Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.826.844
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CroKillerQueen kaže...
Pozdrav! Imam konfiguraciju staru 6 godina i htio bih ju nadograditi za potrebe igranja novijih naslova (bio bih sretan da je bar nešto upotrebljivo). Također, potreban mi je i novi monitor. Na raspolaganju imam cca. 5-7k kn.

MBO: MSI 760gm-p34fx
CPU: AMD Phenom II x4-965 black edition
RAM: ddr3, 4gb (nemam pojma čiji) xD
GPU: XFX Radeon HD 6850
Napajanje: ATX Real power ultron eco silent 600
Kučište: Gigabyte gz-x7

 upotrebljivo je sve, graficke se trebas rijesiti!

za pocetak na tu plocu ide FX procesor serije 83xxx, imas ih vec od 800+kn( prije zamjene obavezno updejtati bios na zadnju verziju)

ram obavezno nadogradi na jos 4gb, trebao bi pogledati koji su pa uzeti neke slicne cisto zbog kompaktibilnosti!

 Benq 27" za 1500kn, odlican allrounder, do 2500kn skoro pa da ne postoji bolji monitor

e sad pitanje graficke kartice ako uzmes gtx 1070 odma u pocetku ces izgubiti poprilicno gpu snage zbog cpu bootlenecka nesto tipa 30% ovisno o igri!

da bi to rijesio trebas uzeti minimalno i5 6600k koji kosta 2000kn+ploca 800+ddr4 600kn, sto je vec sumanuta svota novaca u startu za tih extra 30+-%!

Evo razmisli pa javi!LP

 

 

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 21:21 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CroKillerQueen kaže...
Pozdrav! Imam konfiguraciju staru 6 godina i htio bih ju nadograditi za potrebe igranja novijih naslova (bio bih sretan da je bar nešto upotrebljivo). Također, potreban mi je i novi monitor. Na raspolaganju imam cca. 5-7k kn.

MBO: MSI 760gm-p34fx
CPU: AMD Phenom II x4-965 black edition
RAM: ddr3, 4gb (nemam pojma čiji) xD
GPU: XFX Radeon HD 6850
Napajanje: ATX Real power ultron eco silent 600
Kučište: Gigabyte gz-x7

Koji HDD imaš? Ako imaš SATA HDD zadrži ga i uzmi ovako:

1x Samsung LS24F350FHUX, 23.5" FullHD LED, PLS panel, 16:9, VGA, HDMI

1x Gigabyte GA-B250M-D3H, LGA 1151 

1x Intel Core i5-7400, (3.0GHz, 6MB,LGA1151), Kaby Lake, boxed

1x DDR4 8GB (1x8) PC4-19200 2400MHz CL15 G.Skill

1x SAPPHIRE RX480 4G D5 Nitro+, 4 GB DDR5, 256-bit, 1306/7000 MHz

1x SSD 240GB Kingston UV400, SATA3

1x Fortron Hyper 500w 80+

1x Zalman Z1 midi tower

 

UKUPNO: 7.023kn 

Besplatno slaganje i dostava

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 22:54 (ibme74).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Hvala na savjetima!
@stjepanj
Super mi je monitor, gtx 1070 mi se čini kao luda opcija. Problem mi je CPU, zbog toga što moram ići na slabije verzije od 95w, među kojima je najbolji fx 8370e, koji je slabiji od fx 8350.

@ibme74
Konfa mi se čini ok. Samo bih htio pitati koja je razlika između moga i predloženog napajanja i zašto ne mogu upotrijebiti svoje kučište (ima dovoljno mjesta i imam usb 3.0 priključke te 2 otvora za 120mm ventilatore).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Imam kućište Zalman R1 sa 3 ventilatora, ali vidim da mi je samo 1 spojen (Instarova složena konfiguracija), ostala 2 nisu jer ploča Asus a88xm-e/usb 3.1 očito nema pinove za ostala 2 ventilatora. Pa me zanima postoji li neka solucija da upogonim i ostala 2, da se spoje na kabel od napajanja pomoću nekih nastavaka i sl.?
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luc989 kaže...
Imam kućište Zalman R1 sa 3 ventilatora, ali vidim da mi je samo 1 spojen (Instarova složena konfiguracija), ostala 2 nisu jer ploča Asus a88xm-e/usb 3.1 očito nema pinove za ostala 2 ventilatora. Pa me zanima postoji li neka solucija da upogonim i ostala 2, da se spoje na kabel od napajanja pomoću nekih nastavaka i sl.?

 Naravno, tako se obično i spaja. Svaki dućan to ima:

 

A možeš i malo naprednije. Naprijed ugradiš potenciometre, a unutra na njih spojiš ventilatore:

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CroKillerQueen kaže...
Hvala na savjetima!
@stjepanj
Super mi je monitor, gtx 1070 mi se čini kao luda opcija. Problem mi je CPU, zbog toga što moram ići na slabije verzije od 95w, među kojima je najbolji fx 8370e, koji je slabiji od fx 8350.

@ibme74
Konfa mi se čini ok. Samo bih htio pitati koja je razlika između moga i predloženog napajanja i zašto ne mogu upotrijebiti svoje kučište (ima dovoljno mjesta i imam usb 3.0 priključke te 2 otvora za 120mm ventilatore).

Kaj se tice cpu-a "bez problema" ide fx8370e(njega sam stavio jer ima najveci takt posto ce ti faliti ipc snage za tu gtx 1070, a i cisto da zaboravis na overklok zbog slabe ploce), napajanje ti je i vise nego dovoljno a kuciste takoder nemoras mijenjati! i to ti je sve u grubo cca 6000+kn, imas ubojicu za igre i moli boga da ploca izdrzi jos barem 2+g!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

zasto da kupi gtx 1070 kad taj procesor ne moze gurat preko gtx 1060 nista, nek ustedi 1800kn i kupi 1060 i svejedno ce imat fantastican komp za igre na ultra 1080p

All that is...or was...began with a dream...
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pa s gtx1070 ce moci nabit detalje na ultra, sljedece godine na very high, trecu godinu na high, itd s gtx 1060 je vec u startu osakacen kako cpu perfomansama tako i gpu zbog bootlenecka! Ovako ce s gtx1070 biti miran i lockom na 60 u svim igrama pri najvisim detaljima! Ali ako zeli usparati nitko mu ne brani nek se igra i dalje na toj 6850!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ta kartica nema smisla s ovim procesorom, nijedna igrica skoro ne treba 1070 za 60 fpsa na ultra sad, on ne moze nagurati toliko detalje da bi iskoristio potencijal...kad mu nagodinu bude trebalo da kartica gura na high nece procesor to moci gurati, uzalud mu je...najbolje rjesenje je uzeti 1060, i nagodinu ce ona moci igrati

Gtx 960 je izasla prije 2 godine i jos uvijek moze na high postici 60 fps u vecini igara tako da ce i sa 1060 moci za 2-3 godine sigurno

All that is...or was...began with a dream...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CroKillerQueen kaže...
Pozdrav! Imam konfiguraciju staru 6 godina i htio bih ju nadograditi za potrebe igranja novijih naslova (bio bih sretan da je bar nešto upotrebljivo). Također, potreban mi je i novi monitor. Na raspolaganju imam cca. 5-7k kn.

MBO: MSI 760gm-p34fx
CPU: AMD Phenom II x4-965 black edition
RAM: ddr3, 4gb (nemam pojma čiji) xD
GPU: XFX Radeon HD 6850
Napajanje: ATX Real power ultron eco silent 600
Kučište: Gigabyte gz-x7

Matična ploča ASRock B250M-HDV, LGA1151 608kn

Procesor Intel Pentium G4560 (3MB Cache, 3.5GHz), s1151 475kn

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-24000 3000MHz CL15 Corsair Vengeance LPX black, CMK16GX4M2B3000C15 1038kn

Grafička kartica MSI GeForce GTX 1060 6GB 6GT OCV1, 6GB GDDR5, 1759/8000 MHz 2275kn

Monitor BenQ XL2411Z, 24" FHD TN, 9H.L9SLB.RB 2208kn

 

ukupno 6600kn složeno u adm-u, ali mozes naci mozda i jeftinije

monitor 144hz i grafička koja to prati, 16 gb rama.

za godinu dana ili kad skupiš lovu promjeniš za jači procesor (i5, i7)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 15:23 (piratebay).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
piratebay kaže...
CroKillerQueen kaže...
Pozdrav! Imam konfiguraciju staru 6 godina i htio bih ju nadograditi za potrebe igranja novijih naslova (bio bih sretan da je bar nešto upotrebljivo). Također, potreban mi je i novi monitor. Na raspolaganju imam cca. 5-7k kn.

MBO: MSI 760gm-p34fx
CPU: AMD Phenom II x4-965 black edition
RAM: ddr3, 4gb (nemam pojma čiji) xD
GPU: XFX Radeon HD 6850
Napajanje: ATX Real power ultron eco silent 600
Kučište: Gigabyte gz-x7

Matična ploča ASRock B250M-HDV, LGA1151 608kn

Procesor Intel Pentium G4560 (3MB Cache, 3.5GHz), s1151 475kn

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-24000 3000MHz CL15 Corsair Vengeance LPX black, CMK16GX4M2B3000C15 1038kn

Grafička kartica MSI GeForce GTX 1060 6GB 6GT OCV1, 6GB GDDR5, 1759/8000 MHz 2275kn

Monitor BenQ XL2411Z, 24" FHD TN, 9H.L9SLB.RB 2208kn

 

ukupno 6600kn složeno u adm-u, ali mozes naci mozda i jeftinije

monitor 144hz i grafička koja to prati, 16 gb rama.

za godinu dana ili kad skupiš lovu promjeniš za jači procesor (i5, i7)

 

 G4560 na GTX 1060 ? Netko je prije nekoliko dana rekao da ce doc do toga da i to netko kaze... :D

Zakaj ne onda i5 6xxx ili 7xxx +rx 470/480 ? 

8GB rama i dan danas guraju zahtjevnije igre bez problema tak da je ovih 16 nepotrebno..

Battleog - 191silvinjo
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ljudi, hvala na savjetima... Danas sam bio u touru po dućanima i proveo nekih 5 sati sastavljajući komponente. Koliko vidim, nema mi smisla nadograditi moj sadašnji PC zbog toga što me matična jako ograničava. AMD, koji sam uvijek kupovao ima rupu u svojoj ponudi između fx 8350 i ryzena, pa mi se ne isplati ni jedno sad kupovati. Iskreno, do ove konfiguracije s g4560 sam i sam došao, ali sa slabijim monitorom i gtx 1070 (iako mislim da bih si ubio napajanje s tim xD). Također, možda bih mogao upariti i5 7600 s AMD rx 480 za istu cijenu? Jesi li na to mislio? @hahhaajaads
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CyberDemonVZ kaže...
Luc989 kaže...
Imam kućište Zalman R1 sa 3 ventilatora, ali vidim da mi je samo 1 spojen (Instarova složena konfiguracija), ostala 2 nisu jer ploča Asus a88xm-e/usb 3.1 očito nema pinove za ostala 2 ventilatora. Pa me zanima postoji li neka solucija da upogonim i ostala 2, da se spoje na kabel od napajanja pomoću nekih nastavaka i sl.?

 Naravno, tako se obično i spaja. Svaki dućan to ima:

 

A možeš i malo naprednije. Naprijed ugradiš potenciometre, a unutra na njih spojiš ventilatore:

 

 Ventilatori mi imaju 3 pinski (ženski), a na napajanju od molexa imam izvedene 2 pinske konektore. Fizički mislim da pašu, samo neznam dali bi to radilo ili bi se moglo dimiti :D .? Stavim slike ako treba.

Luc
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav. Razmišljam da si nadogradim komp pa me zanima isplati li mi se potrošiti 2-3k kn za komp koji će vrtiti sve novije igre na high barem. Gledao sam RX 480 ali ne kužim se baš u hardware i ne znam treba li mi možda i procesor novi. Trenutna konfiguracija mi je:


Grafička kartica XFX AMD Radeon R7 265A 2GB DDR5 Graphic Card
Matična ploča MSI A88XM-E35 V2,FM2+,D3,S3,U3
Napajanje Zalman 600W LX Series Retail
Hladnjak za procesor RAIJINTEK Aidos Heatpipe CPU-Cooler, PWM - 92mm
SSD SAM 250GB 850 EVO
Procesor AMD Athlon II X4 860K Soc FM2
Memorija Kingston 8GB 2400MHz DDR3 Non-ECC CL11 DIMM XMP HyperX Savage
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CroKillerQueen kaže...
Ljudi, hvala na savjetima... Danas sam bio u touru po dućanima i proveo nekih 5 sati sastavljajući komponente. Koliko vidim, nema mi smisla nadograditi moj sadašnji PC zbog toga što me matična jako ograničava. AMD, koji sam uvijek kupovao ima rupu u svojoj ponudi između fx 8350 i ryzena, pa mi se ne isplati ni jedno sad kupovati. Iskreno, do ove konfiguracije s g4560 sam i sam došao, ali sa slabijim monitorom i gtx 1070 (iako mislim da bih si ubio napajanje s tim xD). Također, možda bih mogao upariti i5 7600 s AMD rx 480 za istu cijenu? Jesi li na to mislio? @hahhaajaads

 Nemoj uzet g4560 i gtx 1070 ako ne mislis kroz godinu dana uzet i neki jaci procesor, druga solucija je sada uzeti i5 7500 i rx 480

All that is...or was...began with a dream...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav svima,zamjenio bi procesor(fx8350) sa i7 6700k,tako da moram mjenjati i maticnu plocu.Imam mogucnost uzeti asus z170-p d3,koja podrzava ddr3 ram,i na taj nacin bi ustedio da ne kupujem ram.Trenutno imam 16gb kingston hiperx na 1600mhz..Kompjuter bi koristio za igre.E zanima me dal se isplati ostati na ddr3 memoriji,i bili imao osjetne razlike da predjem na ddr4 memoriju,i uzmem neku drugu plocu koja podrzava ddr4 i ako ko moze predloziti koju,i dal valja ova gore moja navedena ploca,tj dal postoji kakva bolja koja podrzava ddr3 a da je u pribliznom cjenovnom rangu..hvala.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luc989 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Luc989 kaže...
Imam kućište Zalman R1 sa 3 ventilatora, ali vidim da mi je samo 1 spojen (Instarova složena konfiguracija), ostala 2 nisu jer ploča Asus a88xm-e/usb 3.1 očito nema pinove za ostala 2 ventilatora. Pa me zanima postoji li neka solucija da upogonim i ostala 2, da se spoje na kabel od napajanja pomoću nekih nastavaka i sl.?

 Naravno, tako se obično i spaja. Svaki dućan to ima:

 

A možeš i malo naprednije. Naprijed ugradiš potenciometre, a unutra na njih spojiš ventilatore:

 

 Ventilatori mi imaju 3 pinski (ženski), a na napajanju od molexa imam izvedene 2 pinske konektore. Fizički mislim da pašu, samo neznam dali bi to radilo ili bi se moglo dimiti :D .? Stavim slike ako treba.

 Spojio. Radi.

Luc
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luc989 kaže...

 

 Ventilatori mi imaju 3 pinski (ženski), a na napajanju od molexa imam izvedene 2 pinske konektore. Fizički mislim da pašu, samo neznam dali bi to radilo ili bi se moglo dimiti :D .? Stavim slike ako treba.

 Spojio. Radi.

 Odlično! :D

Tek sam sad došao na forum, čudno da ti nitko nije odgovorio..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ovako...

Namjeravam kupiti Pentium G4560, pa me zanima koju bi mi matičnu ploču preporučili? Znači, da je ne moram mijenjati ako kasnije uzimem jači procesor, neki i5 ili i7, te da podržava i neki, barem manji overclock? Budžet je nekih 700-800kn, pa se nadam da se za te novce može naći neka solidna ploča koju ne moram mijenjati prilikom nadogradnje računala. 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 10:15 (Erratic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Z170-p
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Nakon zamjene stock coolera sa aftermarket Coolermaster Hyper 212 evo, dobio sam niže CPU temp. ali se pojavio CPU throtthing. Znači svakih par minuta gaminga na 10 sekundi padne frekvencija sa 3700 na 1600 na sve 4 jezgre.
Čitam da zamjena stock coolera sa visokim heatsinkom može uzrokovati da se neke komponente na ploči ne mogu hladiti jer je ventilator puno više udaljen od ploče...eto, svaka pomoć je dobrodošla.
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luc989 kaže...
Nakon zamjene stock coolera sa aftermarket Coolermaster Hyper 212 evo, dobio sam niže CPU temp. ali se pojavio CPU throtthing. Znači svakih par minuta gaminga na 10 sekundi padne frekvencija sa 3700 na 1600 na sve 4 jezgre.
Čitam da zamjena stock coolera sa visokim heatsinkom može uzrokovati da se neke komponente na ploči ne mogu hladiti jer je ventilator puno više udaljen od ploče...eto, svaka pomoć je dobrodošla.

 citao si gluposti, moras imati min 10°c manje temperature u loadu! jesi skinuo naljepnicu s baze hladnjaka, stavio dobro pastu(kolicina "zrno rize"), dobro zasarafio..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Jesam, sve sam to napravio ok. Pišu da je navodno VRM "čipovi" ne hlade kao kod stock coolera koji puše direktno blizu ploče te i nih usput hladi..a na coolermaster hyper 212 evo ventilator mi ne puše niti prema ploči, nego okomito gore.
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

aha, imas amd-a, onda mi je jasno! no definitivno nebi trebao imati nikakvo throtlanje, ocigledno se vrm na ploci pregrijava! nosi to na servis!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Možda neki savjet da izbjegnem servis, osim da vratim stock cooler, to baš i ne želim, ako je moguće izbjeći.
Čujem da postoje neki heatsinkovi za te VRM-e..i kako ih prepoznati na ploči?
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luc989 kaže...
Možda neki savjet da izbjegnem servis, osim da vratim stock cooler, to baš i ne želim, ako je moguće izbjeći.
Čujem da postoje neki heatsinkovi za te VRM-e..i kako ih prepoznati na ploči?

 

  tvoja ploca nema nikakvo hladenje, no i takva nebi trebalo nista throttlati, nosi to na servis i trazi drugu!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 21:43 (Stjepanj).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Garancija je na cijelu konfiguraciju, pa bih trebao vratiti stock cooler, ali tada bude sve ok, tako da nema smisla vraćati u trgovinu (servis).
Hvala ti na slici, misliš li da bi se moglo nabaviti kod nas heatsinkove da hlade ove označene VRM-e, kako se to zapravo zove na hrvatskom?

VRM-ovi su i ove kockaste komponente i ove okrugle ili?

 

Ovo je jedan od savjeta koje sam našao na stranom forumu "I would get an 80mm fan and use that to blow air down on the VRMs. The stock fan on AMD's processors are perfect for achieving that task also. You just have to be creative in mounting it."

Luc
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 21:56 (Luc989).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

mozes staviti neki 92mm ili 120mm vent za 29kn da puse po tome ako se ne zelis zezati s servisom!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Hvala.
To si baš i mislim.
Samo kako ga namontirati gore, imam 92 mm AMD stock vent.

Reci, znal li dali su VRM-s sve označeno? i kockasti i okrugli?


,lp
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

moras taj CM 212 okrenuti vertikalno da odma izbacuje zrak van( push-pull s tim ventom na kucistu) a i nemas mjesta da ubacis neki vent izmedu na mbo!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice