Sklapanje Ryzen konfiguracije zaključana tema

poruka: 24
|
čitano: 4.787
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Sklapanje Ryzen konfiguracije
Pozdrav,konacno je doslo vrijeme da i ja obnovim svoj komp a sastavit cu ga od ovih komponenti s time da cu hard i przilicu ostavit kao i kuciste Thermaltake V9....dakle ovo;
Cpu Ryzen 1600
Mbo Msi x370
Ram 16Gb ddr4 2666 Mhz
A sad ima dilemu u vezi graficke i napajanja...ako uzmem grafu amd rx 570,trebam i napajanje a na tome necu stedjeti,dakle 450/500 wata bronze ili gold je i vise no dovoljno od evga,seasonic,thermaltake....a mislim si da bi kroz godinu,dvije nadogradil komp sa jos jednom grafom rx 570 a za to onda trebam i napajanje oko 600/650 wata i svida mi se ta pomisao da imam crossfire.....dakle zanima me dal bude crossfire radil stabilno na ovim novim X370 plocama sa ryzenom tj. dal bude onih tipicnih problema za crossfire?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije

 Pa crossfire se inače nikom normalnom ne preporuča osim ako imaš para i imaš najjaču grafu pa nemaš izbora. Ostalo je sve ok osim što ti izrazito preporučujem ram od 3200Mhz kad već kupuješ, ili neki sporiji koji se da clockat na 3200Mhz. Što se napajanja tiče, sve s single grafama je dosta 550W dobro gold napajanje. Ako baš budeš inzistirao na to, CF-u onda uzmi odma sada 650W gold. Od ovih brandova koje si na brojao ne možeš nešto posebno pogriješiti ako uzmeš gold napajanje. Gledaj barem 5 godina garu i dobar si.

11 godina
offline
Sklapanje Ryzen konfiguracije

Budi pametan i ne idi na crossfire... Tko god je CF-ao, požalio je 

Radije te novce čuvaj, pa onda za tu godinu ili dvije uzmi noviji GPU

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
Fala na savjetu,onda cu jednu grafu i slabije napajanje iako sam vec kupio maticnu.....a što kazete da proc umjesto 1600 bude 1600X?Bas gledam 1600X je skuplji oko 250 do 300 kn pa si mislim da je bolje kupiti jaci proc. pa sam miran jedno duze vrijeme!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sklapanje Ryzen konfiguracije

ako uzimas 1600x, moras uzet hladnjak za njega jer ne dolazi stock cooler s njim. 1600x ukoliko mislis overclockat i igrat se s time.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije

 Definitivno uzmi R5 1600 jer je to no brainer s obzirom da se radi o istom procesoru kao R5 1600X samo što je clocknut niže no dobiješ i cooler i lako ide s tim stock coolerom na 3.8Ghz i super. R5 1600X je skuplji plus još najmanje dodaj 200kn za cooler i imaš višu cijenu za 400 do 500kn za doslovno isti CPU. Tu zaista nema puno dileme.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
Da,komp mi sluzi samo za igre i ne namjeravam overclocati i bas zato mislim da je mozda bolje uzeti proc sa visim taktom ili krivo mislim??
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije

 Ja sam ti sve naveo a ti sad kako hoćeš, tvoji novci . Inače ti treba jedno 3 minute clockanja sa ovim R5 1600 i dobar si. Pogledaš dva ili tri youtube clipa oko clockanja Ryzena za ploču koju imaš, pogledaš malo kako se testira stabilnost i eto ga.

11 godina
online
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
MC10 kaže...
Da,komp mi sluzi samo za igre i ne namjeravam overclocati i bas zato mislim da je mozda bolje uzeti proc sa visim taktom ili krivo mislim??

 ali zašto bi davao 500 kuna više za isti procesor kojem je razlika tvornički klok, kad to možeš sam napraviti za 500 kuna manje

ako se ne varam, današnje ploče imaju više oc profila i samo jedan izabereš koji će ti kloknuti proc na 3,8 - klikneš ok i gotovo

 

EDIT:

nisam vidio što je kolega itomic napisao - ako ploče nemaju gotovo oc profil, onda i tih 3 minute uz tutorijal koji te doslovce vodi za ruku ne bi trebao biti problem

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.8.2017 21:34 (picajzla0707).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
Ok,hvala...bit ce jeftiniji procesor,jedna jaca grafa i oko 500 wata napajanje....puno ste mi pomogli.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
MC10 kaže...
Da,komp mi sluzi samo za igre i ne namjeravam overclocati i bas zato mislim da je mozda bolje uzeti proc sa visim taktom ili krivo mislim??

 Dobro su ti rekli, uloži u jaču grafičku, a polako, doći ćeš i ti kad tad na ideju da ga malo klokneš kada zatreba.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
Daj brate, ionako nema toga sto nes moc vrtit na tome.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
pozdrav ljudi,moze li mi netko do 4000kn,4500kn slozit konfu sa samo 3 djela,ostalo imam....znaci maticna,procesor i naravno uz maticnu ddr4 rame....uzeo bih pod obavezno ryzen 5 1600x,neku x370 plocu i 12-16 gb ram....sve sam ja to vec nasao u linksu,ali zanima me mogu li igdje drugdje proci jeftinije??naravno sve sam vec sam nasao,ali bit je u tome sto ako uzimam maticnu,nasao sam samo od asrocka x370 ploce na linksu,a asrock bi nekako probao izbjec,ali ako bas moram jbg....a sto se ram memorije tice,nasao isto na linksu,16gb ali od 2133mhz,minimalna ddr4 brzina a paklenih su 1200 i nesta kuna....tako da me to troje u linksu kosta 4600 kn....probajte vi pogledati tko ima vise vremena ili zna bolje trgovine pa ako ikako mogu jeftijije proc....za procesor bi htio taj navedeni,ploca moze neka bolja b350 i rami minimalno 12gb....sto veca brzina to bolje....hvala....i jos jedno pitanje,pasu li hladnjaci sa am3+ socketa na am4 socket ili moram onda i hladnjak kupovat?


Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
pozdrav ljudi,moze li mi netko do 4000kn,4500kn slozit konfu sa samo 3 djela,ostalo imam....znaci maticna,procesor i naravno uz maticnu ddr4 rame....uzeo bih pod obavezno ryzen 5 1600x,neku x370 plocu i 12-16 gb ram....sve sam ja to vec nasao u linksu,ali zanima me mogu li igdje drugdje proci jeftinije??naravno sve sam vec sam nasao,ali bit je u tome sto ako uzimam maticnu,nasao sam samo od asrocka x370 ploce na linksu,a asrock bi nekako probao izbjec,ali ako bas moram jbg....a sto se ram memorije tice,nasao isto na linksu,16gb ali od 2133mhz,minimalna ddr4 brzina a paklenih su 1200 i nesta kuna....tako da me to troje u linksu kosta 4600 kn....probajte vi pogledati tko ima vise vremena ili zna bolje trgovine pa ako ikako mogu jeftijije proc....za procesor bi htio taj navedeni,ploca moze neka bolja b350 i rami minimalno 12gb....sto veca brzina to bolje....hvala....i jos jedno pitanje,pasu li hladnjaci sa am3+ socketa na am4 socket ili moram onda i hladnjak kupovat?


Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
cca 4500kn na rate,nije lose,car si,ram memorija mi se sviđa....car si,svaka cast
13 godina
online
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije

 ne isplati se uzimati 1600x kad je 1600 isti samo ga se malo clockne za manje novaca.

ako se ne varam ide i stock cooler uz njega

10 godina
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
Uzimati 1600x pored 1700 je izvini ali malo debilno. Ako bas zelis sestojezgrasa, onda radije r5 1600.
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
hvala na savjetu,ali danas nije bitno koliko jezgri imas vec clock jezgre za vece preformanse....valjda i sam znas....r7 1700 radi na 3.0ghz sto je 0.6ghz manje od r5 1600x a i uzmi k tome 700-tinjak kuna vecu cijenu....zato sam naveo do 4500kn....a uzevsi r5 1600,morao bih ga clockat sto naravno ne zelim....nije da se bojim nego ne zelim....za tih 1700 i nesta kuna r5 1600x je idealna kupovina bar meni i ne treba mi nista vise od toga....da imam gtx 1080ti onda bih zudio za vise jezgri i jacim procesorom,ali sa gtx 1060,r5 1600x je i previse....ako me razumjes sta hocu rec :) imam trenutno fx 8370,ne mogu se pozalit,sve sto pozelim igram na ultra sa 60+ fps-a....jedino sto zelim je prijeci na novu platformu koja ajmo rec trosi manje struje i manje se grije a ne lupat novce u nesto sto mi nece donjeti ni 2 fpsa vise :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
i nije da se pravim pametan ili nesto,hvala na savjetima,ali razlika između r5 1600 i 1600x je 100 kn....bolje dat 100kn i imat defaultno brzi procesor nego se igrat sa clockanjem....a i ako se odlucim za clockanje,vjerovatno cu vise moc povuc 1600x nego 1600....i jos samo ako mi netko moze rec,pasu li am3+ hladnjaci na am4 platformu?hvala :)
13 godina
offline
Sklapanje Ryzen konfiguracije

Ja osobno imam čisto ok primjerak R7 1700, držim ga na 3.7GHZ sa 1.26V u loadu, sve jezgre, stock cooler, minimalna potrošnja i zagrijavanje.

Kupi si 1600X ako je razlika tako malena, 100HRK.

Ne pašu, treba ti AM4 bracket.

BTW ne igraš sigurno sve na ultra 60 FPS sa 8370, ima iznimki, znam jer sam imao CF 470 sa 8320 4.6GHZ :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2017 13:00 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje Ryzen konfiguracije
the division,r6 siege,far cry 3 i 4,cod bo3,hellblade,battlefield svi djelovi,full hd,sve na ultra,jedino u nekim igricama smanjim AA....ne moras vjerovat ali tako je....i hvala za odgovor za hladnjak :)
11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje Ryzen konfiguracije

Kad će prigorit ovaj fx8350 OC na 6*4550 da si kupim ryzen više :P

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Sklapanje Ryzen konfiguracije

Nebu ti pregorio nikada, eventualno ploča. Ak to čekaš buš ostario uz tak komp :D.

Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice