Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.823.936
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Drivere instalira windows pri instalaciji. Neki quad do 20$ bi bio odlicna nadogranja.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
Drivere instalira windows pri instalaciji. Neki quad do 20$ bi bio odlicna nadogranja.

 Znam ja da ih windovs instalira ali s nekim grafama iz hd4000 serije je bilo problema oko drivera i baš zato sam to naglasio

15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Planiram uskoro nadogradim postojeći PC (vidi Moj PC) sa procom, MBO i RAM-ima. Budžet mi je oko 2300 kn. Mislim da bi Ryzen 5 bio dobra investicija. Sad pitanje koja ploča i RAM-i ? Jel problem ak uzmem mATX ploču s 2 DDR utora pošto vjerojatno ću imat 2x8 GB ili 1x16 GB RAM-a gore ? Sve bi kupovao iz adm.hr pa ako može savjeti u tom cjenovnom rangu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
luckyluke kaže...

Planiram uskoro nadogradim postojeći PC (vidi Moj PC) sa procom, MBO i RAM-ima. Budžet mi je oko 2300 kn. Mislim da bi Ryzen 5 bio dobra investicija. Sad pitanje koja ploča i RAM-i ? Jel problem ak uzmem mATX ploču s 2 DDR utora pošto vjerojatno ću imat 2x8 GB ili 1x16 GB RAM-a gore ? Sve bi kupovao iz adm.hr pa ako može savjeti u tom cjenovnom rangu. 

 Ryzen 5 2600 + Gigabyte B450M-DS3H +  2X8 G.SKILL Aegis 3000MHZ CL16 = 2324kn

 

ili 

 

1 * Procesor AMD Ryzen 5 2600 (6C/12T, 3.9GHz,19MB,65W,AM4) box, Wraith Stealth
Sifra: YD2600BBAFBOX - 1.130,00 Kn

1 * Asrock B450M PRO4-F
Sifra: 0202248 - 599,00 Kn

1 * Crucial Ballistix Sport 16GB (2x8) DDR4-3000, CL 15
Sifra: BLS2K8G4D30AESBK- - 599,00 Kn

 

Ukupno: 2.328,00 Kn

 

Radi se o 2 trgovine, u drugoj dobijes bolju maticnu i nesto bolji ram...

13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Možda nije prava tema, ali imam pitanja za ove koji imaju više iskustva. Nakon par dana korištenja, nikakav gaming, stalno mi smeta buka wraith spire ventilatora na mom Ryzenu 2600. Jel ta buka normalna kod tih hladnjaka? Tek kad smanjim brzinu manualno ispod 1000 rpm, onda mi se čini OK. Drugo pitanje je za prvi USB 2.0 utor sa gornje strane Zalman S3 kućišta, kao da izgubi napajanje nakon kratkog vremena. S ostalim utorima nemam takvih problema. Probao sam i prespojiti kabel na matičnoj na drugo mjesto.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CPU kaže...

Imam jednu stariju konfiguraciju!

CPU: Intel Core 2 Duo E7300 2.66GHz

RAM: 6GB DDR3 1600Mhz

SSD: Kingstone 120GB, 500GB HDD

GPU: ATI Radeon HD Sapphire 4890 1GB 

 

Da li ce mi raditi windows 10 dobro ili možda da nadogradim sa možda nekim quad procesorom?

Šta mislite? Da li se isplati? Ne bih bacao u kantu ovu konfiguraciju! Služila bi mi kao HTPC! 

 

 Imam problem sa ATI Radeon HD Sapphire 4890 1GB grafičkom, prilikom pokretanja instalacije Windowsa 10, nakon samo 20sec, grafička je dosegla iznimno visoku temperaturu. Naravno, prije same instalacije sam lijepo je usisao, očistio hladnjak, promijenio termalnu pastu, stavio Artic MX-4. Normalno instalacija ide, ali je vrlo visoka temperatura grafičke, ne mogu ni držat prst 2sec. Nije se ništa za sada još izgasilo. Znam da je to dosta stara grafička, ali čemu bi mogao biti uzrok velike temperature?? I to je još u idle, bojim se opteretit je. Dali su možda kondezatori ili je nešto drugo, btw. nema ni jedan da je "napuhan". Znam da nije tema za to,ali evo. 

Hvala unaprijed!

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 1:52 (CPU).
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Opet je rastavi I pogledaj jeli sve sjelo kako spada, nema windows nikakve veze sa time.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
Opet je rastavi I pogledaj jeli sve sjelo kako spada, nema windows nikakve veze sa time.

 Pogledao sam sve opet i rastavio je i sklopio je. Nakon priključka na internet, windows je povukao driver za grafičku i temperatura je sa 70 pala na 57. Samo opet mislim da je u idle to velika temperatura.

Ali interesantno je to što kad spustim memory clock padne i na 38. Cijelo vrijeme u idle je memory clock na 100%.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Jel to blower kartica ili custom? Znam da su recimo prve verzije 4870 bloweri radile default na 70-80c, mislim da je 120 max temp I onda se gasi. Mozes se poigrati sa undervoltingom ako te smetaju temp, ili stavis custom bios.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 10:55 (Patrick_cro).
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

zna li netko mogu li se ikako igdje nabaviti mounting pointovi za lc cc 120 hladnjak koji funkcioniraju na am4 platformi?

 

Ili možda i ovi za am3+ platformu funkcioniraju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

Evo neki "challenge" za profesionalce, je li možete napraviti konfiguraciju gaming PC koji ce odraditi svoj posao za neke novije igrice ali da je kučište tiny...bas malo...znaci sta manje to bolje ali jako za gaming

I da se dijelovi mogu kupiti u RH
Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
abadabadu kaže...

Pozdrav,

Evo neki "challenge" za profesionalce, je li možete napraviti konfiguraciju gaming PC koji ce odraditi svoj posao za neke novije igrice ali da je kučište tiny...bas malo...znaci sta manje to bolje ali jako za gaming

I da se dijelovi mogu kupiti u RH
Hvala

 

nema potrebe u 10 tema stavljati jedno te isto, dovoljno je u jednu. I navedi budzet, nije isto ako imas 5k i 10k za potrosit.

15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Molim vas preporuku za nadogradnju. Da prodiše malo ova GTx 1070 jer ovaj napaćeni i5 2500k više ne gura.

Uzeo bi matičnu, proc i memoriju. 

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pa lc-120cc dolazi s svime potrebnim za montazu na am4...

Barem rgb verzija ima sve potrebno....


Sto se tice visokih temperatura u idleu i amd kartica...nova verzija drivera (opet) karticu u idleu drzi na max freq memorije, i kod mene je sa sobne temperature.sad odjednom na 45C, a memorija i u idleu radi na 2000mhz.... Rx580
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav društvo,

imam Asus all in one ET2221IUTH sa Intel Core i3-4130T CPU Socket: LGA1150 ,8GB RAM i Kingston A400 SSD 240 GB.

Da li neko zna i može preporučiti neki CPU koji bi bio isplativ i efikasan za nadogradnju? 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

I5 4570s ali ne znam kolko je to isplativo, pitanje je za koliko i gdje ga možeš nabaviti. Za što ti služi komp? 

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

A najbolje bi bilo ubacit i7 jer je 4/4 procesore vec zgazilo vrijeme.i5 bi ti bio najisplativiji jer se nade za 200kn na njuskalu a za i7 svi hoce kao da je od zlata kovan a nije ni cudo kada su iz gen u gen mizerne razlike.Zavisi za sta ti treba i7 haswell mislim da ne budes nasao ispod 600-700kn ako se ne varam na amazonu gledam isto sebi sada neki da izbacim ovog pentiuma i staru hd6670.Zadnji put kada sam pokusao skinut cpu hladnjak nisam ga mogao skinut vjv. je zapeklo(ne treba mi nista pretjerano  jer je taj pc spojen 768p ekranu i mbo ne podrzava OC).Premisljam se izmedu 2600/3770 gtx960/1050 da ubacim 2x8 1600mhz i ssd.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

A najbolje bi bilo ubacit i7 jer je 4/4 procesore vec zgazilo vrijeme.i5 bi ti bio najisplativiji jer se nade za 200kn na njuskalu a za i7 svi hoce kao da je od zlata kovan a nije ni cudo kada su iz gen u gen mizerne razlike.Zavisi za sta ti treba i7 haswell mislim da ne budes nasao ispod 600-700kn ako se ne varam na amazonu gledam isto sebi sada neki da izbacim ovog pentiuma i staru hd6670.Zadnji put kada sam pokusao skinut cpu hladnjak nisam ga mogao skinut vjv. je zapeklo(ne treba mi nista pretjerano  jer je taj pc spojen 768p ekranu i mbo ne podrzava OC).Premisljam se izmedu 2600/3770 gtx960/1050 da ubacim 2x8 1600mhz i ssd.

 To je AiO računalo i na njihovoj stranici piše max supported je I5 4570s, e sad, i7 4770s je isto 65w tdp ali pitanje je kakvo hlađenje ima taj komp I jel bi bilo problema s throttlanjem a i samim supportom 

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Gledam malo komentare vaše, jer kod mene mbo cpu i RAM idu na prodaju, haswell. I bome cijene će biti visoke... S obzirom na tržište da dajem 4cores 8 threads na đabe nebi išlo :).

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala

Samo ne znam koje budale daju tolike pare za stare i7 pored novog 6c/12t 1600 za 800kn ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Samo ne znam koje budale daju tolike pare za stare i7 pored novog 6c/12t 1600 za 800kn ...

 Čim kažeš i7 to ti je kao da si rekao kupujem bmw-a. Ako kužiš. 

everyday i'm shuffling...
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ma znam, isto je sa nvidiom... Lakse prodat GTX1060 3GB nego RX580 8GB jer nvidia je nvidia 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Služi za uredske poslove,video,foto uređivanje...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Znači da bih mogao nadograditi maksimalno na i5!?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Tako kod njih piše, tj prodavali su taj model s tim i3 i i5, i7 nisu imali. Teoretski nema razloga da ne radi i7 na njemu ali ne znam ima li kakvo ograničenje u biosu ili može li hladnjak propisno hladit i7. I5 bi svakako za uredske poslove trebao biti dovoljno dobar

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A da li bi se isplatio taj prelazak na i5? Da li bi se primijetila razlika u svakodnevnom radu?

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Isplati se da 4 prave jezgre su ipak 4 prave.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa sve ovisi što je svakodnevni rad, za net i office ako nemaš velike excel tablice čak možda i ne bi vidio neki značajan napredak. Ja koristim laptop sa 2core 4 thread procom treće generacije i quad core haswell i5 komp i ne vidim neku razliku za surfanje i office. Za neku vidljivu razliku savjetujem da ubaciš ssd I ako nemaš 8gb rama da to nadogradio. S tim ćeš imat najbolju razliku I radu i brzini 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Imam SSD Kingston A240GB i 8GB Ram. Mislio sam da bi prelazak na i5 bio primijetan skok u performansama... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja osobno ne osjetim razliku u svom korištenju, ako možeš dobiti za neke primjerene novce taj i5 ubaci ga, skodit sigurno neće 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice