Sklapanje PC konfiguracija zaključana tema

poruka: 38.051
|
čitano: 3.437.270
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

 

Ljudi što mislite o ovoj konfi? Složenu u Links zbog načina plaćanja..

Namjena je office, surfanje..PSU imam LC-POWER LC5400 v2.2 ATX 400W, ugrađujem u stari case i trebam 2 PCI utora..

 

DVD+-RW LG GH24NS90, 24x, SATA, Dual layer, crna, bulk                                                                                    145,00 KN

Memorija PC-10600, 4 GB CORSAIR CMV4GX3M1A1333C9, DDR3 1333MHz                              175,00 KN

Tvrdi disk 500.0 GB WESTERN DIGITAL Caviar Blue, WD5000AAKX, SATA3, 16MB c., 7200 okr/min, za desktop     569,00 KN

Procesor INTEL Pentium G840 BOX, s. 1155, 2.80GHz, 3.5MB cache, GPU, Dual Core                                            559,00 KN

Matična ploča ECS B75H2-M3, Intel B75, DDR3, zvuk, S-ATA,G-LAN, PCI-E, DVI, D-SUB, mATX, s. 1155         489,00 KN

Ukupno:                                                                                                                                                             1.937,00 KN

 

ili je bolje uzeti ovu matičnu?  AS ROCK B75M-GL 

 

Molim za mišljenja i prijedloge!

 

Hvala

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
fallout3fan kaže...

Ljudi koji HDD najbolje uzeti, treba mi 1TB, a ponestalo ovog caviar blue od 1TB :/. Za gaming!

  Ako je za gaming, uzmi CaviarBlack

11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Pozdrav

Evo moram ovde javno izrazit zaljenje sto se nisam logirao i trazio da mi sastavite konfiguraciju koja bi vjerujem bila bolji izbor nego sam to sam napravio uz pomoc osoblja iz linksa (nebi htio nikog uvrijedit) jer su ljudi tamo bili vrhunski i susretljivi.

Dakle koji mi je cilj i zasto ovo pisem.

Molim gospodu da si daju slobodu i sastave naj konfiguraciju koju je moguce sastavit do cifre od recimo 45000kn pa da vidim gdje sam falio i sto bi eventualno mogao popravit i koji savjet za odradeno.

Moju konfig mozete vidjeti u moj pc.

Veliko hvala.

 

GTX 690 SLI
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
GTX 690 Sli kaže...

Pozdrav

Evo moram ovde javno izrazit zaljenje sto se nisam logirao i trazio da mi sastavite konfiguraciju koja bi vjerujem bila bolji izbor nego sam to sam napravio uz pomoc osoblja iz linksa (nebi htio nikog uvrijedit) jer su ljudi tamo bili vrhunski i susretljivi.

Dakle koji mi je cilj i zasto ovo pisem.

Molim gospodu da si daju slobodu i sastave naj konfiguraciju koju je moguce sastavit do cifre od recimo 45000kn pa da vidim gdje sam falio i sto bi eventualno mogao popravit i koji savjet za odradeno.

Moju konfig mozete vidjeti u moj pc.

Veliko hvala.

 

 Prodaj CPU i plocu, kupi 3930K te odgovarajuci cooler i plocu.

Ostalo je super.

 

MSI Big Bang XPower II

Intel i7 3930K

Noctua NHD14

 

Za plocu se raspitaj kod uvoznika.

iclock2much
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

molim da mi slozite najbolju mogucu konfu do 5500 kn, i5 ....

 

hvala :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Za gaming?

13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

jup

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Svaka cast ova me tvoja ploca bacila u trans.Morat cu malo razmislit ali je stvarno vrhunska.

Ok procesor i ovaj mi je ok a rashladnik mi se vise vizuelno nekako svidio,za sada hladi sasvim ok.

Ali Ploca???!!

{#}

GTX 690 SLI
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

ma nemoj trošiti još više novaca, ionako imaš monstruoznu konfu. probaj nešto overclockat procesor

volio bih vidjeti koji benchmark 2 gtx 690...

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Pozdrav svima

 

Eto i mene muči konfiguracija... mislio sam kupiti HP elite 7500 kantu (i5 ili i7 proc) i u nju ugraditi grafičku (za neke igre tu itamo, ništa ekstremno, neka do 500 kuna je bio prvotni plan) ali uz obaveznu opciju nadogradnje  , ali naravno HP preporuča slabašne grafičke, pa je napajanje od 300W je problem broj 1, drugi je matična i njeni slotovi...I od toga sam danas odustao (nakon 2 tjedna ispitivanja kombinacija)...

 

Prvenstveno će biti kućna upotreba(multimedija, filmovi, crtanje u CAD-u) s nekom igrom tu i tamo,  ali obavezna mogućnost nadogradnje (RAMM, grafika, dodatni hdd, ) s vremenom, da se bude miran par godina. OS mi nije zasad potreban, imam instalaciju XP-a od stare kante.

 

Kuburim s budžeti, tako da je rang cijene do 5000 kn (200 kuna više manje) pa bih bio zahvalan ako ima netko neki prijedlog (naravno neznam šta da gledam uopće, brand name cijelo kućište, komponente zasebno, ispao sam skroz, prije 6-7 godina sam jos i nešto znao kako ide, danas nemam pojma) 

Jedino šta mogu staviti kao neku vodilju bi bio procesor (Intel i5 ili i7) i grafika (Nvidia) - grafika nemora bit neka mrcina (700-900 kn bi bio spreman za nju izdvojit za sad) , ali da ima opcija zamjene za jaču s vremenom (za godinu-dvije)

 

 

Unaprijed hvala

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 15:17 (niknejm 66).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija
konfiguracija do 5500kn moze i malo preko .... neki ducan u Zagrebu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Ako je za gaming evo ti isti zahtjev je bio i na prošloj stranici pa ista preporuka i kolko vidim XFX napajanje je sniženo pa će cijena biti i manja za par kunica.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 15:43 (zober).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
el bi se mogla ubaciti kako ZOTAC GF GTX660 Ti
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Bi, ali je mala razlika između GTX 660 i GTX 660 Ti koja se bez problema pokrije oc-anjem tako da je pomalo neisplativa u ovom rangu love i bezveze onda štediš na ostalim komponentama.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
problem je taj sta ja nezz nju oc :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Budeš naučio, a  zasad ti još oc nije potreban kad pegla sve igrice na max postavkama.

14 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Konfiguraciju sam vec odabrao na prethodnim stranicama za cca 4k kn, e sad što se tiče monitora gotovo sigurno uzimam Dell u2412m ali pri gledanju raznih recenzija naletio sam i na verziju u2412hm. Sad me zanima ako itko zna koja je razlika između te dvije verzije?

 

Hvala unaprijed!

 

 

 

 

Ispričavam se  slučaju da je offtopic

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 17:00 (-zip-).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Trebam preporuku za neki HTPC.. cim jeftinije tim bolje.. bitno mi je da mi reproducira 1080 p filmove visoke kvalitete, znaci da isti ne stuca jer u suprotnom nije HTPC :(

 

Tišina bitna, jer bi bio pored tv-a

 

Lp,

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
toxic kaže...

Trebam preporuku za neki HTPC.. cim jeftinije tim bolje.. bitno mi je da mi reproducira 1080 p filmove visoke kvalitete, znaci da isti ne stuca jer u suprotnom nije HTPC :(

 

Tišina bitna, jer bi bio pored tv-a

 

Lp,

Evo...

Intel Intel
15 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Ne može to ništa jeftinije??

 

Ja sam sebi nešto slagao i ispalo me samo 1500kn

 

navodno onaj jeftini amdov proc i onaj intelov g530 ja mislim bez problema reproduciraju 1080p filmove..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
phantomlord04 kaže...

mozete li mi sloziti jednu konfiguraciju sa dobrim monitorom (do nekih 20''), cjenovnog ranga do 3000-3500 kuna koji bi se koristio za ured, dakle samo office, surfanje, i tako te osnovne stvari.....ili da kupim neko AiO računalo tipa hp p3420?

mozete li mi samo slozit nesto u adm-u zbog boljeg izbora printera (futura nema laserskih)?

11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Pozdrav ljudi, mozete li dati prijedlog za konfig. do 3500 kn, kuciste.

Komp bi se koristio, osim opcenitih stvari, za rad s Adobe paketom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Werdum Combat Team
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 22:20 (KrpaZG).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
phantomlord04 kaže...
phantomlord04 kaže...

mozete li mi sloziti jednu konfiguraciju sa dobrim monitorom (do nekih 20''), cjenovnog ranga do 3000-3500 kuna koji bi se koristio za ured, dakle samo office, surfanje, i tako te osnovne stvari.....ili da kupim neko AiO računalo tipa hp p3420?

mozete li mi samo slozit nesto u adm-u zbog boljeg izbora printera (futura nema laserskih)?

Možda se nisi snašao ...

 

KLIK , KLIK

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
oOda kaže...

Pozdrav ljudi, mozete li dati prijedlog za konfig. do 3500 kn, kuciste.

Komp bi se koristio, osim opcenitih stvari, za rad s Adobe paketom.

Pod opčenite stvari spada i gaming ili ne?

11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

moze ljudi konficu do 3000 bez periferije i HDD-a...sluzila bi u prvu ruku za igre,net i foto obradu

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Dal je dovoljna ova maticna za moju konfu ? http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-asrock-960gmgs3-fx--am3--amd-760g-amd-sb710-matx-fsb-2600-dual-channel-2xddr3/51427 ili ova http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-gigabyte-ga780td3l-am3-a760g-d3-s2-a/51546 ili OVA
Ako ima neka bolja u ovom cjenovnom razredu , molim prijedlog i zanima me dal ce negativno utjecat na performanse u odnosu na trenutnu , prvenstveno radi chipseta  STARI: 780g , novi : 760G ?  , hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 23:45 (Bubabug).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
toxic kaže...

Trebam preporuku za neki HTPC.. cim jeftinije tim bolje.. bitno mi je da mi reproducira 1080 p filmove visoke kvalitete, znaci da isti ne stuca jer u suprotnom nije HTPC :(

 

Tišina bitna, jer bi bio pored tv-a

 

Lp,

protis.hr

15 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Treba mi ovako, procesor, maticna i ram memorija... do 100€  nista posebno extra al onako, da je vise od 2.5 proc dual core...pa ako se moze nac sjajno..

Odi na google i upiši SEARCH...:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice