Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.819.427
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav :)

 

Moje specifikacije i šta bi zadržao

 

AMD Radeon (TM) R9 380 Series GIGABYTE G1 GAMING 4GB

Intel(R) Core(TM) i5-2500K CPU @ 3.30GHz

ASUS P8 P-67M PRO MOTHERBOARD

EVGA SuperNOVA 750 B2, 80+ BRONZE 750W ------------------- ZADRŽAO

Samsung V-NAND SSD 850 EVO 250 GB ----------------------ZADRŽAO

1TB HARD DRIVE --------------------- ZADRŽAO

Thermaltake V6 Blacx edition CASE ----------------- Vjerovatno zadržao ili može i novo

Dell U2312HM DVI 23 inch ----------------------- Zadržao kao sekundarni monitor

Corsair XMS3 DDR3 2x4 GB RAM

 

Šta bi kupio

 

AMD Ryzen 5 3600 6-Core, 12-Thread Unlocked Desktop Processor with Wraith Stealth Cooler

ASUS ROG Strix X470-F Gaming AMD Ryzen 2 AM4 DDR4 DP HDMI M.2 ATX Motherboard

One of the RTX cards or AMD Radeon RX 5700 XT nisam siguran šta je bolje, ali AMD-ova ima bolje performanse i dosta je jeftinija naspram RTX-ovih kartica. ( Nisam baš presretan sa R9 380 grafičkom)

Novi monitor (po mogućnosti 144hz monitor)

32 GB RAM

Novo kućište u kojega bi sve ovo stalo :D

 

Ovaj PC je primarno za gaming i htio bih bar 2-3 godine pokretati nove AAA igre and ULTRA/HIGH.

 

Hvala unaprijed na odgovorima I slobodno pitajte, ako imate kakvih pitanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 15:12 (teic_7).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ne treba ti 32gb rama za gaming ni blizu, 16gb je i "previše", također da se ušparati i na ploči, neka solidna b450 je sasvim dovoljna.

Koji ti je budžet za sve to?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A i mislio sam da ne treba 32 gb, ali ram je jeftin i bolje da ga ima viška, ali mogu ja i 16 GB nije problem

 

A rekao bi da mi je budžet za sve ovo 5000 kn ili više ( monitor odvojeno)

 

Bitno mi je da mi ide dobar FPS uz 1080p 144hz.

 

Bitno mi je da to ide na ultra settings i za toliko sam i spreman potrošit, a nisam siguran koliko mi točno treba...

 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

5k kuna? Pa kako ti planiras ugurati 5700 xt u taj budzet? Sama grafa ti pojede skoro sav budžet, gdje su tu još cpu, ploča, ram...

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 5 6C/12T 3600 (4.2GHz,36MB,65W,AM4) box with Wraith Stealth cooler
Sifra: 100-100000031BOX - 1.699,00 Kn

1 * MSI B450-A Pro MAX, AM4, DDR4, U3, m.2, ATX
Sifra: msi-b450-a-prom - 799,00 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 599,00 Kn

1 * SAPPHIRE PULSE RADEON RX 5700 XT 8G GDDR6 HDMI / TRIPLE DP OC W/ BP (UEFI)
Sifra: 11293-01-20G - 3.667,00 Kn

 

Ukupno: 6.764,00 Kn

Besplatna dostava

 

Za monitor sačekaj da stigne AOC 27G2U po speckama izgleda obećavajuće i best buy 1080p 144hz monitor

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 15:31 (ibme74).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A planiram uzeti preko Amazona tamo me dođe jeftinije puno jer mi netko ide u SAD, a za budžet sam rekao cirka jer nisam siguran...

 

Hvala na savjetu za monitor (kada monitor dolazi)  i zanima još koje kućište bi išlo iz to...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 15:41 (teic_7).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

24" vec ima vani kosta cca 1.600kn, 27" bi isto uskoro trebala doci, vidim da npr u Instaru vec ima za prednaruciti.

Sad sta ti vise pase, 24" ili 27" na tebi je da odlucis.

 

Ista stvar za kuciste, sva ova skuplja su dobro odradjena i prozracna, ostalo je na dizajnu i nekim dodacima koji ti mozds nesto znace ili ne, ako bas pucas na nesto kvalitetno gledaj Fractal... Kazem sve ovisi o tvom ukusu, dali volis zatvorenija kucista, kaljenu bocnu stranicu, dali si vise za midi tower ili pak full tower...

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
teic_7 kaže...

A planiram uzeti preko Amazona tamo me dođe jeftinije puno jer mi netko ide u SAD, a za budžet sam rekao cirka jer nisam siguran...

 

Hvala na savjetu za monitor (kada monitor dolazi)  i zanima još koje kućište bi išlo iz to...

 Zasto ne uzmes sa njemackog amazona ? Cijene su prakticki iste...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Hvala još jednom i sada gledam da bi najvjerovatnije išao za full tower, ali sve u svemu bitno mi je da je prozračan, ali opet bi zadržao svoje kućište thermaltake v6 blackx edition, ako bi ono funkcioniralo.

 

 A za monitor mogu isto pričekati pa uzeti 27".

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A neznam da li ide carina od tamo ili ne.

A iz SAD bi mi to netlo uzeo kao poklon pa nema carine...

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
teic_7 kaže...

A neznam da li ide carina od tamo ili ne.

A iz SAD bi mi to netlo uzeo kao poklon pa nema carine...

 Mislim da bi imao probleme sa garancijom ako bi dovezao iz SADa (iako nisam siguran). Ako si iz Hrvatske, narucis sa amazon.de i dodje ti na adresu za tjedan dana (ne moras nista dodatno placat tipa postarinu ili carinu jer smo u EU)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ok, hvala na savjetu :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Znači ovako nešto...

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Uzmi rade seasonic focus plus napajanje

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pardon 

Ovo šta je 0$ to imam znači imam ovo EVGA bronze napajanje i ne bi kupovao novo. Uglavnom ovo je dosta dobar upgrade ?

Hvala.

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Na kraju sam se odlučio da idem s ovim upgrejdom

 

https://pcpartpicker.com/list/VN9Zx6

 

Samo se još odlučujem da li da uzmem radeon 5700 XT i uzet ću tomahawk max + kućište p400a

 

Ovo je šta imam trenutačno

 

Moje specifikacije i šta bi zadržao

 

AMD Radeon (TM) R9 380 Series GIGABYTE G1 GAMING 4GB

Intel(R) Core(TM) i5-2500K CPU @ 3.30GHz

ASUS P8 P-67M PRO MOTHERBOARD

EVGA SuperNOVA 750 B2, 80+ BRONZE 750W ------------------- ZADRŽAO

Samsung V-NAND SSD 850 EVO 250 GB ----------------------ZADRŽAO

1TB HARD DRIVE --------------------- ZADRŽAO

Thermaltake V6 Blacx edition CASE ----------------- Vjerovatno zadržao ili može i novo

Dell U2312HM DVI 23 inch ----------------------- Zadržao kao sekundarni monitor

Corsair XMS3 DDR3 2x4 GB RAM

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
death1997 kaže...
  1. Moze i to uopce nisam gledo kad dolazi. Ali ovo ima sad dostupno zato sam preporucio ali ako moze cekat zas ne.

 

The_Fichek kaže...

Spomenuo sam ga na kraju prosle stranice, ali nema veze. Pure base 600 je outdated po meni, dobar samo kome treba dvd przilica + zvucna izolacija, iako je po meni isplativija kupovina MS Black Widow, pogotovo s Ekupi bonom.

 Hvala momci! Nije mi hitno pa cu sacekati PB500 da dodje, radjie cu dodat 300kn pa uzet nj kad dode

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pitaj dućan koji te interesira kada će im stići, većina dućana koje nabava.net izbacuje će ti brzo odgovoriti. Uzishop mislim da najexpresnije naručuje stvari izvana, ali oni ujedno i daju samo 24mj jamstva na sve i treba se pazit povrata robe kod njih, ako robu uzimaš osobno na njihovoj adresi.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Od danas Uzi shop ima nekoliko modela ali se treba cekat nekih tjedan dana od kad ga narucis.

 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

80 eura, 600kn je npr. bijeli sa staklom u CU, ali 23 eura dostava UPS-om ili 25 eura DHL-om i dođe se drito na cijenu Uzija, 763kn tako da su im cijene fer. Mene samo smeta to njihovo pravilo s povratom robe i 24mj na komponente, ali ovdje se ipak radi o kučištu pa je jamstvo ok.

 

Ono kaj odvaja Be Quiet Pure Base 500 od svih kompaktnih kućišta u tom rangu je zvučna izolacija/airflow kombinacija i mogućnost 14cm venta pozadi te solidni 14cm stock ventilatori, za razliku od meh 12cm ventilatora kod Fractala Define C, Phanteks P300, P350X, P400/S i novog P360X ili NZXT-a S340, H500, H510..

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ostatak garancije odradiš preko uvoznika kaj ne?

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne znam, mozda bolje direkt preko proizvodjaca. Preko uvoznika isto nije lose, ako imaju dobar servis. Btw. Be Quiet daje direkt jamstvo na proizvode, zaboravio sam da sam ih nedavno pitao za napajanje pa onda vrijedi i za ventilatore na kucistu, a samo kuciste se nema sto pokvarit. Jedino da dodje osteceno, ovaj preuzme kod njih u ducanu pa skuzi da je osteceno kad dodje doma, ali to je najgori moguci slucaj.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja sam kupio p300 u mall.hr te kad sa slozio komp skuzio da ne radi usb 3.0 port poslo upit direktno upit phanteks eu i oni su mi poslali novi modul s prednjim ulazima. Doslo je za 2 tjedna i nisam nis platio. Tak da je mozda bolje proizvodaca direktno kontaktirat ak ima problema.

13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz ekipa, imam u planu uzeti novu grafu jel sam nadogradio bio komp sa cpu - ramom i maticnom ali grafu nisam onda uzimao.
 
Trenutno imam:

Cpu - Ryzen 5 2600
Ram - 16 gigi

Maticnu - msi b350 tomahawk
GP - msi r9 290 

Htjeo bi novi cod vratit na very high, sta bi najbolje islo sa ovim spec, a da nije pre skupo. Do 3500kn or less 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Koji monitor imas, tj. koju rezoluciju i refresh rate monitora imas??

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
AnTaS kaže...

Pozz ekipa, imam u planu uzeti novu grafu jel sam nadogradio bio komp sa cpu - ramom i maticnom ali grafu nisam onda uzimao.
 
Trenutno imam:

Cpu - Ryzen 5 2600
Ram - 16 gigi

Maticnu - msi b350 tomahawk
GP - msi r9 290 

Htjeo bi novi cod vratit na very high, sta bi najbolje islo sa ovim spec, a da nije pre skupo. Do 3500kn or less 

 RX 5700XT ali aftermarket. Kod nas pocinju od 3660kn dok ih vani ima za dosta manje...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Monitor je Asus PG248Q 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Onda cim jaca grafa, 5700 XT, ako mozes ulovit. Pogledaj ponudu vani (mindfactory + mailboxde dostava, Caseking ili CU ili Cyberport za direkt dostavu u HR), ako ti je mrsko placati u HR. U HR mislim da je najisplativija Pulse 5700 XT, ali tek od 3666kn. Ponuda je slaba u HR..

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
AnTaS kaže...

Pozz ekipa, imam u planu uzeti novu grafu jel sam nadogradio bio komp sa cpu - ramom i maticnom ali grafu nisam onda uzimao.
 
Trenutno imam:

Cpu - Ryzen 5 2600
Ram - 16 gigi

Maticnu - msi b350 tomahawk
GP - msi r9 290 

Htjeo bi novi cod vratit na very high, sta bi najbolje islo sa ovim spec, a da nije pre skupo. Do 3500kn or less 

 

Vega56, RTX2060 RTX2060 Super, RX5700, RX5700 XT - uzmi što ti najviše paše za budžet sa svakom ćeš se fino igrati na 1080.

 

EDIT: sada vidim na drugoj stanici koji monitor je u pitanju, uzmi najjacu sto mozes.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 21:13 (ibme74).
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mozda bolje da ide na slabiju rtx 2060 super zbog toga sto mu monitor podrzava jedino gsync.. cijene 2060 super pocinju od 3200kn na nabava.net 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

 Pozdrav.
Planiram pojacati svoju 6 godina staru konfiguraciju. Dobro bi mi dosla vasa pomoc...

Stara konfiguracija:
MBO:               ASUS M5A97 R2.0
GPU:               Sapphire R9 270 2GB OC Boost
RAM:               8GB DDR3 Kingston Blue 1600 mhz
CPU:               AMD FX 8320 3.5 GHz
COOLER:        CoolerMaster Hyper T4   ---------------------------------- vjerojatno zadrzavam (ako pase na novi CPU)
PSU:               Corsair 550W VS Series   --------------------------------- vjerojatno zadrzavam (ako 550W bude dovoljno)
CASE:             Akyga AKY003BL midi   ------------------------------------ vjerojatno zadrzavam
HDD:               Toshiba DT01ACA050 500GB, 7200rpm, 32 MB Cache   --- zadrzavam
SSD:               Samsung 850 Evo Basic, 120GB MZ-75E120B/EU  -------- zadrzavam
ODD:              Samsung Black bulk SH-224DB   --------------------------- zadrzavam

Cilj je kupiti novi MBO, CPU, RAM i GPU, a ako je potrebno, onda i kućište, cooler ili PSU.
Kupujem nove ili rabljene kompnente pod garancijom.
Budget mi je oko 4000 kn (moze bit i vise ako ima razloga za to).


GPU sam planirao uzeti Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 8GB Special edition. (rabljeni kosta oko 1200 kn)
RAM sam planirao 2x8GB od 3200MHz ili brži (npr. ripjaws ili nesto slicno).
CPU sam planirao neki od ryzen procesora (moze i neki intel ako ima neka bolja opcija, ali nekako mi se cini da je ryzen trenutno best buy).
I na kraju bi jos trebao odabrati neku kompatabilnu maticnu...

Zanimaju me vasi prijedlozi.
Sta da kupim?
Hoce li mi trebati mozda i novi PSU, cooler ili kuciste?

HVALA

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 1:24 (nix111).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice