Upgrade PC-a zaključana tema

poruka: 2
|
čitano: 737
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Upgrade PC-a

Hi, kako ste mi? :D

 

Primila bih prijedloge u vezi nadogradnje svoje trenutne konfiguracije, pa ako je neko voljan da mi malo pomogne :D

 

Maticna - Nisam trenutno 100% sigurna, AM3+ Socket, do 16GB DDR3 na 1600 prima. Updateovat cu ovaj dio posta predvecer.

Procesor - FX 6000

Napojna - 600W

Ram - 2x DDR3 4GB 1333MHz - Ukupno 8GB

SDD - 100GB i na njemu je sistem

HDD - WD Green 1TB - Storage za slike, muziku instalacije i slicno.

HDD - WD Black 1TB - Mjesto za instalacije igrica, programa i slicno

Graficka - GTX 1050 Ti 4 GB

 

Glavni cilj mi je, da mogu moderne naslove igrati na 1920x1080, tj u HD, sa po mogucnosti Mid-High grafikom.

Sa ovom trenutnom konfiguracijom uspjevam igrati na Windows 7, Witcher 3 skoro pa na Ultra, kao i No Man Sky na High sto mi je bio cilj, no zanima me sta raditi za sljedeci korak :D

 

Koliko sam ja upucena, procesor je poprilicno dobar. Kada bi uzela bolji imala bih mozda veci single core speed, sto bi znacilo za neke MMORPGs al to mi nije toliko bitno.

Rama imam trenutno cini mi se dosta. Mislim da ne vrijedi prelaziti na 8GB od 1600?

Graficku sam tek skoro kupila, na zalost nju u skorije vrijeme nisam mislila mjenjati, tek 2019, tada ocekujem malo vece padove cijena.

Windows 10 mi se ne svidja jer sam radila monitoring na kojem je Win10 razmjenio sa MS u sat vremena bez diranja PC-a oko 600mb, takodje previse procesa, previse rama, ... directx12 mi se ne cini vrijedan patnji sa desetkom.

 

Eto :D Spremna na konstruktivne prijedloge i sugestije

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Upgrade PC-a

Pozdrav,

inace se koristi ova tema za upit u vezi nadogradnje sustava. https://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/savjeti-o-nadogradnji-racunala/164263.aspx?page=619

U vezi upita, morati ces mijenjati cpu, odnosno prijeci na malo noviju arhitekturu. Prelazak na noviju arhitekturu ce zahtjevati kupnju cpu,mbo(ddr4), ram. Koliki ti je buđet?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice