Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.538
|
čitano: 6.318.256
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Ma ne brigaj, evo ti primjera ovaj tjedan.
Ubio sam leđa ponedjeljak.
Utorak ubijem i prsa. kasnije odem na nogomet
Srijedu prespavam do nogometa.

Četvrtak ubijem ruke.

I danas ubio ramena.

Sutra idem na noge.

 

Trebao sam možda, ramena, pa ruke, ali fuck it, kolega radio ruke pa smo pumpali i vikali po teretani.

Ugl.velim, radim što me pukne i pumpam.

 

Ali velim defka u sred zime...koji su realni benefiti toga. Meni to nema smisla, jer velim, tijelu je prirodno da nakuplja salo, malo se uspori, pripremi na zime..a vi ga baš sad šokirate sa defkom.

Onda na ljeto se bulkate i idete masu?

 

Meni je zima za masu, napucat se i onda ono znojenje na proljeće da si izrezan za ljeto...to je onda posao, ali to sam samo ja :)

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
12 godina
offline
Rast mišića i visina

nacucno je dokazano  da je za NATURALCA.. bolje trenirati vece frekvencije... znaci cesce pogodit misic.. svaka 3-5 dana bi bilo oko.. nego 1x tjedno... jedna stvar bitna je ta sinteza proteina...

 

evo ovaj lik je dobro objasnio, i u pravu je.. pogledajte video..

 

 

iako tu igra mnogo vise faktora.naravno, da ces napredovati na bilo koji nacin..ali optimalno je nesto sto ce "ubrzati" napredak..

 

 

 

ja nisam preko ljeta na masi.. cijelo vrijeme je defka za sad....

 

ali znojenje nema bas utjecaja na to..ali istina je da je prirodnije sada biti na masi... preko ljeta je lakse unositi manje kalorija. nego preko zime.. sad bi stalno jeo

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 22:20 (exer1234).
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Nije mi jasno odakle mu inspiracija i volja da sjedi 10 minuta u autu i priča o splitu.

Ono ja bi se snimio u teretani ili doma negdje, neznam...super mi je tako kad pričaju nešto.

Nek sjedne na školjku i priča o splitu {#}

 

Šalim se..ima tu nešto. Budemo vidjeli nakon nove godine šta ćemo složiti.

Uzimam pauzu od badnjaka pa do sveta tri kralja, fino se izguštat.

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 22:28 (fila2208).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

ja sam sad na nekoj mini pauzi.. nisam trenirao par dana.vjerojatno cu jos par dana uzeti.. hranim se nikako.. tj jedem sve... potrebno mi je malo...

 

 

ugl.ima nesto,naravno ;) ... 

12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina
Mogu sam reci da je ovo tema sada puno bolje nego prije , fila i exer su dobili ban , neka su , pa su se vratili i imam osjecaj kao da sada poštujete jednog drugoga?
eune : Flaeryy
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Super flaeryy kaže...
Mogu sam reci da je ovo tema sada puno bolje nego prije , fila i exer su dobili ban , neka su , pa su se vratili i imam osjecaj kao da sada poštujete jednog drugoga?

haha nije to razlog. ... ;) tj ne provociramo svadju..s moje strane nije ban razlog.. 

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Super flaeryy kaže...
Mogu sam reci da je ovo tema sada puno bolje nego prije , fila i exer su dobili ban , neka su , pa su se vratili i imam osjecaj kao da sada poštujete jednog drugoga?

Ja sam mu rekao što sam imao i sa guštom popio bananicu.

Nije on loš dečko, samo ima totalno kriv nastup, a to je nepotrebno jer ne pozna niti mene niti ikog sa foruma.

Srećom da smo našli relativbo zajedničku temu pa je rasprava konstruktivna :)

 

samo da skužim ko lijepi thumbove da ga pitam, do you even lift bro?

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Fila baci.koju sliku. Da vidimo tu snagu :)

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
zdenko1991 kaže...

Fila baci.koju sliku. Da vidimo tu snagu :)

Već jesam, odavno u temi negdje...više ne stavljam...do ljeta, do defke...{#}

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
u2Noobish4Me kaže...

kod mene 3x tjedno 240kn. i nije neka ekskluziva mjesto...

u mene je relativno mala teretana.al je hardcore.nema nekih fensi-smensi sprava nego one najvaznije i svira metal cijelo vrijeme tako da mi sve pase :D

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Nemojte opet počinjat rasprave o cijenama majke vam :D , tko prati duže sjetit će se prošle, samo što će ovaj put vjerojatno koji ban biti...

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
PLASMAorLCD kaže...

Nemojte opet počinjat rasprave o cijenama majke vam :D , tko prati duže sjetit će se prošle, samo što će ovaj put vjerojatno koji ban biti...

 Kada se netko raspravlja je i dobro , ali naravno bez vrijedanje netko nema isto misljenje, ono pak nije bas bila samo rasprava

 

btw: 240 kn za 3dana u mjesecu to mi je malo preskupo , ja placam 200kn svaki dan 1 mjesec, a teretane je moderna ima 60 kvadrata ,a tamo di ja zivim je malo manje mjesto tako da i ako bude guzve bude navecer oko 8 ,9 i 10..

eune : Flaeryy
12 godina
offline
Rast mišića i visina

ja placam ravno 0,00 kn

11 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Meni teretana dođe oko 140 kn zbog studentskog popusta, dobra mi je, ima svačega, samo da još malo ubaci utega, ploča od 1.25 kg (treba za overhead press), malo bolje olimpijske šipke i to je to.

 

EDIT: Što je najbolje, nema puno ljudi na kavezu za čučanj, a oko podne do navečer teretana je praktički prazna, no navečer svi nalete, zato ja odradim glavni rad u podne i lagane stvari poput listova i nekih pomoćnih vježbi navečer oko 6-8 sa prijateljem.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 11:07 (Kramerdida).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Saryne kaže...

Čini mi se zanimljiv ovaj tvoj sistem. Znaš možda kolki ti je gain u podlakticama otkad radiš po ovom sistemu, jer nekako mi se čini možda malo previše forearm torture, ali ako ima efekta volio bi isprobat jer mi podlaktice kronično zaostaju za ostatkom.

 Podlakticama odlično paše high volume training, posebno ako ostale vježbe radiš sa strapovima, al ako npr radiš Bent Over Row, Deadlift, Shrugove goloruk oupće ti ne treba trening podlaktica.

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Kramerdida kaže...

Meni teretana dođe oko 140 kn zbog studentskog popusta, dobra mi je, ima svačega, samo da još malo ubaci utega, ploča od 1.25 kg (treba za overhead press), malo bolje olimpijske šipke i to je to.

 

EDIT: Što je najbolje, nema puno ljudi na kavezu za čučanj, a oko podne do navečer teretana je praktički prazna, no navečer svi nalete, zato ja odradim glavni rad u podne i lagane stvari poput listova i nekih pomoćnih vježbi navečer oko 6-8 sa prijateljem.

 

 

 

 

Koja je to teretana i je li u Zagrebu ako nije tajna?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
peterstern9 kaže...
Kramerdida kaže...

Meni teretana dođe oko 140 kn zbog studentskog popusta, dobra mi je, ima svačega, samo da još malo ubaci utega, ploča od 1.25 kg (treba za overhead press), malo bolje olimpijske šipke i to je to.

 

EDIT: Što je najbolje, nema puno ljudi na kavezu za čučanj, a oko podne do navečer teretana je praktički prazna, no navečer svi nalete, zato ja odradim glavni rad u podne i lagane stvari poput listova i nekih pomoćnih vježbi navečer oko 6-8 sa prijateljem.

 

 

 

 

Koja je to teretana i je li u Zagrebu ako nije tajna?

Ma u zg nema ispod 250 garantiram.

13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina
U ZD u Apollon teretani, ja i frend skupa platimo 230KN i idemo obojica mjesec dana, dakle po dvije osobe 230KN, to je odlično!

Jedino me zeza čučanj koji je na smith mašini, pa onda popi*dim
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
U ZD u Apollon teretani, ja i frend skupa platimo 230KN i idemo obojica mjesec dana, dakle po dvije osobe 230KN, to je odlično!

Jedino me zeza čučanj koji je na smith mašini, pa onda popi*dim

Šta fali tome?

Ja bi ubio za smith mašinu i da mogu čučnjeve raditi na njoj.

Da, naravno da su bez smitha bolji, ali dobro je na smithu što ne možeš baš poginuti i stalno ti drži šipku fino, nema plesanja.

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina
Ali na smith kod nas nije sa strane podmazano kako treba pa zna zapinjati često, tako da na smith-u nemogu ni 50kg dignut, a inače čučanj radim sa 60/70kg u serijama
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ja na smithu radim trenutno čučanj i kosi bench i to je to... Nekad, jako rijetko, bent over row... Inače je ko nova kao i sve ostale sprave, i onaj što radi je na kraju svakog dana malo očisti i podmaže...

Inače su sve ove http://www.technogym.com/ba/products/selection/17298

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Benč nebih radio na smithu, ali noge svakako da.

Bench mi je ipak samo bench, iako dapače, samo rokajte ako ide :)

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
peterstern9 kaže...
Kramerdida kaže...

Meni teretana dođe oko 140 kn zbog studentskog popusta, dobra mi je, ima svačega, samo da još malo ubaci utega, ploča od 1.25 kg (treba za overhead press), malo bolje olimpijske šipke i to je to.

 

EDIT: Što je najbolje, nema puno ljudi na kavezu za čučanj, a oko podne do navečer teretana je praktički prazna, no navečer svi nalete, zato ja odradim glavni rad u podne i lagane stvari poput listova i nekih pomoćnih vježbi navečer oko 6-8 sa prijateljem.

 

 

 

 

Koja je to teretana i je li u Zagrebu ako nije tajna?

U Mostaru je. :P

Zove se Gladijator.

 

 

EDIT: Što se tiče smitha, ne bi na tome radio noge, bezveze izostavljaš stabilizatore iz pokreta, radije onda radi Bugarske Split Čučnjeve.

 

Plus ovaj video.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 13:12 (Kramerdida).
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina
Ja bi svakako noge radio na smith-u da ne zapinje, nije podmazano kako treba i uvijek treneru zaboravim reć da napravi to...

A što se tiče bencha, ne radim na smith mašini, na njoj radim military press samo-

BTW. Znate li neku dobru vježbu za listove, mislim nema ih puno, al neki savjet za izgradju mase na njima? imam jako tanke listove po prirodi i nisu mi nimalo napredovali otkad vježbam.. iako i njih vježbam dosta
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
Ja bi svakako noge radio na smith-u da ne zapinje, nije podmazano kako treba i uvijek treneru zaboravim reć da napravi to...

A što se tiče bencha, ne radim na smith mašini, na njoj radim military press samo-

BTW. Znate li neku dobru vježbu za listove, mislim nema ih puno, al neki savjet za izgradju mase na njima? imam jako tanke listove po prirodi i nisu mi nimalo napredovali otkad vježbam.. iako i njih vježbam dosta

A klasični pump lista. Šipka u postav ko za čučanj i podizanje na prste.

Staneš na daščicu neku i rokaš, podižeš se, ali ne ideš nikad do poda već uvijek da peta bude u zraku.

Mjenjaš posatv noge, nekad da prsti gledaju prema van, pa prema unutra, pa paralelno da liejpo pucaš obe ''strane'' lista.

 

Ali listovi su qurac, ako ih genetski nemaš jače, jako ih je teško napucati ono da budu masivni, znam po sebi, ubijam ih i ne rastu nikako.{#}

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
Ja bi svakako noge radio na smith-u da ne zapinje, nije podmazano kako treba i uvijek treneru zaboravim reć da napravi to...

A što se tiče bencha, ne radim na smith mašini, na njoj radim military press samo-

BTW. Znate li neku dobru vježbu za listove, mislim nema ih puno, al neki savjet za izgradju mase na njima? imam jako tanke listove po prirodi i nisu mi nimalo napredovali otkad vježbam.. iako i njih vježbam dosta

Kloni se smith mašine i nauči free weight pokrete, izostavljaš neke mišiće iz pokreta radeći na smith mašini. OK je npr. smith npr. za kosi benč nakon glavnoga rada da upumpaš prsa, ali nemoj je koristiti za glavni rad.

 

EDIT: Za listove, stojeće i sjedeće podizanje, drži kontrakciju 1-3+ sekunde na vrhu, sporo spuštanje, pauza na dnu od 1-2 sekunde, ovo zadnje je osobito važno jer ahilova tetiva skladišti najviše elastične energije u tijelu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 13:15 (Kramerdida).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

A klasični pump lista. Šipka u postav ko za čučanj i podizanje na prste.

Staneš na daščicu neku i rokaš, podižeš se, ali ne ideš nikad do poda već uvijek da peta bude u zraku.

Mjenjaš posatv noge, nekad da prsti gledaju prema van, pa prema unutra, pa paralelno da liejpo pucaš obe ''strane'' lista.

 

Ali listovi su qurac, ako ih genetski nemaš jače, jako ih je teško napucati ono da budu masivni, znam po sebi, ubijam ih i ne rastu nikako.{#}

Tako i radim, dižem kilažu skoro svaki trening, i ne radim do poda, onda vježba nebi ni nekog smisla imala ;)

a jbg, tako je i meni, pumpam ih isto koliko i bedra/quadse/zadnju ložu, ne rastu listovi a ostatak nogu raste kao trava, za ne povjerovat.

 

Čak i poznati BB Sandi Imerović govori da su mu listovi najteži jer ih nema genetski, genetika je za*ebana stvar {#}

 

Never back down 

 

@Kramerdida, hvala ti :) Inače dns su mi noge i ramena, pa ću baš poslušat savjete :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 13:18 (MARKOZD15).
11 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Probaj 5x5 ili 5x10 sa lakšim težinama na stojećem i 3x8-12 na sjedećem.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
fila2208 kaže...

A klasični pump lista. Šipka u postav ko za čučanj i podizanje na prste.

Staneš na daščicu neku i rokaš, podižeš se, ali ne ideš nikad do poda već uvijek da peta bude u zraku.

Mjenjaš posatv noge, nekad da prsti gledaju prema van, pa prema unutra, pa paralelno da liejpo pucaš obe ''strane'' lista.

 

Ali listovi su qurac, ako ih genetski nemaš jače, jako ih je teško napucati ono da budu masivni, znam po sebi, ubijam ih i ne rastu nikako.{#}

Tako i radim, dižem kilažu skoro svaki trening, i ne radim do poda, onda vježba nebi ni nekog smisla imala ;)

a jbg, tako je i meni, pumpam ih isto koliko i bedra/quadse/zadnju ložu, ne rastu listovi a ostatak nogu raste kao trava, za ne povjerovat.

 

Čak i poznati BB Sandi Imerović govori da su mu listovi najteži jer ih nema genetski, genetika je za*ebana stvar {#}

 

Never back down 

 

@Kramerdida, hvala ti :) Inače dns su mi noge i ramena, pa ću baš poslušat savjete :)

Za list je krucijalan full ROM, dakle ne samo da trebaš stopala spustit u ravnini s podom nego petu još gurat prema dolje.
Izjave Sandija uzimaj s velikom rezervom, ima on super recepte, i ova izjava sa listovima stoji, al ne gutaj sve što on kaže.

LoL EU west : citizen
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

MARKOZD15 pusti ti sta Sandi (t100) lik govori... ako si pametan, odjebat ces ga. ili ce ti sluzit samo za dobro se nasmijat.. iako ima pravo za listove.ali sto se tice ostalog, 90% vremena pise gluposti. samo da budale nasjednu na to

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice