Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.842.057
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
gargo kaže...

Pozdrav,

 

da li ovo dvoje imaju kompatibiliti išjus? 

 

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL16 G.Skill Aegis, F4-3000C16D-16GISB  

Asrock B450M Pro4

 

THx

 Mislim da ne bi trebali imati.

Sto se tice ploca svaka ce ti podrzavati sve RAM-e, vece je pitanje kako ce ti Ryzen raditi sa RAM-om jer koliko znam kontrolor za memoriju se nalazi na procesoru tako da ti je pitanje kako ce ti CPU i ti RAM-i imati kompabiliti išjuz 

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Hvala na pojašnjenju! Uzeo sam na kraju taj RAM jer je na akciji u ADM-u. Još uvijek se borim da ga donesem na 2933. 2666 ide na 16-18-18-38 na 1.35V, ako idem preko 2666 na tim postavkma nista se ne dogđa, kao da ni ne primjeni clock/settingse. Nisam se puno igrao s time, večeras ću. Ako bude problema, javim se na odgovarajućem topicu da sad tu ne spamam offtopic.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 12:57 (gargo).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 

Flion kaže...

Upravo sam kupio rabljen Desktop.

 

- Core i7 - 4770S, 3.10 GHz
- ASUS B85M-E
- 16 GB RAM
- 2 x 300 GB Seagate Barracuda 7200.9
- Graphics: Intel HD Graphics 4600 (DirectC 10)

Računar bih koristio za igrice i FSX na umjerenim postavkama.

 

Koja bi bila "best buy" grafička za ovu konfiguraciju, bilo rabljena ili nova? Odgovara li ova? Koliko ima smisla high-end grafička, recimo GTX 1070 ili 1080 sa ovom konfiguracijom?

SSD bi išao 250GB. Čini mi se da ploča nema M.2 utor, šta bi bilo najbolje rješenje?

Koju konfiguraciju za HDD? RAID ili nema potrebe?

 

 

Nađi si rabljenu GTX1060 3GB/RX470/570 sa što više jamstva za oko 1000kn

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/msi-geforce-gtx-1060-aero-itx-oc-3gb-1700-kn-vise-komada-oglas-25099452

 

Nvidia MSI GeForce GTX 1060 AERO ITX 3GB, Garancija do 7.7.2020., korištena za mining. Meni ovo djeluje kao dobra kupovina. Griješim li?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 18:41 (Flion).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Dobra cijena

12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pa ono i nije bas, samo 1g garancija, za 1200kn imas bolje modele i nesto jace 6gb verzije.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

1.5 god jamstva i 850kn... To je sasvim dobra cijena pogotovo kad vidis sta se sve prodaje za 700-800kn

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

1.5 god jamstva i 850kn... To je sasvim dobra cijena pogotovo kad vidis sta se sve prodaje za 700-800kn

 sry ja gore vidio nekih 1000kn, my bedlp

Intel Core™ i7 Forever
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
NistaNeznam kaže...
pacijent007 kaže...
NistaNeznam kaže...
ibme74 kaže...

Ne moraš ništa brisati, ja npr imam an HDD-u još uvijek stari win 8.1 a na SSD-u win10.

Kad odabereš pod boot opcije da ti SSD bude prioritet ispred HDD-a bootat ce ti windows sa SSD-a.

 

hmm super onda, a kako kada idem instalirat windows na ssd, a hdd je još uvijek ukopčan i ima win7. Oće me pitat kao želim li na ssd instalirat ili moram odabrat boot sa ssda prije ubacivanja win7 cd-a unutra?

 Kad ides instalirati novi windows ubaci cd ili usb ovisi na cemu imas i onda resetiraj komp i stisci f8, to bi te trebalo bacit u izbornik s ceg zelis samo taj put bootat i odaberi cd rom ili usb ovisno o tome s ceg instaliras windws. Kad pocne instalacija pitat ce te na koju particiju instalirat zelis i nadi tamo taj ssd, stisni format na njega i odaberi ga kao mjesto instalacije...kad sve bude gotovo i instaliras sve ponovno resetiraj komp i stisci delete tipku za bios. Tamo kao primary boot device stavi ssd

 

Sto se tice igrica kad ih instaliras normalno biras mjesto instalacije kao da imas vise particija (lokalni disk c, d,e...) i to je to

 Super sve sam shvation PUNO HVALA :D

 

Kada ubaciš novi SSD prvo ga moraš formatirati u "disk managmentu"... ukucas u windows trazilici "diskmgmt", otvoris ga, nadjes "unpartitioned space" (to je novi DISK) i formatiras ga.

 

Flion kaže...

Upravo sam kupio rabljen Desktop.

 

- Core i7 - 4770S, 3.10 GHz
- ASUS B85M-E
- 16 GB RAM
- 2 x 300 GB Seagate Barracuda 7200.9
- Graphics: Intel HD Graphics 4600 (DirectC 10)

Računar bih koristio za igrice i FSX na umjerenim postavkama.

 

Koja bi bila "best buy" grafička za ovu konfiguraciju, bilo rabljena ili nova? Odgovara li ova? Koliko ima smisla high-end grafička, recimo GTX 1070 ili 1080 sa ovom konfiguracijom?

SSD bi išao 250GB. Čini mi se da ploča nema M.2 utor, šta bi bilo najbolje rješenje?

Koju konfiguraciju za HDD? RAID ili nema potrebe?

 

 

Nađi si rabljenu GTX1060 3GB/RX470/570 sa što više jamstva za oko 1000kn

 

Pozdrav opet ja za ssd, ubacio sam ga u pc i probao format pri instalaciji windowsa 7, al mi ne nudi opciju iako vidim ssd, a kada sam upalio windows preko hdd-a upisao sam diskmgmt kao što ste rekli ali ne nalazi mi takav program. Jel trebam onda uopče format napravit? ili da samo instaliram windows na ssd?

 

Nema veze, skužio sam da ne treba format novi ssd iz trgovine, sry na smetnji :p

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 19:16 (NistaNeznam).
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam jedno 1,000 kuna za nadogradnju pc.Grafička je 1050 ti i rami su novi 16 gb. Šta da promjenim i isplati li se  (ostale komponente su pod moj pc) 

Who bolan cares
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 9:56 (dejan1471).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa prodaj tu 1050ti i uzmi gtx1060 

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Pa prodaj tu 1050ti i uzmi gtx1060 

 Mislio sam na ostale komponente  procesor matičnu ili napajanje 

Who bolan cares
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dejan1471 kaže...
ibme74 kaže...

Pa prodaj tu 1050ti i uzmi gtx1060 

 Mislio sam na ostale komponente  procesor matičnu ili napajanje 

 Ako je glavna namjena igranje onda ti je jedino pametno to što je ibme predložio.

Eventualno možeš na njuškalu potražiti jači procesor i matičnu ali s tom grafom nećeš osjetiti neku razliku u igrama. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dejan1471 kaže...
ibme74 kaže...

Pa prodaj tu 1050ti i uzmi gtx1060 

 Mislio sam na ostale komponente  procesor matičnu ili napajanje 

 Sa 1000kn ne mozes nista nadogradit da se isplati

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...
dejan1471 kaže...
ibme74 kaže...

Pa prodaj tu 1050ti i uzmi gtx1060 

 Mislio sam na ostale komponente  procesor matičnu ili napajanje 

 Sa 1000kn ne mozes nista nadogradit da se isplati

 A onda rađe ssd neki kupim

Who bolan cares
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dejan1471 kaže...
pacijent007 kaže...
dejan1471 kaže...
ibme74 kaže...

Pa prodaj tu 1050ti i uzmi gtx1060 

 Mislio sam na ostale komponente  procesor matičnu ili napajanje 

 Sa 1000kn ne mozes nista nadogradit da se isplati

 A onda rađe ssd neki kupim

 Ako vec nemas ssd onda ce ti to bit itekakav pomak. Cak bi ti savjetovao kupi od 1Tb ako mozes i potpuno izbaci mehanicki disk i stavi cooler na proc neki. Preporodit ces se od tisine

11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dejan1471 kaže...
ibme74 kaže...

Pa prodaj tu 1050ti i uzmi gtx1060 

 Mislio sam na ostale komponente  procesor matičnu ili napajanje 

 

Prodaj GTX1050Ti za koliko ide, dodaj tu lovu na tih 1.000kn što imaš, uzmi GTX1060 i neki SSD (ovisno o otme koliko ti ostane para od grafe)... Možeš gledati i RX580 ali bi onda bilo dobro uzeti i neko drugo napajanje od barem 500-550w tipa Fortron 85+ HEXA 550.

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...
dejan1471 kaže...
pacijent007 kaže...
dejan1471 kaže...
ibme74 kaže...

Pa prodaj tu 1050ti i uzmi gtx1060 

 Mislio sam na ostale komponente  procesor matičnu ili napajanje 

 Sa 1000kn ne mozes nista nadogradit da se isplati

 A onda rađe ssd neki kupim

 Ako vec nemas ssd onda ce ti to bit itekakav pomak. Cak bi ti savjetovao kupi od 1Tb ako mozes i potpuno izbaci mehanicki disk i stavi cooler na proc neki. Preporodit ces se od tisine

 Ako može neka preporuka za ssd sa ove stranice https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=ssd%20disk

Who bolan cares
5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

MSI GeForce GTX 980 Ti Gaming 6G, korištena za gaming (nije rudarila) - Koliko vrijedi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Kingston A400 480gb

6 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ekipa,

 

Razmišljam o nadogradnji računala. Priošle godine sam nabavio grafičku karticu (ova dolje navedena) a sad bi išao dalje u nadograđivanje. Pa me zanima kaj preporučate kaj kupiti (jednu ili više stvari). Imam budžet cca oko 2.000 kn

 

Konfiguracija koju posjedujem:

 

Procesor s1155 Intel Core i7 2600K 3.4GHz (8MB)

Matična ploča Asus P8Z68-V/GEN3

Napajanje 700W Corsair CMPSU-700GEU

SSD Samsung 850 EVO Basic 2.5" 250 GB, MZ-75E250B

WD black 1TB

Memorija Corsair DDR3 1600MHz 16GB Corsair (4x4GB) Unbuffered

Kućište Corsair Carbide Series 400R Mid-Tower Gaming Chassis

Grafička Asus ROG Strix GeForce GTX 1060-6G-GAMING, 6GB DDR5

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Jedino isplativo što bi valjalo mjenjat je platforma a za to ti ipak treba nešto više love od 2k kn

16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ja bih na tvojem mjestu uzeo sada neki posteni hladnjak za Cpu i oc taj cpu koliko ide, a ostatak love skupljati za novu platformu, hladnjak iovako mozes prebaciti na novu konf. a sa oc ces dobiti dosta na perfomansama naprema stock freq

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Nisam neki stručnjak, ali zašto čovjek za 2k kn ne bi mogao promijeniti platformu?
Treba mu neka matična, novi ryzen i ddr4 RAM koji može uzeti s Njuškala.
Također može svoje prodati na njuškalu i dobit će razliku.
Što nije to ok?
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
x360gamer kaže...
Nisam neki stručnjak, ali zašto čovjek za 2k kn ne bi mogao promijeniti platformu?
Treba mu neka matična, novi ryzen i ddr4 RAM koji može uzeti s Njuškala.
Također može svoje prodati na njuškalu i dobit će razliku.
Što nije to ok?

 Mijenjati legendarni i7 2600k za rižu  

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
nicky.sl kaže...
x360gamer kaže...
Nisam neki stručnjak, ali zašto čovjek za 2k kn ne bi mogao promijeniti platformu?
Treba mu neka matična, novi ryzen i ddr4 RAM koji može uzeti s Njuškala.
Također može svoje prodati na njuškalu i dobit će razliku.
Što nije to ok?

 Mijenjati legendarni i7 2600k za rižu  

 u cemu je fazon?

 

ja sam bas zamjenuo legendarni 2600K za ryzena 5 2600,preporodio se u svakoj igri.

 

to sto je legendaran ne znaci da ga nije vrijeme mijenjat.

 

taj i7 je star i bottleneck cak i 1060 u multiplayer igrama.

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
6 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok Ekipa,

 

Hvala na savjetima. Znam da moram mijenjat platformu ali sam mislio to radit malo po malo. Tipa sada kupiti procesor, na jesen matičnu pa onda rami negdje iduće godine i tak (ono skupljam pare kako vrijeme prolazi pa kupujem periodično komponente)... Kupio sam na ljeto novi cpu cooler (Zalman CNPS9800) pa sam mislio sada uzeti neki bolji procesor i staviti ga za sad na ovu postojuću konfiguraciju. Za procesor bi utrošio do 2 tisuće. E sad kakva su vaša mišljenja, kaj preporučate za uzeti, i jel to uopće pametno tak ili bolje uzeti sve od jednom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nema bolji cpu za taj socket, jedino oc koliko mozes i skupljaj lovu za novu konfu jer za novu konfu moras i novi ddr4 ram kupovati, a neces dobiti neku lovu za tu konfu. Pogledaj si b450 + ryzen 2600 + 8 ili 16 gb ddr4 pa dok skupis lovu za to onda mijenjaj ili probaj naci na forumu ako tko prodaje ryzen 1600 ili 2600 za jeftinu lovu. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi ,odlucio sam malo nadograditi racunalo jer sam eto shvatio da mi je financijski lakse tako nego da svakih 4,5 godina sve odjednom. Trenutacno sam u posjedu i5 5500 ,gtx 960 i 8gb ram. Raspolazem s nekih 2500 kn ,i razmisljao sam o zamjeni graficke.Razmisljao sam o gtx 1070 ,nemam problema s kupnjom preko njuskala ,tako da je to financijski  izvedivo.Racunalo koristim iskljucivo za gaming.Pa ako moze vase misljenje ,mijenjati graficku ili nesto drugo? Hvala vam

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

i5 5500?? taj proc ne postoji, ako je gaming svakako gtx 1070 do te love i kasnije jos 8 gb rama, ovisi sta igras. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ispričavam se ,u pitanju je i5 4460 3.2 GHz

Igram redovno rainbow six siege ,ali svakako uz novu graficku bi igrao nove AAA+ naslove.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice