Sklapanje PC konfiguracija - do 400 EUR izdvojena tema

poruka: 10.322
|
čitano: 1.904.888
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
zober kaže...

Po meni je ovako najbolje:

 

i5 3350P

AS ROCK B75M DGS R2.0

MSI GTX 750 Ti 2GB TF IV GAMING OC

XFX PRO 450W 80+ BRONZE

 

= 3080 kn.

 

Cista zicer kombinacija za WOT, a i kod ostalih zahtjevnijih igri nece posustati. Odmah ubaceno kvalitetnije i novo napajanje iako ti potrosnja konfiguracije s ovim kompletom osjetno pada, nek ostane kao osiguranje za buduce upgradove.

 

Ako se ne varam posjedujes LC 600W Office seriju?

 

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.740.021 ovo napjanje je

 

Postoji problem kod maticne 2x slota za rame, ja imam 4x 2gb :(.

 

Mislim ako bi napjanje drzalo mozda malo vise love uloziti u GPU? Pa bih onda mogao ubaciti 270 ili 270x?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 17:16 (f1lt3r).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Onda se gleda B75 PRO3 - nadam se da imas ATX case?

 

Ako zelis bolje performanse u drugim novijim naslovima onda se ide na R7 265 i overclock.

 

Ako ostavljas psu baci oko na 270X samo se strpi do dolaska MSI TF GAMING ili HAWK modela.

 

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 17:18 (zober).
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav.

Jel može meni složenac do 3000kn bez periferije iz ADM-a.

Nešta sam sam složio pa me zanima jel valja.

Komp bi se koristio za igre.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
zober kaže...

Onda se gleda B75 PRO3 - nadam se da imas ATX case?

 

Ako zelis bolje performanse u drugim novijim naslovima onda se ide na R7 265 i overclock.

 

Ako ostavljas psu baci oko na 270X samo se strpi do dolaska MSI TF GAMING ili HAWK modela.

 

 

Ovu maticnu i CPU  cu uzeti.

 

Samo me jos dali taj i5 dolazi sa hladnjakom??

 

i zasto cekat bas te mogele?? grafičke(nemislim klokat jer mi za wow to nije bas potrebno bitno mi je samo lock na 60 fps-a mid detalji u 25 raidovima)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Zato jer nude najvise od svih R9 270X, a krecu se od cca 1430-1600 kn. Jednostavno trenutno nije neka ponuda, a i posto vec imas HD 4890 mozes se strpiti jos malo.

 

Dolazi i5 sa stock hladnjakom te je sasvim dovoljan da ga ohladi i ujedno je tih.

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 17:26 (zober).
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

mce64

 

Ako te ne smeta drugi ducan koji je jednako dobar (akcija odlicnog XFX-a):

 

X4 740

MSI FM2+ A88XM E35

TRANSCEND 4GB 1333 MHZ

TOSHIBA 3,5 1TB SATA 3

SAPPHIRE R7 260X 2GB BOOST

XFX PRO 450W 80+ BRONZE

MS PLUTOS MIDI ATX 

 

= 3068 kn s ukljucenim slaganjem i dostavom.

 

FM2 opcija ti ima vise smisla nego AM3 u ovom budjetu te dobivas jacu gaming konfiguraciju.

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
 
2 0 hvala 3
15 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav,

 

Trebao bih jedno računalo (kutiju, tipkovnicu, zvučnike i miša), koje će se spajati HDMIjem (samo HDMI) na monitor/TV (full hd, koji čovjek ima).

Treba čovjeku za pisanje, mail i surfanje....nikakve igre.

 

Do 2500 KN, keš.

 

Unaprijed hvala.

 

Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Izvolis:

 

X4 5350 AM1 + HD 8400

ASUS AM1M-A

TRANSCEND 4GB 1600 MHZ

SEAGATE 3,5 1TB SATA 3 SSHD

LG GH24NS95 SATA

CHICONY HPA 350W ACTIVE

ZALMAN T4 USB 3.0 MATX

 

MICROSOFT WIRELESS TIP+MIS

GENIUS SP HF-800A 2.0 WOOD

 

= 2500 kn s ukljucenim slaganjem i dostavom.

 

zuper

 

Tesko da ce primjetiti razliku kod surfanja, pisanja, mailova i ostalih jednostavnih radnji. Uostalom nisu Athlonove 4 jezgre za djabe, a tu je i jos manja potrosnja od Intela.

 

Isto tako ne razumijem zasto ustediti na tip i misu i ne staviti wireless kad se spaja na TV.

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 22:00 (zober).
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

- E kaj bi dao da kod nas postoji bolja ponuda ITX matičnih ploča i malih kućišta,

  pa tako složit neki mali i jeftini PC, ono za internet i sl, staviš ga uz monitor ili iza njega.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 20:03 (Valentin17).
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
zober kaže...

mce64

 

Ako te ne smeta drugi ducan koji je jednako dobar (akcija odlicnog XFX-a):

 

X4 740

MSI FM2+ A88XM E35

TRANSCEND 4GB 1333 MHZ

TOSHIBA 3,5 1TB SATA 3

SAPPHIRE R7 260X 2GB BOOST

XFX PRO 450W 80+ BRONZE

MS PLUTOS MIDI ATX 

 

= 3068 kn s ukljucenim slaganjem i dostavom.

 

FM2 opcija ti ima vise smisla nego AM3 u ovom budjetu te dobivas jacu gaming konfiguraciju.

Ima i jeftinije r7 260x

 

 

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 8:31 (hrčak).
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Valentin17 kaže...

- E kaj bi dao da kod nas postoji bolja ponuda ITX matičnih ploča i malih kućišta,

  pa tako složit neki mali i jeftini PC, ono za internet i sl, staviš ga uz monitor ili iza njega.

Moze i ovakva solucija ako korisnik zeli minimalizam:

 

 

= 2169 kn

 

Ostatak periferije po zelji

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Bi li taj Nuc kit poslužio za htpc,malo surfanja,puno gledanja 720p i 1080p sadržaja,kao Plex streamer i home library? Pretpostavljam da se u njega ne može staviti veći disk? Ako ništa,okačio bih na njega eksterni hdd od kojih 2-3tb. Pitam jer mi je veličina odlična a išao bi kod roditelja ispod tv-a gdje je već hrkljuš od prostora
PSN,STEAM,ORIGIN id: denchija
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
denchija kaže...
Bi li taj Nuc kit poslužio za htpc,malo surfanja,puno gledanja 720p i 1080p sadržaja,kao Plex streamer i home library? Pretpostavljam da se u njega ne može staviti veći disk? Ako ništa,okačio bih na njega eksterni hdd od kojih 2-3tb. Pitam jer mi je veličina odlična a išao bi kod roditelja ispod tv-a gdje je već hrkljuš od prostora

Nuc je dusu dao za HTPC!

battlelog: b4stardo_CRO
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav,

 

Hvala.

Naručeno i dolazi (vjerovatno ponedjeljak) Zoberovo rješenje (amd).

Radi se o kumovom ocu, umirovljeniku koji ima stari celeron lap i škilji na 15,4" monitor.

Mail, portali, poneka slika, nešto teksta i tako to.

Riješenje sa  wireless mišem i tipkovnicom je odlično (to sam se i ja trebao sjetiti....).

Zvučnici mi se činili skupi, ali kad se sjetiš zvuka sa LEDova, tanjih, tada i nisu.

Hdmi na tv/monitor je samo zbog komocije i  veličine, ne vjerujem da će se on nagledati Full HDa.

 

Uglavnom ovo mi se čini pogođeno, dugoročno rješenje.

 

Hvala još jednom i pozdrav

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 20:29 (Provincija).
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
denchija kaže...
Bi li taj Nuc kit poslužio za htpc,malo surfanja,puno gledanja 720p i 1080p sadržaja,kao Plex streamer i home library? Pretpostavljam da se u njega ne može staviti veći disk? Ako ništa,okačio bih na njega eksterni hdd od kojih 2-3tb. Pitam jer mi je veličina odlična a išao bi kod roditelja ispod tv-a gdje je već hrkljuš od prostora

Naravno sve to može, isto kao i puštanje 1080p filmova, umrežavanje sa raznim izvorima multimedije itd...

 

Kako mislis ne moze veci disk? U njega ide 2,5" neovisno o kapacitetu ali je preporuka da bude ssd unutra radi brzine rada a lako ti nadodas dodatan storage putem usb-a ili preko mreze.

 

Samo je jako bitno da ram bude DDR3L na 1,35V inace ne bude radilo, vidim da transcend vise nije na akciji 390kn šteta.

12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Sto mislite o ovoj:

 

AMD X4 FX-4300 ili AMD X6 FX-6300   774,99 || 818,50                

ASUS M5A97 LE R2.0  548,99

DDR3 4GB (2x2GB) Corsair Vengeance  379,01

Gigabyte R7 250 1GB GDDR5  684,99

HDD WD 500Gb 7200rpm  383,00

Napajanje Corsair VS Series, 450 Watt, ATX (hoce li to biti dovoljno i da li sto valja)  276,99

Thermaltake Versa II  277,99

 

Prvi put nesto ovakvo sklapam na svoju ruku pa se ispricavam ako sam napravio neku veliku gresku....

To racunalo bi trebalo biti za vjezbanje i ucenje jer staro je vec odavno za otpad, vjerovatno ce se koristiti i za igranje strategija i rpg-ova tipa skyrim.

 

Ukupno: oko 3350kn (malo vise od 3k kuna pa nisam htio staviti u veci rang cijena)

 

 

Tko rano rani, cijeli dan je pospan
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Sluzit ce za vjezbanje i ucenje cega? Max budjet? Rezolucija monitora?

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Trenutacno radim na visual studiu (skola) i u slobodno vrijeme se malo zezam sa unity-em, na ljeto bi krenuo sa javom, a poslije cu vidjeti (vjerovatno photoshop ili nesto slicno). Oko 3.5k kn. 1280x1024 17" (nis posebno ali sluzi svrsi)...

Tko rano rani, cijeli dan je pospan
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

ljudi bok

 

imam molbu.Jel bi mi netko mogao sloziti maticnu, procesor i rame za 2200 kn?

Kuciste, napajanje, graficku i hard imam.

Komp sluzi za multimediu, malo crtanja u sketchupu...uglavnom nista jako zahtjevno

Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Grafa: xfx 7850 gb

Napajanje:Corsair CX 430 PSU

Kućište: MS PLUTOS

HDD: Segate Baracuda 7200

Matična: AS Rock FM2A75 Pro 4+

Procesor:Amd athlon II X4 750 K

Ram:Trascend Jet Ram 4GB DD3

i ostalo slazem od krizme pa mi recite jel dobro?

 

Reminjo
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

EvilRobi

 

Onda se protegni na ovo:

 

i5 3350P

AS ROCK B75M DGS R2.0

TRANSCEND 8GB 1333 MHZ

TOSHIBA 3,5 1TB SATA 3

POV GTX 650 1GB DDR5

XFX PRO 450W 80+ BRONZE

ZALMAN T2 PLUS MATX USB 3.0

 

= 3615 kn s ukljucenim slaganjem i dostavom.

 

Nema potrebe za jacom grafickom s obzirom na rezoluciju i gaming zahtjeve. Kad krenes u ozbiljniji rad s Photoshopom kupi si ssd.

 

no logo

 

Koje kuciste tocno imas? Napajanje - brand, model, W? Koju graficku tocno imas - brand, model, GB, DDR3 ili DDR5? Hard disk ti je sata ili pata?

 

RemaDado

 

Maticnu promijeni na FM2+ A88X EXTREME 4.

 

Uzmi hladnjak Spire Kepler r2.0 ili bolje kuciste tipa Zalman Z1 + kvalitetniju termalnu pastu ako ces sam slagati ili zamoli njih.

 

Promijeni napajanje u XFX 450W.

 

Promijeni graficku u Sapphire R7 265.

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav ekipa

trebam konfiguraciju za uredske poslove,što povoljnija.

Uvjet je da procesor bude athlon x4 5350 i da ima 4 gige rama,ostalo kako složite.

Bez monitora,ssda i ostalih periferija.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
KocyFx kaže...

Pozdrav ekipa

trebam konfiguraciju za uredske poslove,što povoljnija.

Uvjet je da procesor bude athlon x4 5350 i da ima 4 gige rama,ostalo kako složite.

Bez monitora,ssda i ostalih periferija.

Hvala

Ukupno: 1818,96 kn

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
KocyFx kaže...

trebam konfiguraciju za uredske poslove,što povoljnija.

Uvjet je da procesor bude athlon x4 5350 i da ima 4 gige rama,ostalo kako složite.

Ukupno: 1686,72 kn

 

FakeDeath

 

- Svaka čast na maloj kutiji i kvalitetnijem napajanju, ali čovjek traži čim povoljnije.

Drži se majstore. :DDDD
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 9:59 (Valentin17).
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav ekipa, trebao bih pomoc u odabiru matične i grafičke kartice za ovu konfiguraciju koju sam si zamislio. (ako nešta s njom ne valja slobodno predložite šta bi Vi promjenili i zašto :)

 

http://pcpartpicker.com/p/3APsO

 

Mislio sam nešto u rangu Radeon HD 7770 ili Radeon R7 260X ili nešto bolje/drugo. I zanima me koja matična, do nekih 400kn ako je moguće, bi bila dobra sa tim procesorom i grafičkom.

 

Hvala

 

EDIT: Ako se nekom da može i ponuda cijele konfe do 3000-3200kn, po mogućnosti iz linksa :). PC bi se koristio uglavnom za igre uz klasično surfanje i gledanje filmova itd.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 23:14 (Sakla).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Moze pomoc oko odabira procesora + maticne koji moze bez problema terati gtx 750 ti .

Im BATMAN !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Sakla

 

Na dobru si karticu naumio jos su tu R7 265 i GTX 750 Ti medjutim ako ce konfiguracija biti slagana u Linksu tesko da ce se to ostvariti.

 

Navedi nacin placanja, ako je karticom navedi kojom i na koliko rata pa ce se vidjeti dal se moze gdje bolje sloziti osim u Linsku.

 

Neke od dobrih fm2 maticnih su AS ROCK FM2+ A88X EXTREME 4, te ASUS FM2+ A88XM PLUS & MSI A88X G43, medjutim s obzirom da raspolazes s manjim budjetom treba gledati jeftinije A75, A88.

 

cika batmen

 

FX 6300 + GIGABYTE 970A-DS3P + SPIRE KEPLER R2.0.

 

Ako bi htio jos jeftinije proci mozes pogledati:

 

- FM2 Amd socket u kombinaciji s: X4 740, 750, 760K + FM2+ A75/A88 MBO.

 

- s1155 (Ivy Bridge) ili s1150 (Haswell) - i3 + B75 mbo.

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Placanje ce najvjerojatnije biti gotovinom. Ne mora biti iz linksa, ali je pozeljno jer tamo imam nekakav popust od 10ak %. Moze i iz future ako se da nesta bolje sloziti za te novce. Zanima me jos kakav bi G3220 bio za tu moju "gaming" konfu, citao sam da je mozda cak i bolji od 750K, a dosta je jeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2014 12:08 (Sakla).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice