Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.303.908
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Ekipa kako je, jesu ljetne forme spremne? kako se nosite sa sparinama, imaju gymove klime?

 

 

 Kad sam u OS onda radi klima, čak i hladno bude; a kod kuće je pakao, curi s mene sa svih strana.

Tri tjedna već održavam, a od idućeg tjedna idem na defku. Trenutno 83 kg i negdje 16% bf.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
Dombas kaže...

 hahha ja samo kazem,jer je toliko bolja vjezba i ukljucuje toliko vise misica. Krenes u neki lagani powerbuilding program i to ti je to.

Brate ja sad kad sam oslabio dignem 220kg na mrtvom x1, tako da nije da sam slab, cucanj 180 x1, prije sam mrtvo 250 x1 i cucanj 200 x1. Bench mi je sada na 170 x1

 pa onda bi se lagano moglo reci da si ti powerlifter haha

13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
Dombas kaže...

 pa onda bi se lagano moglo reci da si ti powerlifter haha

Da mi je samo vratiti mrtvo i cucanj di su bili i bench dignut na 180kg, to mi je cilj. Nebi vise ni isao preko nego bi to odrzavao cijeli zivot sto se mene tice

15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
Dombas kaže...

 hahha ja samo kazem,jer je toliko bolja vjezba i ukljucuje toliko vise misica. Krenes u neki lagani powerbuilding program i to ti je to.

Brate ja sad kad sam oslabio dignem 220kg na mrtvom x1, tako da nije da sam slab, cucanj 180 x1, prije sam mrtvo 250 x1 i cucanj 200 x1. Bench mi je sada na 170 x1

Meni ovo nikak nije jasno, kak možeš izgubit 30kg na svakom liftu jbt. Vidim da si napiso da jedes 6k dnevno, tak da sumnjam da si u deficitu al cak i da jesi opet kak 30kg izgubit jbt. I jos bench dignes za 30kg(cini mi se da si bio napiso da si na 140kg bio), koji je to vremenski period? Jel radis neki teski fizicki posel prije pa dodes vec mrtav trenirat? Jesi siguran da koji put nisi nes krivo zbrojil? Jesi dizo nes s opremom? Mislim nije mi jasno kak.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
R4zOR229 kaže...

Meni ovo nikak nije jasno, kak možeš izgubit 30kg na svakom liftu jbt. Vidim da si napiso da jedes 6k dnevno, tak da sumnjam da si u deficitu al cak i da jesi opet kak 30kg izgubit jbt. I jos bench dignes za 30kg(cini mi se da si bio napiso da si na 140kg bio), koji je to vremenski period? Jel radis neki teski fizicki posel prije pa dodes vec mrtav trenirat? Jesi siguran da koji put nisi nes krivo zbrojil? Jesi dizo nes s opremom? Mislim nije mi jasno kak.

Radim vec 3mjeseca jednu veliku pocetnicku gresku, tucem prsa 2x tjedno a leda i noge sam preskocio vec dosta puta. Plus radim svaki dan od 5ujutro do 17h na bausteli i puno se trosim. Sad cu opet poceti leda i noge udarati jer sam u zadnja 3 mjeseca radio vecinom izolacije za jedno i drugo a cucanj i mrtvo sam svega jednom odradio

12 godina
offline
Rast mišića i visina

probao danas onaj meggle protein sta vec, coko banana, solidan okus, 10 kn, 50 g proteina.. E o tome se vec moze pricati, za 10 kn dobijes dobrih 50 g proteina, a ne 30g kao o onog dukata, za istu cijenu.... 

 

Ovo je vec isplativo za unijeti 50g proteina na brzinu, za pristupacnih 10 kn (za 10 kn uneses 60g proteina iz posnog recimo, isto isplativo). Dakle 10 kn za 50 g proteina je dosta isplativo, sad nisam citao sastojke, nadam se da nisu nabacali soje, i nekog biljnog proteina unutri, da spuste cijenu, a jazavci cim vide da na ambalazi pise PROTEIN, odmah navale ko muva na govno

 

Zaprasvo je tako jednostavno prodati proizvode.. 

 

Uzmimo proteinski kruh, skup ko zlato, a kad pogledas kolicinu proteina, ista je kao na nekom obicnom kruhu s sjemenkama, ali ima i vise masti (sjemenke i imaju odredjenu kolicinu proteina), pa automatski poveca udio proiteina u kruhu, ali i lkolicinu masti, pa zaprasvo dobijes vise kalorija na 100grama od nekog drugog kruha, ali na njemu pise protein, odmah automatski valja . jazavci se pale na te trikove

 

ili ona proteineilla ili kako se zove taj kurac, fejk nutella.. ako pogledate nutritivne vrijednosti, hrpa masnoca, preko 500 kalorija na 100 g, ali to je proteinella, ima nesto proteina, odmah cijena ko zlato, jazavci kupuju jer ima proteina..

 

dakle ako zelite prodati govno, napisite na njemu PROTEIN ili fit i eto ti naivaca

 

Bas sam neki dan citao nutrirtivne vrijednosti od tih par stvari... to je obican proizvod, dakle ima istu ili mrvicu vise proteina nego obican proizvod...ali na ambalazi pise protein, i to automatski pali kod budala

 

 

ugl da se vratim na pricu, ovih 50 g proteina iz meggle , za 10 kn. se isplati.. za sad sam probao samo 1 okus, i solidan je, kad budem slj put u kauflandu, uzet cu i ostale, pa probam

 

 

edit, evo procitao sam ambalazu, mlijecni protein full, dakle OK...

 

kudikamo je isplativije nego onaj dukat shit fit ili kako se vec zove, em sto je pregust , em sto su okusi losi (barem meni) .. a dobijes skoro duplo manje proteina za istu cijenu...

 

Narasvno ako ostane 10 kn isplati se, ako skoci na 12-15 onda 0 bodova 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 23:36 (exer1234).
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Ja sam probao sve ukuse i svi su ocajni. Mislim pitko je, ali nije da uzivam dok pijem. Dukat fit mi je puno ukusniji ali na kraju dana je ipak 50>30

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...

Ja sam probao sve ukuse i svi su ocajni. Mislim pitko je, ali nije da uzivam dok pijem. Dukat fit mi je puno ukusniji ali na kraju dana je ipak 50>30

 

ovaj coko banana mi je samo ok, nista posebno, ali realno ni ne mozes ocekivati od takvih proizvoda da budu ukusni, nemaju masnoca... uzmi obicno mlijeko i masno mlijeko, koje je ukusnije? ili whey pomijesaj s vodom ili masnijim mlijekom... ili cokoladno mlijeko 3.2 vs 0.5 posto.. puno bolji okus onaj s masnocama.. 

 

kao i whey,, vecinom su gadnih okusa bas zbog toga sto nemaju masnoce.. masnoce doprinose okusu,, kao i u hrani,. nemasno vs masno meso.. 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Dominik_045 kaže...
Dal da si odredim broj ponavljanja do kojih idem u jednom setu ili da radim set tolko dugo dok ga vise ne budem mogao ?? Hvala

 Zavisi od vjezbi,, visezglobne vjezbe u praksi ne bi trebao ici do otkaza, osim eventualno u zadnjoj seriji, ali to ovisi po puno faktora, da li je mala ili veca tezina, tj nije isti otkaz na 5 ponavljanja ili 12 ...

 

na izolacijama mozes bez problema, cak je i pozeljno, ali na glavnim vjezbama ne

 

Radije si odaberi tezinu gdje mozes napraviti 2-3 ponavljanja vise  nego sto ih radis.. i uradi vise serija.. eventualno u zadnjoj mozes do otkaza, ali otkaz s dobrom formom, da ti nitko ne mora pomagati, jer to nema smisla... kad vidim ljude da im netko stoji iza i pomaze na 5 ponavljanja, gdje je smisao toga?

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Meggle ili zbregov? Meni je zbregov coko banana za 9kn prefin
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
dmanz kaže...
Meggle ili zbregov? Meni je zbregov coko banana za 9kn prefin

 Ma Zbregov... sjebo sam. Mislim da meggle ni nema to jos.. Kako 9 kn? ja platio 10 u kauflandu :D

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
9 godina
offline
Rast mišića i visina

Bok!

 

Brat je poceo trenirati! :) Sada me zanima na sta da pripazi kod suplementa, sta da kupi a sta da izbjegava! Ima 175cm i 65 kg, vijezba tri puta tijedno! Mislim na obnovu i rast misica, i koje marke suplementa kupiti i gdje a da nisu neki srot?  Hvala!  Ako sam nesto izostavio recite!

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 17:14 (veseli007).
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
dmanz kaže...
Meggle ili zbregov? Meni je zbregov coko banana za 9kn prefin

 Ma Zbregov... sjebo sam. Mislim da meggle ni nema to jos.. Kako 9 kn? ja platio 10 u kauflandu :D

 možda su poskupili, ja sam platio 8.99 prošli tjedan u vindiji i u plodinama isto tako

11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Pa ako zeli na masu, onda mora biti u kalorijskom suficitu. Od suplemenata whey i kreatin, ako se nema para nesto previse. Kila kreatina se moze za stotinjak kuna uzet sa njuskala kao i whey za 400 kn 5kg.Myprotein ima po meni najbolji omjer cijene i kvalitete koliko sam skonto.
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
9 godina
offline
Rast mišića i visina

Ok!  Koliko je to sigurno na njuskalu, tj. da se ne dobije brasno!?...  Moze mi netko staviti neki link nekog provijerenog brenda! Neki brend iz osobnog iskustva, da je kvalitetan i pouzdan!?   Ne radi na masi, ide na misicnu masu!

 

 

Nije da se ja kuzim, tako mi brat kaze! Posto radi 12 sati na dan, nije da ima puno vremena pa me zamolio da pitam na bugu!  Ako se moze proci jeftinije uredu, ali mislim nekih 400-500kn na whey i kreatin bi bili OK! Samo da se zna ko je kvalitetan  da se ne bacaju novci na poluproizvod!  

Ipak novci ne rastu na grani! Thx!

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 19:37 (veseli007).
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
veseli007 kaže...

Ok!  Koliko je to sigurno na njuskalu, tj. da se ne dobije brasno!?...  Moze mi netko staviti neki link nekog provijerenog brenda! Neki brend iz osobnog iskustva, da je kvalitetan i pouzdan!?   Ne radi na masi, ide na misicnu masu!

 

 

Nije da se ja kuzim, tako mi brat kaze! Posto radi 12 sati na dan, nije da ima puno vremena pa me zamolio da pitam na bugu!  Ako se moze proci jeftinije uredu, ali mislim nekih 400-500kn na whey i kreatin bi bili OK! Samo da se zna ko je kvalitetan  da se ne bacaju novci na poluproizvod!  

Ipak novci ne rastu na grani! Thx!

 naruči s myProteina, kakvo njuškalo...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
veseli007 kaže...

Bok!

 

Brat je poceo trenirati! :) Sada me zanima na sta da pripazi kod suplementa, sta da kupi a sta da izbjegava! Ima 175cm i 65 kg, vijezba tri puta tijedno! Mislim na obnovu i rast misica, i koje marke suplementa kupiti i gdje a da nisu neki srot?  Hvala!  Ako sam nesto izostavio recite!

 Mislim da mu je najvaznija ishrana, neka napravi shake banana+kikiriki+zobene+mlijeko (100gr sve) i u tome ima 1000kcal :)

 

 

___________________________

 

https://polleosport.hr/sportska-prehrana/ugljikohidrati/maltodekstrin-1000-g

 

Da li mi netko moze objasniti recenicu "Preporučuje se i onim osobama koje teško dobivaju na mišićnoj masi" ?

Zasto?

9 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Deutsch kaže...
veseli007 kaže...

Bok!

 

Brat je poceo trenirati! :) Sada me zanima na sta da pripazi kod suplementa, sta da kupi a sta da izbjegava! Ima 175cm i 65 kg, vijezba tri puta tijedno! Mislim na obnovu i rast misica, i koje marke suplementa kupiti i gdje a da nisu neki srot?  Hvala!  Ako sam nesto izostavio recite!

 Mislim da mu je najvaznija ishrana, neka napravi shake banana+kikiriki+zobene+mlijeko (100gr sve) i u tome ima 1000kcal :)

 

 

___________________________

 

https://polleosport.hr/sportska-prehrana/ugljikohidrati/maltodekstrin-1000-g

 

Da li mi netko moze objasniti recenicu "Preporučuje se i onim osobama koje teško dobivaju na mišićnoj masi" ?

Zasto?

 Ugljikohidrati, više njih = više kalorija --- kalorijski suficit ukratko, ali pretpostavljam da to znaš već

If you have nothing to lose, try.
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Evo da pokažem formu prije defke, 83 kg, bf ne znam, ali preko 15 je sigurno.

Nek i malo noge pokažem, ništa posebno nisu, ali odrade posao.

Neću puno rezati, nekih 13% bf i to je to. 

 

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
12 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Preporuka za što jeftinij, a što kvalitetnij whey bez okusa do 300-350 kn. Količina mi je isto bitna.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
Dex.pwn kaže...

Preporuka za što jeftinij, a što kvalitetnij whey bez okusa do 300-350 kn. Količina mi je isto bitna.

Ako mozes do cca 400kn protegnuti budget uzmi si MyProtein whey bez okusa, imas 5kg za otp 400kn i to je po meni defintivni best buy

12 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
Može link?
Još netko nekakav prijedlog?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Nema boljeg prijedloga.

15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KiX777 kaže...

Evo da pokažem formu prije defke, 83 kg, bf ne znam, ali preko 15 je sigurno.

Nek i malo noge pokažem, ništa posebno nisu, ali odrade posao.

Neću puno rezati, nekih 13% bf i to je to. 

 

 Dobro pogođeno osvjetljenje čuda čini, ali bez obzira vrhunska forma, lijepo se to sve vidi i skladno je.

Bravo1!!

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Decki evo da se ubacim na onu proslu raspravu bro split vs push pull/full body. Osobno sam prelaskom sa standardnog bro splita na push pull nabacio jos 30kg na 1rm bench press. Radio sam prvi put u tjednu:

-Bench Press, Push Press, Dips, Side Cable Delts, dvi vjezbe za triceps

Drugi put u tjednu:

-Sitting OHP, Incline Bench Press, Dips, Cable Flys, dvi vjezbe za triceps

 

Preporucam svima koji na bro splitu zapnu i ne uspiju bas lako doci do iduce razine, da se prebace na 2x tjedno po misicnoj skupiti jer se meni bome isplatilo

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Pa logično, radiš jednu vježbu, svjež si i pukneš veću kilažu taj dan i to je to, povećala se i sama frekvencija treninga. Da si ti samo tako skočio tih 30kg nisi, imao si ih i prije, ali kad si umoran od teških treninga dana prije ne možeš puknuti taj 1r max.

Koliko vidim radio si češće sve vezano za prsa pa je logično da ćeš probiti. Ako si išao samo radi probijanja 1r max ok, ali inače di je ostatak tijela?

 

osobno me max ne zanima, već radim i dalje split koji mi pali i malo po malo povećavam konkretne kilaže, a i paše mi radi posla. Lijepo je čuti da je netko napredovao radi nečeg, i oktrio nešto. Siguran sam da bi imao isto benefita da se prebacim na takav tip rada, ali ionako sam u ljetnoj fazi ''preživljavam'' i održavam pa me ne zanima nego guranje biejesnih kilaža.

To će ić na jesen kad ću se natjerati raditi 120kg radnu kilažu za bnch itd.

 

Ugl. super marko samo udaraj

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 14:15 (fila2208).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Pa logično, radiš jednu vježbu, svjež si i pukneš veću kilažu taj dan i to je to, povećala se i sama frekvencija treninga. Da si ti samo tako skočio tih 30kg nisi, imao si ih i prije, ali kad si umoran od teških treninga dana prije ne možeš puknuti taj 1r max.

Koliko vidim radio si češće sve vezano za prsa pa je logično da ćeš probiti. Ako si išao samo radi probijanja 1r max ok, ali inače di je ostatak tijela?

 

osobno me max ne zanima, već radim i dalje split koji mi pali i malo po malo povećavam konkretne kilaže, a i paše mi radi posla. Lijepo je čuti da je netko napredovao radi nečeg, i oktrio nešto. Siguran sam da bi imao isto benefita da se prebacim na takav tip rada, ali ionako sam u ljetnoj fazi ''preživljavam'' i održavam pa me ne zanima nego guranje biejesnih kilaža.

To će ić na jesen kad ću se natjerati raditi 120kg radnu kilažu za bnch itd.

 

Ugl. super marko samo udaraj

Ma radio sam cesce i pomoglo je, samo kazem jer nisam znanstvenik, presao sam sa split na push pull i pomoglo mi je, pa eto savjet nekome ko ima volje isprobati neka isproba, malo modifikacije nikad ne steti nikome :) Opcenito nisam htio probijati 1rm, nego ojacati prsa ramena i triceps, jer zbog moje visine laskaju poprilicno naspram leda. Sto se tice ostatka tijela, ovu zimu cu se posvetiti da svaki dio koji mi je manje razvijen od ostatka (slabe tocke) pojacam na visi nivo. Takoder cu raditi dosta varijacija i isprobavati razlicite vrste treninga nakon par mjeseci. Jednostavno zato jer volim trenirati i ovakve stvari mi nikad ne dosade. 

 

Koja ti je trenutna radna kilaza? 

 

Sto se tice ljeta i vremena, osonno radim dosta ovo ljeto i posto idem u gym4you, pokusam barem 4x tjedno otici pa makar bilo u 1 ujutro, natjeram se jer mi rezultati vrijede vise nego ista. Dosao sam do perioda zivota kad sam zadovoljan svojim izgledom i snagom vise nego ikada i ne zelim to izgubiti jer se osjecam odlicno, a na kraju krajeva je to i najbitnije :)

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Ali nije mi jasno, ovo ti je trening svaki drugi dan ili što, ili je to kao upper day ili push day kao?

 

sad sam na 120kg radna, ide 3 serije po 5-6 jednom uspio 7, max ponavljanja. To probijam, nemam je još, čini mi se teška i moram poraditi na tome.

110 je sad lakša, 100 je ruganje.

 i to sve iz jednog treninga tjedno prsa, ali junačkog. Samo pucat malo po malo doći će i 120 bez beda.

 

nedavno išao one rep kad je išao frend. Puknuo 150 čudio se sam sebi, nisam dugo išao rep pa reko sigurno sam i pao, ali pukne 150 ladno. Za nekog tko stremi dobar mix izgleda i snage, prezadovoljan, iako mi to nije mjerilo, hoću probit ta prsa još jače, ali neda mi se raditi ih svaki drugi dan a zapostaviti ostalo.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Ali nije mi jasno, ovo ti je trening svaki drugi dan ili što, ili je to kao upper day ili push day kao?

 

sad sam na 120kg radna, ide 3 serije po 5-6 jednom uspio 7, max ponavljanja. To probijam, nemam je još, čini mi se teška i moram poraditi na tome.

110 je sad lakša, 100 je ruganje.

 i to sve iz jednog treninga tjedno prsa, ali junačkog. Samo pucat malo po malo doći će i 120 bez beda.

 

nedavno išao one rep kad je išao frend. Puknuo 150 čudio se sam sebi, nisam dugo išao rep pa reko sigurno sam i pao, ali pukne 150 ladno. Za nekog tko stremi dobar mix izgleda i snage, prezadovoljan, iako mi to nije mjerilo, hoću probit ta prsa još jače, ali neda mi se raditi ih svaki drugi dan a zapostaviti ostalo.

To je ovaj trening 2x tjedno, pon i cetvrtkom

 

120kg ti je vec radna kilaza ako dizes toliko, tako da je to poprilicno dobro

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice