Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.538
|
čitano: 6.320.169
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Bergo kaže...

 bezobrazno skupo.. a zapravo je dokazano da obicni monohidrat najbolji,a najjeftiniji

 

to je ono kao whey

 

koncentrat, izolat, hidrolizat.. ovoo ono..

 

a sve isto sranje, u praksi

 

kao ovaj ima manje uh i masti... i kao brze se apsorbira.. wow..a kao brzina apsorbacije je bitna... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 3:32 (exer1234).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
loky4i4 kaže...
overhaul kaže...

Što kažete na ovo? 
http://www.index.hr/sport/clanak/ufc-mirko-filipovic-je-suspendiran-zbog-dopinga/855405.aspx
Dali je po vama Filipović uzeo hgh samo sada zbog ozljede ramena, ili ...? Vjerujem da inače 
u doba pridea nije bio baš čist, ali sad bi trebao biti malo blesav za svoje iskustvo i godine da to radi prije meča?
Ili su postrožili pravila pa ih iznenadili "na spavanju" ?

 ja sam cuo da se ubo koji put u guzicu iz pouzdanog izvora kojem vjerujem ,tak da mi ovo nije ništa novo 

 nemas tu sta cuti.. svaki pro sport je na AASu ..... svaki. pa i jebeni sahisti koriste svakakve supstance.. za koncentraciju ovo ono.. Dajte molim vas.. Dali ce ijedan sportas reci.. da, bodem se, koristio sam ovo i ono..pa nece!!! nisu ludi.. nitko ti nece reci istinu... 

Jednostavno ako zelis biti najbolji, nema druge.. mislis da je jedan filipovic "natural"..aa pobjedivat ce neke koji koriste hormone i tko zna sta jos? mos mislit....... To je kao da stavis naturalca na mr olypiju.. eto tako bi to izgledalo realno....  ;) 

U bb se koristi u svrhu mase, tvrdoce, dehidracije, topljenja masti.. ovo ono.. U drugih sportovima se koristi u druge svrhe.. ..izgled ne igra nikakvu ulogu 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
bunkermax kaže...
Keops kaže...

Pošto je mehanički rad jednak umnošku sile i puta iliti W=F*s. U oba slučaja obavljaš jednak put, ali u prvom slučaju ćeš dignuti 40 kg 18 puta, a u drugom 15kg 2000 puta. (15*2000)/(40*18)=41.66. 

Drugim riječima 40 puta veći rad napraviš u drugom slučaju što znači da 40 puta više kalorija potrošiš u drugom slučaju.

 

No pošto tebi nije u cilju trošenje kalorija nego izgradnja mišića, osnovno je da koristiš dovoljno veliku kilažu(ciljaj na 8-12 ponavljanja, s tim da to zadnje ponavljanje ti mora biti zadnje, znači da ne možeš više; ako oćeš "rast" mišića).

Rast mišića funkcionira tako da dižeš velike težine, informacija dođe do mozga koji kaže kako je tijelo preopterećeno na tom području, znači treba ojačati to područje, i onda mozak nakon treninga idućih tjedan dana potiče rast tih mišića.

Ako ti koristiš male kilaže, mozak neće vidit nikakav smisao da potiče rast mišića jer nije potrebno kad možeš dignuti >20 puta.

 

Ma ja sam se malo nespretno izrazio pa je moje pitanje nejasno . Aj da probam ponovno jer mi je ovaj tvoj tekst pomogao da pravilnije definiram neke stvari :

 

Ako ja neki mišić radim sa 40 kg x 10 ponavljanja ( situacija A )  , koja je razlika za mišić i mozak ako ja tu istu mišićnu skupinu radim  sa 10 kg x 40 ponavljanja  ( situacija B ) ?

Znači, ostvaren mehanički rad je potpuno jednak , mozak u oba slučaja dobije informaciju istu ( u A situaciji dobije info da nemogu izvršiti 11 podizanje, a u B situaciji dobije info da nemogu izvršiti 41 podizanje , i onda se mišić priprema da nakon oporava može izvršiti i to 11 tj 41 ponavljanje ).

 

Pitam to jer se može naći hrpa online članaka koji zagovaraju obje teorije, a osobni treneri koje sam to pitao su isto podijeljeni oko tog pitanja. Oni koji zagovaraju rad sa manjim težinama a većim brojem ponavljanja tvrde da je takav stil kvalitetniji jer se tako uz anaerobni rad postiže i aerobni rad, te se tako odvija i bolja definicija , a mozgu je tako i tako svejedno jer je on dobio informaciju da je mišić došao do svog maksimuma i da ga treba pripremiti za veće napore u idućem tjednu...  Osobno neznam kaj bih mislio o svemu tome jer obje teorije daju dosta dobre razloge za svoj stav pa zato i pitam ovako da dobijem više mišljenja.

 

 

.................

 Ajd ovako.. ima xxx studija koje se radjene bas na toj temi. Da ne trazim sad,... ugl hipertforiju je moguce postici  s ovim drugim.. dakle umjesto 40kg x 10,  moguce je i 10 x 40,, ali u tom slucaju ce biti potrebno MNOGO vise volumena, da bi uopce potaknu hipetrofriju.. nema mozak vece s time , nego misic. Jednostavno tezina je premala za optimalni poticaj hipertrofije. Eric Hels je napravio odlican video vezano za to, ali mi se iskreno sad ne da traziti, mozda budem sutra..

 

 

Ovo sto treneri pricaju su budalastine, pa 90% trenera su kvazi treneri koji nemaju blage veze... ,

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
DuMe kaže...
KIKI3ooo kaže...

 u bulku sam od 7 mjeseca i bit ću do 2 mjeseca. možda izgleda vremenski dugo,ali sam dosta visok,i imam brzi metabolizam tako da to kod mene malo sporije ide..

Defka mi nije problem,za mjesec dana počnu "izlazit" trbušnjaci,za 2 mjeseca defka bude skoro pa gotova.Sa suplementacijom ću počet 3 mjesec,možda whey i glutamin samo budem uzet.

Trenutno sam 6 mjeseci bez suplementa ikakvog,treba malo organizmu pauze od sveg,pa i o tog :)

 to ti je isto kao da pravis pauzu od mesa... 

 Nemože bit isto nikako,krutu hranu i njegovu kvalitetu ništa nemože zamjenit.

Ti se onda prebaci samo na praškove,nemoj jest meso,to je tebi ionako isto. 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

nisi me skontao... Pricam za izvor proteina. Whey ti sluzi samo kao izvor proteina.. , isto je unosio protein iz mesa, wheya, sira , itd.. sve su to visokokvalitetni proteini. 

 

Ja trenutno unosim 0-50 g wheya dnevno i to je to, posto sam recompu (2500 kalorija), kroz hranu mi nije problem unijeti 160-200 g proteina

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 13:40 (exer1234).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Vidim neke nove face dosle na forum? ili mi se cini? Ja nisam bio ovdje sigurno dobra 3,4 mj, aktivno. 

10 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
intexuz kaže...

 Za beginnera to je minimalan progress,koliko sad dizes na sq bp i dl?

 Evo ipak sam malo sam sebe prevario prije da ne mogu vise od 15.To je samo zato sto nisam ni htio pokusat vise.Znaci sada mi je bp 30kg,sq 25,dl 40.S toliko sam radio sada.

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
IvanDado kaže...
intexuz kaže...

 Za beginnera to je minimalan progress,koliko sad dizes na sq bp i dl?

 Evo ipak sam malo sam sebe prevario prije da ne mogu vise od 15.To je samo zato sto nisam ni htio pokusat vise.Znaci sada mi je bp 30kg,sq 25,dl 40.S toliko sam radio sada.

 ne budi zensko... Testiraj se jebemu :) .. Prvo nauci pravilne forme na svim vjezbama da budes siguran da se neces ozljediti.. Tada uzmes jedan tjedan i na svakom treningu testiraj kilaze. Dakle krene od bencha 30kg, i uradi 1x.. i polako dizi kilaze dokle god ne dodjes blizu maxa, dakle da ti je vec tesko uraditi ponavljanje,, i tada ces znati.... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

 bas obrnuto, uh uspavljuju ;) .

 Uspavljuju kada dođe do sugar dumpa tj kada se sav taj secer pohrani u glikogen, dok je secer jos u krvi bome ne uspavljuju :)

I have nothing to say. Thank you and goodbye. EUNE: replik91
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Mene uspavaju prije treninga, dakle ne preferiram ih.. Navecer jedem bez beda

11 godina
offline
Rast mišića i visina

Jel ima tko neki dobar program za povecanje deathlifta?

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Poboljšavaj formu

Radi deadlift

ponovi proces

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Vuk15 kaže...

Jel ima tko neki dobar program za povecanje deathlifta?

 Samo da napomenem da ovo nije upućeno direktno tebi, ali vidim da se ljudi bacaju i traže svakakve programe za snagu/izgradnju mišića itd. i onda se slijepo drže toga kao da je riječ o nekoj egzaktnoj znanosti...

 

Dobar dio tih programa je anegdotalno iskustvo kreatora, koje nema nužno neko znanstveno činjenično utemeljenje koje bi opravdalo baš taj raspored-režim-broj ponavljanja...

 

A tebi bih preoporučio isto što i Keops, radi što češće deadlift s težinama koje ti predstavljaju izazov, ubaci i malo serija s težinama koje dominiraš i to je to.

I have nothing to say. Thank you and goodbye. EUNE: replik91
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Vuk15 kaže...

Jel ima tko neki dobar program za povecanje deathlifta?

 dethlift? seems legit

 

dobro ti je lik napisao

 

radi ga cesto (2-3 x  tjedno), forma

16 godina
offline
Rast mišića i visina

spamaju me ovaj tjedan - poleo nudi impact sa aromom 5 kila 500 kuna. 
Ja baš nisam neki ljubitelj okusa, ali ima li tko iskustva sa myproteinovim- ima li koji da je manje snažnog okusa na kemiju?
Probao tko Mocha?  Ok sad vidio da to niti nemaju. Cookies and cream ?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2015 19:56 (overhaul).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Ja sam pio ove Bananoffee, okus kao neka karamela i banana.. Vuce na Tofiffe cokoladu.. Meni osobno jedan od boljih okusa, ali sam ga se zasitio prebrzo.. A kuca od njega sto miri kad ga se ujutro pomjesa s vrelom vodom i zobenim.. Auuuuu.. Ne treba nikakav osvjezivac zraka..
Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
overhaul kaže...

  Ok sad vidio da to niti nemaju. Cookies and cream ?

Jako fin okus, ali je jako sladak, sad ovisi odgovara li ti to ili ne.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

meni osobno cookies and cream preslab

16 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Cookies and cream presladak za moj ukus.

Ja sam dok je bilo otvaranje tu u CCO Eastu Pollea uzeo Blueberry cheesecake i isto mi ne valja baš .

Sam još može proći, ali sa zobenima ne valja.

Znao sam da sam trebao igrati na provjereno i uzeti bezokusni iz UK...

 

I have nothing to say. Thank you and goodbye. EUNE: replik91
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Meni je od onih što sam probao (cookies and cream, vanilija, malina, jagoda, banana) jedino banana. Stvarno je bila dobra. Konkretno c&c mi nije nešto. I ja bezokusni i gotovo.

9 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Bok, molim vas da mi preporucite dobre i povoljne proteine od 2kg-2.5kg.
Trenutno koristim iso whey zero okus banane i super je, no to je brat kupio u njemackoj, sad bi ja sebi nasao nesto u hrvatskoj.
8 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

" Sta mislis kako je meni hahah,radim noge 4x tjedno,puklo mi je 6 pari hlaca,3 jakne(zbog mrtvog),bankrotiro sam

 Moji novi PR-ovi,120x5 bp,200x5 dl,180 sq(tanak zbog sjebanog koljena),s tim da je sve ovo dosta lagano,uvijek pustam lufta 1-2 rep da se ne izmori CNS,u 3. mj idem na svoje prvo natjecanje,nosim medalje doma,inace sam u kategoriji do 82,5 kg" - Intexuz

 

 

 

Necural?

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 23:35 (Mr.Natural).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Mr.Natural kaže...

" Sta mislis kako je meni hahah,radim noge 4x tjedno,puklo mi je 6 pari hlaca,3 jakne(zbog mrtvog),bankrotiro sam

 Moji novi PR-ovi,120x5 bp,200x5 dl,180 sq(tanak zbog sjebanog koljena),s tim da je sve ovo dosta lagano,uvijek pustam lufta 1-2 rep da se ne izmori CNS,u 3. mj idem na svoje prvo natjecanje,nosim medalje doma,inace sam u kategoriji do 82,5 kg" - Intexuz

 

 

 

Necural?

 Najbolje da se kemijam da imam takve liftove haha,sve se to lagano dostigne tokom godinu-godinu i po powerliftanja,ja sam sad u tome malo vise od godine

l<l<l<l<l<l
12 godina
offline
Rast mišića i visina

cudne su mi te brojke, veoma cudne. Osim ako ne treniras dosta dugo godina, a ti kazes godinu dana? hmmm 

 

pa naturalci s odlicnom genetikom koji treniraju 7-10 god barem, su pri tim brojkama... a neki jos ni nisu

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 20:26 (exer1234).
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Jel' zna netko neku teretanu oko centra u Zgu? Po mogucnosti da nije preskupa.

VISCA BARCA
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

cudne su mi te brojke, veoma cudne. Osim ako ne treniras dosta dugo godina, a ti kazes godinu dana? hmmm 

 

pa naturalci s odlicnom genetikom koji treniraju 7-10 god barem, su pri tim brojkama... a neki jos ni nisu

 Godinu dana powerliftingom,godinu dana prije toga BB,s tim da brojke na liftovima su tada bile nikakve

Nas 6-7 tu u treniramo skupa i svi smo oko godinu-dvije u tome i svi imamo takve brojke ili jos jace,svi natty osim jednog krkana koji ima dl blizu 300 a powerlifta godinu i po

 

I da,imam 20 godina tek,o kemijanju niti ne razmisljam dok ne napunim 25 barem i dostignem neki natty limit

l<l<l<l<l<l
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 22:38 (intexuz).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Ne kontam. Pratim xxx youtubera koji treniraju x godina, genetski frikovi, natural  u najmanjem slucaju, i mozda su malo jaci od tebe,, mozda malo!! ne kontam?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

Ne kontam. Pratim xxx youtubera koji treniraju x godina, genetski frikovi, natural  u najmanjem slucaju, i mozda su malo jaci od tebe,, mozda malo!! ne kontam?

Pratis bildere a ne powerliftere?

l<l<l<l<l<l
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

Ne kontam. Pratim xxx youtubera koji treniraju x godina, genetski frikovi, natural  u najmanjem slucaju, i mozda su malo jaci od tebe,, mozda malo!! ne kontam?

 Neki klinac je poceo samnom trenirat kad je imao 15 god,sad ima 16,dobio je u tih godinu dana 10 kila,znaci sada ima 70 kg,145x3 SQ,90x4 bp i 160x6 DL...samo da ti netko nesto pokaze kako se radi,da ti dobar program i to je to

l<l<l<l<l<l
16 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Pa eto ja ne treniram PL nego BB i na svojih 77 kila radim DL 4x120, BP ne radim ali mi je sigurno oko 90x1, a SQ 120x4, stim da DL nisam radio ozbiljnije dok nisam prešao u novi gym gdje se vlasnik ne dere na tebe kako ćeš mu "oštetit parket" ako malo jače dropaš, i u tih par mj. sam brzo napredovao do ovih 120x4.

Po meni nije neki veliki problem doći do "4 plates" na DL-u(180kg) pogotovo za 1RM, mislim da bih to mogao dosegnuti za 1god čak i uz svoj BB trening.

A za BP neću ulaziti u priče jer svi znamo koliko je PL-ski bench press drugačiji u formi u odnosu na BB, do granice gdje praktički lift nema veze s prsima više pa i ne čude znatno veće brojke koje PL-eri ostvaruju tamo u odnosu na BB-ere...

Squat je praktički jedina vježba po kojoj mislim da se uistinu može mjeriti nečija snaga, jer nema "cheatanja" s formama i varijacijama kao na DL-u (sumo) i BP-u.

I have nothing to say. Thank you and goodbye. EUNE: replik91
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice