Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.235.139
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Lewis je za klasu bolji vozač od Sebastiana. Idealno vrijeme za to primjetiti je da vozi u slabijem bolidu od najjačeg konkurenta.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Chico12 kaže...

Lewis je za klasu bolji vozač od Sebastiana. Idealno vrijeme za to primjetiti je da vozi u slabijem bolidu od najjačeg konkurenta.

 Pa ne bih bas rekao. Po toj logici su i Kimi, Ricciardo i Bottas bolji od obojice. Iskreno cak mislim i da jesu...no to je moje misljenje.

10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mitch kaže...
Chico12 kaže...

Lewis je za klasu bolji vozač od Sebastiana. Idealno vrijeme za to primjetiti je da vozi u slabijem bolidu od najjačeg konkurenta.

 Pa ne bih bas rekao. Po toj logici su i Kimi, Ricciardo i Bottas bolji od obojice. Iskreno cak mislim i da jesu...no to je moje misljenje.

 Ma to je neko moje subjektivno mišljenje. Pogledaj svaki Lewisov pole position lap u kvalifikacijama sa onboard kamerom i vidi koliko on agresivno vozi taj auto, svaki put na granici fatalne greške. Lik je teški psiho. Sjećam se koliko je izluđivao Alonsa 2007. da je ovaj počeo kmečati da ga protjeraju iz Mclarena.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 21:00 (Chico12).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mitch kaže...
Chico12 kaže...

Lewis je za klasu bolji vozač od Sebastiana. Idealno vrijeme za to primjetiti je da vozi u slabijem bolidu od najjačeg konkurenta.

 Pa ne bih bas rekao. Po toj logici su i Kimi, Ricciardo i Bottas bolji od obojice. Iskreno cak mislim i da jesu...no to je moje misljenje.

Ajde još Riccarda razumijem, može se napraviti nekakav slučaj, ali ova dvojica? Kako?

 

Recimo da su u čistoj brzini Vettel i Hamilton jednaki (ali mislim da nisu, tj. mislim da Hamilton i tu ima solidnu prednost), ali u tzv. "racecraftu" je Hamilton miljama ispred Vettela. Koliko grešaka je samo ove sezone imao Vettel prilikom "wheel to wheel" situacija na stazi, definitivno nije zaslužio naslov ove sezone, ako ga osvoji.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Nezz koliko dugo gledas F1....ali jos od 2005. su Kimi i Alonso po meni najbolji vozaci na gridu. No nedostatak motivacije je druga prica.


LH i Vettel su po meni tu negdje. Vettel je naravno neiskusniji, ali je onih par godina za RB vozio bolje nego sto je Hamilton ikad. Makar je imao daleko najbolji bolid, nije imao nervozu kao Lewis prije prvog naslova.

U ovom trenutku je Lewis svakako pametniji vozac, ali ne bas i talentiraniji.

Lewis iskoristava to kaj Bottas vozi na starim gumama i koci Ferrari, ali sto se pretjecanja tice oba finca su puno glada i u obrani i napadu.

 

Takoder, samo moje misljenje na osnovu skoro svake utrke zadnjih 20ak godina :) Naravno ovaj Kimi se ne moze usporedivat s onim Icemanom prije 10 god.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 21:33 (Mitch).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
sva sreca pa nisam bii u mogucnosti gledati utrku......
ovaj kmecavac ce mi shebat Ferrari s tim svojim ispadima. ispada kao totalni amater koji nezna da je u utrci za naslov prvaka.
neznam sto glumi majmuna ???
mogao je jednostavno pricekat do startno-ciljne ravnine i rijesit stvar.
nije ni Kimi lud da ga pusta kad je Lujo bio tako blizu, to se ne radi na taj nacin. a uvjeren sam da bi ga pustio kad tad u utrci dok bi se odvojili od Mercedesa i stvar rijesena.

ali ovaj konj ispada kao stvarni amater !!!
jesus_tm1
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne pratim 20-ak sezona, ali pratim od 2007.

 

Svaki sportaš ima svoj vrhunac u kojem daje najbolje rezultate, u F1 to se malo teže vidi pošto nemaju svi jednake uvjete. Kimi možda je bio najbolji na gridu 2005., ali danas definitivno nije, a da smo mogli vidjeti 2005-e Vettela, Hamiltona, Verstappena i ostale, možda nebi bio najbolji na gridu. Alosno je zandjih par sezona očito odustao od F1, tj. vidi se da nije posvećen tome maksimalno.

 

Vettel ima možda 15 utrka manje od Hamiltona, počeo je voziti iste sezone kad i Hamilton, ali mislim da samo jednu utrku u SAD-u nakon što je Kubica imao nesreću u Kanadi. Njegove godine u RBR-u, gdje je bio neprikosnoven 1. vozač (kojeg Webber nije smio dirati), sa najboljim bolidom, bez ikakve konkurencije (baš zbog toga jer je RBR gurao Vettela, čak su i Webberu uzimali nova krila i montirali Vettelu na bolid nakon što je on svoje razbio) nisu neko mjerilo, a kasnije je došao Ricciardo i doslovno oprao pod s njim. A u te 4 godine čak se borio s Alonsom do samog kraja, Alonsom koji je ima kud i kamo lošiji bolid. Lewis se borio za naslov odmah od prve sezone, i izgubio ga zbog glupe greške McLarena u Kini, ne znam točno na kakvu nervozu misliš, ali možda je proizašla iz toga. A kasnije u Mercedesu nije bilo momčadskih odredbi, te su se on i Rosberg pošteno tukli, nešto što Vettel nije imao prilike iskusiti.

 

Opet, nikad nećemo znati tko je najbolji/najtalentiraniji jer nemaju svi iste bolide, možemo predpostavljati, a tu se očito razilazimo u mišljenju.

 

Stvarno ne razumijem ono "optuživanje" da Bottas pomaže Hamiltonu, kao da je to prvi i jedini slučaj. Nije ni prvi ni jedini, niti najizraženiji, jer najizraženiji se događa u Ferrariju. Kimi često dobiva glupe taktike, također vozi na predugo na istim gumama i slične priče, kako bi se na ovaj ili onaj način osigurala bolja situacija za Vettela. Ovakvo kemčanje ne razumijem, da, nije ljepo za vidjeti, ali toga je bilo uvijek a i bit će toga još, samo zanimljivo da nitko ne prizaje kada momčad radi to u korist vozača za kojeg taj "netko" navija.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ma nitko ne kmeca...samo kazem da nije bas toliko Hamilton bolji od Vettela koliko bodovi govore zadnjih par sezona.

No Lewis mi je svakako drazi od Vettela. Mozda se ne cini tako iz postova. Razmislja vise u sportskom smjeru nego Vettel, ali oba su egoisti.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mitch kaže...
Ma nitko ne kmeca...samo kazem da nije bas toliko Hamilton bolji od Vettela koliko bodovi govore zadnjih par sezona.

No Lewis mi je svakako drazi od Vettela. Mozda se ne cini tako iz postova. Razmislja vise u sportskom smjeru nego Vettel, ali oba su egoisti.

Ma nisam mislio na tebe, već općenito na fanove i jednog i drugog tabora. Samo, moram reći da su Tifosi puni gori u tome, po mom mišljenju. Današnje deranje "fuck you Hamilton" je toliko jadno da jadnije ne može, čak sam mislio da krivo čujem jer nisam vjerovao da su toliko bedasti da se to deru, ali očito sam se prevario.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kimijeva guma nakon utrke

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ferrari je odlučio pustit ovo Mercu. Jednostavno ne žele ove sezone uzet naslov ni jedan. Brži su, bolje upravljaju gumama ali svejedno ove sezone baš ne žele, baš dobijaju uzet bilo koji naslov jer to jednostavno nije njihov đir...bar ne ove sezone.

OK, Vettekl je odradio svoj dio poslao, kao i u njemačkoj...Kimi se možda nije složio s time ali opet nitko mu nije rekao da uspori, da čuva gume, da je ionako dovoljno ispred Lewisa, da nema potrebe ubijat gume do kraja...da trka ima jo puno krugova...i eto što se dogodi...od izvjesne 1-2 utrke oni uzmu...pa govance...da se razumijemo, ne volim ni Lewisa, ni Merc, ni Vettela, ni Ferrari, samo Kimi mi je drag u te dvije momčadi...ali želim Ferrario ove godine sve najbolje , samo da prekinu dominaciju Merca...i imaju opremu, ali "software" šteka. Ovo je sad već sramotno. Kažu oni da znaju primat udarce..da, znaju, istina, sli sad se već postavlja pitanje da li ih znaju i zadavati, jer znati primiti je jedno, ali znati zadati udarac je nešto sasvim drugo. Sukus ove sezone je da Ferrari jednostavno ne zna kako uzeti ono što mu se nudi. Dok Merc, uz slabiji PU, uz lošiju potrošnju guma, jednostavno uzima sve što im se ponudi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mitch kaže...

Nezz koliko dugo gledas F1....ali jos od 2005. su Kimi i Alonso po meni najbolji vozaci na gridu. No nedostatak motivacije je druga prica.


LH i Vettel su po meni tu negdje. Vettel je naravno neiskusniji, ali je onih par godina za RB vozio bolje nego sto je Hamilton ikad. Makar je imao daleko najbolji bolid, nije imao nervozu kao Lewis prije prvog naslova.

U ovom trenutku je Lewis svakako pametniji vozac, ali ne bas i talentiraniji.

Lewis iskoristava to kaj Bottas vozi na starim gumama i koci Ferrari, ali sto se pretjecanja tice oba finca su puno glada i u obrani i napadu.

 

Takoder, samo moje misljenje na osnovu skoro svake utrke zadnjih 20ak godina :) Naravno ovaj Kimi se ne moze usporedivat s onim Icemanom prije 10 god.

Vettel je imao četiri sjajne godine u Red Bullu, ali i jasan status prvog vozača, a pored toga i solidnog, ali prosječnog Webbera. Osvojiti toliki broj naslova ogroman je uspjeh na planu motorsporta i sporta općenito. No dolaskom Ricciarda u Red Bull moglo se naslutiti sve ono što je Lewis pričao o Vettelu u eri njegove dominacije. Sjećam se izjave gdje Lewis govori: "kako Vettel često osvoji pole position bez obzira što je u brzom krugu napravio par ključnih grešaka i par puta promašio apex". Alonso je i tada više puta naglašavao kako je Hamilton najbolji vozač njihove ere(naravano uz njega). No vratimo se na 2014, početak hibridne ere, Red Bull gubi aerodinamička svojstva koja su Vettela učinila legendom, potpuna promjena pravila koja sa sobom donosi i brake by wire sistem. Vettel u poretku vozača završava 5(iza Bottasa), iako je imao isti broj plasmana kao Ricciardo s time da Australac vodi 3-0 u pobjedama. Ovdje treba primjetiti kako se "talentirani" Vettel teško nosi s promjenom voznih karakterisitka bolida dok npr. Hamilton i Alonso to rade puno bolje. Još da dodam da je Lewisu teško pala ta promjena(brake by wire) jer spada u kategoriju vozača koji se oslanjaju na jaka i kasna kočenja te mu taj sustav ni danas nije po volji. Također zanimljiv fact, Lewis je top vozač kada je u pitanju potrošnja goriva i tu radi bolji managment od većine grida(vjerovatno u samom vrhu). Vratimo se na Vettela koji nakon dolaska Ricciarda "bježi" u Ferrari, a momčadski kolega mu je stara "kanta" Kimi dok Lewis u Mercedesu vozi protiv mladog i podjenako Vettelu talentiranog Rosberga. U Mercedesu Lewis dobiva status prvog vozača, ali ni blizu onome što je jednom imao Schumacher, Alonso pa i Vettel te se uspjeva nametnut brojem naslova, pobjeda itd. Zamisli koliko bi Lewis sada imao pobjeda da su ga tretirali kao ovu trojicu, plus još jedan naslov više. Nakon četiri teške sezone, Rosberg se povlači iz Formule 1, na odlasku govori kako je mentalno iscrpljen i ostavlja sport u najboljim godinama na vrhuncu jer zna da je koplje ispod Britanca. Nakon Alonsa ovo je već drugi vozač top klase koji odlazi iz ekipe radi Hamiltona, Alonso nakon njegove rookie sezone, a Rosberg jer ga je realno jedva uspio pobijediti i time postigao veću satisfakciju od samog naslova. Dolazi 2017 Ferrari napokon ima bolid al pari Mercedesu, ali Vettel u ključnim trenucima radi prevelik broj grešaka(najistaknutija ona u Singapuru), a pritom udara(Baku) Hamiltona iz očaja pokazujući ustvari koliko je frustriran svojim trkačim umijećem. Evo nas u 2018, Ferrari izjednačen s Mercedesom, na trenutke i bolji, ali Vettel ne uspjeva isplivati kao ekipni lider(loše reagira na vremenske promjene i pritisak na stazi). Kako? Zašto? Pokazat će vrijeme ili Charles Leclerc iduće sezone ako ga Ferrari potpiše.

 

edit: navijam da Ferrari vrati Alonsa, a Vettel u Mercedes pa kud puklo da puklo

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 1:52 (Đapa club).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

skoro skoro pa mi drago sta sam imao inventuru u firmi sub i nedj od jutra pa do noci, pa da nisam stigao pogledati ovu smijuriju i jos jednu pobjedu *necu-rec-koga-jer-bi-pobrao-ban*

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Talijani pišu da se Kimi oglušio o naredbu da u prvom zavoju propusti Vettela jer zna da je Ferrari odlučio dovesti LeClerca za sljedeću godinu. To je ljude u Maranellu dosta naljutilo i moguće je da Kimi već sada dobije otpust, a LeClerc već u Singapuru bude u bolidu Ferrarija.


Inače. Lando Norris u McLarenu od sljedeće godine. Vandoorne ostaje bez mjesta za sada, a spominjao se u kombinacijama Saubera ako LeClerc ode iako mislim da će Giovinazzi tamo.
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

To ima smisla... Jer meni nije jasno ništa više. Ferrari je bio glavna ekipa sa određenim prvim i drugim vozačem. Ove godine Mercedes pobjeđuje Ferrari u igri koju je Ferrari skoro pa izmislio.

Za vrijeme Šumahera Rubens bi se maknuo u prvom zavoju, a onda štopao protivnike barem pola trke.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 11:08 (Korny1603987).
10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

To ima smisla... Jer meni nije jasno ništa više. Ferrari je bio glavna ekipa sa određenim prvim i drugim vozačem. Ove godine Mercedes pobjeđuje Ferrari u igri koju je Ferrari skoro pa izmislio.

Za vrijeme Šumahera Rubens bi se maknuo u prvom zavoju, a onda štopao protivnike barem pola trke.

 Bas to umjesto laganog dvostruke pobjede na domacoj utrci i neizvjesnije daljne borbe u prvenstvo kifla i to jos mlaka.

Doduse kuzim ja i Raikonnena, zadnji Ferrarijev prvak koji ne zeli glumit vodonosu nekom drugom - krivo je vodstvo Ferrarija, Finac vec dugo nije dovoljno dobar da bi s njim na celu mogli napast titulu a s druge strane ego mu ne dozvoljava da za drugog obavlja prljavi posao.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Statsman kaže...
Korny1603987 kaže...

To ima smisla... Jer meni nije jasno ništa više. Ferrari je bio glavna ekipa sa određenim prvim i drugim vozačem. Ove godine Mercedes pobjeđuje Ferrari u igri koju je Ferrari skoro pa izmislio.

Za vrijeme Šumahera Rubens bi se maknuo u prvom zavoju, a onda štopao protivnike barem pola trke.

 Bas to umjesto laganog dvostruke pobjede na domacoj utrci i neizvjesnije daljne borbe u prvenstvo kifla i to jos mlaka.

Doduse kuzim ja i Raikonnena, zadnji Ferrarijev prvak koji ne zeli glumit vodonosu nekom drugom - krivo je vodstvo Ferrarija, Finac vec dugo nije dovoljno dobar da bi s njim na celu mogli napast titulu a s druge strane ego mu ne dozvoljava da za drugog obavlja prljavi posao.

 

 Kimi je u Ferrariju druga violina otkad se vratio u ekipu. No priča se da je saznao da ga misle zamijeniti na kraju tekuće sezone pa zašto bi onda bio vodonoša kada mu ugovor ne ovisi o tome.

10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Đapa club kaže...

 

 Kimi je u Ferrariju druga violina otkad se vratio u ekipu. No priča se da je saznao da ga misle zamijeniti na kraju tekuće sezone pa zašto bi onda bio vodonoša kada mu ugovor ne ovisi o tome.

 Jasno je to meni, ne bi ni ja nekom pokrivao guzicu kad bi saznao da me u isto vrijeme pokusavaju zamijenit. Al cinjenica je da si ekipa nije smijela dopustit da dodje u takvu situaciju. Sve mi se cini da ce na kraju i evo godine popusit u prvenstvu a cinjenica je da su najvise staze ovo godine bili najbrzi..

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

profesionalizam na nivou vlada ovim topicom

 

da je profesionalan kako bi trebao bit, pokrivao bi vettela do kraja godine i onda se oprostio i ostao u dobrom pamcenju, ovako ce jest vna na stazi i svi ce srat po njemu i kriviti ga za propusteno prvenstvo

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RuskeGTT kaže...

profesionalizam na nivou vlada ovim topicom

 

da je profesionalan kako bi trebao bit, pokrivao bi vettela do kraja godine i onda se oprostio i ostao u dobrom pamcenju, ovako ce jest vna na stazi i svi ce srat po njemu i kriviti ga za propusteno prvenstvo

 Kimi baš djeluje kao osoba koju opterećuje u kakvom će pamćenju ostati nama što pratimo f1 ili jednom Ferrariju koji ga ne hebe ni pol posto. Uostalom ne sjećam se kada je netko po dobrome pamtio nekog vodonošu, mlakonju, zadnju trubu na svirali. Također o čijem ti prvenstvu pišeš, Kimi ga je odavno izgubio, a Ferrari je njegov poslodavac koji ga se želi riješti. Naivno je misliti da jednoj personi poput Raikkonena(nije đžabe Iceman) znači išta vezano za talijansku ekipu. Osim naravno naslova koji su mu omogućili davne 2007(po tome će ga većina pamtiti) i plaće koju dobiva. Sada se probaj staviti u njegovu kožu, gubiš novac, gubiš mjesto u ekipi, a Vettel ti nije nikakav prijatelj štoviše vjerovatno ti ide na onu stvar(sl. kao tebi Hamilton), a ekipa traži da ga podržiš. Ostalo ti je dva mjeseca zabave, više nećeš sjedit u bolidu, znaš da si osvojio naslov, Ferrari te ne preferira, misle da si truba, što bi napravio?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 23:02 (Đapa club).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

The first six races of the 2005 season used a new qualifying format, marking the third year in five with sharply revised qualifying rules. Grid position was determined by aggregate times from two single-lap flying runs, one Saturday afternoon and one Sunday morning. Refueling was allowed after the first qualifying run Saturday; however, the car must have been fuelled for the race for Sunday's qualifying.

 

zasto se ja ovoga ne sjecam????? ali bas ni malo...

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

iskreno ja se sjećam perioda kada su izlazili jedan po jedan i tako ostvarili najbolje vrijeme u jednom krugu, ali  ne mogu se sjetiti kada se računalo prosječno vrijeme unutar 2 kruga u 2 dana.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Iduće 2 sezone kimi u sauber. Mislim da će mu to biti posljednji tim u f1, ali ajde barem će završiti tamo gdje je i započeo. LINK

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

koliko god mi drago sta ce leclerc doc u ferrari, toliko god mi zao sta kimi odlazi...naviknuo sam se na njega :)

 

dok se jos znao smijati :D 

https://scontent.fzag2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/41474513_1994727910572804_4687532980506198016_n.jpg?_nc_cat=1&oh=0bb2ae909ccf0658afab55fddbac4886&oe=5C382AF6

 

TOTALNO mi cudan...pa ovo nije kimi jbt, ovo je neki pjevac iz nekog boy benda...hahahahaha

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 20:50 (RuskeGTT).
10 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

očajni su prijenosi ove godine, infografike su im KATASTROFA, pola toga fali a druga polovica skroz kriva

12 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nitko ne razumije kako je Lewisu ovo uspjelo

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 16:19 (Đapa club).
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Bome bome, rezultat koji niko ne može u ovom trenutku skinuti.

All truly great thoughts are conceived by walking.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Zašto je Kimi opet odvozio duplo više krugova na istim gumama od Vettela??? 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...

Zašto je Kimi opet odvozio duplo više krugova na istim gumama od Vettela??? 

Jer mu je to ZADNJA sezona u Ferrariu 

 

Dobio je pedalu za kraj sezone, umjesto LeClerc-a! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Čestitke Hamiltonu na naslovu, mada ima 6 utrka do kraja. Ovom formom i kako vozi, niko mu nije blizu.

 

Ovakve staze treba zabraniti zakonom. Ne gledljivo, dosadno do bola. 

All truly great thoughts are conceived by walking.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice