Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.962
|
čitano: 3.240.664
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ratohnhake:ton kaže...
x18x05x kaže...
Ratohnhake:ton kaže...
x18x05x kaže...

Kakva izjava Hamiltona "mislim da me namjerno udario da me izbace iz utrke" uh, dno dna.

 U zadnja dva od tri vikenda je Ferrari udario tako u prvom zavoju Mercedes. Da je situacija suprotna vi Ferrari fanboyjevi bi tražili žrtvu Bottasovog/Hamiltonovog prvorođenog djeteta. O čemu mi pričamo, vi mislite da FIA namjerno donosi odluke protiv Ferrarija, momčadi koja je praktički privilegirana zadnjih nekoliko desteljeća u ovom sportu. 

 

Također, u svojoj domaćoj utrci, koja ti očito puno znači, osvojiš pole i onda ne svojom krivicom u trećem zavoju prvog kruga završiš zadnji. Jedina utrka koju želi pobijediti u sezoni, ne pobijedi, jel bi ti bio sretan?  

Realno dečko je puko, optužuje nekog na javnoj tv bez dokaza. Nebi se čudio da izjavi još da su ga htjeli ubiti ovi iz Ferrarija.

Sve su to trkaći incidenti. Krivi su jedni i drugi.

 

 Nije nikog okrivio, samo je cheeky rekao "interesting tactics", nije on eksplicitno rekao da su Kimi ili Seb krivi.

 

Nadalje, opet iz vikenda u vikend pričaš gluposti, Kimi je odmah na intervjuu rekao kako je on napravio lockup, zabio se u Lewisa, njegova krivica, dobio je zasluženu kaznu i to je to, takve se stvari dogode. Sam Kimi je to rekao danas, kao što je Vettel prije 2 tjedna, ali si ti toliko u zabludi pa nekako staviš krivicu na Hamiltona/Bottasa kojima su ti vikendi bili puno otežani nakon tuđe pogreške. Samo što taktički ne čuješ taj dio intervjua kako bi mogao nastaviti prigovarati kako je Hamilton ovo i kako je Hamilton ono i kako su se FIA i Mercedes urotili protiv Ferrarija. Nije više ni smiješno, samo je tužno.

 

Također kako ti se da više plakati i prigovarati iz vikenda u vikend, čak i kad Vettel i Ferrari odrade savršen posao i pobijede, ti opet prigovaraš o nečemu. Dobili smo ODLIČNU utrku od početka do kraja, od Hamiltonovog proboja u prvih 10 krugova, zadnjih 10 krugova, safety car za safety carom, Kimijev proboj od 12. do 6. iza Lewisa i Ricciarda nakon njegovog prvog ranog pitstopa. 

 Samo čitaj i divi se. Vidim da te boli istina pa pišeš knjige na forumu i objašnjavaš hrpu glupisti. Odustani više.

All truly great thoughts are conceived by walking.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Kill Frenzy kaže...
Jebale ih reklame

 kakve reklame? pa ti gledaj na nasoj sugavoj tv prijenos...

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Kill Frenzy kaže...
Jebale ih reklame

 kakve reklame? pa ti gledaj na nasoj sugavoj TV prijenos

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

reklame moraju bit samo je tajming krivi

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ratohnhake:ton kaže...
x18x05x kaže...
Ratohnhake:ton kaže...
x18x05x kaže...

Kakva izjava Hamiltona "mislim da me namjerno udario da me izbace iz utrke" uh, dno dna.

 U zadnja dva od tri vikenda je Ferrari udario tako u prvom zavoju Mercedes. Da je situacija suprotna vi Ferrari fanboyjevi bi tražili žrtvu Bottasovog/Hamiltonovog prvorođenog djeteta. O čemu mi pričamo, vi mislite da FIA namjerno donosi odluke protiv Ferrarija, momčadi koja je praktički privilegirana zadnjih nekoliko desteljeća u ovom sportu. 

 

Također, u svojoj domaćoj utrci, koja ti očito puno znači, osvojiš pole i onda ne svojom krivicom u trećem zavoju prvog kruga završiš zadnji. Jedina utrka koju želi pobijediti u sezoni, ne pobijedi, jel bi ti bio sretan?  

Realno dečko je puko, optužuje nekog na javnoj tv bez dokaza. Nebi se čudio da izjavi još da su ga htjeli ubiti ovi iz Ferrarija.

Sve su to trkaći incidenti. Krivi su jedni i drugi.

 

 Nije nikog okrivio, samo je cheeky rekao "interesting tactics", nije on eksplicitno rekao da su Kimi ili Seb krivi.

 

Nadalje, opet iz vikenda u vikend pričaš gluposti, Kimi je odmah na intervjuu rekao kako je on napravio lockup, zabio se u Lewisa, njegova krivica, dobio je zasluženu kaznu i to je to, takve se stvari dogode. Sam Kimi je to rekao danas, kao što je Vettel prije 2 tjedna, ali si ti toliko u zabludi pa nekako staviš krivicu na Hamiltona/Bottasa kojima su ti vikendi bili puno otežani nakon tuđe pogreške. Samo što taktički ne čuješ taj dio intervjua kako bi mogao nastaviti prigovarati kako je Hamilton ovo i kako je Hamilton ono i kako su se FIA i Mercedes urotili protiv Ferrarija. Nije više ni smiješno, samo je tužno.

 

Također kako ti se da više plakati i prigovarati iz vikenda u vikend, čak i kad Vettel i Ferrari odrade savršen posao i pobijede, ti opet prigovaraš o nečemu. Dobili smo ODLIČNU utrku od početka do kraja, od Hamiltonovog proboja u prvih 10 krugova, zadnjih 10 krugova, safety car za safety carom, Kimijev proboj od 12. do 6. iza Lewisa i Ricciarda nakon njegovog prvog ranog pitstopa. 

ne ne, ovo uopće nije okrivljavanje oba vozača iz ferrarija

 

da se osvrnem na boldano, da mi feraristi bi im kenjali sigurno ali čisto sumnjam da bi se kimi i seb ponašali kao sore luzeri, a upravo se tako ponaša hamilton SVAKI put kad izgubi

 

 

11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Glavno da je Ham plakao na radiju kako misli da mu otpalo pola podnice, da mu bježi zadnji kraj, da misli da neće izdražat utrku bla bla a istovremeno prolazi po dvojicu u krugu.

Mislim, daj se saberi.

Optuživat crvene da to rade namjerno, i to sad kad su u egalu po brzini, teška glupost i jadno do bola.

Tim više što je kimi konačno probudio se malo, i očito grizao u utrci, definitivno mislim da on nije tip koji bi to napravio ni da se od njega traži.

Jadno Ham, jadno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Del_Boy97 kaže...
Ratohnhake:ton kaže...

 Nije nikog okrivio, samo je cheeky rekao "interesting tactics", nije on eksplicitno rekao da su Kimi ili Seb krivi.

 

Nadalje, opet iz vikenda u vikend pričaš gluposti, Kimi je odmah na intervjuu rekao kako je on napravio lockup, zabio se u Lewisa, njegova krivica, dobio je zasluženu kaznu i to je to, takve se stvari dogode. Sam Kimi je to rekao danas, kao što je Vettel prije 2 tjedna, ali si ti toliko u zabludi pa nekako staviš krivicu na Hamiltona/Bottasa kojima su ti vikendi bili puno otežani nakon tuđe pogreške. Samo što taktički ne čuješ taj dio intervjua kako bi mogao nastaviti prigovarati kako je Hamilton ovo i kako je Hamilton ono i kako su se FIA i Mercedes urotili protiv Ferrarija. Nije više ni smiješno, samo je tužno.

 

Također kako ti se da više plakati i prigovarati iz vikenda u vikend, čak i kad Vettel i Ferrari odrade savršen posao i pobijede, ti opet prigovaraš o nečemu. Dobili smo ODLIČNU utrku od početka do kraja, od Hamiltonovog proboja u prvih 10 krugova, zadnjih 10 krugova, safety car za safety carom, Kimijev proboj od 12. do 6. iza Lewisa i Ricciarda nakon njegovog prvog ranog pitstopa. 

ne ne, ovo uopće nije okrivljavanje oba vozača iz ferrarija

 

da se osvrnem na boldano, da mi feraristi bi im kenjali sigurno ali čisto sumnjam da bi se kimi i seb ponašali kao sore luzeri, a upravo se tako ponaša hamilton SVAKI put kad izgubi

 

 

 Ja sam govorio za podij što je rekao, jer tad post race konferencije nije još bilo (nisam ga vidio, čuo sam da je i Toto navodno izvalio sličnu glupost, Hamiltona još razumijem dok još smiruje strasti nakon utrke da izvali takvu glupost, ali od Tota da to dođe je čista glupost s njegove strane). Hamilton je sore loser, jako je emotivan i to pokazuje i pitanje je li Seb i Kimi to rade namjerno je apsurdno i definitivno nije istina. Po meni osobno to samo pokazuje koliko je Hamiltonu stalo do Formule jer da ga nije briga, kao što je bilo insinuacija u medijima i slično za ovu sezonu, ne bi reagirao ovako kako je reagirao, jel ga je to nekad koštalo? Definitivno (2011. i "is it because I'm black?" sranje), ali isto pokazuje kako je jedan od najstrastvenijih vozača na gridu u jako dugo vremena i sve što želi je pobjeđivati, uvijek. 

 

Kimi i Seb se definitivno ne bi ponašali tako, obojica su jako rezervirani (osim kad se radi o blue flags, onda Seb poludi haha), ali šta ćeš, različite osobnosti. 

 

Sad već idem malo u offtopic, ali u svakom sportu će jako jako često biti slučaj da je jedan od najboljih u generaciji, vjerojatno i više od toga jako emotivan i ponašat će se kao dijete u trenucima kad treba ostati profesionalan (najbolji primjer nam je ovo Svjetsko, čim bi Portugal gubio, Ronaldo bi se svima unosio u facu za najmanju sitnicu, bilo to u trenucima kad su gubili 3:2 protiv Španjolske, kad je bilo 2:1 za Urugvaj i pokušavali su izjednačiti, itd). Jednostavno razlika u osobnosti, ono što će Seb doći doma i reći ženi ili prijateljima, Lewis će odmah nakon utrke popizditi i reći pred novinarima i onda će lupiti ovakve gluposti.

 

EDIT: tl.dr: Hamilton je previše emotivan i ne razmišlja prije nego što govori što rezultira i ponekad glupim izjavama poput ove.

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 1:37 (Ratohnhake:ton).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

od kad je vettel prešao u ferrari kao da ste zaboravili kako se prstić ponašao lol jbg uvijek se po najboljima pljuje, tako ste onda i po njemu ,a sad bolje da ne komentiram ... 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
loky4i4 kaže...

od kad je vettel prešao u ferrari kao da ste zaboravili kako se prstić ponašao lol jbg uvijek se po najboljima pljuje, tako ste onda i po njemu ,a sad bolje da ne komentiram ... 

 Mislim, očito nauče nešto iz toga kad kažu gluposti i to je to, move on. 

 

https://i.redd.it/76lr2bmezv811.jpg

 

Evo ovo je Hamilton stavio na Instagram, napokon možemo prestati pričati o ovim glupostima i nastaviti o užasno zanimljivoj utrci jučer te općenito jednoj od najzanimljivijih sezona od barem 2012. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ratohnhake:ton kaže...
loky4i4 kaže...

od kad je vettel prešao u ferrari kao da ste zaboravili kako se prstić ponašao lol jbg uvijek se po najboljima pljuje, tako ste onda i po njemu ,a sad bolje da ne komentiram ... 

 Mislim, očito nauče nešto iz toga kad kažu gluposti i to je to, move on. 

 

https://i.redd.it/76lr2bmezv811.jpg

 

Evo ovo je Hamilton stavio na Instagram, napokon možemo prestati pričati o ovim glupostima i nastaviti o užasno zanimljivoj utrci jučer te općenito jednoj od najzanimljivijih sezona od barem 2012. 

Daleko od toga da nije zanimljiv Lewis-ov komentar, čak i vrlo fer i pristojan, ali da ipak dečki imaju pokojeg ogromnog bumbara u glavi, imaju ga svi! 

Ono što mene ipak ne impresionira je činjenica da "izbroje do deset, ili dvadeset" prije nego otvore usta, pa bar to nije neka nova mudrost, niti su oni ekipa iz sredine Gausove krivulje 

 

U svakom slučaju, na kraju krajeva, imao je pole position zar ne?! 

Da je startao bolje, nebi ga nitko mogao haklati i.

ATJ Lučko
10 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Hamilton je tako zajebao na startu da je odmah izgubio 2 pozicije a otvorila se prilika da izgubi i trecu. Da Kimi nije blokirao kotac imao bi dovoljno prostora da ga prijedje.

 

Najvise veseli zadnjih 10 krugova i direktne borbe za prve pozicije, bas je bilo gust gledati... Veseli me i ovakav gladni Kimi kao iz starih dana dokazivanja...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ATJLučko kaže...

Daleko od toga da nije zanimljiv Lewis-ov komentar, čak i vrlo fer i pristojan, ali da ipak dečki imaju pokojeg ogromnog bumbara u glavi, imaju ga svi! 

Ono što mene ipak ne impresionira je činjenica da "izbroje do deset, ili dvadeset" prije nego otvore usta, pa bar to nije neka nova mudrost, niti su oni ekipa iz sredine Gausove krivulje 

 

U svakom slučaju, na kraju krajeva, imao je pole position zar ne?! 

Da je startao bolje, nebi ga nitko mogao haklati i.

 Ohh da Hamilton je definitivno imao užasan start, nije tako loše startao od početka prošle sezone kad je isto imao takva 2-3 loša starta što ga je dosta koštalo bilo u početku sezone, ali to definitivno nije opravdanje da ga netko udari i da se on zbog toga izvrti po stazi. To je kao da kažemo da su Magnussen i Grosjean zaslužili da ih jučer netko pokosi jer su startali 6. i 7., ali su na startu pali za par mjesta, ili recimo Kimi koji bi ove sezone svako malo na startu izgubio poziciju da si je sam kriv ako ga netko udari. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ratohnhake:ton kaže...
ATJLučko kaže...

Daleko od toga da nije zanimljiv Lewis-ov komentar, čak i vrlo fer i pristojan, ali da ipak dečki imaju pokojeg ogromnog bumbara u glavi, imaju ga svi! 

Ono što mene ipak ne impresionira je činjenica da "izbroje do deset, ili dvadeset" prije nego otvore usta, pa bar to nije neka nova mudrost, niti su oni ekipa iz sredine Gausove krivulje 

 

U svakom slučaju, na kraju krajeva, imao je pole position zar ne?! 

Da je startao bolje, nebi ga nitko mogao haklati i.

 Ohh da Hamilton je definitivno imao užasan start, nije tako loše startao od početka prošle sezone kad je isto imao takva 2-3 loša starta što ga je dosta koštalo bilo u početku sezone, ali to definitivno nije opravdanje da ga netko udari i da se on zbog toga izvrti po stazi. To je kao da kažemo da su Magnussen i Grosjean zaslužili da ih jučer netko pokosi jer su startali 6. i 7., ali su na startu pali za par mjesta, ili recimo Kimi koji bi ove sezone svako malo na startu izgubio poziciju da si je sam kriv ako ga netko udari. 

Ja bih se prije onda referirao na Max Verstappen-a, on mi je tu bolji main highlight. 

Činjenica je da ja nisam baš previše opravdavao Raikkonen-a, ali sam sugerirao da je implicite VEĆA odgovornost, moje skromno subjektivno razmišljanje, na Hamiltonu i jedino kao prvog na gridu samo na njemu. 

ATJ Lučko
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Nikakve namjere nije bilo niti su Toto Wolf i James Allison rekli to što su rekli zato što su to mislili.

Jednostavno je. Sada se priča o tome kako se Kimi zabio u Lewisa, a da nije bilo toga pričalo bi se o onome o čemu bi se trebalo pričati. A to je da je Merc utrci bio sporiji od Ferrarija na stazi gdje trebaju biti brži i nakon što su donijeli nadogradnju motora uz puno buke. I onda u utrci još žrtvuju Bottasa tako da ga ne pozovu u boks.

I na kraju ih Ferrari potuče tamo gdje su se trebali prošetati do pobjede.

Odličan spin vodstva Mercedesa.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Grisha kaže...
Nikakve namjere nije bilo niti su Toto Wolf i James Allison rekli to što su rekli zato što su to mislili.

Jednostavno je. Sada se priča o tome kako se Kimi zabio u Lewisa, a da nije bilo toga pričalo bi se o onome o čemu bi se trebalo pričati. A to je da je Merc utrci bio sporiji od Ferrarija na stazi gdje trebaju biti brži i nakon što su donijeli nadogradnju motora uz puno buke. I onda u utrci još žrtvuju Bottasa tako da ga ne pozovu u boks.

I na kraju ih Ferrari potuče tamo gdje su se trebali prošetati do pobjede.

Odličan spin vodstva Mercedesa.

 Bottas i da je otišao u boks bi završio na istoj poziciji, nisu imali više svježih soft guma, korištene soft gume protiv novih soft guma nisu bili dovoljan napredak u odnosu na gume koje je tad imao da ide u boks zbog njih. Zapravo se odlično još i držao prvih par krugova. 

 

Također ATJLučko stvarno ne vidim kako bi to trebala biti njegova odgovornost zato što je bio prvi na gridu, situacija je ista bio on 1., 4., 9. ili 16. na gridu, on je imao svoju putanju, u tom je trenutku bio ispred Kimija i još mu je ostavio dovoljno prostora (također u tom trenutku više nije bio prvi), a Kimi je napravio lockup i udario ga. Znači sam Kimi je rekao da je kriv za to i ispričao se. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne znam baš da li je ferrari bio brži od mercedesa. Bili jesu brži od Bottasa, ali za Hamiltona nisam siguran. Imali su drugačiju strategiju i gume, a sam Ferrari je imao problema s prvom lijevom gumom, dok to nije bio problem Mercedesa. Da je bio Hamilton prvi (ili top 4) onda bi se vidjelo kakvi su po snazi, ovako ne znam. Nije Bottas toliko loš, ali u Mercedesu je ipak Hamilton brži i to nekada dosta brži.

14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jednostavno mi je zlo od količine gluposti koju neki članovi pišu u ovoj temi, a od načina na koji to rade mi se bljuje.

 

Jasno da Raikkonen nikoga nije namjerno udario. No, čovjek koji je pod ogromnom količinom stresa, emocija i adrenalina ima tendencije biti neobjektivan i ishitren u svojim odlukama i izjavama da bi poslije kad se ohladi i objektivno sagleda situaciju shvatio da nije u pravu. Govorim o Hamiltonu, ali isto je vrijedilo i za Vettela u Bakuu 2017. 

 

Isti vi koji sada napadate Hamiltona za običnu rečenicu niste rekli ni "a" za Vettelovu eksplozivnu reakciju kad je mislio da je brake-testan od strane Hamiltona, a o Mexicu 2016. bolje da ne govorim. Za sve je kriva strast, adrenalin i želja za uspjehom i Vettel to razumije. Zato i jest branio Hamiltona pred novinarima u Bahreinu ove godine kad je ovaj Verstappena nazavao "dickheadom" zbog incidenta na startu. Vettel shvaća i razumije a ako to ne možete shvatiti vi, žalosna vas majka rodila.

 

Čovjek bi rekao da ćemo u ovom svijetu PR robota mi kao publika više cijeniti takve situacije u kojima se vide pravi osjećaji vozača u datom trenutku a ne samo puke izjavne poslije briefinga sa timskim PR stručnjakom. Raikkonen se sportski ispričao a Hamilton shvatio da je izjavio glupost, to je javno i priznao i tu je priči kraj.

 

Mercedesove izjave su više političke prirode s kojima vjerojatno pokušavaju lobirati za strože kazne u budućnosti i indirektno prisiliti Vettela i Raikkonena na veći oprez u budućim duelima jer su u zadnje 3 utrke Ferrariji 2 puta oštetili Mercedes zbog kontakta. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 17:22 (Arai).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ratohnhake:ton kaže...
Grisha kaže...
Nikakve namjere nije bilo niti su Toto Wolf i James Allison rekli to što su rekli zato što su to mislili.

Jednostavno je. Sada se priča o tome kako se Kimi zabio u Lewisa, a da nije bilo toga pričalo bi se o onome o čemu bi se trebalo pričati. A to je da je Merc utrci bio sporiji od Ferrarija na stazi gdje trebaju biti brži i nakon što su donijeli nadogradnju motora uz puno buke. I onda u utrci još žrtvuju Bottasa tako da ga ne pozovu u boks.

I na kraju ih Ferrari potuče tamo gdje su se trebali prošetati do pobjede.

Odličan spin vodstva Mercedesa.

 Bottas i da je otišao u boks bi završio na istoj poziciji, nisu imali više svježih soft guma, korištene soft gume protiv novih soft guma nisu bili dovoljan napredak u odnosu na gume koje je tad imao da ide u boks zbog njih. Zapravo se odlično još i držao prvih par krugova. 

 

Također ATJLučko stvarno ne vidim kako bi to trebala biti njegova odgovornost zato što je bio prvi na gridu, situacija je ista bio on 1., 4., 9. ili 16. na gridu, on je imao svoju putanju, u tom je trenutku bio ispred Kimija i još mu je ostavio dovoljno prostora (također u tom trenutku više nije bio prvi), a Kimi je napravio lockup i udario ga. Znači sam Kimi je rekao da je kriv za to i ispričao se. 

Kolega, nismo se vidim dobro razumjeli! 

Moj kontekst je bio iz pozicije Hamiltona kao prvog na gridu, i tu donekle priča prestaje jer ga je pretekao Vettel a tu se blizu zatekao i Raikkonen! 

Slažem se da se sudar može dogoditi u bilo kojem trenutku, ALI, dok si prvi, imaš“neka prava”, ali ista donekle gubiš kada se nađeš u gužvi, a to je jedan nova nepoznanica u cijeloj jednadžbi. 

formula1live kaže...

Ne znam baš da li je ferrari bio brži od mercedesa. Bili jesu brži od Bottasa, ali za Hamiltona nisam siguran. Imali su drugačiju strategiju i gume, a sam Ferrari je imao problema s prvom lijevom gumom, dok to nije bio problem Mercedesa. Da je bio Hamilton prvi (ili top 4) onda bi se vidjelo kakvi su po snazi, ovako ne znam. Nije Bottas toliko loš, ali u Mercedesu je ipak Hamilton brži i to nekada dosta brži.

Koliko god Hamilton bio brz, nema milipromila šanse da bi on pretekao Raikkonen-a bez onih 10 sekundi kazne. 

ATJ Lučko
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sad baš čitam izjavu Villeneuvea koji isto ne može vjerovati u nekozistentnost sudaca i povukao je neke paralele. Kao prvo misli da bi kazna bila manja da je Kimi pogodio Bottasa, drugo pita se ako je ovo bilo za 10 sekundi, zašto isto nije dobio i Vettel jer je Botasova utrka bila uništena, te navodi zašto nije i Verstapen dobio kaznu kada je pogodio Kimija u Austriji. Stvarno bi ti suci trebali objasniti ove tri situacije i zašto su takve različite kazne.

 

Isto tako misli ( s čime se i slažem) da nema smisla kažnjavati incidente koji su posljedica utrkivanja (bez obzira što bi u tom trenutku kao navijač mislio drugačije), nego treba kažnjavati samo glupe i namjerne poteze vozača. Ovo što je napravio Kimi je bio trkači incident i nije ga trebalo kažnjavati, pa nije namjerno promašio kočenje i pogodio Hamiltona ( ipak je on već sad malo prestari i ne trebaju mu novci da bi radio takve gluposti, ili se bojao da ga neće više u ferrariu).

 

Izjavio je i da Hamilton nakon ovakvog starta ne bi pobjedio utrku niti da ga Kimi nije pogodio i da je ostao treći nakon prvog zavoja, jer ga ovi ispred ne bi propustili (isti bolidi se ne mogu prestići ako se ne napravi pogreška, a ferrariu nije falilo brzine da ga zadrži iza sebe), a ako bi se vozio iza njih jako brzo bi potrošio gume. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 18:52 (formula1live).
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ima na youtubeu snimka sa kimijevog bolida, frame po frame. Ono što se vidi da je na ulasku lockao prednji desni kimijev kotač. Kimi pokušava skrenuti desno koliko može.

Daje sve od sebe da ostane na desnoj strani staze. Auto mo lagano bježi lijevo, ali se vidi da će kontrola doći natrag veoma brzo. S druge strane Hamilton ulazi u putanju iako je morao vidjeti da Kimi me može kontrolirati bolid 100%. Svakome se može dogoditi da mu gume lockaju - Lewisu se to događa više od 10 godina gotovo svaku utrku. Problem je što se dogodio lock kada je bilo gusto i Lewis je tome pomogao što nije držao svoju stranu ceste nego je kratio put Kimiju koji se borio sam sa sobom više nego za njime u tom trenutku.

 

I na drugim kamerama se vidi da to nije bilo klasično ulijetanje u zavoj tipa Verstappen u Vettela  već je Kimi uspio skrenuti kako spada - problem je što je moron od Hamiltona išao da blokira čovjeka koji u datom trenutku nije imao 100% kontrolu. Molim vas pogledate još jednom snimke. Ne može se kazniti osoba koja nema nikakvu namjeru da se zabije u Hama.

 

Ukratko: Da se Lewis držao svoje strane ceste (unutar 1 sekunde Kimi bi kontrolirao bolid do kraja), do nesreće ne bi niti došlo.

Krivnja: 50-50 (Kažnjavanje čovjeka dok pokušava skretati od vozača ispred i daje sve od sebe da ga ne pogodi, a ista budala radi obrnuto i skreće prema njemu - bravo FIA)

 

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 8:40 (Korny1603987).
16 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Utrka u Velikoj Britaniji a netko naletio na njihovog kmečavca. Pa dal je netko mogao zamisliti da će kazna bila drugačija? Ni malo me ne bi začudilo da su 10s kazne dodatno dali i Vettelu jer se usudio zaobići dotičnu spodobu.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Ukratko: Da se Lewis držao svoje strane ceste (unutar 1 sekunde Kimi bi kontrolirao bolid do kraja), do nesreće ne bi niti došlo.

Krivnja: 50-50 (Kažnjavanje čovjeka dok pokušava skretati od vozača ispred i daje sve od sebe da ga ne pogodi, a ista budala radi obrnuto i skreće prema njemu - bravo FIA)

 

Wut? Kako je krivnja 50-50 ako tvrdiš da "budala skreće prema Kimiju"? Onda je valjda Hamiltonova krivnja u cijelosti?

 

Ali daj pazite kaj pišete, i sad i u utrci u Francujskoj tvrdite da su Mercedesi krivi, Mercedesi koji su bili ispred i u oba slučaja su ostavili dosta mjesta za vozače Ferrarija (sam si linkao video na kojem Brundle kaže kako je mjesta bilo) da ih pokušaju preći na fer način. U oba slučaja vozači Ferrarija su napravili grešku (Vettel puno goru) napravili lock-up i udarili u merđe. I sad (a i za Francusku) čitamo ovdje da su merđe krive, ne da je to trkači incident, nego merđe krive, kako pobogu??? Kako su oni krivi zbog lockup-a oba Ferrarija koji su zbog toga izgubili "kontrolu" na kratko vrijeme i udarili Mercedese? Mjesta je bilo svakako...

 

I kako će Hamilton vidjeti da se Kimiju ne vrti jedan kotač? Pri 280km/h, pomoću onih malih pišljivih retrovizora uz brdo vibracija? Uz vožnju svoje utrke (koju voze fer i korektno i ostavljeno je dosta prostora da Ferrari proba proći) sad mečkice moraju i paziti na vozačke pogreške vozača Ferrarija pa se maknuti s ceste kad oni izgube kontrolu?

 

Objektivnost nekima ovdje definitivno nije jača strana, a neki uopće tu stranu niti nemaju...

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 10:00 (Promster).
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kako god bilo namjere nije bilo - trkaći incident. Kazna 0.

Ako ćemo svaki kontakt gledati zašto Max Verstappen nije dobio kaznu jer je zamalo izbacio Kimija iz utrke u Austriji?

 

Nije da tražim kaznu za Maxa jer je i to bio trkaći incident. Po današnjim kriterijima Šumaher bi dobio 1000 godina kazne po sezoni.

A Senni bi bilo zabranjeno da prilazi bolidima.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 10:11 (Korny1603987).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Kako god bilo namjere nije bilo - trkaći incident. Kazna 0.

Ako ćemo svaki kontakt gledati zašto Max Verstappen nije dobio kaznu jer je zamalo izbacio Kimija iz utrke u Austriji?

 

Nije da tražim kaznu za Maxa jer je i to bio trkaći incident. Po današnjim kriterijima Šumaher bi dobio 1000 godina kazne po sezoni.

A Senni bi bilo zabranjeno da prilazi bolidima.

A nije "kako god", jer se tu pišu nebuloze koje nemaju veze sa stvarnošću i pravim stanjem "incidenta" koji se dogodio.

 

To što nije bilo namjere ne znači da netreba biti i kazne, ali u ovom slučaju Raikkonen-Hamilton mislim da nije potrebna kazna.

 

Pa već smo rekli da su kazne random, i da to ne valja...Ono što mene smeta je što ovdje neki konstantno prosipaju gluposti, a sad ili ne znaju ništa o utrkivanju u F1 ili od veličine spomenika "propetog konjića" kojeg su si digli u sobi ne vide TV.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 12:07 (Promster).
10 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Navijači raspravljaju o objektivnosti i tuđim uspjesima.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Navijač Ferrarija od 1997. sezone. Nisam objektivan sigurno.
Što se tiče sportova pravila i suci su problem. Igranje rukom i kontakt između igrača u nogometu, trajanje napada u rukometu.....

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
gil kaže...

Navijači raspravljaju o objektivnosti i tuđim uspjesima.

 Možeš biti navijač i možeš strastveno navijati, to je super! I sam znam biti brzoplet, pristran, neobjektivan, pretjerano glasan, pa čak i vulgaran.

 

Ali isto tako trebaš biti sposoban objektivno sagledati situaciju kad se smire strasti, u tome i jest štos. To je vještina koju nekolicina u ovoj temi tek treba svladati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 17:09 (Arai).
13 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Tek sam ušao u svijet F1 i srećom gledam sport čisto iz racing/tehničkog aspekta pa nisam zaražen svim tim fanboy raspravama. Jednu stvar moram priznati svim fanovima F1, a to je da su valjda najgori od svih sportova kad je u pitanju idealiziranje svojih idola i svađanje sa rivalima. Kad odem na grupu na fejsu "Svi mi koji volimo F1" pa vidim komentare poslije utrke odraslih osoba pomislim si koji k...

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Keops kaže...

Tek sam ušao u svijet F1 

Ti si novi, ništa ti još vidio nisi.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Krenuo sam gledati redovno od 1997. Moram priznati da sam u zadnjoj utrci totalno stajao iza Schumachera kada je pokušao Žaka zaustaviti veoma krutom i nesportskom metodom, ali iz mojega dječjeg kuta je to bilo na život ili smrt.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice