Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.304.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Kad sam krenuo u gym kupi sam si jedne jedine rukavice i onda nakon mjesec dana sam skužio da mu uopće ne trebaju. Sada samo na DL koristim spužvice. 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

spuzvice . heheh.. kako slatko

11 godina
offline
Rast mišića i visina

exer1234 Ma samo pitam , ja dobijem zuljeve nakon serije mrtvog dizanja ili slicnih vjezbi pa mi cudno :) 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

ja nemam tih problema, bila push ili pull vjezba.. nikad nisam dobio zulj

11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

to ti od onih sterojida sto si uzimao, ojacala ti koza na dlanu

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lemon_juice kaže...

to ti od onih sterojida sto si uzimao, ojacala ti koza na dlanu

 da

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Koliki su ti 1RM za dl, bp, sq kada nisi nikad dobio zuljeve? 

Trava raste tamo gdje je posadiš.
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Nema te face koja ne dobiva zuljeve u teretani a roka DL.
Sa rukavicama ih dobijes, a bez samo nakon vremena otvrdne koza pa izgleda kao da imas brusni papir u rukama umjesto dlanova.
Cak i fizikalci koji rokaju u gymu te imaju ruke koje su prosle sve i svasta imaju rukavice jer sve preko 150kg na DL dere kozu kad se rade serije..
I da, ne koristim rukavice inace, ali kad se probija DL, ili rade veća ponavljanja, puno pomogne u vezi zuljeva.
Nije da je to za tetkice.
To samo seljak moze reći.
12 godina
offline
Rast mišića i visina

inace se koriste strapsi ako je grip problem

 

 

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Ne postoji osoba koja ne dobi žuljeve od nekog ozbiljnog vježbanja, osim ako ozbiljno vježba samo prste tu na forumu...
-
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
The Unforgiven kaže...
Ne postoji osoba koja ne dobi žuljeve od nekog ozbiljnog vježbanja, osim ako ozbiljno vježba samo prste tu na forumu...

 E pa  napokon da je netko skužio tko je exer. Najveći komentator, rugator i stručnjak, a koliko je na forumu, jasno da ne stigne dobit žulj u gymu.

Od 50kg na benchu se ne dobije žulj.

 

Ali simpatično mi je kako sam i rekao da se ne uspređujem s velikim Ronnijem, no ako je Ronnieu vhr nezz 300kg u benchu karikiram i za to koristi rukavice, zašto ne bih smio ja ili bilo ko drugi korisitit za svoje kilaže isto tako rukavice.

Boli me kurac što će mislit neki bolid na forumu, ako je meni tako ugodnije i lakše, ionako i kroz njih imam konstantno formirana tri žulja na svkoj ruci koji se suše svaki tjedan i otpadaju.

 

Poanta je da svak radi kako mu paše i odgovara, a to što su neki toliki kompleksaši i nezadovoljni životom i izgledom pa moraju bacati stare fore, imaš torbicu uz rukavice to samo pokazuje koliko imaju čega u glavi.

Svi smo mi ovdje jer smo zaljubljenici u fitness i taj način života, ali neki moraju doći srati po tome, jer im život nema smisla inače. 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
15 godina
offline
Rast mišića i visina

Pozdrav,

nisam uopce aktivan u temi makar je pratim. Nisam isto tako dugo u nekom vjezbanju, ovdje ako uhvatim nesto pa probam ili proguglam, ili sam za sebe gledam i trazim vjezbe i ostalo. No ono sto sam htio rec evo i ja sam jedan od onih koji koriste rukavice ( ali cak i za manje stvari - sklek, zgib itd...uglavnom kad obucem skinem tek na kraju - cini mi se lakse, i ne, ne bojim se zuljeva)

 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...
The Unforgiven kaže...
Ne postoji osoba koja ne dobi žuljeve od nekog ozbiljnog vježbanja, osim ako ozbiljno vježba samo prste tu na forumu...

 E pa  napokon da je netko skužio tko je exer. Najveći komentator, rugator i stručnjak, a koliko je na forumu, jasno da ne stigne dobit žulj u gymu.

Od 50kg na benchu se ne dobije žulj.

 

Ali simpatično mi je kako sam i rekao da se ne uspređujem s velikim Ronnijem, no ako je Ronnieu vhr nezz 300kg u benchu karikiram i za to koristi rukavice, zašto ne bih smio ja ili bilo ko drugi korisitit za svoje kilaže isto tako rukavice.

Boli me kurac što će mislit neki bolid na forumu, ako je meni tako ugodnije i lakše, ionako i kroz njih imam konstantno formirana tri žulja na svkoj ruci koji se suše svaki tjedan i otpadaju.

 

Poanta je da svak radi kako mu paše i odgovara, a to što su neki toliki kompleksaši i nezadovoljni životom i izgledom pa moraju bacati stare fore, imaš torbicu uz rukavice to samo pokazuje koliko imaju čega u glavi.

Svi smo mi ovdje jer smo zaljubljenici u fitness i taj način života, ali neki moraju doći srati po tome, jer im život nema smisla inače. 

 300 u benchu? Sta ti pricas ?????? :D ...

 

pises kao malo dijete , kao ako je Ronnie mogao rukavice, mogu i ja.. moj tata je jaci od tvog. i te fore..

 

Kazem da su rukavice, ne samo besmislene, nego i negativno utjecu na grip , i sve skupa...

 

Zamisli dodje neki jaki powerlifter, od 150 kg , i onda obuce rukavice. bi li mu se smijao ili plakao?

 

Pa ako je problem grip, imas gurtne, omotas ih i dodje ti na isto. kakve bozje rukavice

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
cropunk kaže...

Pozdrav,

nisam uopce aktivan u temi makar je pratim. Nisam isto tako dugo u nekom vjezbanju, ovdje ako uhvatim nesto pa probam ili proguglam, ili sam za sebe gledam i trazim vjezbe i ostalo. No ono sto sam htio rec evo i ja sam jedan od onih koji koriste rukavice ( ali cak i za manje stvari - sklek, zgib itd...uglavnom kad obucem skinem tek na kraju - cini mi se lakse, i ne, ne bojim se zuljeva)

 

 Lakse je zato sto si navikao na njih.. i ja sam prije za cucnjeve koristio PUSSY PAD, tj onu spuzvicu na sipci, koja bude na ramenima, samo zato da me ne zulja, jer sam bio pickica, i jbg navikao na to,, bez nje me bolilo i bilo nezgodno..

 

ali sam si rekao, pa neces biti pickica do kraja zivota, koji ce ti kurac to, budi musko, i jbg navikao se bez toga, sad mogu trpati koliko god kg na ledja, i vise nego sto mogu cucnuti, i uopce nema neugode niti ikakve boli..Dakle, naviknes se.. bolje se navikni bez rukavica, vjeruj mi da si mnogima predmet sprdnje,ako treniras u teretani... 

 

 

11 godina
offline
Rast mišića i visina

Kreda je zakon.

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
13 godina
offline
Rast mišića i visina

simpatično je kako new age klinci misle da nisu pičkice ako ne koriste padove, rukavice itd.
Nikad mi nije palo na pamet gledat druge ljude u teretani i komentirati da su pičkjice jer koriste neku opremu, sprave ili kako su obučeni. Ne znam kakav sklop mora bit da nekog brandiraš tako radi takvih nebitnih stvari.

 

Super je kad ti je to jedina briga u životu da drugima prosipaš pamet po forumu i izigravaš pametnjakovića na temu koja uopće nebi ni trebala dovesti do ovakve notorne rasprave, ali dobro, svaka budala ima svoje veselje, kako kažu ljudi. 


No dobro, ajmo pokušat imat normalne rasprave i ignorirati toksične pojedince.
Nego ekipa kakvo je stanje sad pred zimu, jeste se vratili nakon ljeta i ide se na masu ili i dalje držite tempo i održavate beach body?

Vuk15 kaže...

Kreda je zakon.

 Je, ako nakon sebe obrišeš šipke a ne da pola teretane bude bijelo nakon tvoje serije. Ne mislim konkretno na tebe, nego imam jednog wannabe powerliftera koji koristi kredu i usere pola teretane s njom.

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 20:49 (fila2208).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

ja nikad nisam ni imao beach body tako da nista. nisam trenirao skoro 3 mj tako da sam opao skroz, i umastio se... 

13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Osobno ne koristim nikakve rukavice ni padove, ali ne vidim razlog zasto neko nebi koristio. Bar nece imati zuljeve na rukama. Ja imam 21 godinu, a ruke mi izgledaju kao da radim na bausteli 40 godina

11 godina
offline
Rast mišića i visina

Po meni najbolja stvar protiv žuljeva je komad malo deblje spužve . Rukavice su mi uvijek smetale a ta spužva je bila najbolje rješenje što sam našao . 

15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Ja neznam kak vi deadliftate u rukavicama, ja sam prosli tjedan imo otvorene rane po dlanu reko idem probat s rukavicama, drek ruka mi se sklizala unutar rukavica tak da sam bacil to magnezij po rukama i pretrpil nekak tih devet setova.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
9 godina
offline
Rast mišića i visina

Moze li mi netko preporuciti kvalitetne dodatke ishrani s naglaskom na zdravlje, po mogucnosti od myprotein?
Zelio bih uzet dobre minerale, vitamine i protein (inesto jos po preporuci)
Hvala!

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
jzrskc kaže...

Moze li mi netko preporuciti kvalitetne dodatke ishrani s naglaskom na zdravlje, po mogucnosti od myprotein?
Zelio bih uzet dobre minerale, vitamine i protein (inesto jos po preporuci)
Hvala!

 Njihov alpha male, omega 3 ulje riblje, zma i imaš još nešto za zglobove, čisto onako preventivno.

 

Odi na myp naći ćeš sve te proizvode u multivitamin sekciji mislim.

 

R4zOR229 kaže...

Ja neznam kak vi deadliftate u rukavicama, ja sam prosli tjedan imo otvorene rane po dlanu reko idem probat s rukavicama, drek ruka mi se sklizala unutar rukavica tak da sam bacil to magnezij po rukama i pretrpil nekak tih devet setova.

 Ja ne kužim di je bed. Uzeo sam rukavice s vrhunskim gripom i daju se jako dobro stegnuti na ruku da ne bježe nikud. Bez problema odradim cijeli trening i nemam nikakvo klizanje.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 23:39 (fila2208).
15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
cropunk kaže...

Pozdrav,

nisam uopce aktivan u temi makar je pratim. Nisam isto tako dugo u nekom vjezbanju, ovdje ako uhvatim nesto pa probam ili proguglam, ili sam za sebe gledam i trazim vjezbe i ostalo. No ono sto sam htio rec evo i ja sam jedan od onih koji koriste rukavice ( ali cak i za manje stvari - sklek, zgib itd...uglavnom kad obucem skinem tek na kraju - cini mi se lakse, i ne, ne bojim se zuljeva)

 

 Lakse je zato sto si navikao na njih.. i ja sam prije za cucnjeve koristio PUSSY PAD, tj onu spuzvicu na sipci, koja bude na ramenima, samo zato da me ne zulja, jer sam bio pickica, i jbg navikao na to,, bez nje me bolilo i bilo nezgodno..

 

ali sam si rekao, pa neces biti pickica do kraja zivota, koji ce ti kurac to, budi musko, i jbg navikao se bez toga, sad mogu trpati koliko god kg na ledja, i vise nego sto mogu cucnuti, i uopce nema neugode niti ikakve boli..Dakle, naviknes se.. bolje se navikni bez rukavica, vjeruj mi da si mnogima predmet sprdnje,ako treniras u teretani... 

 

 

 zanimljiva def. p... . to kako se tko osjeca ne mora znaciti da se i drugi tako osjecaju. Ne trzam kako me gledaju ,ali opet ocito netko vise  i na to misli nego na drugo. Gledam sebe i svoj rad radije. Ne nisam u teretani ( sad bu i to ne valja nagadam) . No samo sam se htio nadovezat na ovo,vjerojatno cu i nastavit tako dalje,da li cu s vremenom skinut,tu cu vidjet. za sad mi ne smeta. 

Besplatan savjet sa moje strane,ne gledaj sta drugi misle o tebi,sam si sebi bitan,a ne necije tude misljenje ili pogled hm ispod obrva, onako ka ko se najbolje ti osjecas a ne kako drugi misle da bi se treba osjecat. poz :)

 

14 godina
offline
Rast mišića i visina

Ja imam žuljeve i navikao sam se sa njima živit. Kad radim neku vježbu prvo počne peckat ali onda zaboravim nekako na to i tjt. Imam ono žuljeve koji stoje već 2 godine. Ne nosim rukavice jer mi nije dobar osjećaj.

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

Ja imam žuljeve i navikao sam se sa njima živit. Kad radim neku vježbu prvo počne peckat ali onda zaboravim nekako na to i tjt. Imam ono žuljeve koji stoje već 2 godine. Ne nosim rukavice jer mi nije dobar osjećaj.

 Ma netko trola. Nemožeš ne dobiti, ako ne žuljeve, ono otvrdnuće na dlanu od držanja. Pa čim uzmeš sjekiru, čekić, kliješta, škare za živicu, već su tu. Ja imam otrdnulu kožu na kažiprstu od faking crtanja olovkom.
Dakle da ne spominjem prečke. No kao što kažeš, normalna stvar, jer u normalnom dizanju je poželjno koristiti šake a ne wristwrapove da jačamo podlaktice. Vjerujem da je to smisao vježbanja, ojačati ono što vježbamo.
Ni spužvice nisu za sprdanje - manja je opasnost od sklizanja zbog znoja ili masti i praktičnije su od rukavica, a opet ne umanjuju efikasnost vježbe hvata kao što to rade kuke ili wrapsi. Naravno potonji su dobri
Za situacije kad baš želimo povući super terete koji bi preopteretili šake, ali nešto mi govori da tu na rubrici nema previše rekordera na dnevnoj bazi.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 18:23 (overhaul).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
overhaul kaže...

 Ma netko trola. Nemožeš ne dobiti, ako ne žuljeve, ono otvrdnuće na dlanu od držanja. Pa čim uzmeš sjekiru, čekić, kliješta, škare za živicu, već su tu. Ja imam otrdnulu kožu na kažiprstu od faking crtanja olovkom.
Dakle da ne spominjem prečke. No kao što kažeš, normalna stvar, jer u normalnom dizanju je poželjno koristiti šake a ne wristwrapove da jačamo podlaktice. Vjerujem da je to smisao vježbanja, ojačati ono što vježbamo.
Ni spužvice nisu za sprdanje - manja je opasnost od sklizanja zbog znoja ili masti i praktičnije su od rukavica, a opet ne umanjuju efikasnost vježbe hvata kao što to rade kuke ili wrapsi. Naravno potonji su dobri
Za situacije kad baš želimo povući super terete koji bi preopteretili šake, ali nešto mi govori da tu na rubrici nema previše rekordera na dnevnoj bazi.

Wrapsi su must za bilog kojeg iole ozbiljnog vježbača sa slabim zglobovima. 
Ja recimo preko 80 kg na benchu ne idem bez wrapsa jer su mi ful slabi i tanki zglobovi na rukama i ozbiljno me boli ako izbacujem težine tipa 100 kg bez istih. Tako da su meni od velike pomoći.

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Kad si pičkica pa koristiš strapse.

Vidio sam lika pije whey s okusom, rekao sam mu exer misli da si ti pičkica, on je pobjegao u plaču.

Neki lik koristi steznik i njemu sam rekao što ga ide.

Jedan je išao tako daleko da je nosio remen pri čučnju, stajao sam iza njega i kad god se digne šaputao mu ti si pičkica...

Same pičkice stari moj.

/exer alpha male mode off.

 

Ontopic:

Pošto nikako ne mogu svladati tehniku front squata, jednostavno nisam siguran u njega preko 70kg, počne me gušiti, čupa mi zglobove...prešao sam na ZERCHER SQUAT. AJme meni, e to je stvarno old school jebanje majke. Čupa bicepse, noge se tresu, ne znaš što te više boli.

Defitnvno bolja alternativa frontu kojeg kako sam rekao jednostavno ne mogu odraditi fuill sigurno.

 

Preporuke definitvno.

(za mlađe koji možda i ne znaju, inofrmativni video, ali oprezno, i krenite po malo da nađete težinu)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Pa treniraj ga vise, meni je trebalo preko mjesec dana da ga kolko tolko savladam a radim osam setova tjedno. Al nije neka naucna fanastika, jedina stvar ako to je mobilnost zglobova za kurac i zavrsi ti sva tezina na rukama kad ti se dolje spuste laktovi, probaj sa strapovima tak ja radim ili skroz sa ispruzeni rukama sipku tak i onak netrebas uopce dirat ak ju pravilno stavis. A kaj se gusenja tice jbg sipka ce ti uvijek stisnut malo vrat navikni se.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
R4zOR229 kaže...

Pa treniraj ga vise, meni je trebalo preko mjesec dana da ga kolko tolko savladam a radim osam setova tjedno. Al nije neka naucna fanastika, jedina stvar ako to je mobilnost zglobova za kurac i zavrsi ti sva tezina na rukama kad ti se dolje spuste laktovi, probaj sa strapovima tak ja radim ili skroz sa ispruzeni rukama sipku tak i onak netrebas uopce dirat ak ju pravilno stavis. A kaj se gusenja tice jbg sipka ce ti uvijek stisnut malo vrat navikni se.

 Jasno da je riješenje, treniraj ga više, ali zercher mi se više sviđa. Jasno da neću full izbaciti front, ali nije mi toliko kad kažem, stagniram jako i na 70kg se gubim u formi.

Više mi se sviđa verzija di ne moram jako zglobove trgat onak kad okrenem ruke. A zaboravljam i zagrijat zglobove kako spada i onda me to živcira.

 

Posvetit ću se zercheru sad, a front budem kad bude kolega powerlifter pa ću s njim proći malo i vidjeti gdje griješim.

 

Hvala za savjete. 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
overhaul kaže...

Ni spužvice nisu za sprdanje - manja je opasnost od sklizanja zbog znoja ili masti i praktičnije su od rukavica, a opet ne umanjuju efikasnost vježbe hvata kao što to rade kuke ili wrapsi. 

 Znači šipka se natakne kroz te spužvice?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice