počeo sa vrijeđanjem i omalovažavanjem, ja sam samo odgovorio u istom tonu. Pa eto malo si razmisli, ako su 3 čovjeka koja su se uključila u raspravu stala na moju stranu valjda ti to nešto znači, od njih barem dvoje su testirali, vidjeli i probali više komponenti nego si ti proguglao na netu i ako ti i oni kažu da si u krivu valjda ti to nešto znači?

8.) Ja sam mu dao savjet da za 1.000kn ubode GTX1060 i kasnije za 700-800kn upeca neki i5 ili malo više i7, tvoje savjet je da štedi još i uzme novu platfromu, tu sve stoji i ja tu ništa nisam napisao. Ja sam tebi postavio pitanje "zašto mu je ploča BN?" od čega si ti stvario cijelu dramu, napao mene i prozvao me da sam neznalica, seronja i budala i još si na kraju ti nešto sada uvrijeđen? 

9.) Mene ne muči ništa niti sam ljut, da se ljutim i živciram za svaku pizdariju koju pročitam na netu nebi ga ni koristio. Ja ću savjet u vezi onoga što znam uvijek dat, dali će me neko poslušati ili ne meni uopće nije važno, ne troši moje novce, ne?
Kao što već gore napisah, ti si počeo sa vrijeđanjem i omalovažavanjem mog savjeta a ne obratno, hajde citiraj gdje sam ja napisao da je tvoj savjet glup?

10.) Tko ono koga omaložava? "Frende", mogu se kladiti da imam više godina od tebe (ili u najgorem slučaju da smo parci) tako da te molim da mi se ne obraćaš s visoka i pričaš mi o odrastanju dok se ovdje s druge strane ponašaš ko neki uvrjeđeni tinejdžer.
BTW obožavam teamwork, odi mi nađi kad sam popljuvao savjet koji su dali pacijent, valentin ili bilo tko drugi od iskusnijih kolega koji sudjeluje u temama za slaganje i nadogradnje a zna što priča? A ti još ništa nisi dokazao osim što si stavio link na video za početnike da saznaju kako ploča radi LOL.

Za kraj da ponovim, ja provjereno znam da čak i i7 šljaka na toj ploči, ti sad piši do prekosutra da ne može iako ju vjerojatno nisi nikada ni vidio uživo a kamoli nešto slagao /testirao na njoj 
Ja sam s ovom raspravom završio, neću da dobijam žute kartone za off topic i spam radi prepiranja sa osobom kojoj se ne može ništa dokazati ni pokazati jer će opet oni "bit u pravu". 


Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 1:28 (ibme74).
5 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Za kraj da ponovim, ja provjereno znam da čak i i7 šljaka na toj ploči, ti sad piši do prekosutra da ne može iako ju vjerojatno nisi nikada ni vidio uživo a kamoli nešto slagao /testirao na njoj 
Ja sam s ovom raspravom završio, neću da dobijam žute kartone za off topic i spam radi prepiranja sa osobom kojoj se ne može ništa dokazati ni pokazati jer će opet oni "bit u pravu". 


 Postavio si mu toliko pitanja u ovoj 'kobasici' od teksta da bi na kraju napisao da si završio sa raspravom ?!?!?!?!

Jebaji ga, ali to je jednako neozbiljno kao i način na koji te je on napao. Samo ne znam čemu se upuštaš u ikakvu raspravu. Objektivno, možete se prepucavati do sudnjeg dana.

Jednostavno na ignore i "don't feed the trolls".

 

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mislioc kaže...

mrgud1 s obzirom da ti je ovaj drugi monitor loš prvo ti njega zamjeni za ovaj https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-24-nitro-vg240ybmiix-ips-gaming-freesync-75hz-umqv0ee001-full-hd-best-buy/ACR-1959/product/ jerbo na ovom lg-u ćeš osljepit. 

Sačuvaj oči one su ti najvažnije hebeš fps.

 Radim na tome.  Sredstva za monitor su osigurana, ali još nisam odlučio koji kupiti. Kod ovoga me muči to što ima samo 24 mjeseca garancije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 8:33 (mrgud1).
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mrgud1 kaže...
Kod ovoga me muči to što ima samo 24 mjeseca garancije.

Za te novce ako i rikne za 2 godine se zamjena isplati.

Ima onih (ja) koji daju po 3000 kn ili više za ekran koji rikne par dana nakon isteka garancije, navikneš se.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 9:02 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Brate, dosadan si... barem si naučio zašto mu je matična sranje. Pouka svega. Kad si me pitao, a dao si sam odgovor ;). Mogao si to i napisati.

Nigdje nisam savjetovao da kupuje i7, i da istina je, nazvao sam te da nemaš veze ako neznaš zašto mu je ploča BN, i kako moze biti BN ploča, ali naučio si kako moze biti BN. jelda?

Barem si nešto naučio putem. Ostavljam te da djeliš savjete, i nigdje nisam osporio tvoj savjet, samo mi se nije sviđala ideja 1060 na dual core, te podjelio svoj. End of Story. Ti si taj kojio je pitao zašto mu je matična BN?
Dao sam ti odgovor i opet nastavljaš... a ova poezija gore, neda mi se niti čitati došao sam do broja 2, da bi skuzio da ponavljaš jedno te isto.

Eto kolega dobio si odgovor, stavi 1060 imat ćeš BN na zbog CPU-a, nadogradnja na ikakav quad core k procesor zapravo i mozes staviti, ali nećeš moći iskoristiti potencijal istoga jer ... eto nek ti kolega ibme objasni vidim da je pogledao par videa na jubito.

Pozdrav :)!

everyday i'm shuffling...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ti si gori od gorstaka majke mi moje. Sto dalje pises sve vise mislim da kurca ne znas o komponentama. Dokle god ploca ima pcie x16 slot ne moze bottleneckat graficku na stock postavkama nikako tako da samo lupas ko otvoren prozor. Prekini zajebavat ljude na forumu i svojim prijateljima prodaji spike kako ce mu maticna bn jaki procesor i graficku.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...
razor1988 kaže...

ekipa planiram nekakvu nadogradnju kako bih mogao pokrenuti neke novije naslove.

igram se na 1080p.

da li bi bio znacajan pomak ako bih uzeo i7 3770  i neku gtx 1060 ili rx 480(nesto iz tog ranga, vi cete vec znati bolje :D)?

 

uzmi gtx 1060 na njusci za oko keku kuna...

Gorstak je na zadnje dvije stranice jedna od svijetlih tocaka. Skoro neprimjetno, dao je kratak i jasan savjet covjeku, dok se vodila burna rasprava. 

U ovom slucaju i ja bi se trebao ponasati kao Gorstak, a ne pisat pizdarije (ali pizdarije mi hrane dusu i zamjenile su mi meksicke sapunice). 

Izgleda da i meni fali chat tema ljubitelja hardvera.

 

 

Bolja ploca ce dati i do 3% bolje performanse sa istim non k procesorima, i stoga toplo preporucujem mrgudu da kupi plocu od 400-600 kn (ili stedi za nju....), za bolji Overwatch i Fortnite.

 

Djeco ne budite kao Luka123, ugledajte se na Gorstaka. 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...

Brate, dosadan si... barem si naučio zašto mu je matična sranje. Pouka svega. Kad si me pitao, a dao si sam odgovor ;). Mogao si to i napisati.

Nigdje nisam savjetovao da kupuje i7, i da istina je, nazvao sam te da nemaš veze ako neznaš zašto mu je ploča BN, i kako moze biti BN ploča, ali naučio si kako moze biti BN. jelda?

Barem si nešto naučio putem. Ostavljam te da djeliš savjete, i nigdje nisam osporio tvoj savjet, samo mi se nije sviđala ideja 1060 na dual core, te podjelio svoj. End of Story. Ti si taj kojio je pitao zašto mu je matična BN?
Dao sam ti odgovor i opet nastavljaš... a ova poezija gore, neda mi se niti čitati došao sam do broja 2, da bi skuzio da ponavljaš jedno te isto.

Eto kolega dobio si odgovor, stavi 1060 imat ćeš BN na zbog CPU-a, nadogradnja na ikakav quad core k procesor zapravo i mozes staviti, ali nećeš moći iskoristiti potencijal istoga jer ... eto nek ti kolega ibme objasni vidim da je pogledao par videa na jubito.

Pozdrav :)!

 

Napisao sam da neću više odgovarati ali jednostavno ne mogu odoljeti kada pročitam hrpu gluposti koje pišeš.

 

Ne, ti si naporan kao proljev. Prije bi rekao da si ti nešto naučio a to je da na tu ploču i7 furaš bez beda, kao što rekoh možeš sada plakati do sutra svjestan da pričaš gluposti iako nećeš priznati taman da ti ja sad odem i snimim video test sa i7 na toj ploči ti bi našao neki razlog kojim bi tvrdio da je video fejk ili boga pitaj šta samo da u svom malom svijetu ostaneš u pravu. Bolje drugi puta nešto ispitaj ili pitaj nekoga tko zna umejsto što širiš dezinfomacije i samo zbunjuješ ljude koji su došli po savjet.

Opet se ponavljaš i opet si naporan, ti očitno pojma nemaš ni o CPU BN a kamoli o MBO bn haha. On sada ima RX560, prelaskom na GTX1060 3Gb će osjetiti O G R O M A N skok bez obzira što taj CPU neće iskoristiti tu grafu do kraja, evo ti pa pogleda rezultate testa GTX1050Ti vs GTX1060 u paru sa G4560 s time da imaš na umu da je GTX1050Ti još jača od RX560 klik dakle za 1.000kn uzme gtx1060 3gb, odmah u startu vidi skok, kasnije uzme neki i5/i7 i tpo je za 1.700-2.000kn opet odličan stroj za peglanje u 1080p na visokim postavkama dok u tvom savjetu daje barem 2.000kn za prelazak na novu platformu + ostaje s istom grafom i vidi N I K A K A V pomak u performansama i odna opet mora pljunut barem još 1.000kn za neku grafu da bi opet imao ovo što će imati i sa i5/i7 6xxx/7xxx - jel shvaćaš koliko baljezgaš gluposti i uz to još ne želiš priznati kakav proljev si lupio zbog "low end BN ploče"?

Znanje 0, iskustvo 0, pametovanje i tvrdoglavost prego granica realizma. Ostavi se savjetovanja i pametovanja, ovo ti je 6. post u kojem ponavljaš jedno te isto, niti si još uvijek odgovorio na prvo pitanje, niti si postavio neki dokaz da potkrijepiš ono sve što si isplalio na predhodne dvije stranice i nastavljaš u istom tonu, ajde sad opet odgovori i napiši sve isto  Koji si ti smijeh od lika 

EDIT: normalno da nisi čitao sve do kraja kada sam se pos*ao po svemu što si rekao papagajko 


Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 18:43 (ibme74).
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Evo prilazem sliku dosadasnje konfiguracije i mislim da ga je vrijeme pregazilo,pubg vuce na very low uglavnom sve nove igre jedva pokrece, zanima me mogu li nesto ostaviti ili mi ipak preporucate sve novo...hvala unaprijed...ako mogu sta ostavit onda bi ga malo podigao da bar vuce ove danasnje igre solidno (novi cod i ove novije) hvala uneprijed...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A koja tocno grafa je u pitanju?

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Jedino što mogu napisati da si naporno dijete, s kojim mi se neda raspravljati... ,
a nigdje nisam pročitao pitanje, niti ću odgovoriti jer ti nisi znao odgovor na moje pitanje...

Dok nisi pročitao i par sati proveo na netu trazeći odgovor...i onda skuzio da je ploča zaključana etc. i najvaznije chipset je sranje.
I onda se sad tu praviš pametan, dok sve što govoriš već znam.

A i dalje kazem da je ploča i cpu skupa veliko sranje na kojem nemozes ništa niti bi ulagao u to, a kamoli stavljao 1060 na nju i xmp radi ono upitno sa i7, valjda imam pravo na svoje mišljenje?

Ako ti misliš da je super, odlično kupi i sebi jednu.
Uzivaj mi.

everyday i'm shuffling...
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
buterino kaže...

Evo prilazem sliku dosadasnje konfiguracije i mislim da ga je vrijeme pregazilo,pubg vuce na very low uglavnom sve nove igre jedva pokrece, zanima me mogu li nesto ostaviti ili mi ipak preporucate sve novo...hvala unaprijed...ako mogu sta ostavit onda bi ga malo podigao da bar vuce ove danasnje igre solidno (novi cod i ove novije) hvala uneprijed...

 ide ti odgovor sve kao i za mrgud1, imas h81 plocu na nju bez problema ide i najjaci i7, pogledaj na njusci kaj se nudi, graficka je preslaba za pubg kao i trenutni cpu, gledaj minimalno neku gtx 1060 od 3gb, neznam dali i gpu mislis uzimati polovan?

Intel Core™ i7 Forever
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...

Jedino što mogu napisati da si naporno dijete, s kojim mi se neda raspravljati... ,
a nigdje nisam pročitao pitanje, niti ću odgovoriti jer ti nisi znao odgovor na moje pitanje...

Dok nisi pročitao i par sati proveo na netu trazeći odgovor...i onda skuzio da je ploča zaključana etc. i najvaznije chipset je sranje.
I onda se sad tu praviš pametan, dok sve što govoriš već znam.

A i dalje kazem da je ploča i cpu skupa veliko sranje na kojem nemozes ništa niti bi ulagao u to, a kamoli stavljao 1060 na nju i xmp radi ono upitno sa i7, valjda imam pravo na svoje mišljenje?

Ako ti misliš da je super, odlično kupi i sebi jednu.
Uzivaj mi.

 Jel ti uopce znas sta je xmp ili si neki balonja koji napola govori engleski pa si negdje na netu procito boga pitaj sta i sad samo ponavljas istih 5 recenica ko dijete od 3 godine? Ti si u oovom slucaju tudum koji ne kuzi da i na najzakljucanijem chipsetu non k procesor radi isto kao na z370 jer na njemu ionako nista ne trebas mijenjat. Sta bi ti, undervolto procesor, oc ram? Molim te nemoj vise kenjat po forumu nego odi malo proucavaj hw.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
buterino kaže...

Evo prilazem sliku dosadasnje konfiguracije i mislim da ga je vrijeme pregazilo,pubg vuce na very low uglavnom sve nove igre jedva pokrece, zanima me mogu li nesto ostaviti ili mi ipak preporucate sve novo...hvala unaprijed...ako mogu sta ostavit onda bi ga malo podigao da bar vuce ove danasnje igre solidno (novi cod i ove novije) hvala uneprijed...

 Za pocetak uzmi gtx 1060 3gb na njusci i preporodit ces se. Ja furam i5 4670 i r9 380 4gb i peglam pubg bez problema na competitive postavkama. Ako opet kasnije budes htio nadogradnju ganjaj neki i7 4xxx, sad se ne isplati jer su preskupi na njuskalu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...
buterino kaže...

Evo prilazem sliku dosadasnje konfiguracije i mislim da ga je vrijeme pregazilo,pubg vuce na very low uglavnom sve nove igre jedva pokrece, zanima me mogu li nesto ostaviti ili mi ipak preporucate sve novo...hvala unaprijed...ako mogu sta ostavit onda bi ga malo podigao da bar vuce ove danasnje igre solidno (novi cod i ove novije) hvala uneprijed...

 ide ti odgovor sve kao i za mrgud1, imas h81 plocu na nju bez problema ide i najjaci i7, pogledaj na njusci kaj se nudi, graficka je preslaba za pubg kao i trenutni cpu, gledaj minimalno neku gtx 1060 od 3gb, neznam dali i gpu mislis uzimati polovan?

 ne znam, sta mi se najvise isplati, da li da na njuskalu trazim neku polovnu gtx 1060 i ocu li dodavat jos rama ili se ne isplati ram jos dodavat zato sta je ddr3.... je li moze ovaj procesor jos izdrzat ili da trenutno odma idem na neki jaci procesor i grafu i koliko bi me to izaslo otprilike...

 

 

EDIT: ibme74 grafa je xfx r9 270

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 19:46 (buterino).
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
buterino kaže...
Stjepanj kaže...
buterino kaže...

Evo prilazem sliku dosadasnje konfiguracije i mislim da ga je vrijeme pregazilo,pubg vuce na very low uglavnom sve nove igre jedva pokrece, zanima me mogu li nesto ostaviti ili mi ipak preporucate sve novo...hvala unaprijed...ako mogu sta ostavit onda bi ga malo podigao da bar vuce ove danasnje igre solidno (novi cod i ove novije) hvala uneprijed...

 ide ti odgovor sve kao i za mrgud1, imas h81 plocu na nju bez problema ide i najjaci i7, pogledaj na njusci kaj se nudi, graficka je preslaba za pubg kao i trenutni cpu, gledaj minimalno neku gtx 1060 od 3gb, neznam dali i gpu mislis uzimati polovan?

 ne znam, sta mi se najvise isplati, da li da na njuskalu trazim neku polovnu gtx 1060 i ocu li dodavat jos rama ili se ne isplati ram jos dodavat zato sta je ddr3.... je li moze ovaj procesor jos izdrzat ili da trenutno odma idem na neki jaci procesor i grafu i koliko bi me to izaslo otprilike...

 

 

EDIT: ibme74 grafa je xfx r9 270

 poredani po jacini od najslabijeg prema najjacem:

https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-core-i5-4570-6m-cache-up-to-3.60-ghz-1150-racun-garancija-oglas-24640587

https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-core-i5-4670-6m-cache-up-to-3.80-ghz-1150-racun-garancija-oglas-26043059

https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-i5-4690-haswell-oglas-26234421

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=i5+4690k

https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-i5-4690k-oglas-26671379

upikni na to neku polovnu gtx 1060 3gb cca 1000-1300kn, ili jos bolje ako mozes 6gb, RX od AMD-a nikako jer je poprilicno losija u pubg.lp

 

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...

Jedino što mogu napisati da si naporno dijete, s kojim mi se neda raspravljati... ,
a nigdje nisam pročitao pitanje, niti ću odgovoriti jer ti nisi znao odgovor na moje pitanje...

Dok nisi pročitao i par sati proveo na netu trazeći odgovor...i onda skuzio da je ploča zaključana etc. i najvaznije chipset je sranje.
I onda se sad tu praviš pametan, dok sve što govoriš već znam.

A i dalje kazem da je ploča i cpu skupa veliko sranje na kojem nemozes ništa niti bi ulagao u to, a kamoli stavljao 1060 na nju i xmp radi ono upitno sa i7, valjda imam pravo na svoje mišljenje?

Ako ti misliš da je super, odlično kupi i sebi jednu.
Uzivaj mi.

 

Ti ili si jako nezreo muškarac ili neodgojeni dečec, drugog objašnjenja nema. Kakvo tvoje pitanje? Po 101 puta ja sam tebi postavio pitanje i evo jos nisi odgovorio. Ništa ja na netu nisam čitao, sve što ti i tvoj kalibar "eksperata" gugla po netu ja imam odavno u malom prstu. Kakve sad veze ima što je ploča zaključana? Tko je igdje napisao da nije zakljucačna? Jel ti shvaćaš da uopće nisi pomogao čovjeku nego baljezgaš cijelo vrijeme o nekakvom BN, o tome da ne može OC-ati procesor i RAM, jel ti dolazi do glave koliko nema smisla išta što ti ovdje napišeš? 

Ne moram si ja ništa kupiti, ja sam s tom pločom radio i znam šta može, uživaj mi ti u tom svom malom svijetu 

 

Stjepanj kaže...
buterino kaže...

Evo prilazem sliku dosadasnje konfiguracije i mislim da ga je vrijeme pregazilo,pubg vuce na very low uglavnom sve nove igre jedva pokrece, zanima me mogu li nesto ostaviti ili mi ipak preporucate sve novo...hvala unaprijed...ako mogu sta ostavit onda bi ga malo podigao da bar vuce ove danasnje igre solidno (novi cod i ove novije) hvala uneprijed...

 ide ti odgovor sve kao i za mrgud1, imas h81 plocu na nju bez problema ide i najjaci i7, pogledaj na njusci kaj se nudi, graficka je preslaba za pubg kao i trenutni cpu, gledaj minimalno neku gtx 1060 od 3gb, neznam dali i gpu mislis uzimati polovan?

 

Ma nemoj mu to predlagat, citiram jednog "stručnjaka": "bit će mu mbo bn" 

 

pacijent007 kaže...

 Jel ti uopce znas sta je xmp ili si neki balonja koji napola govori engleski pa si negdje na netu procito boga pitaj sta i sad samo ponavljas istih 5 recenica ko dijete od 3 godine? Ti si u oovom slucaju tudum koji ne kuzi da i na najzakljucanijem chipsetu non k procesor radi isto kao na z370 jer na njemu ionako nista ne trebas mijenjat. Sta bi ti, undervolto procesor, oc ram? Molim te nemoj vise kenjat po forumu nego odi malo proucavaj hw.

 

Pojma on nema šta baljezga, i ovo malo što je pisao zgugla pa balavi tu i ponavlja jedno te isto bez da je i jednom odgovorio na pitanje ili još bolje da je pomoga čovjeku koji je postavio pitanje nego ga još više zbunjuje sa svojim glupostima i neznanjem 

 

buterino kaže...

 ne znam, sta mi se najvise isplati, da li da na njuskalu trazim neku polovnu gtx 1060 i ocu li dodavat jos rama ili se ne isplati ram jos dodavat zato sta je ddr3.... je li moze ovaj procesor jos izdrzat ili da trenutno odma idem na neki jaci procesor i grafu i koliko bi me to izaslo otprilike...

 

 

EDIT: ibme74 grafa je xfx r9 270

 

Stvar je što kad pospustaš sve detalje rasterećuješ grafu a dodatno opterećuješ CPU pa ti i to nije neka sreća, promjeni grafu na nešto tipa GTX1060/RX470/570/480/580 i moći ćeš onda peglati bez brige. RAM ne trebaš nadograđivati, nema nekog smisla ulagati u DDR3 sada a i 8Gb je još uvijek dovoljno za gaming.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 23:12 (ibme74).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
buterino kaže...

Evo prilazem sliku dosadasnje konfiguracije i mislim da ga je vrijeme pregazilo,pubg vuce na very low uglavnom sve nove igre jedva pokrece, zanima me mogu li nesto ostaviti ili mi ipak preporucate sve novo...hvala unaprijed...ako mogu sta ostavit onda bi ga malo podigao da bar vuce ove danasnje igre solidno (novi cod i ove novije) hvala uneprijed...

 

Stavi  gtx 1060. Bit ce taman i pubg bi trebao gurati nekih 70- 120 fpsa (toliko sam imao sa 970), a ulagati JA Osobno ne bih u ddr3 i h81. 8 GB ti je dovoljno. 

everyday i'm shuffling...
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

PC za surfovanje i video

 

E ovako trenutno imam praistorijski pc athlon II x4 630,nvidia gtx 650,ssd samsung evo 120gb i monitor asus led fullhd 22.Sve to radi i vise nego odlicno za moje potrebe jer 99% vremena koristim chrome i youtube.E sad jedan mi je kolega rekao da ta stara dresina samo trosi struju jer je upaljen po citav dan i da bi mi bilo bolje zamjeniti za neki android box ili mini pc i spojiti mis i tastaturu,pa me interesuje kakvi su ti boxovi moze li to zamjeniti pc jer mi je bitno samo da otvara istom brzinom web stranice i youtube kao i na ovoj staroj kuki.Ps. ne bih da to bude preskupo jer mi se ne izdvajaju bas velike pare.Hvala 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako te komp služi odlično nemoj mijenjat ništa samo bezveze bacas pare

13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ovisi koliko novaca misliš dat. Al možeš uzet npr rabljeni G4600 (7th gen) za 400kn ili G5500 (8th gen) ako nađeš jeftino, neku jeftinu ploču cca 400kn za 7 ili 8 gen, ddr4 8gb za 400kn ili uzmeš novi ryzen jeftinu ploču i Ryzen 3 2200G. Vjerovatno će ti komp trošit duplo manje neg sa X4 630 i gtx650.

 

EDIT: A ta gtx650 je skoro duplo jača od integrirane u Ryzenu 3, tako da sam odluči dal ima smisla mijenjat. Tvoja konfa je dovoljna za surf i yt, nema potrebe mijenjat radi tog.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 8:56 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Kolega zeli raditi neke izmjene na PCu.

trenutni:
cpu: i7 4790
mbo: Asus H97M-E Socket 1150
gpu: gtx 970
ram: 8gb ddr3 1600

Buzet mu je 1500HRK a komp bi sluzio samo za gejmanje.

Prvotni plan mu je bio uzeti novu maticnu i pojacati rame. Posto mu je CPU na soketu 1150 meni je skroz glupo uzimati novu maticnu jer mu i dalje rami ostaju na ddr3 i ako stavi jos 8 nece napraviti bogzna kakve promjene.
Sada me zanima dali se isplati prodati trenutni cpu, mbo i ram po nekoj prihvatljivoj cijeni i uzeti Ryzen 5 1400, maticnu na socketu 1151 i neke fine rame ddr4.

Pitanje, koji se najbolji upgrade moze napraviti na postojecoj konfi ili se isplati pokusati prodat trenutni cpu, mbo , ram po nizoj cijeni i preci na neki ryzen, mbo socket 1151 di usput ne potrositi vise od 1500HRK.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Prelaskom na Ryzen 1400 bi prakticki napravio downgrade

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice