Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.520
|
čitano: 6.308.127
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Izolat je cisci tj. ima veci postotak proteina, al se ne isplati osim ako ti jako ne smeta laktoza, jel opet kod impact wheya dobis bolji omjer protein/kuna.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
R4zOR229 kaže...

Izolat je cisci tj. ima veci postotak proteina, al se ne isplati osim ako ti jako ne smeta laktoza, jel opet kod impact wheya dobis bolji omjer protein/kuna.

 Ma ak nije neka značajna razlika onda ću uzet impact whey. Limitiran sam budžetom a 2,5kg impact wheya mogu kupit za 240kn. Još jedno pitanje, uzimao sam ga prije bez kreatina, sad kad uzimam to da li da uzmem i kreatin ili je to više optional?

13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Ma rade impact pa ako treba podebljaj dozu, dosta je jeftiniji.

 

Kreatin nemoras, samo sredi prehranu i dodaj whey i super

 

Ako nabijas masu, kalorijski suficit, 1.5/2g proteina po kg tjelesne mase, svaki trening se natjeraj da dizes kilazu, uzmi dovoljno odmora i sna i nemas brige :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...

Ma rade impact pa ako treba podebljaj dozu, dosta je jeftiniji.

 

Kreatin nemoras, samo sredi prehranu i dodaj whey i super

 

Ako nabijas masu, kalorijski suficit, 1.5/2g proteina po kg tjelesne mase, svaki trening se natjeraj da dizes kilazu, uzmi dovoljno odmora i sna i nemas brige :)

 Trenutno sam na nekih 77kg, prošlo je već od zadnjeg vaganja a želim postić 88-90kg, znači težak cilj za postić pošto teško dobivam masu, ali nastojat ću što više obroka dnevno ubacit.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Rucipe

 

ma samo smo fejs frendovi, :D ali ga volim, kvalitetni postovi i savjeti... 

 

rekli su ti deckici sve.. izolat je cisti, ali je i skuplji.. dakle neisplativ, pogotovo zato sto ti na svojoj kozi neces osjetiti apsolutno nikakvu razliku
samo puno jedi ,treniraj, to je jedini put do cilja.. kalorije
poyy
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 20:44 (exer1234).
16 godina
online
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

 

Nek koristi tko šta hoće, i kako mu paše, nek radi što hoće kako hoće ako mu to donosi užitak i uspjeh, ne shvaćam koliko kratak u glavi moraš bit da nekog radi toga prozivaš pogrdnim riječima.

 

Ljudi su postali toksični, i bezobzirni i gleda se kakvu ko opremu i robu ima na sebi u teretani umjesto kako izgleda i što radi, a to su new age klinci, bahati bezobzirni ja samo ja ja ja... 

 

haul prijatelju kako si ti, kako forma, jesi u treningu?

 

 E sorry nisam pratio, zamorno mi se nadglasavati i objašnjavati ovih dana na temi kad su samo čavli po komentarima... tako je, pokušavam i ponavljam napominjati da ne postoji "obavezna oprema za teretanu". Možeš trenirati i gol i bos, ili obučen u vatrogasno odijelo, bitno je da dobro treniraš. Nude se pomagala, jer nekima pomažu. Nekima smetaju. no bigdil. 
Kad sam kod forme, nisam neki gainz postizao, (osim pred kraj ljeta, sprint plivanje mi je super stvar za nadopunu s teretima pa se onda obično i vidi)...
ali eto da ne ponavljam sve ovo što svi znaju, malo sam eksperimentirao sa.. vodom 
Zvuči glupo, ali mi je nekako najlakše dokazivo: onako na silu, pola litre vode i mrvica beta alanina prije presing vožnje bicikla ili trčanja mi diže rezultate da sam uvjeren (iako tada nisam imao ove điđe za mjerenje brzina po etapama) da sam brži nego sam ikad bio sa 25 ili 30 godina. Dakle, vjerojatno sam već spominjao, ali meni osobno, beta alanine daje osjetno bolji utjecaj (posebno kod HIIT vježbi) nego creatine. Jasno nije riječ o istom djelovanju, ali kažem, ovo osjetim prilično nedvosmisleno. Eto, možda nekome pomogne :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Rast mišića i visina

beta alanin nisam nikad probao, ali po onom sto sam citao , je ok

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Što mislite, je li 65 kilograma na 1.8 metara visine zaista premalo?

Dosta sam smršavio (oko 40 kila od Nove godine, prije sam bio dosta debeo) zbog gastritisa te me ekipa zajebava da izgledam k'o da sam ispao iz konc logora, ali se i dalje osjećam više-manje ok.

Inače sam nekakve srednje tjelesne građe.

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 11:29 (pr0n_addict).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
pr0n_addict kaže...

Što mislite, je li 65 kilograma na 1.8 metara visine zaista premalo?

Dosta sam smršavio (oko 40 kila od Nove godine, prije sam bio dosta debeo) zbog gastritisa te me ekipa zajebava da izgledam k'o da sam ispao iz konc logora, ali se i dalje osjećam više-manje ok.

Inače sam nekakve srednje tjelesne građe.

 

Ako te ista tjesi, ja sam prije 5 godina imao oko 60kg na 195cm :D sada sam na 116 ali sam narastao na 199cm otprilike

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
pr0n_addict kaže...

Što mislite, je li 65 kilograma na 1.8 metara visine zaista premalo?

Dosta sam smršavio (oko 40 kila od Nove godine, prije sam bio dosta debeo) zbog gastritisa te me ekipa zajebava da izgledam k'o da sam ispao iz konc logora, ali se i dalje osjećam više-manje ok.

Inače sam nekakve srednje tjelesne građe.

 

 Ako se ti dobor osjećaš što te briga onda.

60kg na 180cm je po meni slaba građa, li nisam vidio pa ne mogu suditi.

 

Ja na 185 više ne znam kako imati manje od 95kg, i paše mi ta kilaža, tako da ako imaš kilažu u kojoj se osjećaš dobro, samo ostani takav i uživaj. 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Razlika u tome je što se whey koncentrat pravi destilacijom sirutke, a whey isolat se pravi od wheya koncentrata i na kraju dođe razlika da na 100gr smjese whey proteina imaš 80gr, a isolata 90gr. Bilo je pisanja da isolat ima bolju biološku aktivnost, ali to ti je sasvim nebitno. 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lithiumion kaže...

Razlika u tome je što se whey koncentrat pravi destilacijom sirutke, a whey isolat se pravi od wheya koncentrata i na kraju dođe razlika da na 100gr smjese whey proteina imaš 80gr, a isolata 90gr. Bilo je pisanja da isolat ima bolju biološku aktivnost, ali to ti je sasvim nebitno. 

 sto opet ne igra ulogu, jer je i cijena dosta veca za izolat.. ;)

 

whey sam po sebi ima najvecu biolosku vrijednost

16 godina
online
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
lithiumion kaže...

Razlika u tome je što se whey koncentrat pravi destilacijom sirutke, a whey isolat se pravi od wheya koncentrata i na kraju dođe razlika da na 100gr smjese whey proteina imaš 80gr, a isolata 90gr. Bilo je pisanja da isolat ima bolju biološku aktivnost, ali to ti je sasvim nebitno. 

 sto opet ne igra ulogu, jer je i cijena dosta veca za izolat.. ;)

 

whey sam po sebi ima najvecu biolosku vrijednost

 Istina. to je sve skupa toliko mala razlika i organizmu ne igra ulogu, da stvarno izolat valjda isplativ samo ako nemaš mjesta negdje na putu, ili ti je neka firma sponzor ili imaš neki super deal za nabavku. Neznam dali je itko radio istraživanje sa dvije skupine 
ljudi koji bi koristili samo jedno i samo drugo, ali dam ruku u vatru da bi razlike u utjecaju bile unutar statističke greške. Kad to završi u želucu, probava odrađuje identično. Sad kad znaju da većina ljudi to zna, postoje neki novi suplementi za suplemente. 
https://nutrition21.com/clinical-study-results-demonstrate-an-enhanced-rate-of-muscle-protein-synthesis-mps-with-velositol/ Neznam, možda stvarno pomaže u iskorištavanju proteina, ali nekako sam skeptičan. 
Malo zezanja, sad je viral ovaj "irac" koji se spazio na ekranu (fol) :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 2:56 (overhaul).
12 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Bacite svoja mišljenja da vidimo... Ja nisam ništa primjetio, a popio sam 250g kreatina(ne odjednom )

 

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Dex.pwn kaže...

Bacite svoja mišljenja da vidimo... Ja nisam ništa primjetio, a popio sam 250g kreatina(ne odjednom )

 

 Evo koliko god glupo zvuči ali meni žena zadnje 2 godine koliko pijem kreatin govori da mi otpada kosa i da nalazi svaki put kosu nakon tuširanja u odvodu. Sad jeli to do starenja ili je to do kreatina... tko zna.

 

Ali meni kreatin smeta i uopće ga više nepijem. Ne vidim smisla u tome. Napuše malo i tjt. I šta sad, ako se želi izgledati napuhano će netko pit kreatin ostatak života? Ma. To se uzme jedan put za probat, odradi faza punjenja, malo vidit kako je. Možda probat odradit fazu punjenja na defki, vidit kako tijelo reagira, bacit koju sliku. Čisto iz đira. Ili ako je netko natjecatelj u nekom sportu pa se napunit prije sezone i održavat sa 5g dnevno, to ima smisla.

 

Nema ni toliko razlike u snazi, nisu to steroidi... 

 

A kad sam pun kreatina sam cijeli nabrijan. I bolim glava od njega. Ništa to nije zdravo.

 

Nije gušt ni popit čašu vina. Niti je gušt zapalit joint. Barem meni, kad sam pun kreatina.

 

Općenito mislim da su ti svi suplementi bacanje para i marketing jer benefita nema. Ako ima to su nijanse i ništa trajno. Ne treba na to trošit pare. 

 

Ja ništa drugo nego punu mjericu wheya ujutro sa zobenim i bog, doviđenja.  Radije ću na limune trošit pare da mogu popit limunadu ujutro i navečer.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 9:58 (KIKI3ooo).
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Ćelavim radi gena tako da kreatin tu ne igra ulogu.

Spašavam se frizuricama dok ide, kasnije ide na nulu i to je to.

 

nema kreatin veze s tim

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Ćelavim radi gena tako da kreatin tu ne igra ulogu.

Spašavam se frizuricama dok ide, kasnije ide na nulu i to je to.

 

nema kreatin veze s tim

 Dobro. A kako to znaš?

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...
fila2208 kaže...

Ćelavim radi gena tako da kreatin tu ne igra ulogu.

Spašavam se frizuricama dok ide, kasnije ide na nulu i to je to.

 

nema kreatin veze s tim

 Dobro. A kako to znaš?

 Jer su mi stričevi, ćaća ujak i svi u familiji oćelavili oko 30-35 tako i mene to čeka, vidim da je kosa rijetka, ispada i to je to. Nema to veze s kreatinom, onda bi mi ispala sa 20 i koju

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Ajmo ovako. Ako si genetski preodredjen da ocelavis, ,ocelavit ces kad god, neke stvari ti mogu samo ubrzati to, nista drugo, dakle ne mozes sprijeciti. Ja srecom nemam nikog celavog u obitelji tako da nemam straha

15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Dosla mi danas prinova :D

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Najveći utjecaj na ispadane kose ima DHT (najpotentniji derivat testosterona), a dokazano je da konzumiranje kreatina u tijelu povećava pretvorbu testosterona u DHT.. što direktno dovodi u korelaciju ispadanje kose i kreatin. Tako da, da kreatin ima veze s ispadanjem kose, ali prije svega genetika. Ako si osuđen na ispadanje kose kreatin to može samo ubrzati, ako ti u obitelji svi imaju super kosu sa 50-60 godina nemaš se čega bojati. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 15:25 (lithiumion).
13 godina
offline
Rast mišića i visina

I dobro, da prestanem s kreatinom i tražim šampone s dht blokatorima? 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
9 godina
offline
Rast mišića i visina

Ekipa, kako pripravljate zobene? S mlijekom, vodom, skuhate ih?

9 godina
offline
Rast mišića i visina

Ekipa, kako pripravljate zobene? S mlijekom, vodom, skuhate ih?

10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@jzrskc

 

Zobene pahuljice, bilo krupne, bilo one sitnije...Izmjerim oko 40-60 grama za jedan obrok, te mješam sa posnim sirom, skuhanim jajetom(bilo sa bjelanjicima ili cijelo jaje), te posipam mlaćenicom(Veronika Stepko). Nekada uzeme same zobene bez ičega, onako usput.

 

Biram da su ipak nešto kvalitetnije(bio), da nisu neke jeftinjaka....

 

Uglavnom, probaš pa vidiš koja ti combo najviše paše...

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
jzrskc kaže...

Ekipa, kako pripravljate zobene? S mlijekom, vodom, skuhate ih?

Ujutro Myprotein instant zob (čokolada) + mlijeko + mjerica wheya.

Gotovo za 30 sekundi i spreman za posao.

 

 

 

 

PSN: Muskarcina77
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
jzrskc kaže...

Ekipa, kako pripravljate zobene? S mlijekom, vodom, skuhate ih?

 100g zobenih skuhanih u vodi u mikrovalnoj + 30g maslaca od kikirikija + mjerica Wheya, najčešće čokolada + 120g smrznutih borovnica i malina. Najdraži obrok dana definitivno.

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
14 godina
offline
Rast mišića i visina

170-200g zobenih + mjerica wheya + žličica mljevenog kakaa + velika žlica meda kojeg otopim u toploj vodi i dodam. I to mi je jedva da izdržim do ručka jer sam dosta aktivan. Da sam barem znao za ovaj obrok dok sam se školovao...

 

Inače zobene su mi najbolje iz Lidla. A iz Interšpara, marka špar, su toliko gorke, nakon par žlica, da ćete bacit sve. Odvratno! A čovjek misli zobene ka zobene.

 

Bio&bio nisam kupio u životu. To je kao nešto uzgajano bez pesticida i skupo? Ma...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 12:41 (KIKI3ooo).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
PzKpfw kaže...

@jzrskc

 

Zobene pahuljice, bilo krupne, bilo one sitnije...Izmjerim oko 40-60 grama za jedan obrok, te mješam sa posnim sirom, skuhanim jajetom(bilo sa bjelanjicima ili cijelo jaje), te posipam mlaćenicom(Veronika Stepko). Nekada uzeme same zobene bez ičega, onako usput.

 

Biram da su ipak nešto kvalitetnije(bio), da nisu neke jeftinjaka....

 

Uglavnom, probaš pa vidiš koja ti combo najviše paše...

 kako to mozes jesti?? 

Zasto bio zobene? znas da placas 4-5 puta vecu cijenu za ISTI proizvod? ljudi, ne nasjedajte na BIO proizvode.., proizvod za naivce, placas nesto par puta skuplje.. 

 

Ako ih jedem (to je jako rijetko), onda zob, voda, natren, i u mikrovalnu na 2 minute i svakih pola minute promjesati, bude puno bolje, kasnije dodam mozda maslaca od kikirikija i naravno wheya

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 15:08 (exer1234).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
jzrskc kaže...

Ekipa, kako pripravljate zobene? S mlijekom, vodom, skuhate ih?

Zobene pomisam sa jogurtom, medom i stavim voca (mandarine,jabuke, kruske). Jako ukusno

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice