Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.538
|
čitano: 6.323.177
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ljudi previse se zamarate glupostima. Kakav program treninga pocet radit, kakve proteine kupit, kolko grama piletine pojest a da ne bude previse. Dajte chill, nije ovo kvantna fizika. Za nas rekreativce je bitno samo raditi 3 stvari, jesti, trenirati i spavati. Naravno da prehrana i trening moraju biti u skladu s tim sta radite ali drzite se osnova i napredovat cete.

I always tell the truth.Even when I lie.
11 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

I always tell the truth.Even when I lie.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2017 21:32 (Bruno_K!ng).
10 godina
offline
Rast mišića i visina

O.K., bez potrebe da nekoga ljutim, al' brijem da je intelektualni pristup stvarnosti koji je utemeljen na činjenicama najbolji mogući. Ne, samo u sportu, nego općenito u životu.

Zašto? Pa, najgore je kada ljudi idu kopirati tuđa iskustva i onako kako netko drugi radi. To ne znači da netko drugi loše radi, nego jednostavno svi smo mi jedinstveni mada su naši organizmi jako slični, ipak su različiti.

 

Stoga se dobro voditi znanstvenim radovima, kao što radi kolega FlyBoy.

I sam sam čitao neke znanstvene studije kada me zanimalo kako jedna vrsta prehrane utječe na moje zdrastveno stanje. 

Kada sam se počeo držati novospoznatih činjenica, odnosno kada sam pronašao pravu informaciju, sve se promijenilo na bolje.

 

O.K., ak' ste umjereni rekreativci ne morate biti tako baš sistematični u treningu, ali počesto ljudi radi nešto krivo, te se onda vode tuđim iskustvima koja bi tobože morala potvrditi da nešto ne šteti ili da nije nekorisno. Eh, tu valja primjeniti znastvene činjenice, a ne nečiju priču, jerbo su ljudi dosta subjektivni. A, znastvene studije ipak ne lažu.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
offline
Rast mišića i visina

Ma u pravu ste oboje... Treba slijediti određene preporučene i dokazane činjenice i postupke, ali također ako ste rekreativac ne treba od njih raditi filozofiju i paziti do najsitnijih detalja... Zlatna sredina, kao i u većini stvari u životu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 14:38 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Ajme kako je ovaj jedan pokupia žensku u teretani, ja sam se iskida.

Ovaj jedan šta ga ja zovem čedo, jer je visok, crn i ima bradurinu, ali ne ove moderne brade šta imaju ovi new age hipsteri šta ja znam, neko je lik ono izgoria - i cili je lud, tek došao u teretanu, mjenja sprave, ide vamo tamo, bacili mi neku seriju na bench itd. 

A gledam tamo na traci trči neka plavuša, starija, u nekoj štracavoj majici i tuti, ono baš se vidi da je možda 1. put u teretani, neke mote opićene. I ja na leg pressu a ona dođe i pita me jeli joj mogu pokazat onu spravu za veslanje. Ja joj pokažem, a ona i dalje želi pričat (ono baš se nabada na...)... a mene ne zanima jer imam ženu sa kojom sam super, i koja je bolja od nje itd... i sigurno je nebi u prevaria sa nekom iz teretane tako planirano i trijezan i još nekom ludom koja bi mi došla doma i govorila ženi da sam je potega ili šta ja znam šta već... a ovi čedo gleda mene u oči, ja gledam šta me gleda, a on klimne glavom (kao sporazumili smo se da sam ja završia sa njom) i evo ti čede do nje na spravi za trčanje priča neke gluposti i ceri se a ona se smijulji... haha koji var. I vidim ih drugi put, ulaze u teretanu zajedno, skroz opušteni i smireni, u skladu (ono dobro ju je nag... :D)

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

Ajme kako je ovaj jedan pokupia žensku u teretani, ja sam se iskida.

Ovaj jedan šta ga ja zovem čedo, jer je visok, crn i ima bradurinu, ali ne ove moderne brade šta imaju ovi new age hipsteri šta ja znam, neko je lik ono izgoria - i cili je lud, tek došao u teretanu, mjenja sprave, ide vamo tamo, bacili mi neku seriju na bench itd. 

A gledam tamo na traci trči neka plavuša, starija, u nekoj štracavoj majici i tuti, ono baš se vidi da je možda 1. put u teretani, neke mote opićene. I ja na leg pressu a ona dođe i pita me jeli joj mogu pokazat onu spravu za veslanje. Ja joj pokažem, a ona i dalje želi pričat (ono baš se nabada na...)... a mene ne zanima jer imam ženu sa kojom sam super, i koja je bolja od nje itd... i sigurno je nebi u prevaria sa nekom iz teretane tako planirano i trijezan i još nekom ludom koja bi mi došla doma i govorila ženi da sam je potega ili šta ja znam šta već... a ovi čedo gleda mene u oči, ja gledam šta me gleda, a on klimne glavom (kao sporazumili smo se da sam ja završia sa njom) i evo ti čede do nje na spravi za trčanje priča neke gluposti i ceri se a ona se smijulji... haha koji var. I vidim ih drugi put, ulaze u teretanu zajedno, skroz opušteni i smireni, u skladu (ono dobro ju je nag... :D)

Nije sve u misicima  :)

Xbox: Muskarcina
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Tako je, ima nešto i u veličini penisa.

Trava raste tamo gdje je posadiš.
7 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Pozdrav, mozda glupo pitanje ali da li je gold standard whey od optimum nutritiona isti u proteini.si i polleo sportu? pitam jer je u polleu 500kn(450kn na akciji) a u proteini.si 375kn. Hvala

 

http://www.proteini.si/hr/store/item/optimum-whey-protein-gold-standard-2270g/9/

https://polleosport.hr/proteini/Whey-proteini/100-whey-gold-standard-2270-g

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Medikus kaže...

Tako je, ima nešto i u veličini penisa.

 zamisli da je penis mišić... kakva bi to teretana bila tek... a ekipa unutra... 

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
volimgradkojitece5 kaže...

Pozdrav, mozda glupo pitanje ali da li je gold standard whey od optimum nutritiona isti u proteini.si i polleo sportu? pitam jer je u polleu 500kn(450kn na akciji) a u proteini.si 375kn. Hvala

 

http://www.proteini.si/hr/store/item/optimum-whey-protein-gold-standard-2270g/9/

https://polleosport.hr/proteini/Whey-proteini/100-whey-gold-standard-2270-g

Pa naravno da je isti... Manji porezi, trošarine, troškovi... manje marže. Konkurentnost na tržištu EU... Jedna od stvari za koje vlada RH još nije čula. Na žalost, to debelo pridonosi propasti manjih lokalnih poduzetnika jer ne mogu biti konkurentni... Ali naravno to ide u prilog velikima, jer oni koji kupuju na veliko imaju velik rabat pa im se isplati... Ti veliki su naravno usko povezani s vladajućima i to ti je to... Tako funkcionira RH... Sve je jasno kad se zna da je najveći motor njemačke ekonomije malo i srednje poduzetništvo  Onda znaš i sam zašto stojimo kako stojimo... Politika i interesi manjine...

 

Trebaš vidjet cijene biciklističkih dijelova i opreme... 

 

Meni se isplati naručiti iz njemačke opremu za 500-600kn makar je dostava 150kn. Debelo se isplati više nego ovdje... Još ako nađeš s nekim podijeliti troškove dostave...

 

Ne kužim, nisu ljudi glupi da ne vide cijene vani... Carina nema, slobodno možeš kupiti što god želiš. Još sad po nekim novim zakonima bi i cijene dostave trebale pasti...

 

Uglavnom, da ti predočim... Lanac za bicikl koji kupujem kod nas dođe 230kn, a u jednom njemačkom webshopu 120kn, znači isti taj lanac... Da naručujem samo taj jedan lanac, već mi cijena bude ista kao da sam ga naručio iz trgovine u Zagrebu...

 

A redovno naručim 6+ komada kad mi zatreba... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 13:57 (lllnuclearlll).
7 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...
volimgradkojitece5 kaže...

Pozdrav, mozda glupo pitanje ali da li je gold standard whey od optimum nutritiona isti u proteini.si i polleo sportu? pitam jer je u polleu 500kn(450kn na akciji) a u proteini.si 375kn. Hvala

 

http://www.proteini.si/hr/store/item/optimum-whey-protein-gold-standard-2270g/9/

https://polleosport.hr/proteini/Whey-proteini/100-whey-gold-standard-2270-g

Pa naravno da je isti... Manji porezi, trošarine, troškovi... manje marže. Konkurentnost na tržištu EU... Jedna od stvari za koje vlada RH još nije čula. Na žalost, to debelo pridonosi propasti manjih lokalnih poduzetnika jer ne mogu biti konkurentni... Ali naravno to ide u prilog velikima, jer oni koji kupuju na veliko imaju velik rabat pa im se isplati... Ti veliki su naravno usko povezani s vladajućima i to ti je to... Tako funkcionira RH... Sve je jasno kad se zna da je najveći motor njemačke ekonomije malo i srednje poduzetništvo  Onda znaš i sam zašto stojimo kako stojimo... Politika i interesi manjine...

 

Trebaš vidjet cijene biciklističkih dijelova i opreme... 

 

Meni se isplati naručiti iz njemačke opremu za 500-600kn makar je dostava 150kn. Debelo se isplati više nego ovdje... Još ako nađeš s nekim podijeliti troškove dostave...

 

Ne kužim, nisu ljudi glupi da ne vide cijene vani... Carina nema, slobodno možeš kupiti što god želiš. Još sad po nekim novim zakonima bi i cijene dostave trebale pasti...

 

Uglavnom, da ti predočim... Lanac za bicikl koji kupujem kod nas dođe 230kn, a u jednom njemačkom webshopu 120kn, znači isti taj lanac... Da naručujem samo taj jedan lanac, već mi cijena bude ista kao da sam ga naručio iz trgovine u Zagrebu...

 

A redovno naručim 6+ komada kad mi zatreba... 

 Ok, hvala, ma da pitao sam samo da budem 100% siguran, mislim inace je razlika za neke proizvode izmedju ducana po par kuna, max 50 kn ali ovo je 150kn razlike. Koji lopovi su u polleu.

Ma kriminal je u ovoj državi :/

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
volimgradkojitece5 kaže...

Pozdrav, mozda glupo pitanje ali da li je gold standard whey od optimum nutritiona isti u proteini.si i polleo sportu? pitam jer je u polleu 500kn(450kn na akciji) a u proteini.si 375kn. Hvala

 

http://www.proteini.si/hr/store/item/optimum-whey-protein-gold-standard-2270g/9/

https://polleosport.hr/proteini/Whey-proteini/100-whey-gold-standard-2270-g

Dosad sam kupio sam par puta suplemente u proteini.si (u ducanu) i cijena sa neta ne slaze se sa cijenom u ducanu.

Prodavac mi je rekao na moj upit da je cijena u ducanu veca jer cijene na webu vrijede samo za online kupnju.

Mozda se u međuvremenu nesto i promijenilo, ali svakako mi nije po volji sta moram preracunavat ako zelim nesto kupiti.

 

P.S. u to vrijeme sam pisao mail te trazio objasnjenje od odgovornih u proteini.si te su mi odgovorili da je problem u razlici njihovog (slovenskog) i naseg pdv-a.

Radi toga cijena nije ista na webu i ducanu. To mi je malo smijesno, da se ne moze staviti na web tocna cijena.

Nadam se da su to rijesili.

Xbox: Muskarcina
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Pa gdje se sad najpovoljnije može uzeti recimo 5kg bezokusnog wheya, obzirom da je myprotein.com (UK) podigao cijenu dostave i više nema besplatnu dostavu? Čini mi se da je cijena svugdje ista, cca 550kn.

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...
Medikus kaže...

Tako je, ima nešto i u veličini penisa.

 zamisli da je penis mišić... kakva bi to teretana bila tek... a ekipa unutra... 

 Svakako se nadeblja u braku... i dobije 2 cm sigurno 

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
volimgradkojitece5 kaže...

 Ok, hvala, ma da pitao sam samo da budem 100% siguran, mislim inace je razlika za neke proizvode izmedju ducana po par kuna, max 50 kn ali ovo je 150kn razlike. Koji lopovi su u polleu.

Ma kriminal je u ovoj državi :/

 

Ma nisu lopovi u Poleu... Poleo jednostavno ne može funkcionirati s cijenama kakve ima slovenija, austrija, njemačka... pa PDV nam je 6% viši od njihovog, a o ostalim nametima bolje je uopće ne pričati... Država je kriva koja mora namirit uhljebe i svoje "potrebe". 

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Ma jebem ja njima mater, imam dilera u zgb, cijene su brutala, tipa 350kn 5kg wheya bez okusa itd.

Poleo kaže oko 550-600. 

 

Mogu nameti bit koliko hoće ali cijene su smiješne.

Kaže mi dečko da ej cijena mlijeka skočila, digli su i poštarine a i brexit igra ulogu ali opet ima takve cijene da bih ga ženio radi popusta koje daje :)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Ma jebem ja njima mater, imam dilera u zgb, cijene su brutala, tipa 350kn 5kg wheya bez okusa itd.

Poleo kaže oko 550-600. 

 

Mogu nameti bit koliko hoće ali cijene su smiješne.

Kaže mi dečko da ej cijena mlijeka skočila, digli su i poštarine a i brexit igra ulogu ali opet ima takve cijene da bih ga ženio radi popusta koje daje :)

 

 Ma meni poleo pari kao agrokor. Natukli su odjednom milijun dućana na skupim lokacijama, sponzorstva svemu i svačemu, i sad misle povratiti kredit i još

Zaraditi na pumpanju cijena i spamanju maila. Mislim, koji vrag sad oni meni šalju reklamu za Samsung S3 smartwatch... sad još malo ps au isti ko ekupi i links koji je
pak počeo dilati proteine. Ono, dajte mi na 24 rate pola kile kreratina, 2 i po wheya, rx 580 grafičku, naramak ddr4 rama i pošto vam je ovaj biciklić za djecu?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
7 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Znaci imam 14 godina. Visok sam cca 178cm i imam oko 60kg.

Moj problem je u tome sto imam jako tanke ruke,pa me dosta zazaju radi toga.Debljina nogu mi je prosjecna...sad mene zanima sto bi mogao napraviti da povecam debljinu svojih ruku?

Jedem puno,ali sve to ide u visinu.Nisam bas za te proteine...i da to sto imam jako tanke ruke mi ne znaci bas nista oko snage jer sam dosta "zilav".

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2017 17:17 (JeggerMaster).
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
JeggerMaster kaže...

Znaci imam 14 godina. Visok sam cca 178cm i imam oko 60kg.

Moj problem je u tome sto imam jako tanke ruke,pa me dosta zazaju radi toga.Debljina nogu mi je prosjecna...sad mene zanima sto bi mogao napraviti da povecam debljinu svojih ruku?

Jedem puno,ali sve to ide u visinu.Nisam bas za te proteine...i da to sto imam jako tanke ruke mi ne znaci bas nista oko snage jer sam dosta "zilav".

 Sa 14 godina je savršeno normalno da imaš "tanke" ruke. Po meni bolje nego da si pretio. 
A to što "nisi za proteine" je kao da kažeš da nisi baš za vodu. Većina prehrane ti sadrži "te proteine". 
Rast u visinu i tanke ruke ti uvjetuju geni u pubertetu, ne to što jedeš (hrana može samo negativno utjecati - neuhranjenost je u prošlosti ljudima ograničavala mentlani razvoj i rast).
Kad ti prestane pubertetski rast, vidjet ćeš da će ti i muskulatura početi ići u širinu(nastaviš li sa fizičkom aktivnošću).
178cm nije puno ni 60kg zabrinjavajuće za tvoju dob, zasad samo vodi aktivan život, jedi dovoljno i raznoliko, odmaraj, uči i uživaj u mladosti. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
7 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ma znam ali mislio sam na ove proteine sto kupuju ovi bodybuilderi...

Pa to je sve radi genetike...jbg

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2017 19:18 (JeggerMaster).
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
JeggerMaster kaže...

Ma znam ali mislio sam na ove proteine sto kupuju ovi bodybuilderi...

Pa to je sve radi genetike...jbg

Jel ima neka dobra vjezba za ruke? Da ojacam misice na njima

Xbox: Muskarcina
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Drkanje

 

Imas tek 14 godina,sta se zamaras takvim glupostima poput velicine ruke,idi trenirat neki normalan sport.

 

 

l<l<l<l<l<l
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
intexuz kaže...

Drkanje

 

Imas tek 14 godina,sta se zamaras takvim glupostima poput velicine ruke,idi trenirat neki normalan sport.

 

 

 šta internet, fcb i dječji trolovi rade od klinaca danas omg

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
9 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Virty kaže...
JeggerMaster kaže...

Ma znam ali mislio sam na ove proteine sto kupuju ovi bodybuilderi...

Pa to je sve radi genetike...jbg

Jel ima neka dobra vjezba za ruke? Da ojacam misice na njima

 Nevalja se zajebavat sa proteinima koji kupuju bodybuilderi hahahahahha 

If you have nothing to lose, try.
7 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Pa dobro vi ste se rodili 41. pa vam je to cudno...sad su druga vremena heh...Ma nije to radi interneta...nego kad se ne bavim nikakvim sportom 

Nebi vjerovali ali godinu dana stariji decko od mene svakodnevno jede proteinske plocice i to sto kupuju ovi kaj bildaju...nerazumijem se bas u to al po meni je to bedasto pogotvo za tak nekog mladog jos u razvoju...ja za sebe samo pitam za neke vjezbe da ne zakrzljam ispred kompjutora

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2017 19:09 (JeggerMaster).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
JeggerMaster kaže...

Pa dobro vi ste se rodili 41. pa vam je to cudno...sad su druga vremena heh...Ma nije to radi interneta...nego kad se ne bavim nikakvim sportom 

Nebi vjerovali ali godinu dana stariji decko od mene svakodnevno jede proteinske plocice i to sto kupuju ovi kaj bildaju...nerazumijem se bas u to al po meni je to bedasto pogotvo za tak nekog mladog jos u razvoju...ja za sebe samo pitam za neke vjezbe da ne zakrzljam ispred kompjutora

 

 Radi bodyweight vjezbe, jedi sto zdravije mozes i uzivaj u zivotu. Da sam bar ja poceo bilo sto radit u tvojim godinama. Iskoristi pubertet do maximuma. Good luck 

14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Jel naručuje netko s myproteina na slovensku poštu u Brežice?

 

u HRV se više ne isplati naručivat, baš sam gledao i jedini u Europi koji imaju skuplji shipping od nas je Island.. koji je na Jbnom otoku pa je razumljivo

7 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
JeggerMaster kaže...

Znaci imam 14 godina. Visok sam cca 178cm i imam oko 60kg.

Moj problem je u tome sto imam jako tanke ruke,pa me dosta zazaju radi toga.Debljina nogu mi je prosjecna...sad mene zanima sto bi mogao napraviti da povecam debljinu svojih ruku?

Jedem puno,ali sve to ide u visinu.Nisam bas za te proteine...i da to sto imam jako tanke ruke mi ne znaci bas nista oko snage jer sam dosta "zilav".

 Možda da ne slušaš glupane oko sebe? To ti je drugi najbolji savjet koji ti mogu dati. 

 

A najbolji savjet koji ti mogu dati je da pažljivo pregledaš i shvatiš videe ove legende od čovjeka: 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Ma ignoriram ih...
Neki ovdje misle da je prerano za bilokakve vjezbe neki mi predlazu da pocnem...hmm
Mislio sam svaki vikend vozit bike i na plivanje...za tijekom tjedna ne znam sta bih
Ionako ce sad ljeto pa ce bit posla vani pun k...drva pospremat na polje ima se sta za radit
11 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Evo jedna brzinska pic neke moje transformacije, trenutno sam na definiciji i bit cu sigurno jos par mjeseci :(

Al nvm, bitno da se dere 

I always tell the truth.Even when I lie.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice