Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.301.538
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Yovitssa kaže...
Filip720 kaže...

Kakva mišljenja imate o zero sirupu od polleosporta? Najdraži okusi ili mišljenja o onima koje ste probali

Kupio sam jednom prilikom taj sirup od čokolade, bio je na 50% popusta u Konzumu. Isti dan završio je u košu za smeće. Okus je kao da zdrobiš 50 onih tabletica umjetnog sladila i razmutiš ih u malo vode. Čokolade ni u tragovima... Probali smo ga uz palačinke, nitko od ukučana nije bio oduševljen, čak ni kćerkica koja se inače guši u čokoladi. Ukratko, odvratan i umjetan okus.  

 Takav odgovor sam otprilike i očekivao, interesiralo me baš iz prve ruke. Hvala, poz!

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Rast mišića i visina

logicno, vjerojatno nisko kvalitetan proizvod, uglavnom ih hvale samo ovi koji su sponzorirani od proteke, nist cudno..

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Iskusnija ekipa, koje je Vaše mišljenje o fat burnerima?

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
16 godina
offline
Rast mišića i visina

Nula bodova

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Yovitssa kaže...

Iskusnija ekipa, koje je Vaše mišljenje o fat burnerima?

 nepostojeće, tj. marktenški trik i smeće.

fat burner ne funkcionira nit će ikad osim ako burnaš fat ubijajuć se kardiom

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Možda je mislio na L-carnitin?

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
metallic kaže...

Možda je mislio na L-carnitin?

 Ma da. Na to sam mislio. Treniram 3-4 puta tjedno, kardia ima napretek, ali nekako mi slabo odlaze naslage sa trbuha. Pa sam razmišljao o tome kao suplimentu uz trening da btže sagori masti...

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Yovitssa kaže...
metallic kaže...

Možda je mislio na L-carnitin?

 Ma da. Na to sam mislio. Treniram 3-4 puta tjedno, kardia ima napretek, ali nekako mi slabo odlaze naslage sa trbuha. Pa sam razmišljao o tome kao suplimentu uz trening da btže sagori masti...

Ha, da. Kad sam veslao na faksu i imao nešto masti  prije HC treninga, znalo mi je pomoći i dati izdržljivosti tj, ne bi se trebao najesti prije treninga(ionako teško moguće u 5.30h).

 

Sad dal sam smršao//otopio se radi pomoći karnitina ili čiste količine kardia pri veslanju, tko bi znao...

 

edit; na to sam gledao kao booster za metabolizam uz multivitamine. Onda se se za sve čiste Fat burnere pričalo da su štetni(u kojoj količini)...

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 14:28 (metallic).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Yovitssa kaže...
metallic kaže...

Možda je mislio na L-carnitin?

 Ma da. Na to sam mislio. Treniram 3-4 puta tjedno, kardia ima napretek, ali nekako mi slabo odlaze naslage sa trbuha. Pa sam razmišljao o tome kao suplimentu uz trening da btže sagori masti...

 Eat less, move more.

S obzirom da si aktivan, jednostavno manje/pametnije jedi, povećaj deficit. Nema nikakvih prečaca. Imas pun internet kalkulatora koji će ti izračunat kad ćeš otprilike udrit željenu težinu, ako ti reče jedi ovoliko kalorija dnevno ovoliko tjedana za spuštat sa 91 na 79kg sa tvojim BMIom, biti će poprilično blizu, ako pratiš 100%. Nece pogodit u kg radi 100 razlicitih stvari, tako sam ja otresao sramotno puno kg.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 14:36 (Et_Tu_Brute?).
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Yovitssa kaže...

Iskusnija ekipa, koje je Vaše mišljenje o fat burnerima?

 Znam ja jedan jako dobar fat burner, stvarno radi svoj posao! Navodno se zove se kalorisjski defecit.

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
15 godina
offline
Rast mišića i visina

Moj recept, kao prvo me jedem iza 16 sati. Navečer jedino jogurt ili kefir popijem.

Uzimam tekući l-carnitin prije treninga, to je vožnja biciklom 40ak km par puta tjedno. Malo sam smanjio obroke, nisam se odrekao ničeg osim slatkiša.

Pao sam sa 105 na 94 kile bez nekog velikog napora. Sad dolazi hladnije vrijeme pa ću vožnje zamijeniti teretanom (iako svaki dan idem na posao s biciklom ali to više ne smatram naporom).

Nadam se doći na 90 i takav dočekati ljeto. 

 

A onda sve iz početka..na bicikl i ohohoho odoh ja :D

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Srednji kaže...

Moj recept, kao prvo me jedem iza 16 sati. Navečer jedino jogurt ili kefir popijem.

Uzimam tekući l-carnitin prije treninga, to je vožnja biciklom 40ak km par puta tjedno. Malo sam smanjio obroke, nisam se odrekao ničeg osim slatkiša.

Pao sam sa 105 na 94 kile bez nekog velikog napora. Sad dolazi hladnije vrijeme pa ću vožnje zamijeniti teretanom (iako svaki dan idem na posao s biciklom ali to više ne smatram naporom).

Nadam se doći na 90 i takav dočekati ljeto. 

 

A onda sve iz početka..na bicikl i ohohoho odoh ja :D

A zašto točno ne jedeš poslije 16h ? 

15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Ne unosim nikakve kalorije, ne znam, odgovara mi tako. Pijem samo tekućinu.

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Svi ti fat burneri su uglavnom sastavljeni od istih sastojaka, a glavni je naravno kofein. Zašto kofein? Zato što kofein podiže razinu koncentracije, poboljšava performanse, a samim time osobe koje to uzmu nesvjesno počnu trošiti više kalorija (što zbog jačih treninga, što zbog hiperaktivnosti koju kofein uzrokuje). I otuda taj mit da su fat burneri djelotvorni. I jesu, u neku ruku, ali da će sami trošiti kalorije, neće. Osim ako se ne gleda sa stajališta da podižu temperaturu tijela (što troši više kalorija), ali to je zanemarivo. 

 

Glavni i jedini alat za skidanje masti je kalorijski deficit.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Jel gledao netko The Game Changers dokumentarac na netflixu? Komentari?

12 godina
offline
Rast mišića i visina

ni ne znam sta je to, prvi put cujem?

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Smeće od dokumentarca u kojem se propagira veganska prehrana. Ne znam, uzeli su kao neke profesionalne sportaše i razlog njihovog uspjeha je takva prehrana. A najdebilnije od svega je kada govore da je neko istraživanje utvrdilo da pijenje soka od cikle poboljšava performanse za 20% na benchu.

 

Sprdnja teška, pogledati samo ako se želite dobro nasmijati.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

ni ne znam sta je to, prvi put cujem?

https://www.imdb.com/title/tt7455754/

 

Ukratko, zagovaranje plant-based prehrane. Vidim dosta hejtera, ali nitko ne nudi neke konkretne argumente. 

6 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Cordas kaže...

Jel gledao netko The Game Changers dokumentarac na netflixu? Komentari?

iskljucivo se oslanjam na znanost i ima puno opsirnijih informacija i znanstvenih radova i istrazivanja svuda na netu

 

pogledao, nista mi novo nisu otkrili sto vec nisam znao

 

ok je dokumentarac koji je vise baziran na tome da li vrhunski sportski profesionalci mogu poboljsati/odrzati/izgubiti rezultate ako izbace zivotinjske proizvode, sto dokumentarac potvrduje da svakako mogu imati bolje rezultate i zdraviji zivot

 

za prehranu "normalnih" ljudi ima puno boljih i informativnijih dokumentaraca ili znanstvenih radova na webu

 

dokumentarac je dobar za one koji ne znaju nista pa ih moze navesti na to da se malo vise informiraju, ali kao sto sam napisao vise je baziran na sportske performanse

 

kako sam prosle godine navrsio 40 godina, i poceo se vise zanimati za svoje zdravlje, biti puno aktivniji, poceo sam i gledati opcije prehrane, je sve sto sam citao, gledao i nasao uvijek naglasavaju da je prehrana 90% rezultata

 

pa sam tako i u zadnje vrijeme dosao i do prehrane bez zivotinjskih proizvoda i nakon ovih blagdana cu se prebaciti na biljke i vidjeti kako ce to biti, uz intermiting fasting koji prakticiram

 

jednostavo ne mogu ignorirati neke cinjenice i svakako cu se potruditi probati bez zivotinja, kako ce ici, ako ne uspijem u potpunosti izbaciti zivotinjske proizvoda, svakako cu ih smanjiti maksimalno

 

em mi je genetika u kurcu, em mi je obiteljska kultura 100% meso meso i samo meso, a svi u obitelji mi imaju kardiovaskularnih problema, od premosnica i stentova, do smrti od srcanog, a nitko nije debel, jedini povezujuci faktor je mesina 

 

ne zelim tak zavrsit, pa cu probati svakako sve za sto postoji potvrdena znanstvena podloga

 

ne zanima me moralnost i patnja zivotinja, prebacujem se na biljke iskljucivo iz sebicnih razloga

 

isto tako ne pada mi na pamet sada ulaziti u rasprave tko je u pravu, vegani vs omnivores i slicne pizdarije

 

probat cu sam i uvjeriti se, to mi je najbolji dokaz 

 

vec sam dogovorio sistematki u 1. mjesecu, planiram 6 mjeseci jesti samo biljke, pa ponovno na sistematski da vidim jel imam kakvih bitnih promjena 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

 

Eto vam argumenti. Uglavnom, manipulacija kojekakvim "istraživanjima".

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KiX777 kaže...

 

Eto vam argumenti. Uglavnom, manipulacija kojekakvim "istraživanjima".

Slažem se da je dokumentarac dobrim dijelom propaganda, ali ovo što ovaj lupeta nije nikakav argument. U odnosu na dokumentarac, gdje je bar nešto potkrijepljeno istraživanjima, cijeli ovaj video je biased i njegovo mišljenje. 

 

Ali zapravo ono što je poanta, a i što je istina, sviđalo se to nekima ili ne, meso je ljudima potpuno nepotrebno. 

6 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KiX777 kaže...

 

Eto vam argumenti. Uglavnom, manipulacija kojekakvim "istraživanjima".

nisam ni ocekivao nista pametno, ali video je vrh 

 

puca mi guzni kolutic sta misle random ljudi na youtubeu

 

jedini adekvatni argumenti i cinjenice su objavljena znantvena istrazivanja, koja su ispitana i potvrdena od strane drugih znanstvenika

 

ovakve pizdarije sa youtuba su za one koji hodaju po ravnoj zemlji i ne cijepe se

 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KiX777 kaže...

 

Eto vam argumenti. Uglavnom, manipulacija kojekakvim "istraživanjima".

 ovog lika ne volim ni vidjeti, a pogotovo njegov glasić

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
3dfx kaže...
KiX777 kaže...

 

Eto vam argumenti. Uglavnom, manipulacija kojekakvim "istraživanjima".

nisam ni ocekivao nista pametno, ali video je vrh 

 

puca mi guzni kolutic sta misle random ljudi na youtubeu

 

jedini adekvatni argumenti i cinjenice su objavljena znantvena istrazivanja, koja su ispitana i potvrdena od strane drugih znanstvenika

 

ovakve pizdarije sa youtuba su za one koji hodaju po ravnoj zemlji i ne cijepe se

 

 koja istrazivanja? zapravo zivotinjski izvori proteina su kvalitetniji nego biljni, i tu je zavrsena prica.. Ali da li je moguce biti vegan i dalje napredovati i doci do ciljevA? svakako da da... 

 

Ne znam o kojim istrazivanjima pricas kontra mesa itd..  ali pitanje je tko je radio istrazivanje, koje su varijable.. itd itd

 

prehrana treba biti raznovrsna, a ne samo meso, ili samo biljke.. 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 20:13 (exer1234).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Ima par tjedana kreno u teretanu, pratim ovaj program za start.

Uz to sam na keto dijeti, pa mi ne treba baš puno proteina, al idalje bi malo dodatno unio kroz whey. Sad pošto o tom nemam pojma koji se uglavnom koristi ovdje i odakle je najeftnije? Okus totalno nebitan, samo da je ulozeno dobiveno dobro. Danke.

 

Ubi bene, ibi patria.
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

 

 koja istrazivanja? zapravo zivotinjski izvori proteina su kvalitetniji nego biljni, i tu je zavrsena prica.. Ali da li je moguce biti vegan i dalje napredovati i doci do ciljevA? svakako da da... 

 

Ne znam o kojim istrazivanjima pricas kontra mesa itd..  ali pitanje je tko je radio istrazivanje, koje su varijable.. itd itd

 

prehrana treba biti raznovrsna, a ne samo meso, ili samo biljke.. 

daj mi pls o doktore znanosti objasni kako je to zivotinjski protein "kvalitetniji" od biljnog?

 

jedine razlike izmedu zivotinjskog i biljnog proteina mogu biti u njegovom udjelu u usporedbi izmedu dva izvora proteina

 

na primjer, karikiram brojeve: 100g piletine i 100g graska, u piletini 30g proteina a u grasku 20g, ne moze biti jedan kvalitetniji od drugoga, protein je protein

 

stovise mozemo reci da u mesu kojeg jedemo ima vise "kemikalija" i stetnih supstanci nego sto ih ima u biljkama koje jedemo

 

oba proteina su istog sastava -NH2CHRCOOH- amino kiseline

 

meni je recimo zanimljivo kako ljudi jedu iskljucivo meso zivotinja, to jest njihove "proteine", od onih koje se hrane biljkama 

 

tako da u biti koristimo zivotinje kao posrednika izmedu biljaka i ljudi

 

probaj meso aligatora, psa ili zmiju, ili ako imas priliku bilo koje druge zivotinje koja se hrani mesom, koji je to uzas od mesa, e pa takvo je i ljudsko meso, uzasno i jadno jer zderemo dominantno mesinu, dok je gorila recimo ukusan, a primat kao i mi, ali on zna sta valja pa jede travu 

 

sto vise starim to sam vise misljenja da smo nekako prisiljeni od strane svih da jedemo meso, iako nam vrlo vjerovatno nije uopce potrebno 

 

vrijeme ce pokazati, sto vise informacija i sto vise istrazivanja, pa ce se polako i to poceti mjenjati, kada ljudi skuze da nisu cigarete krivac sa sve tumore, kardivaskularne bolesti, alchajmere i slicna degenerativna oboljenja, ima nesto i u mesu 

 

 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Neki biljni proteini nemaju kompletan lanac aminokiselina u sebi, tj. nisu kompletni proteini pa i njihova učinkovitost nije kompletna.

 

Naravno da je moguće imati fantastične rezultate isključivo biljnom prehranom, ali mnogo je to teže odraditi. Meni bi, a i cca. 95% Hrvata, recimo bilo puno puno teže unijeti 200 grama proteina biljnog podrijetla nego životinjskog, ali da je nemoguće, naravno da nije.

 

Prava ishrana za sportaša i onoga tko želi izgraditi svoje tijelo i biti u formi mora se sastojati od namirnica biljnog i životinjskog podrijetla. Izbacivanjem jednoga samo se rade problemi. 

 

I manite se tih istraživanja, ni ne slutite kako je lako manipulirati njima i kako je lako prikazati onakve rezultate kakvi se žele prikazati prije provođenja istraživanja. Za pravo istraživanje tog tipa ljudi bi morali biti stavljeni u neku karantenu gdje bi bili praćeni 24/7 i jesti točno ono što im se servira. 

 

Ljudi u današnje vrijeme previše filozofiraju i traže izlike u kojekakvim nijansama, a ne drže se osnovnih principa poput intenzivnog treninga. 

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 23:24 (KiX777).
6 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
3dfx kaže...
KiX777 kaže...

 

Eto vam argumenti. Uglavnom, manipulacija kojekakvim "istraživanjima".

nisam ni ocekivao nista pametno, ali video je vrh 

 

puca mi guzni kolutic sta misle random ljudi na youtubeu

 

jedini adekvatni argumenti i cinjenice su objavljena znantvena istrazivanja, koja su ispitana i potvrdena od strane drugih znanstvenika

 

ovakve pizdarije sa youtuba su za one koji hodaju po ravnoj zemlji i ne cijepe se

 

 koja istrazivanja? zapravo zivotinjski izvori proteina su kvalitetniji nego biljni, i tu je zavrsena prica.. Ali da li je moguce biti vegan i dalje napredovati i doci do ciljevA? svakako da da... 

 

Ne znam o kojim istrazivanjima pricas kontra mesa itd..  ali pitanje je tko je radio istrazivanje, koje su varijable.. itd itd

 

prehrana treba biti raznovrsna, a ne samo meso, ili samo biljke.. 

 a jebig sad, stotine sam ih procitao, ne stavljam u bookmarke

 

evo ovak na prvu recimo ova dva, mada ih ima stvarno puno

 

https://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/fullarticle/2540540

 

https://academic.oup.com/ajcn/article/78/3/544S/4689995?searchresult=1#109809691

 

a ovdje moze potraziti hrpu istrazivanja

 

https://academic.oup.com/ajcn/search-results?page=1&q=plant%20based%20diet&fl_SiteID=6122&SearchSourceType=1&allJournals=1

 

uglavnom citaj ona koja su potvrdena od vise znanstvenika i onda koja nisu financirana od nikakvih interesnih skupina, vec redovna istrazivanja koja ili financira odredena drzavna tijela ili sveucilista is redovnih budzeta

 

ako te bas interesira, svakako posveti par dana jer ima pregrst toga, samo treba dosta kopati, jer nema nista na "mainstream" medijima

 

 

 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Gledam po nabavi cijene proteina kad ono u Linksa impact whey jeftniji.

Valja ovo šta? Klik

Ubi bene, ibi patria.
10 godina
offline
Rast mišića i visina

Pozdrav ekipa

 

vratija se u teretanu nakon 8 godina izbivanja(žena, dica, posal, linost...itd) tribala bi mi preporuka za whey protein al mi je bitno da je lactose free jer je slabo podnosin, a onda ljudi okolo mene slabo podnose. hvala

Not funny dude
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice