Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.304.582
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
DuMe kaže...

50?? u čemu je problem?

 samo malo?znaci ti si rekao momku da unosi 4000kcal na 50kg?

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
cod4gamer kaže...
DuMe kaže...

50?? u čemu je problem?

 samo malo?znaci ti si rekao momku da unosi 4000kcal na 50kg?

 Kolega,zato momak i misli uzet gejner,lakše mu je popit kalorije nego unijet kroz hranu toliko.. a i pojačat će mu se apetit u kratkom roku,mjenja se metabolizam...

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 22:51 (DuMe).
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

ako mu je cilj nabit sala onda neka koristi ali to je kriv izbor.gaineri su opcenito kriv izbor.

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
9 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ok, svi znamo da dečko ima 50kg, ali nitko ne priča o visini? Jel on spomenuo koliko je visok? Jer nije isto imati 50kg na 1,65 i na 1,80. Bilo bi dobro kada bi znali koja je visina u pitanju..

13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Problem je sto vi diskutirate o necemu a neznate ni koliko on kalorija jede i nemozes mu ti reci da treba jesti 4000 kcal ali ni ti nemozes reci da nebi trebao,sta znas,mozda ima prebrz metabolizam i 4000 mu je taman za lagani bulk,silwencer,nitko ti to nemoze reci,pocni brojat kalorije i gotovo

l<l<l<l<l<l
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
cod4gamer kaže...

ako mu je cilj nabit sala onda neka koristi ali to je kriv izbor.gaineri su opcenito kriv izbor.

 Gejner je tu dobrodošao na 50 kila..on će mu dat boost u kilaži,snazi u treningu,pojačat će metabolizam.. govorimo o pakovanju gejnera cca 4 kile.. koje se pravilnim korištenjem potroši za cca 15-20 dana..govoriti o tome da će nabiti salo je čista glupost

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
DuMe kaže...

 Gejner je tu dobrodošao na 50 kila..on će mu dat boost u kilaži,snazi u treningu,pojačat će metabolizam.. govorimo o pakovanju gejnera cca 4 kile.. koje se pravilnim korištenjem potroši za cca 15-20 dana..govoriti o tome da će nabiti salo je čista glupost

 sa tim gainerom od 15-20 dana nece dobit nista.ponavljam gaineri su glupost.whey protein+kreatin i kalorijski suficit od 500kcal ce obavit posao puno bolji nego 4000kcal a pola od tog iz gainera

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
cod4gamer kaže...
DuMe kaže...

 Gejner je tu dobrodošao na 50 kila..on će mu dat boost u kilaži,snazi u treningu,pojačat će metabolizam.. govorimo o pakovanju gejnera cca 4 kile.. koje se pravilnim korištenjem potroši za cca 15-20 dana..govoriti o tome da će nabiti salo je čista glupost

 sa tim gainerom od 15-20 dana nece dobit nista.ponavljam gaineri su glupost.whey protein+kreatin i kalorijski suficit od 500kcal ce obavit posao puno bolji nego 4000kcal a pola od tog iz gainera

 Da nema problem sa suficitom nebi mu rekao da uzima gainer,tip nemoze doci do suficita i zato mu kaze da uzima gainer,sta ne kuzis? 

l<l<l<l<l<l
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
cod4gamer kaže...
DuMe kaže...

 Gejner je tu dobrodošao na 50 kila..on će mu dat boost u kilaži,snazi u treningu,pojačat će metabolizam.. govorimo o pakovanju gejnera cca 4 kile.. koje se pravilnim korištenjem potroši za cca 15-20 dana..govoriti o tome da će nabiti salo je čista glupost

 sa tim gainerom od 15-20 dana nece dobit nista.ponavljam gaineri su glupost.whey protein+kreatin i kalorijski suficit od 500kcal ce obavit posao puno bolji nego 4000kcal a pola od tog iz gainera

 Da ponovino sastave kvalitetnih gejnera;whey protein,kazein,bcaa,glutamin,maltodeytrin,vitargo,kreatin,vitamini.. i govorit da će bolje djelovat U NJEGOVOM SLUČAJU samo whey+kreatin su nebuloze

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
DuMe kaže...

 Da ponovino sastave kvalitetnih gejnera;whey protein,kazein,bcaa,glutamin,maltodeytrin,vitargo,kreatin,vitamini.. i govorit da će bolje djelovat U NJEGOVOM SLUČAJU samo whey+kreatin su nebuloze

 vidim ti citas puno prospekte gdje jay cutler drzi kriglu punu mega massa i prica kako je od toga nabio takvu masu

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Okej,sad si vec poceo gluposti iznosit...uglavnom neka momak sam vidi i proba po njegovoj zelji.. Ali sve u svemu bitno da puno papa :)

 

edit: evo jedne sive prije spavanja :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 23:46 (DuMe).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Silwncer kaže...

Hvala buraz. Još jedno pitanje : Sutra kupujem još MegaMassa i zanima me je li dobro piti prije 1.5 h s mlijekom (mjericu) i jednu odmah posle treninga + hrana. Tako sam bio dobio 3 kg u 1 mj.

 dobro je, finijeg je okusa, vise kalorija (zbog njih si i ocito kupio turbo mega ultra mass )

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
FlyBoy kaže...

Ja sam od veljače na bulkuu, od pocetka do danas nabio nekakvih 4-5 kila, bf se malo povecao al plocice se i dalje vide.

Jedem cca 2900-3000 kcal,trenutno 71-72 kg, i gainsi su tu, cca 1 kilu mjesečno, znači bulk ide po planu, ali svejedno ostanem gladan na kraju dana. 

Zato mi je malo čudno kada svi pričaju da na bulku se doslovce šopaju hranom do povraćanja, ja uredno napredujem pa opet budem gladan...

 ako budes gladan, pojedi jos taj jedan manji obrok i gg

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
DuMe kaže...

50?? u čemu je problem?

 ako ima 50 kg, odna je problem.  ugl pravilo je : prevelik suficit - vise ces se mastiti ,jer jednostavno ,rast misicne mase je ogranicen kako god okrenes, dok nakupljanje sala nema ogranicenja nekog... preveliki visak=sigurno mascenje.. Radije neki blagi, ili malo veci ,ali kontrolirani suficit. nego odmah na 4000 kalorija, a njemu treba recimo 2500

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
AjdinBa kaže...
<p>Radim ostale vjezbe pored sklekova, a na vratilu radim potpomognuta dizanja, tj. polako se spustam, a sto se tice sklekova za vecu snagu je dobro da se stane u pozu skleka i tako drzi tijelo kako bi se povecala izdrzljivost.</p> <p>Ako neko ima jos prijedloga, nek ih napise bio bih zahvalan..</p>

 Ha radi kose sklekove, dakle ne diži se s poda, nego recimo sa stolice ili kreveta. No moralo bi to brzo napredovati ako si zdrav.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
DuMe kaže...
cod4gamer kaže...

ako mu je cilj nabit sala onda neka koristi ali to je kriv izbor.gaineri su opcenito kriv izbor.

 Gejner je tu dobrodošao na 50 kila..on će mu dat boost u kilaži,snazi u treningu,pojačat će metabolizam.. govorimo o pakovanju gejnera cca 4 kile.. koje se pravilnim korištenjem potroši za cca 15-20 dana..govoriti o tome da će nabiti salo je čista glupost

 moze biti glupost, ali ne mora.. 1. treba vidjeti gdje mu je odrzavanje, bazalni metabolizam. ne mozes tek tako odmah u startu skociti na 4000 ... recimo ja sam sad na 2000 na defki.. sta bi se desilo kad bi skocio na 4000 i drzao neko vrijeme? misicna masa je ogranicena, kao sto rekoh..

Imas lean bulk i dirty, u lean  bulknu ces kontrolirano dizati kalorije, znaci izgradnja misicne mase ce biti maximalna, uz minimalno mastenje, dok u dirtybulku (nekontroliranom), si ti i dalje ogranicen s misicno masom , tj ona ce ici isto kao i kod lean bjulka, samo sto ces se ovdje jos i mastiti, zato sto previse kalorija viska, koje se ne mogu iskoristiti.. zato radije polako dizati kalorije, s time i ubrzavas metabolizam polako, minimalno mastenje, i ista izgradnja misicne mase.. Jer na kraju ces iamti jednaku kolicinu misica na sebi, ali ces imati mnogo vise posla a otopiti ta govna sa sebe (salo) .. 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
DuMe kaže...

Okej,sad si vec poceo gluposti iznosit...uglavnom neka momak sam vidi i proba po njegovoj zelji.. Ali sve u svemu bitno da puno papa :)

 

edit: evo jedne sive prije spavanja :)

 camwow? urlam .pa to koriste one curice iz osnovne :D 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
faker1337 kaže...

Pozdrav, 

Evo za pocetak vjezbam svaki dan vec 2mj. Imam 70kg i visok sam 175cm. Vjezbam doma i na sipki. Znaci radim svakakve zgibove,sklekove,trbusnjake,propadanja,leg raises,vjezbe za noge itd.

Prehranu ne pazim previse, ali ne jedem slatko vec mj dana. Zanimalo bi me samo ako ima neki savjet,napredak vidim vec dakako ali dali bi trebao pocet pit proteine ili tako nesto?

 Naravno da trebas poceti piti protrine jer proteine jedu svi bilderi pomazu da se misic regenerise

Nemam potpisa :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Denaylo kaže...
faker1337 kaže...

 

 Naravno da trebas poceti piti protrine jer proteine jedu svi bilderi pomazu da se misic regenerise

 not sure if srs

http://instagram.com/bokeh_hour
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Denaylo kaže...
faker1337 kaže...

Pozdrav, 

Evo za pocetak vjezbam svaki dan vec 2mj. Imam 70kg i visok sam 175cm. Vjezbam doma i na sipki. Znaci radim svakakve zgibove,sklekove,trbusnjake,propadanja,leg raises,vjezbe za noge itd.

Prehranu ne pazim previse, ali ne jedem slatko vec mj dana. Zanimalo bi me samo ako ima neki savjet,napredak vidim vec dakako ali dali bi trebao pocet pit proteine ili tako nesto?

 Naravno da trebas poceti piti protrine jer proteine jedu svi bilderi pomazu da se misic regenerise

 aha znaci u tome je tajna? u proteinu? koliko ga moram jesti dnevno da bi mi misici bili veliki? koliko bi ti meni preporucio, ako zelim da mi misici narastu? i kakav protein? zar nije protein kemija?

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 3:01 (exer1234).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
Fly-Women kaže...

Ok, svi znamo da dečko ima 50kg, ali nitko ne priča o visini? Jel on spomenuo koliko je visok? Jer nije isto imati 50kg na 1,65 i na 1,80. Bilo bi dobro kada bi znali koja je visina u pitanju..

 175.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

 ako ima 50 kg, odna je problem.  ugl pravilo je : prevelik suficit - vise ces se mastiti ,jer jednostavno ,rast misicne mase je ogranicen kako god okrenes, dok nakupljanje sala nema ogranicenja nekog... preveliki visak=sigurno mascenje.. Radije neki blagi, ili malo veci ,ali kontrolirani suficit. nego odmah na 4000 kalorija, a njemu treba recimo 2500

 napokon neko ko kuzi o cemu pricam

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
10 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Jao jučerjašnjeg faila došao lik radi trbušnjake na cross mašini stojeći  Na kraju mu ja objasnio kako pravilno ide lik kaže da nije znao, a ja mu kažem da nije problem i da se uvijek nauči nešto novo, ili fakat dođu hoće raditi mrtvo ja sve objasnim likovi na kraju odustanu haha :D Ali za donji dio leđa ima ekstenzija popnete se na nju i spuštate se dole i gore do ravnine leđa. Ista stvar sa zgibovima.

10 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

MegaMass ima 800 kcal po jednoj dozi ili mjerici.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Silwncer kaže...

Jao jučerjašnjeg faila došao lik radi trbušnjake na cross mašini stojeći  Na kraju mu ja objasnio kako pravilno ide lik kaže da nije znao, a ja mu kažem da nije problem i da se uvijek nauči nešto novo, ili fakat dođu hoće raditi mrtvo ja sve objasnim likovi na kraju odustanu haha :D Ali za donji dio leđa ima ekstenzija popnete se na nju i spuštate se dole i gore do ravnine leđa. Ista stvar sa zgibovima.

 Neki dan radio prvi put sa praznom šipkom, danas već personal trener 

I have nothing to say. Thank you and goodbye. EUNE: replik91
15 godina
online
Re: Rast mišića i visina
Silwncer kaže...

Jao jučerjašnjeg faila došao lik radi trbušnjake na cross mašini stojeći  Na kraju mu ja objasnio kako pravilno ide lik kaže da nije znao, a ja mu kažem da nije problem i da se uvijek nauči nešto novo, ili fakat dođu hoće raditi mrtvo ja sve objasnim likovi na kraju odustanu haha :D Ali za donji dio leđa ima ekstenzija popnete se na nju i spuštate se dole i gore do ravnine leđa. Ista stvar sa zgibovima.

 tip od 50 kg objasnjavo kako se radi mrtvo

 

sori al smjesno mi je.

13 godina
offline
Rast mišića i visina

da,bitno da vi dijelite savjete ostalima koliko kalorija moraju unijet,koje vježbe moraju radit,a većina vas izgledate ko da uteg niste nikad vidjeli..meni je to smiješno

15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
DuMe kaže...

da,bitno da vi dijelite savjete ostalima koliko kalorija moraju unijet,koje vježbe moraju radit,a većina vas izgledate ko da uteg niste nikad vidjeli..meni je to smiješno

 Jbg sori stari sta hocemo nekome pomoci,po toj teoriji onda lijecnici ne bi trebali savjetovati gubitak kilaze,a bodyfat im 30 %.

Ajd da se nesto krivo savjetuje,ali eto ja ako nekome savjetujem,savjetujem sa najboljom namjerom citajuci clanke i necija iskustva koji su opet doktori znanosti i profesionalni vjezbaci.

 

Toliko od mene,bitno da je tijelo omjer necega,di bi bili tek da nas savjetuju Lazar angelov,Simeon Panda jer izgledaju brutalno.

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Da ali vi niste ni doktori ni simeon panda,a gledajući slike pojedinaca,ni vježbači. Na netu ima svega i svačega,sinoć piše da je jabuka zdrava,drugi dan da nije.

Kao i vi pojedninci koji tvrdite da liku od 50kg ne treba gejner jer će se umastit,a niti ne znate šta je gejner nego vam je neki lik na nekom forumu napisao da je gejner bacanje para,i sad vi tu kopirate

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 18:04 (DuMe).
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

ja ne mogu razumijet da ti ne kuzis da je liku od 175cm i 50 kg previse 4000kcal.u cemu je sad problem??

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice