Judo & Jiu-Jitsu

poruka: 56
|
čitano: 28.079
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Kako sve više MMA način borbe postaje poznatiji, vidim da niču i threadovi na tu temu. Ova tema je isključivo za ljubitelje tradicionalnih borilačkih vještina poput Juda i Jujutsu-a. Ovu temu otvaram kako bi približio drugima umjetnost ovih vještina a i da bih nešta naučio. Postajte videe, manuale stavljajte razne linkove i chatajte o tehnikama,bacanjima i ostalim stvarima vezanih uz ovo. Nadam se da će tema brzo zaživjeti i da neće završiti lockom :)

 

 

Music is my life :)
16 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Ja treniram jiu-jitsu već 3 godine i koliko sam shvatio judo je nastao baš iz ove vještine....

Samo nisu mi jasna sva pravila....Neke borbe završe bacanjem a neke se ipak nastavljaju

u parteru.U čemu je fora?Osobno ne treniram u kimonu a i bilo bi glupo zbog mma treninga....

A obje vještine se kao osnovno izvode u kimonu i ima dosta bacanja i poluga kojima za bazu služi hvatanja za kimono...

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
15 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Koliko se sjecam, judo bi trebao biti spoj karate-a i jiu-jitsua.

Tako je nama trener objasnjavao, dok sam jos trenirao.Nevinašce

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
Koliko znam Judo i karate imaju sličnosti samo u uniformi.

Judo je nastao kao spoj najboljih dijelova svakog Jiu-Jitsu stila. Kao ultimativna vještina za one malo slabije konstitucije. Budući da za JJ treba puno fizičke snage, a osnivač Juda je bio mali, kada je usavršio sve stilove odlučio je 'napraviti' novu vještinu koja bi omogućila slabijima da pobijede jače.

Tako je nastao Judo. Nema veze s karateom.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
16 godina
online
Judo & Jiu-Jitsu

Trenirao sam Judo par godina, dosao sam do zelenog pojasa.

I mogu vam reci da je to jedan od najfinijih sportova koje sam trenirao i vidio, nije nasilan, ali opet treba ti dosta snage. Umjece izvlacenja iz zahvata i hvatanja u polugu, ma divota. Zao mi je sto se klub raspao, inace vjerujem da bih i sada trenirao.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
15 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Ovako kao prvo treba razlikovati tradicionalni jiu-jitsu od brazilske inačice. Tradicionalni (japanski) sadrži karate udarce, bacanja i borbu u parteru, dok brazilski samo borbu u parteru. U natjecateljskom (sportskom) judu borba se može nastaviti u parteru, no samo u slučaju ako protivnik nije završio na leđima nakon bacanja. Svako bacanje na leđa je 1 puni bod (ippon) i nakon toga je završena borba, no ako se protivnik dočeka na bok, vrat il kako već borba se može nastaviti. Borba u parteru u judu se nalazi neuwaza i sadrži neke oblike armlockova i gušenja poput onih u JJ. Treniram judo već neko izvjesno vrijeme, nažalost za sada nemam priliku napredovat jer trener drži privatne sate i nemamo status kluba. Zapravo počeli smo s BJJ da bi prešli na Judo i sad u treningu kombiniramo borbu u parteru, sa Judo sparingom te vježbama snage i izdržljivosti.

Music is my life :)
15 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Osnivac Juda (ajmo ga tako nazvati) gledao je kako se veliki i cvrsti hrast bori s olujom i puca pod naletima vjetra.

Tada je vidio vrbu, koja je slabija od hrasta, ali ne puca pod naletima vjetra. Zasto? Zato jer se savija.

Zbog toga je judo umjetnost, barem meni. Ima bezbroj bacanja, poluga, gusenja. Jednostavno vise od sporta.Cool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
14 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Dobro napomenuto nema veze sa karateom.Karate je stil isključive samoobrane i kao takav ne služi za napade,nego isključivo za samoobranu i onesposobljavanje protivnika.Ja sam ga trenirao 8 godina,školu Šotokan...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
General Zed kaže...

Dobro napomenuto nema veze sa karateom.Karate je stil isključive samoobrane i kao takav ne služi za napade,nego isključivo za samoobranu i onesposobljavanje protivnika.Ja sam ga trenirao 8 godina,školu Šotokan...

Zašto ne Kyokushin? :P

Music is my life :)
15 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Bump. Vidim da je tema, nažalost, brzo uvenula. Decki jel ima tko link za neki pvt tracker s borbama, a da nije BestMMATorrents?

Music is my life :)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
Spaz kaže...

Ja treniram jiu-jitsu već 3 godine i koliko sam shvatio judo je nastao baš iz ove vještine....

Samo nisu mi jasna sva pravila....Neke borbe završe bacanjem a neke se ipak nastavljaju

u parteru.U čemu je fora?Osobno ne treniram u kimonu a i bilo bi glupo zbog mma treninga....

A obje vještine se kao osnovno izvode u kimonu i ima dosta bacanja i poluga kojima za bazu služi hvatanja za kimono...

U judo kada se potpuno padne na leđa se dobiva ippon tada borba zavrsava. U protivnom ako protivnik padne djelomicno na leđa dobije waza-ari i tada se borba moze nastaviti odvijati u parteru. Dva waza-arija tvore ippon te se tako borba zavrsava. 

14 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Mogli bi temu pretvoriti u temu o borilackim vjestinama. Jel malo ljudi na forumu bavi se sportom, jos manje njih borilackim vjestinama. A jos manje njih Judom ili Jiu Jitsuom, tj. nekom odredjenom vjestinom.

 

Evo ja treniram Taekwondo (ITF - tradicionalni Tkd), imam zvanje 1. dan (crni pojas) i Hapkido (Korejska vjestina samoobrane), u kojemu imam zvanje 5. geup (crveni pojas). U Taekwondou se aktivno natjecem u disciplinama: borba, testovi snage, i forme. 

 

izgleda Hapkido, barem u federaciji pod kojom ja treniram, a
je Taekwondo ITF Promo video koji mi se svidio.

 

Volim sve borilacke vjestine i sportove, mislim da ne postoji dobra ili losa vjestina, samo dobri ili losi borci.

 

Jeli se jos tko bavi borilackim vjestinama / sportom? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 20:16 (Dragon23288).
15 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Ja se bavim judom i bjj, jedno vrijeme sam se bacio u mma vode, no nije to moj štih, pa sam se vratio ovim dvijema vještinama. Judo mi se više sviđa iako muku mučim sa izderanim člancima na prstima. Jel ima tko kakav savjet kako da zaštitim priste ali bez da ih imobiliziram?

Music is my life :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
makaweli kaže...

Ja se bavim judom i bjj, jedno vrijeme sam se bacio u mma vode, no nije to moj štih, pa sam se vratio ovim dvijema vještinama. Judo mi se više sviđa iako muku mučim sa izderanim člancima na prstima. Jel ima tko kakav savjet kako da zaštitim priste ali bez da ih imobiliziram?

Mislim da nema. Ima prirodna zastita, a to je da ce ti nakon nekog vremena ta mjesta koja stalno gulis ojacati, tocnije koza ce se tamo ukrutiti tako da ce rijedje dolaziti do pucanja i deranja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 20:31 (Dragon23288).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
Dragon23288 kaže...
makaweli kaže...

Ja se bavim judom i bjj, jedno vrijeme sam se bacio u mma vode, no nije to moj štih, pa sam se vratio ovim dvijema vještinama. Judo mi se više sviđa iako muku mučim sa izderanim člancima na prstima. Jel ima tko kakav savjet kako da zaštitim priste ali bez da ih imobiliziram?

Mislim da nema. Ima prirodna zastita, a to je da ce ti nakon nekog vremena ta mjesta koja stalno gulis ojacati, tocnije koza ce se tamo ukrutiti tako da ce rijedje dolaziti do pucanja i deranja.

Primjetio sam da je koža zadebljala, al jbt kad izderem nemogu ruke prat bez da mi suze od bolova ne krenu ^^ 

Music is my life :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
makaweli kaže...
Dragon23288 kaže...
makaweli kaže...

Ja se bavim judom i bjj, jedno vrijeme sam se bacio u mma vode, no nije to moj štih, pa sam se vratio ovim dvijema vještinama. Judo mi se više sviđa iako muku mučim sa izderanim člancima na prstima. Jel ima tko kakav savjet kako da zaštitim priste ali bez da ih imobiliziram?

Mislim da nema. Ima prirodna zastita, a to je da ce ti nakon nekog vremena ta mjesta koja stalno gulis ojacati, tocnije koza ce se tamo ukrutiti tako da ce rijedje dolaziti do pucanja i deranja.

Primjetio sam da je koža zadebljala, al jbt kad izderem nemogu ruke prat bez da mi suze od bolova ne krenu ^^ 

Iako ti ovo moze smijesno zvucati, znaci da se dobro trenira u vasem klubu! judo znaci gentle way u prijevodu sa japanskoga, ali sve je samo ne njezan. Kao i sve borilacke vjestine.

 

Ipak, ako su ti ozljede prevelike, smanji intenzitet vjezbe. Ta ne - njeznost mora imati granice! Nitko ne trenira vjestinu samoobrane da bi bio ozljedjen, pogotovo ne da se sam ozljedi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 20:39 (Dragon23288).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
Dragon23288 kaže...
makaweli kaže...
Dragon23288 kaže...

Iako ti ovo moze smijesno zvucati, znaci da se dobro trenira u vasem klubu! judo znaci gentle way u prijevodu sa Japanskoga, ali sve je samo ne njezan. Kao i sve borilacke vjestine.

 

Ipak ako su ti ozljede prevelike, smanj intenzitet vjezbe. Nitko ne trenira vjestinu samoobrane da bi bio ozljedjen, pogotovo ne da se sam ozljedi.

Ma ovo nije klub, trener drzi privatne sate. Inače mama mu je Filipinka a živio u Australiji do 16. g pa se preselio u Brod. Ima crni pojas u tradicionalnom jj i smeđi u judu pa trenira s nama. Nikad u životu nisam više trenirao i volio neki sport kao ova dva, i nadam se da cu uskoro prisustovat nekoj smotri i okusat se u natjecanju.

Music is my life :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
makaweli kaže...
Dragon23288 kaže...
makaweli kaže...
Dragon23288 kaže...

Iako ti ovo moze smijesno zvucati, znaci da se dobro trenira u vasem klubu! judo znaci gentle way u prijevodu sa Japanskoga, ali sve je samo ne njezan. Kao i sve borilacke vjestine.

 

Ipak ako su ti ozljede prevelike, smanj intenzitet vjezbe. Nitko ne trenira vjestinu samoobrane da bi bio ozljedjen, pogotovo ne da se sam ozljedi.

Ma ovo nije klub, trener drzi privatne sate. Inače mama mu je Filipinka a živio u Australiji do 16. g pa se preselio u Brod. Ima crni pojas u tradicionalnom jj i smeđi u judu pa trenira s nama. Nikad u životu nisam više trenirao i volio neki sport kao ova dva, i nadam se da cu uskoro prisustovat nekoj smotri i okusat se u natjecanju.

Klub ili ne, dobro se trenira. Mnogi su danas pretvorili borilacke vjestine u balet :-( . Preselio se u Brod? Trenirate u Brodu onda ili? Ja sam iz Broda! Jedini judo za koji znam u Brodu je u poljoprivrednoj skoli.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 20:45 (Dragon23288).
15 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Da, u Brodu imamo treninge. 2, nekad 3 puta tjedno. Koje si godište?

Music is my life :)
14 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

1988. Znaci u poljoprivrednoj si, to je to? Ako se ne varam nema puno ljudi tamo. Barem sam tako cuo, nisam bio osobno iako su me decki zvali da dodjem.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
Dragon23288 kaže...

1988. Znaci u poljoprivrednoj si, to je to? Ako se ne varam nema puno ljudi tamo. Barem sam tako cuo, nisam bio osobno iako su me decki zvali da dodjem.

Nisam, imamo treninge gore u Milovićki. Imamo privatni prostor u kojem smo stavili tatamije, dosta veliki parter imamo i klupe uzeli i uživancija :) Prezime, možd se znamo?

Music is my life :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
makaweli kaže...
Dragon23288 kaže...

1988. Znaci u poljoprivrednoj si, to je to? Ako se ne varam nema puno ljudi tamo. Barem sam tako cuo, nisam bio osobno iako su me decki zvali da dodjem.

Nisam, imamo treninge gore u Milovićki. Imamo privatni prostor u kojem smo stavili tatamije, dosta veliki parter imamo i klupe uzeli i uživancija :) Prezime, možd se znamo?

Cesto sretnem neke tipove pred Milovickom oko pola devet navecer, jer tada idem na trening a prolazim pored Milovicke. Mi imamo treninge u nuklearnom sklonistu u Djuri, unutra tatamiji, sredjena borilacka dvorana. 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
Dragon23288 kaže...
makaweli kaže...
Dragon23288 kaže...

1988. Znaci u poljoprivrednoj si, to je to? Ako se ne varam nema puno ljudi tamo. Barem sam tako cuo, nisam bio osobno iako su me decki zvali da dodjem.

Nisam, imamo treninge gore u Milovićki. Imamo privatni prostor u kojem smo stavili tatamije, dosta veliki parter imamo i klupe uzeli i uživancija :) Prezime, možd se znamo?

Cesto sretnem neke tipove pred Milovickom oko pola devet navecer, jer tada idem na trening a prolazim pored Milovicke. Mi imamo treninge u nuklearnom sklonistu u Djuri, unutra tatamiji, sredjena borilacka dvorana. 

E mi smo ti tipovi :) 

Music is my life :)
14 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Hehe, ajde zanimljivo, zivim minutu od Milovicke, i treniram isto minutu od Milovicke (ali na drugu stranu), a upoznamo se na forumu! Koliko ti treniras, koje zvanje imas?

 

Jesi se natjecao na SFC-ovom eventu u Vijus dvorani nedavno?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 21:09 (Dragon23288).
15 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Nikada se nisam upuštao u trening Jiu-Jitsua ili Judoa, ali sam treniram Taekwondo i Karate...

Ugl. Pošto mi je otac trenirao Jiu-Jitsu i Karate nekada treniramo zajedno, te vam mogu kazati da kada bi se našli karatist i jiujitsu majstor da bi deblji kraj izvukao jj majstor.


Imam smeđi pojas i iz jednog i iz drugog (9 godina iskustva), a opet ne mogu oca oboriti. :)

U učenju je spas, u neučenju uživanje - sve do zaključivanja ocjena! :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
Dragon23288 kaže...

Hehe, ajde zanimljivo, zivim minutu od Milovicke, i treniram isto minutu od Milovicke (ali na drugu stranu), a upoznamo se na forumu! Koliko ti treniras, koje zvanje imas?

 

Jesi se natjecao na SFC-ovom eventu u Vijus dvorani nedavno?

Nemam nikakovo zvanje, kada ovo nije klub. Nisam se natjecao, ali znam decke koji jesu. Trener mi se trebao natjecat al je odustao jer nosi kontaktne leće. Inače 92. sam godište što ipak mislim da je premalo za ikakav mma event. A i nisam bas toliko iskusan da bi se natjecao po mma pravilima, mozda Judo i to je sve.

Music is my life :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
4ucker kaže...

Nikada se nisam upuštao u trening Jiu-Jitsua ili Judoa, ali sam treniram Taekwondo i Karate...

Ugl. Pošto mi je otac trenirao Jiu-Jitsu i Karate nekada treniramo zajedno, te vam mogu kazati da kada bi se našli karatist i jiujitsu majstor da bi deblji kraj izvukao jj majstor.


Imam smeđi pojas i iz jednog i iz drugog (9 godina iskustva), a opet ne mogu oca oboriti. :)

Ne bi se slozio sa ovime za karate i jj. Ne postoje dobre ili lose vjestine, nego dobri ili losi borci. Sad sto se potrefilo da je stari malo bolji od tebe, to je druga prica ;)

 

9 godina? Kako to da nisi stigao do crnog pojasa? Btw zar nije malo tesko trenirati i karate i tkd istovremeno? Radi formi, jer u tkd-u se forme rade sa sinewaveom, a u karateu ne, a to je stvar koja udje u refleks i tesko je birati kada ju hoces raditi kada ne jednom kada je misicna memorija usvoji.

15 godina
neaktivan
offline
Judo & Jiu-Jitsu

Ja bi iskreno volio da dobijemo status kluba, ali trener je malo ukocen, kaze da je previse posla za jednog covjeka vodjenje kluba, a drugog trenera teško da će naći u Brodu. Volio bih polagat za pojaseve :)

Music is my life :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
Dragon23288 kaže...
4ucker kaže...

Nikada se nisam upuštao u trening Jiu-Jitsua ili Judoa, ali sam treniram Taekwondo i Karate...

Ugl. Pošto mi je otac trenirao Jiu-Jitsu i Karate nekada treniramo zajedno, te vam mogu kazati da kada bi se našli karatist i jiujitsu majstor da bi deblji kraj izvukao jj majstor.


Imam smeđi pojas i iz jednog i iz drugog (9 godina iskustva), a opet ne mogu oca oboriti. :)

Ne bi se slozio sa ovime za karate i jj. Ne postoje dobre ili lose vjestine, nego dobri ili losi borci. Sad sto se potrefilo da je stari malo bolji od tebe, to je druga prica ;)

 

9 godina? Kako to da nisi stigao do crnog pojasa? Btw zar nije malo tesko trenirati i karate i tkd istovremeno? Radi formi, jer u tkd-u se forme rade sa sinewaveom, a u karateu ne, a to je stvar koja udje u refleks i tesko je birati kada ju hoces raditi kada ne jednom kada je misicna memorija usvoji.

Sram me kazati, ali jedno vrijeme sam zbog stresa i škole pao dva puta na ispitima, a ionako prije 16 godina se ne može imati crni pojas, ja imam smeđi zadovoljan sam samim sobom, a što se tiče forme, ne znam ni ja sam kako, ali eto držim se... :)

U učenju je spas, u neučenju uživanje - sve do zaključivanja ocjena! :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Judo & Jiu-Jitsu
makaweli kaže...

Ja bi iskreno volio da dobijemo status kluba, ali trener je malo ukocen, kaze da je previse posla za jednog covjeka vodjenje kluba, a drugog trenera teško da će naći u Brodu. Volio bih polagat za pojaseve :)

Moze bit puno za jednog covjeka, pogotovo ako nije rijec o profitabilnom klubu, jer onda mora uz to raditi svoj posao. Sto se tice pojaseva, mislim da mozes polagati za pojaseve u Hrvatskom Judo savezu, ne moras u svome klubu / kod svoga trenera. Pitaj trenera o tome, mora znati nesta.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice