Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.520
|
čitano: 6.307.909
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...
overhaul kaže...

Ni spužvice nisu za sprdanje - manja je opasnost od sklizanja zbog znoja ili masti i praktičnije su od rukavica, a opet ne umanjuju efikasnost vježbe hvata kao što to rade kuke ili wrapsi. 

 Znači šipka se natakne kroz te spužvice?

 ako imaš svoju, ali ja imam za hvatove jednostavno uzdužno prerezane pa ih uložim na ručke, šipke, što već. Jest, kako kaže fila, pičkicasto je, ali zadnji put kad sam pazio jesam li dovoljno mačo, 
mislim da sam imao 16 godina :D

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
jzrskc kaže...

Moze li mi netko preporuciti kvalitetne dodatke ishrani s naglaskom na zdravlje, po mogucnosti od myprotein?
Zelio bih uzet dobre minerale, vitamine i protein (inesto jos po preporuci)
Hvala!

 mogu ja....

 

unesi dovoljno masnoca, unesi dovoljno kalorija (jako nizak unos na duze staze moze narusiti zdravlje)

jedi vecinom nepreradjene namirnic

jedi voca i puno povrca

treniraj

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Kad si pičkica pa koristiš strapse.

Vidio sam lika pije whey s okusom, rekao sam mu exer misli da si ti pičkica, on je pobjegao u plaču.

Neki lik koristi steznik i njemu sam rekao što ga ide.

Jedan je išao tako daleko da je nosio remen pri čučnju, stajao sam iza njega i kad god se digne šaputao mu ti si pičkica...

Same pičkice stari moj.

/exer alpha male mode off.

 

Ontopic:

Pošto nikako ne mogu svladati tehniku front squata, jednostavno nisam siguran u njega preko 70kg, počne me gušiti, čupa mi zglobove...prešao sam na ZERCHER SQUAT. AJme meni, e to je stvarno old school jebanje majke. Čupa bicepse, noge se tresu, ne znaš što te više boli.

Defitnvno bolja alternativa frontu kojeg kako sam rekao jednostavno ne mogu odraditi fuill sigurno.

 

Preporuke definitvno.

(za mlađe koji možda i ne znaju, inofrmativni video, ali oprezno, i krenite po malo da nađete težinu)

 

 ja koristim strapse i wrapse, to je osnovna oprema.. Rukavice nisu, a pogotovo ne spuzvice.... 

 

ja pijem whey s okusom, ne volim bez okusa

 

nosim i remen, i to pri gotovo svim kilazama na cucnju, jer imam problema s donjim ledjima

 

ovaj tvoj squat mi se cini dosta opasnim, i nesigurnim.. 

16 godina
online
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

 ja koristim strapse i wrapse, to je osnovna oprema.. Rukavice nisu, a pogotovo ne spuzvice.... 

 

ja pijem whey s okusom, ne volim bez okusa

 

nosim i remen, i to pri gotovo svim kilazama na cucnju, jer imam problema s donjim ledjima

 

ovaj tvoj squat mi se cini dosta opasnim, i nesigurnim.. 

 Ah sad opet izmišljamo toplu vodu tj. "ja radim ovako, tako se jedino radi, jer ja ja ja". 
Sve je to milijun puta objašnjeno, ali hajd, dosadno pa malo diskusije... možda nekom pomogne. 
Neki ljudi se kunu samo u magnezij. Neki pak čak podebljavaju rukohvate (phil heath npr.) da ojačaju grip (a kakav mu je grip vidi se po podlakticama), većina nema broscience vjerskih razloga da nekoristi ili koristi rukavice, spužvice ili navlake, kuke i wrapove. 
Koriste ono što im opravdava cilj. Ako ti podlaktice u pullupu popuštaju prije latova, uzmeš wrapse i super. Zato postoji čitava industrija koja se nudi ponuditi ono što može pomoći u efikasnosti izvođenja vježbe. Ako ti nije cilj uništiti šake, a opet želiš i ojačati podlaktice, koristiš eto te raznorazne stvarce poput ovih u slikama u prilogu. Rukavice i spužve/gume, osim dakle što smanjuju klizavost, povećavaju promjer hvata. To tjera šake na veći rad i jača podlaktice. Inače obično pri povlačenju koristite lockdown i šake su praktički "kuke". To kod manjih promjera cvika kožu i radi žuljeve. Rukavice (pa i vrapsi/vrpce raspoređuju kod pressa i pulla pritisak na veću površinu šake, pa se možeš fokusirati baš na press a ne urezivanje šipke u živce u šakama. Dobar dio rukavica dolazi sa wrapsima pa mogu odmah poslužiti i za takve namjene. I kuke imaju mjesto, već spominjao - zamor ligamenata i tetiva zna trajati znatno dulje (više treba za oporavak) nego mišići. A to onda usporava ljude koji su full u trening režimu. 
Hoće li zbog toga pullup, mrtvo, pressovi ili rope pulldown biti manje vrijedni ili ćeš biti pćkica, odlučite sami. Nema te stvari kao što je "osnovna oprema". Neki tvrde da samo bosi mogu sigurno izvoditi dizanja, većini su tenisice ipak ok. Dakle iste priče. Možete ono što smatrate da vas sramoti lijepo skinuti kad se selfijate, pa nitko neće znati :P
https://www.livestrong.com/article/17819-benefits-wearing-weight-lifting-gloves/
https://www.a1fitnesscoaching.com/weight-lifting-gloves/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 19:10 (overhaul).
16 godina
offline
Rast mišića i visina

Evo mojih nebitnih izjava - misljenja o ovima Colemanima i sl...

 

Ima naravno ljudi koji vide nesto zadivljujuce i ocaravajuce u tim ljudima te im dodaju u prilog da hrpetinu truda uloze u svoje tijelo itd...

Osobno tu ne vidim skoro nista vrijedno, po vrijednosti mi je vrijeme ulozeno u takav ekstremizam od kojeg nema neke pretjerane koristi, viseg cilja, na nekoj sredini ljestvice... 

Da me netko krivo ne shvati, nemam nista protiv ekstremizma, imam protiv toga sto se navedenenim bilderima pridodaju kojekakve vrijednosti - koje realno nema... 

 

Treba vjezbat, definitivno. Za pretjerano debele bi uveo skuplje dopunsko osiguranje. Itekako se moze pazit na prehranu - nije sve zdravo = skupo.

 

Sto se tice ovih dodataka prehrani, ne znam... Vise manje je to rijesenje linije manjeg otpora, svi bi htjeli ubrzat proces razvitka tijela, priznali ili ne, 80% vas koji uzimate, uzimate kojekakve dodatke i preparate zbog navedenog razloga. (sto mi je razumljivo)

Osobno ne koristim nikakav whey ili sl... Previse volim klopat pa te proteine nadomjestim klasicnom hranom.

 

Otkud mi sad to o proteinima i sl ? Pa ovdje se fakat puno vise debatira o tim dodacima prehrani i sl. nego o samim treninzima...

Truth in engineering.
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
overhaul kaže...
exer1234 kaže...

 ja koristim strapse i wrapse, to je osnovna oprema.. Rukavice nisu, a pogotovo ne spuzvice.... 

 

ja pijem whey s okusom, ne volim bez okusa

 

nosim i remen, i to pri gotovo svim kilazama na cucnju, jer imam problema s donjim ledjima

 

ovaj tvoj squat mi se cini dosta opasnim, i nesigurnim.. 

 Ah sad opet izmišljamo toplu vodu tj. "ja radim ovako, tako se jedino radi, jer ja ja ja". 
Sve je to milijun puta objašnjeno, ali hajd, dosadno pa malo diskusije... možda nekom pomogne. 
Neki ljudi se kunu samo u magnezij. Neki pak čak podebljavaju rukohvate (phil heath npr.) da ojačaju grip (a kakav mu je grip vidi se po podlakticama), većina nema broscience vjerskih razloga da nekoristi ili koristi rukavice, spužvice ili navlake, kuke i wrapove. 
Koriste ono što im opravdava cilj. Ako ti podlaktice u pullupu popuštaju prije latova, uzmeš wrapse i super. Zato postoji čitava industrija koja se nudi ponuditi ono što može pomoći u efikasnosti izvođenja vježbe. Ako ti nije cilj uništiti šake, a opet želiš i ojačati podlaktice, koristiš eto te raznorazne stvarce poput ovih u slikama u prilogu. Rukavice i spužve/gume, osim dakle što smanjuju klizavost, povećavaju promjer hvata. To tjera šake na veći rad i jača podlaktice. Inače obično pri povlačenju koristite lockdown i šake su praktički "kuke". To kod manjih promjera cvika kožu i radi žuljeve. Rukavice (pa i vrapsi/vrpce raspoređuju kod pressa i pulla pritisak na veću površinu šake, pa se možeš fokusirati baš na press a ne urezivanje šipke u živce u šakama. Dobar dio rukavica dolazi sa wrapsima pa mogu odmah poslužiti i za takve namjene. I kuke imaju mjesto, već spominjao - zamor ligamenata i tetiva zna trajati znatno dulje (više treba za oporavak) nego mišići. A to onda usporava ljude koji su full u trening režimu. 
Hoće li zbog toga pullup, mrtvo, pressovi ili rope pulldown biti manje vrijedni ili ćeš biti pćkica, odlučite sami. Nema te stvari kao što je "osnovna oprema". Neki tvrde da samo bosi mogu sigurno izvoditi dizanja, većini su tenisice ipak ok. Dakle iste priče. Možete ono što smatrate da vas sramoti lijepo skinuti kad se selfijate, pa nitko neće znati :P
https://www.livestrong.com/article/17819-benefits-wearing-weight-lifting-gloves/
https://www.a1fitnesscoaching.com/weight-lifting-gloves/

 Eto zakljucili smo da ne znas o cemu pricas.. 

 

Ovo na slikama nisu spuzvice, nego fat grips... prouci sta je to i za sta sluzi

 

 

Dalje, Dexter ne koristi rukavice, ako bolje pogledas sliku.. nego verga grips 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 22:25 (exer1234).
9 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Slazem se s tobom, ali stvar je sto nemam uvijek vremena ni mogucnosti za takvom ishranom.
Nije cilj preparatima zamijenit namirnice, nego samo nadopuna

16 godina
online
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

 Eto zakljucili smo da ne znas o cemu pricas.. 

 

Ovo na slikama nisu spuzvice, nego fat grips... prouci sta je to i za sta sluzi

 

 

Dalje, Dexter ne koristi rukavice, ako bolje pogledas sliku.. nego verga grips 

 Ak se tebi neda čitati ni klikati linkove koje sam stavio, nije nikakav problem. Nisam ni namjeravao razonoditi exera u PMS-u 
Dakle, napisao sam pokoju crticu uz linkove na to što spominjem, i nešto ilustracija u kojima ima svega, za ljude kojima se da mrvu proučiti i pregledati ponudu.
Ti i tako sve znaš, pa vjerujem da gubiš vrijeme ovdje 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
Batista kaže...

Evo mojih nebitnih izjava - misljenja o ovima Colemanima i sl...

 

Ima naravno ljudi koji vide nesto zadivljujuce i ocaravajuce u tim ljudima te im dodaju u prilog da hrpetinu truda uloze u svoje tijelo itd...

Osobno tu ne vidim skoro nista vrijedno, po vrijednosti mi je vrijeme ulozeno u takav ekstremizam od kojeg nema neke pretjerane koristi, viseg cilja, na nekoj sredini ljestvice... 

Da me netko krivo ne shvati, nemam nista protiv ekstremizma, imam protiv toga sto se navedenenim bilderima pridodaju kojekakve vrijednosti - koje realno nema... 

 

Treba vjezbat, definitivno. Za pretjerano debele bi uveo skuplje dopunsko osiguranje. Itekako se moze pazit na prehranu - nije sve zdravo = skupo.

 

Sto se tice ovih dodataka prehrani, ne znam... Vise manje je to rijesenje linije manjeg otpora, svi bi htjeli ubrzat proces razvitka tijela, priznali ili ne, 80% vas koji uzimate, uzimate kojekakve dodatke i preparate zbog navedenog razloga. (sto mi je razumljivo)

Osobno ne koristim nikakav whey ili sl... Previse volim klopat pa te proteine nadomjestim klasicnom hranom.

 

Otkud mi sad to o proteinima i sl ? Pa ovdje se fakat puno vise debatira o tim dodacima prehrani i sl. nego o samim treninzima...

Ekstremizam? To je kao da Michael Jordanu pridodajes da je ekstremist zato jer je bio najbolji u svoje vrijeme/najbolji ikada. Bodybuilding je sport koji zahtjeva disciplinu od 24h. Dakle prehrana, spavanje, suplimentacija (pod koju spadaju i steroidi). Dakle to je sport koji ne oprasta. Trud koji oni ulazu da bi bili uopce na mr Olimpiji a kamoli da osvoje, je nesto zadivljujuce. Ne svidaju mi se tijela niti malo. Vise sam pobornik old school bodybuildinga. Pogledaj jednog Cristiana Ronalda ili Lebron Jamesa? Vrhunski sportasi. Tako da ako se njima moze diviti za njihove uspjehe, onda se bodybuilderima takoder moze. I da, dosta ce vas poceti o steroidima. SVAKI profesionalni sportas je na dopingu, bio on bodybuilder, nogometas, kosarkas ili samo igra sah. PED je dio sporta vec dugo i to je cinjenica.. 

 

Sto se tice ovoga za liniju lakseg otpora, ja nisam vecu glupost u zivotu cuo?!! Pa balkan je jos jedina drzava na svijetu kojoj se raspravlja o ovim pi*darijama. Doslovno hrana u prahu. Zar je bitno odakle si unio svoj dnevni unos proteina? Bilo to iz praha, mesa.. pojeo govno ili neznam ni ja sto.. protein je protein. Ni steroidi nisu linija lakseg otpora ako ih neces poduprijeti dobrom prehranom, suplimentacijom, treningom i sa dovoljno sna. Tako da nema linije lakseg otpora

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
overhaul kaže...

 Ak se tebi neda čitati ni klikati linkove koje sam stavio, nije nikakav problem. Nisam ni namjeravao razonoditi exera u PMS-u 
Dakle, napisao sam pokoju crticu uz linkove na to što spominjem, i nešto ilustracija u kojima ima svega, za ljude kojima se da mrvu proučiti i pregledati ponudu.
Ti i tako sve znaš, pa vjerujem da gubiš vrijeme ovdje 

 Haul nemoj se sekirati ni truditi, exer zna sve bolje od nas i on nije pičkica, ali on smije koristit neke stvari i to nisu pičkaste stvari 

 

Nek koristi tko šta hoće, i kako mu paše, nek radi što hoće kako hoće ako mu to donosi užitak i uspjeh, ne shvaćam koliko kratak u glavi moraš bit da nekog radi toga prozivaš pogrdnim riječima.

 

Ljudi su postali toksični, i bezobzirni i gleda se kakvu ko opremu i robu ima na sebi u teretani umjesto kako izgleda i što radi, a to su new age klinci, bahati bezobzirni ja samo ja ja ja... 

 

haul prijatelju kako si ti, kako forma, jesi u treningu?

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Ja od opreme imam strapse, wrapse ,kajs i powerlifterske tenisice, to je sve.. Uvijek dolazim u najstarijoj i sto losijoj odjeci u teretanu,takodjer i tenisice neke stare,,Nikad ne bih kupio neke skupe najkice od 100 eura samo az teretanu, kao sto neki to rade... Ok ove tenisice za cucanj su me izasle 100 eura, ali one su mi bile potrebne, i trajat ce godinama...

 

imas oprema koja je korisna, a imas nesto sto je cak i pomalo opasno, kao recimo te spuzvice, s njima ne mozes imati kvalitetan grip... ili recimo spuzve na cucnju, nema sanse da imas stabilnu sipku na ledjima

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 12:57 (exer1234).
15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

Ja od opreme imam strapse, wrapse ,kajs i powerlifterske tenisice, to je sve.. Uvijek dolazim u najstarijoj i sto losijoj odjeci u teretanu,takodjer i tenisice neke stare,,Nikad ne bih kupio neke skupe najkice od 100 eura samo az teretanu, kao sto neki to rade... Ok ove tenisice za cucanj su me izasle 100 eura, ali one su mi bile potrebne, i trajat ce godinama...

 

imas oprema koja je korisna, a imas nesto sto je cak i pomalo opasno, kao recimo te spuzvice, s njima ne mozes imati kvalitetan grip... ili recimo spuzve na cucnju, nema sanse da imas stabilnu sipku na ledjima

 Veliš spužve opasne...

Lik inače koje trenira već više od 10 god... sa tim spužvama dizao u mrtvom 280kg....

A i puno drugih viđam da rade sa spužvama jer sve rukavice koje su isprobali su im se potrgale, od jeftinjača do skupljih.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
kostolomac kaže...
exer1234 kaže...

Ja od opreme imam strapse, wrapse ,kajs i powerlifterske tenisice, to je sve.. Uvijek dolazim u najstarijoj i sto losijoj odjeci u teretanu,takodjer i tenisice neke stare,,Nikad ne bih kupio neke skupe najkice od 100 eura samo az teretanu, kao sto neki to rade... Ok ove tenisice za cucanj su me izasle 100 eura, ali one su mi bile potrebne, i trajat ce godinama...

 

imas oprema koja je korisna, a imas nesto sto je cak i pomalo opasno, kao recimo te spuzvice, s njima ne mozes imati kvalitetan grip... ili recimo spuzve na cucnju, nema sanse da imas stabilnu sipku na ledjima

 Veliš spužve opasne...

Lik inače koje trenira već više od 10 god... sa tim spužvama dizao u mrtvom 280kg....

A i puno drugih viđam da rade sa spužvama jer sve rukavice koje su isprobali su im se potrgale, od jeftinjača do skupljih.

 daj link da vidim

12 godina
offline
Rast mišića i visina

pogledajte od 0:28, to je za vas :D 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 16:19 (exer1234).
15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
kostolomac kaže...
exer1234 kaže...

Ja od opreme imam strapse, wrapse ,kajs i powerlifterske tenisice, to je sve.. Uvijek dolazim u najstarijoj i sto losijoj odjeci u teretanu,takodjer i tenisice neke stare,,Nikad ne bih kupio neke skupe najkice od 100 eura samo az teretanu, kao sto neki to rade... Ok ove tenisice za cucanj su me izasle 100 eura, ali one su mi bile potrebne, i trajat ce godinama...

 

imas oprema koja je korisna, a imas nesto sto je cak i pomalo opasno, kao recimo te spuzvice, s njima ne mozes imati kvalitetan grip... ili recimo spuzve na cucnju, nema sanse da imas stabilnu sipku na ledjima

 Veliš spužve opasne...

Lik inače koje trenira već više od 10 god... sa tim spužvama dizao u mrtvom 280kg....

A i puno drugih viđam da rade sa spužvama jer sve rukavice koje su isprobali su im se potrgale, od jeftinjača do skupljih.

 daj link da vidim

 Link od čega?

Što bi ja trebao, pretpostavljam ljude snimati  kako rade u gymu? Dođi ti lijepo u ČK, gym  Aurora pa ćeš osobno vidjet....

Neznam zašto uopće sam ulazio u raspravu s tobom kad to nema smisla na kraju..

 

ONTOPIC

 

Danas kružni trening kod mene....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Evo da malo doprinesem temi. Lean bulk već dvije godine, nažalost to više nije lean, ali meni se više sviđa ovakav izgled, tako da niti ne planiram nikakve definicije u budućnosti. 

Summer body me ne zanima jer 2 dana godišnje se pojavim na nekoj plaži. 

 

Visina/težina 176/79. Ovo na slikama je stanje maksimalne "vodenosti", dakle onaj izgled kad bulkate (u prijevodu junkate) i puni ste vode 

 

Vježbe su: BP 122.5kg max (malo stagniram po tom pitanju, ljeto je učinilo svoje), čučanj 135kgx6, max ne znam, DL ne radim zbog problema s donjim dijelom leđa. Počeo sam trap bar s malim kilažama pa ćemo vidjeti kako će ići. 
Inače zbog hernije diska, koja me muči godinama, morao sam izbaciti sva veslanja u pretklonu i općenito sve vježbe koje jako opterećuju donji dio leđa. Čak i arch na BP-u smeta, ali počeo sam i tamo koristiti pojas pa nije tako strašno. 

 

Ramena, prsa i noge bih izdvojio kao najveće prednosti, a trapez, ruke i općenito relativno niski rast najvećim nedostacima.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 18:28 (Cordas).
11 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina
  • Ubacio sam haribo u prehranu i ove dekstroza bombone iz dma 
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 21:51 (lemon_juice).
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...

Ekstremizam? To je kao da Michael Jordanu pridodajes da je ekstremist zato jer je bio najbolji u svoje vrijeme/najbolji ikada. Bodybuilding je sport koji zahtjeva disciplinu od 24h. Dakle prehrana, spavanje, suplimentacija (pod koju spadaju i steroidi). Dakle to je sport koji ne oprasta. Trud koji oni ulazu da bi bili uopce na mr Olimpiji a kamoli da osvoje, je nesto zadivljujuce. Ne svidaju mi se tijela niti malo. Vise sam pobornik old school bodybuildinga. Pogledaj jednog Cristiana Ronalda ili Lebron Jamesa? Vrhunski sportasi. Tako da ako se njima moze diviti za njihove uspjehe, onda se bodybuilderima takoder moze. I da, dosta ce vas poceti o steroidima. SVAKI profesionalni sportas je na dopingu, bio on bodybuilder, nogometas, kosarkas ili samo igra sah. PED je dio sporta vec dugo i to je cinjenica.. 

 

Sto se tice ovoga za liniju lakseg otpora, ja nisam vecu glupost u zivotu cuo?!! Pa balkan je jos jedina drzava na svijetu kojoj se raspravlja o ovim pi*darijama. Doslovno hrana u prahu. Zar je bitno odakle si unio svoj dnevni unos proteina? Bilo to iz praha, mesa.. pojeo govno ili neznam ni ja sto.. protein je protein. Ni steroidi nisu linija lakseg otpora ako ih neces poduprijeti dobrom prehranom, suplimentacijom, treningom i sa dovoljno sna. Tako da nema linije lakseg otpora

Kenjas...

O&O

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Cordas kaže...

 

Visina/težina 176/79. Ovo na slikama je stanje maksimalne "vodenosti", dakle onaj izgled kad bulkate (u prijevodu junkate) i puni ste vode 

 

 

 Dobro to izgleda, ima te, napucan si što se kaže.

Po meni još dobit definicije na rukama, ostalo fino prati.

Brojke dobre, sjećam se kad smo imali raspravu o brojakama i načinu izviođenja nekih vježbi.

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

 

 

 Dobro to izgleda, ima te, napucan si što se kaže.

Po meni još dobit definicije na rukama, ostalo fino prati.

Brojke dobre, sjećam se kad smo imali raspravu o brojakama i načinu izviođenja nekih vježbi.

 

Hvala Fila. Svatko bi volio još definicije na rukama, ali za nas koje nas genetika nije pomazila sretni smo s bilo kakvom masom na rukama 

Da, raspravljali smo prije. Povremeno se ubacim u temu kad je riječ o treningu, formu, vježbama i slično. Šteta što to nikog ne zanima, svi samo drobe o prehrani, proteinima, suplementima i o tome kad što i kako pojesti. To me ne zanima. Fleksibilna prehrana (naglasak na dovoljan unos proteina) i suficit (masa) te deficit (defka) je za mene sva mudrost i stvarno mi se ne da oko toga razglabati non stop. 

 

Btw da se nadovežem na raspravu s prošle stranice. Također od nedavno radim front squat (zbog spomenutih problema s leđima) i mogu reći da je stvarno težak za savladati što se forme tiče. 

Pokret mi je izvrstan, djeluje mi prirodnije nego back squat, ali kad pređem 60kg forma se gubi i šipka krene padati. Rekao bih da je za ovu vježbu dosta bitno biti širok u ramenima, što naravno nisam. Ali svaki trening je sve bolje pa se nadam da ću doći do 100 kg jednog dana 

14 godina
offline
Rast mišića i visina

Kad su već drugi, onda idem i ja metnit svoje. Neću ni ja bit pička. Evo nakon mjesec i po dana ljetne pazue sam počeo opet sa vježbom i nadam se do ljeta sa radom konačno dobit separaciju na prsima i 4 pack sa ravnim stomakom :D

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
Batista kaže...

Kenjas...

O&O

Jel znas ti uopce ista o steroidima? I kako funkcioniraju? Ako nisi u kalorijskom deficitu, ako ne unosis dovoljno proteina i ako dosta ostalih faktora nisu dovedeni u red, ne postoji niti jedan steroid na ovom svijetu koji ce ti dodati gram misica. Hrana te dovodi u anabolicko stanje, a ne steroidi (oni su boost)

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
kostolomac kaže...
exer1234 kaže...
kostolomac kaže...
exer1234 kaže...

Ja od opreme imam strapse, wrapse ,kajs i powerlifterske tenisice, to je sve.. Uvijek dolazim u najstarijoj i sto losijoj odjeci u teretanu,takodjer i tenisice neke stare,,Nikad ne bih kupio neke skupe najkice od 100 eura samo az teretanu, kao sto neki to rade... Ok ove tenisice za cucanj su me izasle 100 eura, ali one su mi bile potrebne, i trajat ce godinama...

 

imas oprema koja je korisna, a imas nesto sto je cak i pomalo opasno, kao recimo te spuzvice, s njima ne mozes imati kvalitetan grip... ili recimo spuzve na cucnju, nema sanse da imas stabilnu sipku na ledjima

 Veliš spužve opasne...

Lik inače koje trenira već više od 10 god... sa tim spužvama dizao u mrtvom 280kg....

A i puno drugih viđam da rade sa spužvama jer sve rukavice koje su isprobali su im se potrgale, od jeftinjača do skupljih.

 daj link da vidim

 Link od čega?

Što bi ja trebao, pretpostavljam ljude snimati  kako rade u gymu? Dođi ti lijepo u ČK, gym  Aurora pa ćeš osobno vidjet....

Neznam zašto uopće sam ulazio u raspravu s tobom kad to nema smisla na kraju..

 

ONTOPIC

 

Danas kružni trening kod mene....

Ajd sad to prevedi na hrvatski, jer vidim da ti je dosta velika nepoznanica :D 

 

lemon_juice

 

da, dobri su

 

Cordas

 

fale ti rukavice na slici

 

fila2208

 

kako se dobiva definicija na rukama? :D, izjava ti je malo nespretna

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

sta je dobro?

13 godina
offline
Rast mišića i visina

KIKI3ooo ja sam mislio da ti treniraš...

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lemon_juice kaže...

sta je dobro?

 fini su

 

a  i za one koji vjeruju u dextrozu poslije treninga, sigurno su bolji izbor ti bomboni nego piti dextrozu u tekucem stanju

 

fila2208

 

pa trenira, ali se ne hrani, jer je dosta mastan.. sve bi to puno bolje izgledalo kad bi skinio 5 masti

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 16:09 (exer1234).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

nista to nije dobro prijatelju

12 godina
offline
Rast mišića i visina

pa nije, ja sam protiv toga.. ali ako vec "moras", onda sto da ne

 

ali koja je razlika izmedju dextroze u shakeu, ili tih bombona od dextroze? nikakva.. samo sto ces ovo bar moci "jesti", dok ovo popijes i opet si gladan

 

 

 

evo bas naletio na posto od mog prijatelja 

 

https://www.facebook.com/FitnessDario/photos/a.717132951681229.1073741827.716820051712519/1616087885119060/?type=3&theater

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 23:55 (exer1234).
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

 E posto si dobar s Darcem da te pitam , jel ti on mozda slagao trening i prehranu ? Ja sam mislio kod njega uzet al nitko poznat nije pa ako mi mozes reci , ako jesi , jesi li zadovoljan ? 

12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Koja je razlika između Impact Whey Izolat i Impact Whey Protein? Koristio sam prije Impact Whey Protein i bio mi je dobar, vidim da je ovaj izolat malo skuplji ali navodno bolji pa se premišljam koji da naručim. Ima netko iskustva?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice